Put kolima za Grcku

ne znam da li su ove cene "od oka".....ali na skiatosu (koji je za razliku od paralije svetska i mondenska destinacija) cene su nize u mnogim artiklima.narocito rentiranja,.....valjda zbog velike konkurencije.
 
Jos jedna mala informacija: dozvoljena kolicina alkohola u krvi vozaca-amatera u Grckoj je 0.3 promila za merenje alkometrom, a 0.5 promila pri vadjenju krvi...ukoliko se nije nesto promenilo od prosle godine.

TOTALNA dezinformacija !

Nikada neću razumeti ljude koji pišu gluposti, a da se pre toga ne raspitaju .....

Grci imaju NAJVEĆI dozvoljen promil alkohola u Evropi za vozače.

Duvanje do 0,5 je obična šala pri kojoj je policajac dužan da se izvine, jer vas je pogrešno procenio.
Prolazi i do 0,8 sa kaznom na licu mesta. Savet: nemojte nuditi novac policajcu, ako on sam to ne traži.
Preko 0.8 po zakonu moraju da vas privedu. Kažem, po zakonu...mene nisu ni jednom.

P.S. Prestani da čitaš ženske časopise...tamo lupaju svakakve gluposti
 
TOTALNA dezinformacija !

Nikada neću razumeti ljude koji pišu gluposti, a da se pre toga ne raspitaju .....

Grci imaju NAJVEĆI dozvoljen promil alkohola u Evropi za vozače.

Duvanje do 0,5 je obična šala pri kojoj je policajac dužan da se izvine, jer vas je pogrešno procenio.
Prolazi i do 0,8 sa kaznom na licu mesta. Savet: nemojte nuditi novac policajcu, ako on sam to ne traži.
Preko 0.8 po zakonu moraju da vas privedu. Kažem, po zakonu...mene nisu ni jednom.

P.S. Prestani da čitaš ženske časopise...tamo lupaju svakakve gluposti


Bratanac mi je policajac, a brat sudija, te sam odlicno upoznat (namerno sam ih pitao da bih tacno znao kako da se ponasam na svecanom rucku posle krstenja bratanceve cerke)...razmisli malo kada pises nesto o cemu ne znas, a drugima kazes da pisu gluposti.


Edit:

Preporuka vozacima: nemojte da slusate ovakve (kao gore pomenute) "informacije", jer ako "naduvate" alkometar sa preko 0.3 moze da vas "snadje" povelika kazna, a za 0.5 je vec astronomska (mislim da se blizi 1000€). Za 0.8 vec mozete da zavrsite u zatvoru, a to moze da bude izuzetno neprijatno, pogotovo ako ste sa registracijom iz Srbije...Ako vam se ipak desi, pokusajte da izdejstvujete vadjenje krvi i budite veoma uzdrzani u odnosu na policiju, izuzetno je rigorozna i brutalna.
 
Poslednja izmena:
U GRČKOJ ČESTO I KOD SUDIJE - http://www.grckainfo.com/index.php?action=show_static_page&id=41-Kolima-za-Grcku

VOZNJA POD DEJSTVOM ALKOHOLA

0,5 - 0,8 promila 83€
0,8 - 1,1 promila 167€
preko 1,1 668 i odlazak kod sudije

Ovo sto si napisala nije tacno...nemoj to da radis, makar i prenosila netacne informacije sa drugih sajtova.

Lepo sam napisao gore, u Grckoj postoje DVA kriterijuma za procenjivanje alkoholisanosti vozaca, to su putem daha i analizom krvi...dozvoljena kolicina alkohola u krvi i visina kazne varira u zavisnosti od nacina testiranja. Ovo gore sto pise je jednostavno smesno.

Svako ko na testu dahom (BrAC) predje 0.3 (zvanicno je valjda cak i malo manje, ali tolerisu 0.3) placa kaznu koja uoipste nije zanemarljiva (mislim 150-200€). Ko predje 0.5 (mislim da je i tu granica niza, ali tolerisu uglavnom 0.5) kazna je astronomska...nemojte se saliti.

Test krvi (BRC) dozvoljava vise granice (tu je dozvoljeno imati DO 0.5).

Lepo sam gore napisao, bliski rodjaci mi rade u policiji i sudstvu, dobro sam informisan, nemam razloga da vas lazem.
 
Preporuka vozacima: nemojte da slusate ovakve (kao gore pomenute) "informacije", jer ako "naduvate" alkometar sa preko 0.3 moze da vas "snadje" povelika kazna, a za 0.5 je vec astronomska (mislim da se blizi 1000€). Za 0.8 vec mozete da zavrsite u zatvoru,QUOTE]

I meni je rekao brat od tetke koji radi kao pilot da uključi automatskog pilota i spava ....
Mani ti to rekao mi brat od sestre vozača moje svastike....

Ja živim na Kritu od 2003-će. Radim u Rent a Car agenciji i ne izlazim iz kola, osim kada spavam.
Naduvao sam 2 puta 0,9 i policajac me je pitao da li dobro vidim, jer on ne vidi da li je to osmica ili devetka.
Sve se završilo samo sa kaznom na licu mesta,

A nula 0,5 imam ujutro kad krećem na posao jer je ostalo od sinoć. Barem deset puta su me zaustavili sa 0,5, i uvek rekli: ''ZAMALO'' i pustili me...

Tako da.....znaš već.....
 
Preporuka vozacima: nemojte da slusate ovakve (kao gore pomenute) "informacije", jer ako "naduvate" alkometar sa preko 0.3 moze da vas "snadje" povelika kazna, a za 0.5 je vec astronomska (mislim da se blizi 1000€). Za 0.8 vec mozete da zavrsite u zatvoru,QUOTE]

I meni je rekao brat od tetke koji radi kao pilot da uključi automatskog pilota i spava ....
Mani ti to rekao mi brat od sestre vozača moje svastike....

Ja živim na Kritu od 2003-će. Radim u Rent a Car agenciji i ne izlazim iz kola, osim kada spavam.
Naduvao sam 2 puta 0,9 i policajac me je pitao da li dobro vidim, jer on ne vidi da li je to osmica ili devetka.
Sve se završilo samo sa kaznom na licu mesta,

A nula 0,5 imam ujutro kad krećem na posao jer je ostalo od sinoć. Barem deset puta su me zaustavili sa 0,5, i uvek rekli: ''ZAMALO'' i pustili me...

Tako da.....znaš već.....

Ti si, bese, onaj koji ne zna da se pise i broji sa leve ili desne strane...Kasadra za tebe bese "treci prst"...???...:):)...sorry ako "what a mistakea to makea"...:)

Molim te da ne siris dezinformacije, ta tvoja 2003-ca i Krit (koga Grci, BTW, bas i ne racunaju mnogo u Grcku) nikakve veze nemaju, od pocetka 80-ih godina veoma cesto vozim po Grckoj automobile i sa YU (tadasnjim) i GR tablicama i imam mnoooogo iskustva. Svi podaci koje sam naveo su tacni, dobijeni iz najrelevantnijih izvora i molim te da ne pokusavas da izmisljotinama pobijes cinjenice. Ja MOGU (jednim telefonskim pozivom) da se "izvucem" (sto, naravno, ne znaci da bih to radio) iz skoro svega, ali ljudi koji ovo citaju NE MOGU!!!

Dakle, postoviani prijetelji sa foruma, pazljivo se ponasajte u saobracju u Grckoj, "duvanje" u alkometar preko 0.3 moze da vam donese MNOGO nevolja. Preko 0.4 vam prazni dzepove, ako uopste toliko i imate u istima. Sve iznad toga vas vodi u zatvor, a ako odete u zatvor a iz Srbije ste moze da vam se dese IZUZETNO neprijatne stvari. Nemojte slusati individue koje same kazu da ujutro kada krecu na posao (a rade kao vozaci) imaju 0.5, znate i sami koliko bi to bilo sumanuto slusati...
 
Malo sam "procackao" po netu, nisam imao dovoljno vremena, ali sam na vise mesta nasao podatke koji upravo potvrdjuju ono sto policija u Grckoj tvrdi...dakle:

"In Greece, the BrAC limit is 25 micrograms of alcohol per 1000 millilitres of breath.

The limit in blood is 0,50 g/l.

Brac 0,25 - 0,40=200 euros fine
Brac 0,40 - 0,60=700 euros fine, plus suspension of driving licence for 90 days
Brac>0,60=2 months imprisonment,plus suspension of driving licence for 180 days,plus 1200 euros fine."

http://infoonalcohol.blogspot.com/2008/08/breath-alcohol-content.html

Dakle, dragi prijatelji, ako vam se bas odlazi u zatvor na 2 meseca i daje 1800€, slobodno imajte na alko-testu 0.6 i vise...
 
Malo sam "procackao" po netu, nisam imao dovoljno vremena, ali sam na vise mesta nasao podatke koji upravo potvrdjuju ono sto policija u Grckoj tvrdi...dakle:

"In Greece, the BrAC limit is 25 micrograms of alcohol per 1000 millilitres of breath.

The limit in blood is 0,50 g/l.

Brac 0,25 - 0,40=200 euros fine
Brac 0,40 - 0,60=700 euros fine, plus suspension of driving licence for 90 days
Brac>0,60=2 months imprisonment,plus suspension of driving licence for 180 days,plus 1200 euros fine."

http://infoonalcohol.blogspot.com/2008/08/breath-alcohol-content.html

Dakle, dragi prijatelji, ako vam se bas odlazi u zatvor na 2 meseca i daje 1800€, slobodno imajte na alko-testu 0.6 i vise...

Meni kazes da ne prenosim netacne informacije sa drugih sajtova (usput, radi se o mom sajtu, ne tudjem), a i ti sam prenosis neproverene informacije sa blogova.
Ja ni ne tvrdim koja je dozvoljena kolicina u krvi, samo sam napisala kolike su kazne. Doduse, to su kazne od prosle godine, mozda je sad nesto promenjeno.
Ko je iole pametan ne treba da ima ni malo alkohola u krvi dok vozi, sve ostalo nije vredno rasprave.
 
Meni kazes da ne prenosim netacne informacije sa drugih sajtova (usput, radi se o mom sajtu, ne tudjem), a i ti sam prenosis neproverene informacije sa blogova.
Ja ni ne tvrdim koja je dozvoljena kolicina u krvi, samo sam napisala kolike su kazne. Doduse, to su kazne od prosle godine, mozda je sad nesto promenjeno.
Ko je iole pametan ne treba da ima ni malo alkohola u krvi dok vozi, sve ostalo nije vredno rasprave.

Ako je to tvoj sajt, tim gore...mnogo gore.

Ne prenosim neproverene infrmacije, vec one koje sam nasao (makar i na blogu) a podudaraju se sa informacijama iz grcke policije...takodje od prosle godine!

Treci put ponavljam, dozvoljena kolicina alkohola u krvi i na alko-testu ("duvanje u alkometar") u Grckoj NIJE ISTA.

To da li je neko pametan ako ima dozvoljenu kolicinu alkohola u krvi ili na alko-testu je predmet neke sasvim druge rasprave, ja pominjem zakonsku regulativu.
 
Ne prenosim neproverene infrmacije, vec one koje sam nasao (makar i na blogu) a podudaraju se sa informacijama iz grcke policije...takodje od prosle godine!

Isto mogu i ja da kazem, ne prenosim neproverene infrmacije, vec one koje sam nasla jos u januaru, a ne podudaraju se sa tvojim pa ih zato nazivas netacnim. Moj izvor je SAT-ova patrola i gospodin (voditelj emisije) koji se na licu mesta u Grckoj kod grcke policije raspitao o kaznama koje sam ja vama prenela. Ako oni lazu, lazem i ja.
Ocekujem zvanican link grcke policije o tome da gresim, dok mi ga ne postavis verovacu ipak gospodinu Mirku iz SAT-ove patrole.
 
Dakle, dragi formasi, narocito oni koji su putovali sopstvenim prevozom za Grcku, da li mozete da podelite svoja iskustva sa nama koji planiramo da isti koristimo ovog leta.
Cula sam da na granici umeju da pretresu vozilo i da su veoma rigorozni.
Stoga me zanima sta je to sto se mora znati i posedovati u kolima, a sto je neohodno prema grckim zakonima. Ne bih volela da me zbog necega sto nemam u kolima, a prema njihovim zvanicnim i nezvanicnim zakonima moram imati, zaustave i maltretiraju. A i ne placaju mi se kazne vec na ulazu u Grcku, jer cu kao i svi mi, verujem, imati ogranicena sredstva za ovo letovanje.
Hvala unapred!

Da vozis :)
 
Citam ove proslogodisnje poruke i interesuje me kakva su iskustva putnika ove godine. U najnovijoj SAT reviji sam procitala da su specijalna sedista za decu obavezna po inostranim propisima. Dele decu u dve grupe do 6 godina i od 6 do 12 godina, od cega zavisi i vrsta sedista. Zanima me kakva su vasa iskustva? Da li stvarno Grci (i Makedonci) to zahtevaju. Ja ne mogu ni da zamislim da moram "uvezati" decu.
 
Najvise mrzim kad neko pise memoare, jeste korisno, ali mrzi me da citammmmm....

Kolima je super ici za GR. Ides gde hoces i kad hoces i nisi vezan striktno za mesto gde si odseo.
A pretresanja nema nikakvog, a vidim da neko pominje autobus...njih mozda, ali kola-nema potrebe!

Slusala sam da je obavezno imati aparat za gasenje pozara, medjutim to nismo imali, a policiju na Halkidikiju nisam ni videla, i uopste nemam pojma ni sta voze, a kamo li da li su rigorozni ili ne :)
 
Dakle, dragi formasi, narocito oni koji su putovali sopstvenim prevozom za Grcku, da li mozete da podelite svoja iskustva sa nama koji planiramo da isti koristimo ovog leta.
Cula sam da na granici umeju da pretresu vozilo i da su veoma rigorozni.
Stoga me zanima sta je to sto se mora znati i posedovati u kolima, a sto je neohodno prema grckim zakonima. Ne bih volela da me zbog necega sto nemam u kolima, a prema njihovim zvanicnim i nezvanicnim zakonima moram imati, zaustave i maltretiraju. A i ne placaju mi se kazne vec na ulazu u Grcku, jer cu kao i svi mi, verujem, imati ogranicena sredstva za ovo letovanje.
Hvala unapred!

Ja sam prosle godine isao kolima,niko mi nije otvorio gepek,od pratece opreme sam imao dizalicu i trokut. Vozim auto na plin bez atesta,ogranicenje nisam postovao ali nisam ni preterivao. Bitno je da ne vozis agresivno,ne pretices u punoj liniji i niko te nece dirati.
Grcka policija je tolerntna i zaustavljaju bas kad preteras. Do duse video sam samo dve patrole i to nisu ni zaustavljali.
Posto majicu ne mogu da obucem kada imam so po telu tako da sam vozio svih deset dana, kada sam se vracao sa plaze, bez majice,naravno i bez pojasa.
 
Citam ove proslogodisnje poruke i interesuje me kakva su iskustva putnika ove godine. U najnovijoj SAT reviji sam procitala da su specijalna sedista za decu obavezna po inostranim propisima. Dele decu u dve grupe do 6 godina i od 6 do 12 godina, od cega zavisi i vrsta sedista. Zanima me kakva su vasa iskustva? Da li stvarno Grci (i Makedonci) to zahtevaju. Ja ne mogu ni da zamislim da moram "uvezati" decu.

Moji su se drugari sinoc vratili iz Grcke.Niko im nije otvorio gepek(sem nasih carinika:evil:),niko ih nije zaustavio ni jednom(osim nasih pandura,radi "rutinske kontrole":evil:)niti im je iko trazio posebna sedista za decu,a imaju cetvorogodisnje blizance...
 
Ja sam prosle godine isao kolima,niko mi nije otvorio gepek,od pratece opreme sam imao dizalicu i trokut. Vozim auto na plin bez atesta,ogranicenje nisam postovao ali nisam ni preterivao. Bitno je da ne vozis agresivno,ne pretices u punoj liniji i niko te nece dirati.
Grcka policija je tolerntna i zaustavljaju bas kad preteras. Do duse video sam samo dve patrole i to nisu ni zaustavljali.
Posto majicu ne mogu da obucem kada imam so po telu tako da sam vozio svih deset dana, kada sam se vracao sa plaze, bez majice,naravno i bez pojasa.


Opaaa... :zper:
 
Moji su se drugari sinoc vratili iz Grcke.Niko im nije otvorio gepek(sem nasih carinika:evil:),niko ih nije zaustavio ni jednom(osim nasih pandura,radi "rutinske kontrole":evil:)niti im je iko trazio posebna sedista za decu,a imaju cetvorogodisnje blizance...

Hvala Jelena. Zvala sam AMSS i rekli su mi da bi dete od tri godine trebala staviti u sediste a starije dete obavezno vezati bezobzira sto sedi nazad. Izgleda da je u praksi ipak drugacije :confused:
 

Back
Top