Glasanje Radovi na temu "Mraz po staklu šara"

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
42.730
Priča br.1

Ljubav

Promiču pejzaži izdaleka... Poneki drvored povremeno zakloni vidik.... Pogled dopunjava tišinu, dok se gnezdim u tvom naručju...
Bio je ovo jedan zaista lep dan.
Predlog o putovanju vozom sam ushićeno prihvatila. Čaroban je bio i tvoj osmeh, kao i moje ushićenje, dok sam veselo skakutala oko tebe, želeći da saznam kuda me vodiš...zapravo, nije ni bitno...Znaš ti dobro mili, i na kraj sveta sa tobom!
Ne znam da li sam više želela da pogledaš sebe moji očima, ili da vidim sebe kroz tvoje. Da saznam da li se vidi sva moja sreća, sva ljubav, svo zadovoljstvo koje kraj tebe osećam...
Putovanje je svakako bilo zanimljivo. Jedan od onih dana kada ne gledaš u nebo. Ne gledaš na sat i ne misliš na vreme. Sve što radiš je puko uživanje - u svakom trenutku, u svakom događaju...
Ne vidiš ništa sem lepote i sreće!
Ispunjen svime, jedino znaš da moraš da se vratiš.
Dok slušamo prepoznatljiv zvuk voza iz kupea, grliš me kao da samo ja postojim. Kao da me ne daš nikome i da zeliš da utonem u tebe. Govoriš mi tiho i toplo. Čak ni moja kosa ne sme da stoji između nas. Nežno je sklanjas i prilaziš bliže - Pogledaj! Pada prvi sneg.-
Tada nastupa tišina.Jer snegu ne treba ni jedna reč više. Svaka pahulja govori za sebe.
One sada govore za nas.
Uzimaju po delić naših osećanja i nose ih negde...Nekome da ispune san.
Dotaći će nečije usne, nečiji obraz, nečije srce, ispričaće im našu priču i ispuniće i njihov san.
Staklo se polako ledi. Mraz nam daruje još jedan dar. Stvara nam platno - mi se gledamo, isto mislimo i radimo tad. Pružamo ruke i crtamo kao u ogledalu... Iscrtavamo srce koje traži ime da mu damo.
Zvaćeš se ljubav, jer ti priliči. I oblacima, u danu, i snegu i platnu...i onome što zbog svega osećamo sad. A sada....a sada idi u novi dan.
 
Priča br.2


МРАЗ ПО СТАКЛУ ШАРА

Ветар је дувао целог дана.
Југовина, кад јој време није, претила је да поломи млада стабла, и сруши жалузине са отворених прозора.
А онда се, као потезом чаробног штапића, ветар смирио.
Ускоро је небо почело да се тамни на северу хоризонта.
Сања је намршетно гледала напоље мислећи ”Ето! Баш кад сам завршила прање прозора, киша ће све да поквари.”
Истрчала је ускоро напоље до продавнице, да набави неке ситнице.
Вратила се напола смрзнута, са осећајем да је северац ушао у њене кости и мишиће.
Скувала је чај, ставила кришку лимуна и кашику меда у шољу.
Фотеља крај прозора била је довољно близу радијатора да осети топлоту која је почела да се шири собом.
Прве пахуље су дошле пре мрака...
Прво онако стидљиво, шуњајући се као врабац међу голубовима.
После су се охрабриле, и, не питајући за дозоволу, почеле да праве прво мале вртлоге, па ројеве, као шумске пчеле.
Није дуго требало да небески плес ледених кристала почне.
Пратећи свог диригента, северни ветар, плесале су неуморно.
Валцер се смењивао са тангом, а све се то преплитало кроз ритам који је подсећао на небески џез...
Сања је схватила да више не види плес пахуљица, али не због мрака који је брзо падао...
Мраз је дошао, и, као да се извињава што је закаснио, исукао своје перо и почео да прави цртеже.
Мало паче које плива у језеру. Мачка што лови миша. Зец и лав.
Вртлог у планинском потоку, а изнад свега тога једно лице.
Лице? ЛИЦЕ? Сања се тргнула, одмахнула главом, и насмејала.
Мраз је стари ветропир, и бољи од сваког сликара, али лица не црта.
Њена сећања на прву љубав помешала су се са пахуљама.
Како јој је само правио Снешка и хватао пахуљице рукавицом.
Смејала се његовим шалама тако звонко да су врапци провиривали испод стрехе, чудећи се.
Сада је све другачије, а опет као некада.
Пахуље су изаткале ћилим који је покрио њен родни град.
Мраз је исписао десет романа по њеним прозорима и сакрио јој лице.
На њему није било туге, већ благи осмех...зима је поново дошла.
 
Pravila glasanja:

1. Pravo glasa imaju svi učesnici foruma, uključujući i autore koji ne smeju glasati za svoj rad,
2. Glasanje autora nije obavezno ali je poželjno,
3. Moderator koji organizuje konkurs nema pravo glasa,
4. Glasanje je javno,
5. Svako ima na raspolaganju 5 poena, koje možete podeliti ili dati jednom radu,
6. Komentarisanje radova je poželjno (autori žele, pa ispoštujmo),
7. Po isteku roka određenog za glasanje (7 dana od objavljivanja radova) moderator proglašava rezultate i pobednika,
7. Nepravilno, neozbiljno glasanje neće se računati
8. Simbolična nagrada za pobednika konkursa je zadavanje teme za naredno takmičenje
 

Back
Top