Puzzle

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.343
Koliko sam uspeo da pretražim forum, slične teme nema a opet čini mi se ni prikladnije mesta nego ovde. Kao neko ko je prilično zaluđen za slaganje pazli, voleo bih da imamo jednu svoju temu gde bi kačili slike složenih pazli, razmenjivali iskustva i delili informacije.

Dok čekam da se još neko oglasi, evo jedne od 4000 delova.
 

Prilozi

  • 154786812_4033517200001198_3108039954534835763_n.jpg
    154786812_4033517200001198_3108039954534835763_n.jpg
    244,1 KB · Pregleda: 13
A ovo je moja najomiljenija slagalica. Deo serije dečjih slagalica koje je osamdesetih izdavao UNICEF, sa trospratnom kućom. Dobio sam je još kao predškolac i uživao sam da je slažem. U jednom periodu sam je maltene svaki dan iznova i iznova slagao. Jednostavno mi je kompozicija bila interesantna: najpre složim ono žbunje u donjem redu, pa krenem redom od velike sobe u kojoj je žurka i kuhinje, preko drugog sprata do potkrovlja. Poslednji put sam je slagao, u ime starih vremena, u oktobru 2019. i otad je i slika. Nažalost, kao što se vidi, fale neki delovi, ali ova slagalica svejedno ostaje meni ubedljivo najdraža.
3254872813.jpg
 
A ovo je moja najomiljenija slagalica. Deo serije dečjih slagalica koje je osamdesetih izdavao UNICEF, sa trospratnom kućom. Dobio sam je još kao predškolac i uživao sam da je slažem. U jednom periodu sam je maltene svaki dan iznova i iznova slagao. Jednostavno mi je kompozicija bila interesantna: najpre složim ono žbunje u donjem redu, pa krenem redom od velike sobe u kojoj je žurka i kuhinje, preko drugog sprata do potkrovlja. Poslednji put sam je slagao, u ime starih vremena, u oktobru 2019. i otad je i slika. Nažalost, kao što se vidi, fale neki delovi, ali ova slagalica svejedno ostaje meni ubedljivo najdraža.
Pogledajte prilog 1233085
svaka čast , dok si sližio nijanse bilo je dosta mozganja :ok:
 
Ova tema me je inspirisala da uzmem još neku od svojih starih slagalica i ponovo je sklopim.

25457698.jpg


Ovo je još jedna koju sam dobio još kao sasvim mali, sa 300 delova. Nažalost, i njoj manjkaju neki delovi, ali barem su svi marginalni (osim dela lampe, šteta).
 
Ima tema odavno ja tražim nešto pa sam je podigla, a onda nađem i ovu.
Ono što mene zanima je podloga za puzle, ona što se urolava.
Da li je neko koristio, da li valja, da li ispadaju delovi, da li se oštećuju? Da li ih ima od različitih materijala i koji je bolji. Kao i koji proizvođač je bolji?
https://www.svezakucu.rs/puzzle/ravensburger-podloga-za-slaganje-i-cuvanje-slagalice-17956-87630/


1668596282896.png

1668596341198.png
nemam iskustvo sa takvom rolnom , malo sam skeptičan , ali ako se odlučiš da kupiš spodeli iskustvo
 
Da li je neko koristio, da li valja, da li ispadaju delovi, da li se oštećuju? Da li ih ima od različitih materijala i koji je bolji. Kao i koji proizvođač je bolji?

1668596282896.png

1668596341198.png

Pitala sam za podlogu koja se urolava i pošto sam je kupila i koristila za jednu slagalicu evo mojih iskustava:
Zgodna je za čuvanje. Kad mora da se prekine slaganje i skloni, lako se urola, delovi se ne pomeraju i ne oštećuju. Urola se učvrsti čičak trakama, ništa ne ispada. Kad se odmota, poneki deo ako je iskočio sa mesta ili se malo pomerio, samo se vrati.
Nisam se setila da je ispeglam pre korišćenja, pa su ostali pregibi kako je bila savijena u svojoj kutiji i to mi je smetalo i nerviralo me. Ali nije podloga kriva.
Ono što mi zaista smeta je tamna boja. Mislim da bi mi više prijala svetlija, ali koliko sam gledala i tražila sve su takve.
U svakom slučaju bih je preporučila. Evo i nekoliko sličica iz procesa slaganja:


pocetak.jpg konj u procesu.jpg
 
I gotova. Naročito me obradovalo što ima sve delove jer sam rizikovala i kupila je na buvljaku za 200 dinara - 1000 komada. Kad sam brojala, ispalo je da fali 2 dela, ali svi su tu. Očigledno nisam dobro izbrojala.

gotovo1.jpg
 

Back
Top