(r)evolucija

Da li biblijsko tumachenje nastanka zzene, koje implicira podredjenu ulogu, josh uvek ima uticaja na ulogu zzene u savremenom drushtvu?
Ima i te kako...kod nas - josh bih dodala- ima uticaj i vidjenje zzene po kuranu- posledica istorijskih dogadjaja na nashem tlu.
Ako uzmemo u obzir smenu matrijahata patrijahatom u davno doba, koje je pracheno svim tada raspolozzivim politichkim sredstvima - chitaj religija - mozzemo konstatovati da ta bitka josh uvek traje...od device Marije kojoj je oduzeta uloga zzene i aktivnog chlana u tadashnjim drushtvenim previranjima i pripisana samo uloga majke, preko lova na veshtice do pokreta za ravnopravnost zzena.
 
al kako vas ne mrzi se prepucavate i drndate tim idiotskim pitanjima...ko je jaci, ko je pametniji....o da porodja jeste tezak, da vojiska jeste teska...jel mozemo sad dalje....

ne kapiram cemu sve ovo....ako se osecate ugrozene...pa onda promenite drustvo, okolinu, partnera...bem ga al uradite nesto....al cemu ovo....ionako cete posle ovih feministickih njesra da se obucete i napolje da se nadjete sa svoji dragim, muzem, deckom, svalerom il zovite to kako ocete....

pa cemu onda ovo
 
al kako vas ne mrzi se prepucavate i drndate tim idiotskim pitanjima...ko je jaci, ko je pametniji....o da porodja jeste tezak, da vojiska jeste teska...jel mozemo sad dalje....

ne kapiram cemu sve ovo....ako se osecate ugrozene...pa onda promenite drustvo, okolinu, partnera...bem ga al uradite nesto....al cemu ovo....ionako cete posle ovih feministickih njesra da se obucete i napolje da se nadjete sa svoji dragim, muzem, deckom, svalerom il zovite to kako ocete....

pa cemu onda ovo

toooooooo sestro!!!!

podrzavam te :mrgreen:
:super::super::super:
 
A gde ste sluzili vojsku ? :P:mrgreen:

pa znate? :mrgreen:

Ja?! Bože sačuvaj! Ja sam pacifista i grozim se uniformi, oružja... Nego, između naše "hacijende" i kasarne ima jedna prodavnica sa klupicama, stolom i ostalim propratnim elementima i tu po ceo dan sede neki vojnici i cugaju " 'ladnog s rozi" pa dolazim do zaključka da i nemaju baš bog zna kolik obaveza tamo.
 
al kako vas ne mrzi se prepucavate i drndate tim idiotskim pitanjima...ko je jaci, ko je pametniji....o da porodja jeste tezak, da vojiska jeste teska...jel mozemo sad dalje....

ne kapiram cemu sve ovo....ako se osecate ugrozene...pa onda promenite drustvo, okolinu, partnera...bem ga al uradite nesto....al cemu ovo....ionako cete posle ovih feministickih njesra da se obucete i napolje da se nadjete sa svoji dragim, muzem, deckom, svalerom il zovite to kako ocete....

pa cemu onda ovo

:super:
 
al kako vas ne mrzi se prepucavate i drndate tim idiotskim pitanjima...ko je jaci, ko je pametniji....o da porodja jeste tezak, da vojiska jeste teska...jel mozemo sad dalje....

ne kapiram cemu sve ovo....ako se osecate ugrozene...pa onda promenite drustvo, okolinu, partnera...bem ga al uradite nesto....al cemu ovo....ionako cete posle ovih feministickih njesra da se obucete i napolje da se nadjete sa svoji dragim, muzem, deckom, svalerom il zovite to kako ocete....

pa cemu onda ovo

Ko je tebe naljutio? Ili sam možda zaboravila da ubacim kojeg smajlija u komentar, da se ne primaju ljudi kako sam ozbiljna... ;)
 
Ja?! Bože sačuvaj! Ja sam pacifista i grozim se uniformi, oružja... Nego, između naše "hacijende" i kasarne ima jedna prodavnica sa klupicama, stolom i ostalim propratnim elementima i tu po ceo dan sede neki vojnici i cugaju " 'ladnog s rozi" pa dolazim do zaključka da i nemaju baš bog zna kolik obaveza tamo.

To su dizvines dzombe ili oni s vezu :mrgreen:

Ako mislis da je lako na minus 15-20 patrolirati granicom onda je lakse od porodjaja :mrgreen:

Nijedno nije lako:ok:
 

Back
Top