radni staz

Devedesetih sam kod privatnika prijavio cetvorocasovno radno vreme a radio sam ustvari 8 casovno. Da li bih sada mogao nekako da dokupim tih 4 godine posto mi se 8 racunalo kao 4. Pozzz
 
I sta ce biti sa svim onim ljudima koji su godinama uplacivali PiO u Nemanjinoj?
Znaci ne verujem, mada i ja sam na par mesta cula da ce za koju godinu ukinuti Penzijski fond, ali mi nije jasno kako ce penzioneri ziveti tada?!?!?!?!?

Nista bolje ani gore nego sad . Ako sam dobro ukapirao rec je o polj. penzijama , koje se trenutno isplacuju iz dva dela ... u iznosu od 4500 din x 2 = 9000 din . Pa sad dali moze neko da prezivi mesec dana sa tom svotom ? Ovo znam tacno jer moj otac prima tu vrstu penzije . Radni staz ukoliko firma neuplati neuvazavase . Radi svoje sigurnosti koji sumnjate najbolje proverite .
 
A da li mogu (pošto sam sebi uplaćujem doprinose),da na neko vreme,ne plaćam iste,pa kasnije da ih nadoknadim? Da li uopšte postoji ta varijanta i da li će mi obračunati kamatu u tom slučaju?

Ima ta solucija ... imas pravo na 5 g. mirovanja stim da tih 5 g nemogu biti uzastopne ... podnosis zahtev u filijali za PIO koja je nadlezna za to podrucje samo sto moras imati dobre argumente zbog cega? ... jer su teski po tom pitanju .

Placanje PIO nije obavezno ukoliko posed neprelazi 2 KJ. ukoliko se uleteo u masinu ni velicina poseda koja je manja nepomaze da se odjavi sa PIO . Varijanta samo da se negde zaposli , naravno u stalni radni odnos ... onda poslodavac placa obaveze . Inace dovoljno je jedan mesec .

Ovo se odnosi pre svega na polj. osiguranje .
 
Jeste da je tema stara ali se nadam da ce neko moci da mi pomogne, a i bolje je ovako nego da otvaram novu temu.
Naime, ja vec 2 godine imam privatnu firmu,posle nove godine mi je iz poreske stiglo upozorenje da moram da platim sve poreze za te 2 godine posto to nisam regulisao pa sam platio sve, ukljucujuci i sve vezano za radni staz...
E sad, ja jos uvek nisam napravio radnu knizicu, posto nikako da stignem, pa je ptanje da li ce mi se priznati te 2 godine radnog staza kad napravim knjizicu, posto ponavljam sam sve to platio?

Hvala unapred!
 
Sto sam malopre cuo u filijali PiO pa to je stvarno van pameti....Ukoliko raskinete radni odnos a nekad u ranijem periodu ste bili osigurani po osnovu poljoprvrede,gde su oni gurali svakoga koga su mogli , automatski ga vracaju na radni staz od poljoprivrede.Znaci mora da uplacuije iz svog dzepa pa makar traktor ne video u zivotu.Koja je to logika?Ako se zatvori firma gde si radio ne salju te na biro nego te zaduze po poljoprivredi . nemam reci!
 

Back
Top