Putinove pretnje (u prazno)

canavaro

Ističe se
Poruka
2.869
kao sto sam na jednoj drugoj temi vec napisao, svedoci smo svakodnevnih pretnji Putina upucenih zapadu...
ne pratim bas do detalja situaciju u Ukrajini i Putinove izjave, ali nas dezurni na ovom forumu redovno izvestavaju.
za svaku od ovih Putinovih izjava postoji jedna ili vise tema u kojima su se vodile diskusije kako ce Putin da *ebe majku zapadu, samo sto nije...

da podsetimo:

"ko ugrozi teritorijalni integritet Rusije (misleci na anektirane delove Ukrajnine) bice uzvraceno istom merom po tim zemljama"
jel napao nekoga? nisam cuo?

jel bilo na pocetku, kao "niko ne sme da pomaze vojno Ukrajini, ko posalje vojnike, Rusija ce uzvratiti po tim zemljama..."
i? ispostavlja se posl. nedelja da je Ukrajina ocigledno puna NATO vojnika, Amerikanaca, Francuza, ... ne vidim nesto da je napao neku jos zemlju?

onda je ista prica bila za naoruzavanje, da ce upotrebiti "sva sredstva" misleci na nuklearno oruzje ako druge zemlje budu pomagale Ukrajinu.
EU/USA srucile stotine milijardi pomoci Ukrajini u naoruzanju. i? nista. jel napao jos neku zamlju? ni sa Ukrajinom ne moze da se takva "vele sila" kao sto je Rusija izbori, a kamoli sa nekom ozbiljnijom vojskom.

oni teroristi pobiju ljude u pozoristu.... opet ista prica "strasan odgovor Rusije sledi", krivi Ukrajinci, Britanci, EU, Ameri, svi ce na*ebati..."
i? opet nista, opet pretnja u prazno.

eto sad pre neki dan, opet pretnja zbog vojne vezbe... upotrebice nuklearno oruzje, *ebace majku svima...
oce moj .l.

mislim da treba da prestane da preti jer ga vise niko ocigledno ne dozivljava ozbiljno, zato je Makron i pustio m*da pa salje vojnike u Ukrajinu jer ocigledno ne uzima za ozbiljno Putinove pretnje.

pitanje:
kad ce neka od pretnji da se realizuje?
kada ce da Putin napadne jos neku zemlju koja pomaze Ukrajini?
kad ce da zune tu nuklearku na Poljsku pa da pocne III sv. rat?

molim za odgovore.
hvala unapred!
 
Јасно је да нуклерног рата неће бити, бар не почетно са руске стране.
Опет конвенционална оруђа се опасно приближавају по ефектима нуклераним.
Лично, не бих тестирао могућност и вољу разорног одговора РФ у случају стварног тестирања њених правих "црвених линија" јер то нису АВ линије дугиних боја.
Очито иду веома поступно, по многим мишљењима преспоро, али не постоје никакви битни знаци замора у спровођењу СВО.
Обострана пропаганда је друга прича.
 
Poslednja izmena:
Isto tako slušamo i sa druge strane da će Rusima biti poslednji dani, kako je Putin teško bolestan, kako praktično Moskva pada sutra, pa, kad se to desilo? Nije, niti će.

Kao što pokušavaju posprdno da predstave Rusiju u smislu "što nije osvojila Ukrajinu do sad ako je sila?", pa što nije kompletan Zapad, sa Amerikom i ostalim njenim satelitima obranio Ukrajinu i potisnuo Ruse iz zemlje ovoliko dugo? Ja ne vidim da Rusi nazaduju, ne vidim tu uspešnu kontra ofanzivu koja je najavljivana toliko dugo.

Mislim, kad god postaviš pitanje, može i kontra pitanje da se postavi.
 
Meni bi bila simpatična pretnja nuklearnim ratom tako što postaviš idiota kao figuru sa crvenim dugmetom u ruci, da to nije stvarna preta svetu robova da će ih pobiti, ako ne budu ponizni, a odgovor tim istim debilima da mogu i oni da dobiju vatru u dupe, ako ne prestanu da prete svetu nuklearnim ratom...tačnije, ako izgube osvajački rat....
 
kao sto sam na jednoj drugoj temi vec napisao, svedoci smo svakodnevnih pretnji Putina upucenih zapadu...
ne pratim bas do detalja situaciju u Ukrajini i Putinove izjave, ali nas dezurni na ovom forumu redovno izvestavaju.
za svaku od ovih Putinovih izjava postoji jedna ili vise tema u kojima su se vodile diskusije kako ce Putin da *ebe majku zapadu, samo sto nije...

da podsetimo:

"ko ugrozi teritorijalni integritet Rusije (misleci na anektirane delove Ukrajnine) bice uzvraceno istom merom po tim zemljama"
jel napao nekoga? nisam cuo?

jel bilo na pocetku, kao "niko ne sme da pomaze vojno Ukrajini, ko posalje vojnike, Rusija ce uzvratiti po tim zemljama..."
i? ispostavlja se posl. nedelja da je Ukrajina ocigledno puna NATO vojnika, Amerikanaca, Francuza, ... ne vidim nesto da je napao neku jos zemlju?

onda je ista prica bila za naoruzavanje, da ce upotrebiti "sva sredstva" misleci na nuklearno oruzje ako druge zemlje budu pomagale Ukrajinu.
EU/USA srucile stotine milijardi pomoci Ukrajini u naoruzanju. i? nista. jel napao jos neku zamlju? ni sa Ukrajinom ne moze da se takva "vele sila" kao sto je Rusija izbori, a kamoli sa nekom ozbiljnijom vojskom.

oni teroristi pobiju ljude u pozoristu.... opet ista prica "strasan odgovor Rusije sledi", krivi Ukrajinci, Britanci, EU, Ameri, svi ce na*ebati..."
i? opet nista, opet pretnja u prazno.

eto sad pre neki dan, opet pretnja zbog vojne vezbe... upotrebice nuklearno oruzje, *ebace majku svima...
oce moj .l.

mislim da treba da prestane da preti jer ga vise niko ocigledno ne dozivljava ozbiljno, zato je Makron i pustio m*da pa salje vojnike u Ukrajinu jer ocigledno ne uzima za ozbiljno Putinove pretnje.

pitanje:
kad ce neka od pretnji da se realizuje?
kada ce da Putin napadne jos neku zemlju koja pomaze Ukrajini?
kad ce da zune tu nuklearku na Poljsku pa da pocne III sv. rat?

molim za odgovore.
hvala unapred!
zašto poljsku?...zašto ne rupu u kojoj živiš.
 
Koji veći problem?

Putin je lik koji voli probleme da rešava silom. Izgubio je koloniju, proradila je sujeta, kako ostati zapamćen u istoriji kao luzer, pa se dosetio sile kao metoda rešavanja problema. Onaj fazon, ako me devojka neće, ja ću da je prebijem. Silom se sve rešava. Međutim, dočekala ga je isto sila. Jbg, to je sad malo problem. Šta sad raditi. Ajde sad opet da pretim još većom silom. Pa opet naiđe na istu takvu još veću silu. I tako u krug. Prosto nekada mora tako, ne uče svi istom brzinom.
 
Putin je lik koji voli probleme da rešava silom. Izgubio je koloniju, proradila je sujeta, kako ostati zapamćen u istoriji kao luzer, pa se dosetio sile kao metoda rešavanja problema. Onaj fazon, ako me devojka neće, ja ću da je prebijem. Silom se sve rešava. Međutim, dočekala ga je isto sila. Jbg, to je sad malo problem. Šta sad raditi. Ajde sad opet da pretim još većom silom. Pa opet naiđe na istu takvu još veću silu. I tako u krug. Prosto nekada mora tako, ne uče svi istom brzinom.

On nije dobio još veći problem koji ima od starta vojne operacije.

Kao što rekoh, ne vidim da su Rusi uzeli Ukrajinu, ali ne vidim ni da su Rusi proterani.

Ne vidim da on gađa nuklearnim, ali ne vidim ni da se desila uspešna kontra ofanziva.

Znači, nije baš tako kako pričaju na Zapadu.
 
Međutim, USA dočekala ga je isto sila. Jbg, to je sad malo problem. Šta sad raditi. Ajde sad opet da pretim još većom silom. Pa opet naiđe na istu takvu još veću silu. I tako u krug. Prosto nekada mora tako, ne uče svi istom brzinom
 
kao sto sam na jednoj drugoj temi vec napisao, svedoci smo svakodnevnih pretnji Putina upucenih zapadu...
ne pratim bas do detalja situaciju u Ukrajini i Putinove izjave, ali nas dezurni na ovom forumu redovno izvestavaju.
za svaku od ovih Putinovih izjava postoji jedna ili vise tema u kojima su se vodile diskusije kako ce Putin da *ebe majku zapadu, samo sto nije...

da podsetimo:

"ko ugrozi teritorijalni integritet Rusije (misleci na anektirane delove Ukrajnine) bice uzvraceno istom merom po tim zemljama"
jel napao nekoga? nisam cuo?

jel bilo na pocetku, kao "niko ne sme da pomaze vojno Ukrajini, ko posalje vojnike, Rusija ce uzvratiti po tim zemljama..."
i? ispostavlja se posl. nedelja da je Ukrajina ocigledno puna NATO vojnika, Amerikanaca, Francuza, ... ne vidim nesto da je napao neku jos zemlju?

onda je ista prica bila za naoruzavanje, da ce upotrebiti "sva sredstva" misleci na nuklearno oruzje ako druge zemlje budu pomagale Ukrajinu.
EU/USA srucile stotine milijardi pomoci Ukrajini u naoruzanju. i? nista. jel napao jos neku zamlju? ni sa Ukrajinom ne moze da se takva "vele sila" kao sto je Rusija izbori, a kamoli sa nekom ozbiljnijom vojskom.

oni teroristi pobiju ljude u pozoristu.... opet ista prica "strasan odgovor Rusije sledi", krivi Ukrajinci, Britanci, EU, Ameri, svi ce na*ebati..."
i? opet nista, opet pretnja u prazno.

eto sad pre neki dan, opet pretnja zbog vojne vezbe... upotrebice nuklearno oruzje, *ebace majku svima...
oce moj .l.

mislim da treba da prestane da preti jer ga vise niko ocigledno ne dozivljava ozbiljno, zato je Makron i pustio m*da pa salje vojnike u Ukrajinu jer ocigledno ne uzima za ozbiljno Putinove pretnje.

pitanje:
kad ce neka od pretnji da se realizuje?
kada ce da Putin napadne jos neku zemlju koja pomaze Ukrajini?
kad ce da zune tu nuklearku na Poljsku pa da pocne III sv. rat?

molim za odgovore.
hvala unapred!

Zašto moderacija dopušta ovoliku količinu baljezganja
bez ikakvog linka koji bi potkrepio te navode?
 
On nije dobio još veći problem koji ima od starta vojne operacije.

Kao što rekoh, ne vidim da su Rusi uzeli Ukrajinu, ali ne vidim ni da su Rusi proterani.

Ne vidim da on gađa nuklearnim, ali ne vidim ni da se desila uspešna kontra ofanziva.

Znači, nije baš tako kako pričaju na Zapadu.

Ok, odavno je nastupila pat pozicija. Ne njemu je sada da kaže "evo, mi smo naše odradili, oslobođene su sve teritorije gde su bili Rusi" i time pokaže da nije za dalju eskalaciju sukoba. Ali on to ne radi, već nastavlja da oduzima teritorije koje prosto nisu njegove (ne računam period Džingis-kana, već gledam modernu istoriju). To znači da na neki način ipak želi da produbljuje sukob.
 
Ok, odavno je nastupila pat pozicija. Ne njemu je sada da kaže "evo, mi smo naše odradili, oslobođene su sve teritorije gde su bili Rusi" i time pokaže da nije za dalju eskalaciju sukoba. Ali on to ne radi, već nastavlja da oduzima teritorije koje prosto nisu njegove (ne računam period Džingis-kana, već gledam modernu istoriju). To znači da na neki način ipak želi da produbljuje sukob.

Isporuka sve većeg naoružanja sa jasnom kilometražom koja može da napadne teritoriju Rusije ne pokazuje da Zapad ne želi da produbljuje sukob.

Takođe, Ukrajinci jasno govore da neće odustati dok ne povrate sve teritorije i ne žele ni da razgovaraju o miru, dok ih Zapad filuje oružjem koliko god može.

Tako da, ja ne vidim da je produbljivanje sukoba lopta samo sa jedne strane.
 
Ok, odavno je nastupila pat pozicija. Ne njemu je sada da kaže "evo, mi smo naše odradili, oslobođene su sve teritorije gde su bili Rusi" i time pokaže da nije za dalju eskalaciju sukoba. Ali on to ne radi, već nastavlja da oduzima teritorije koje prosto nisu njegove (ne računam period Džingis-kana, već gledam modernu istoriju). To znači da na neki način ipak želi da produbljuje sukob.;)

Dve rečenice ne možeš da sastaviš a da nisu u koliziji.

Odluči se je li pat pozicija ili Putin nastavlja sa oduzimanjem teritorija.
 
Isporuka sve većeg naoružanja sa jasnom kilometražom koja može da napadne teritoriju Rusije ne pokazuje da Zapad ne želi da produbljuje sukob.

Takođe, Ukrajinci jasno govore da neće odustati dok ne povrate sve teritorije i ne žele ni da razgovaraju o miru, dok ih Zapad filuje oružjem koliko god može.

Tako da, ja ne vidim da je produbljivanje sukoba lopta samo sa jedne strane.

Ukrajina dobija oružje na kašičicu, sve manje od ovoga bi bila njihova kapitulacija. Mogu da razumem pomaganje žrtvi, oni prosto ne mogu da prestanu da se brane, na agresoru je da pokaže dobru volju i krene u smirivanje situacije. Za početak da napravi jasne linije, proglasi završetak svoje operacije i naglasi da neće napadati teritorije izvan onoga što je već osvojeno i time da znak dobre volje da želi da se sve završi. Posle toga bi usledio pritisak na Ukrajinu da ona prihvati zatečenu realnost. To je otprilike neki scenario koji bi vodio ka rešenju. Međutim, Putin ide sasvim drugim putem, nastavlja da uzima teritorije i nastavlja sa ratnohuškačkom retorikom pretnjama i slično.
 

Back
Top