Radimo na istoj poziciji, ali ja radim deset puta teze poslove, gde je tu pravda i ravnopravnost?

lazar9996

Obećava
Poruka
64
Radim u jednoj firmi u Beogradu, gde na mojoj poziciji radi kolega koji je suprotna smena i koleginica koja radi samo prvu smenu.
Mi smo ista pozicija ali zadaci nam se toliko razlikuju da to stvarno nije fer, em sto primam manju platu(krace sam u firmi) em sto radim mnogo teze poslove od te koleginice. Isto se desava i kolegi. Da napomenem da smo samo on i ja muskarci u tom sektoru.
Onda kad koleginica ode na bolovanje, nju niko ne menja vec njene obaveze padaju i na nas, ali ako neko od nas dvojice ne moze da radi, ona dobije zamenu. Cemu ta diskriminacija? Da li mogu nekom da se obratim za pomoc? Da je obrnut slucaj, to bi se vrlo brzo resilo, ali posto sam musko, izgleda da sluzim samo za fizicki teske stvari.
 
Radim u jednoj firmi u Beogradu, gde na mojoj poziciji radi kolega koji je suprotna smena i koleginica koja radi samo prvu smenu.
Mi smo ista pozicija ali zadaci nam se toliko razlikuju da to stvarno nije fer, em sto primam manju platu(krace sam u firmi) em sto radim mnogo teze poslove od te koleginice. Isto se desava i kolegi. Da napomenem da smo samo on i ja muskarci u tom sektoru.
Onda kad koleginica ode na bolovanje, nju niko ne menja vec njene obaveze padaju i na nas, ali ako neko od nas dvojice ne moze da radi, ona dobije zamenu. Cemu ta diskriminacija? Da li mogu nekom da se obratim za pomoc? Da je obrnut slucaj, to bi se vrlo brzo resilo, ali posto sam musko, izgleda da sluzim samo za fizicki teske stvari.
Pa eto tako su zene ravnopravne,sam se posao zavrsi ili ih neko tegli
 
Poenta je da si ti zadovoljan poslom i platom, da nje nema tu ionako bi sve radila vas dvojica, šta je onda tu problem?
Nju su primili da prima platu i mesto je već bilo tu, samo ima dve budale koje rade za trojicu i zadovoljni su.
Ovo što si napisao je neopravdana ljubomora. Da je muškarac na njenom mestu isto bi bilo, da li bi opravdanje bilo isto?
Pravilan zaključak bi bio, ako mogu da plaćaju trojicu od kojih jedan ne radi, znači dvojica bi mogla da dele treću platu. Iz tog zaključka izvedi svoje poteze, recimo traži povišicu ili traži drugo mesto, pa kada odeš na drugo mesto "svratiš" da im objasniš zašto si otišao ili nadješ drugo mesto pa tek onda tražiš povećanje 30% i ako misle da im ne trebaš, tražiš raskid ugovora.
 
Sam si dao odgovor na pitanje.

Poenta je da si ti zadovoljan poslom i platom, da nje nema tu ionako bi sve radila vas dvojica, šta je onda tu problem?
Nju su primili da prima platu i mesto je već bilo tu, samo ima dve budale koje rade za trojicu i zadovoljni su.
Ovo što si napisao je neopravdana ljubomora. Da je muškarac na njenom mestu isto bi bilo, da li bi opravdanje bilo isto?
Pravilan zaključak bi bio, ako mogu da plaćaju trojicu od kojih jedan ne radi, znači dvojica bi mogla da dele treću platu. Iz tog zaključka izvedi svoje poteze, recimo traži povišicu ili traži drugo mesto, pa kada odeš na drugo mesto "svratiš" da im objasniš zašto si otišao ili nadješ drugo mesto pa tek onda tražiš povećanje 30% i ako misle da im ne trebaš, tražiš raskid ugovora.
Kakva ljubomora? Kako si to uspeo da zakljucis? Ima nesto sto se zove nepravda , a to je razlicito od ljubomore.
Problem je sto oni vec pocinju da zamenjuju nas za strance, tako da ih briga da li cu ja raditi ili neko drugi. Vecina sektora su stranci, dok je nas jos koliko toliko domaci.
Nije kao da posla ima na svakom cosku.
 
Poenta je da si ti zadovoljan poslom i platom, da nje nema tu ionako bi sve radila vas dvojica, šta je onda tu problem?
Nju su primili da prima platu i mesto je već bilo tu, samo ima dve budale koje rade za trojicu i zadovoljni su.
Ovo što si napisao je neopravdana ljubomora. Da je muškarac na njenom mestu isto bi bilo, da li bi opravdanje bilo isto?
Pravilan zaključak bi bio, ako mogu da plaćaju trojicu od kojih jedan ne radi, znači dvojica bi mogla da dele treću platu. Iz tog zaključka izvedi svoje poteze, recimo traži povišicu ili traži drugo mesto, pa kada odeš na drugo mesto "svratiš" da im objasniš zašto si otišao ili nadješ drugo mesto pa tek onda tražiš povećanje 30% i ako misle da im ne trebaš, tražiš raskid ugovora.
I da za to da je muskarac na njenom mesto, ne bi bilo isto. Opet bi radio fizicke poslove, a ne samo laganica, samo zato sto je zensko. Ja ne znam zasto imas potrebu da optavdavas svaki vid diskriminacije kad je u pitanju muski rod.
 
Očigledno ne razumeš poentu....to o čemu pričaš ti isti jadnici rade 50 godina i ne sa jednim radnikom, nego sa 5 na jednog....5 njih prima platu, a jedan radi, pošto je bilo državno preduzeće sve onda im je bilo bitno samo opravdanje zašto je 6 ljudi na jednom mestu, kod privatnika on može da je plaća po svom ćefu, a radno mesto je opravdanje i zadovoljena forma.
Znači, imaš kao sindikat, pa se žališ ili uzmeš knjižicu i menjaš firmu. To kao nepravda se ne važi nego te još gore tretiraju kao buntovnika....i tovare ti sve dok ne pukneš....pogotovo žene u paketu....
 
Tako je bilo i meni pre. Kad sam sa šefom bio u smeni samo nas dvojica sve teže daje meni. Primer meni ostavi da izbacim 20 paketa pića, a on se uvati za ubrus ili ga nema skoro celo veče izadje pred kraj da kao nešto pomogne sitno. Na sve to doda još neke lake poslove koje realno moze on, jer sam celu smenu radio roba - kasa. Na kraju dana ispalo da radim pet posla.
 
Da li mogu nekom da se obratim za pomoc?

Ne znam da li je to veća ili manja firma. Možeš da se obratiš šefu ili direktoru. Nevažno je da li je to muški ili ženski kolektiv. Na prvom mestu. to je firma koja zapošljava oba pola.
Najbolje je da razgovaraš sa šefom, ukoliko želiš veću platu jer radiš dva posla, umesto jednog.
 

Back
Top