Pun Mesec

Ovo uopste nije tacno.
Navedi mi na koje sve to "procese" deluje meseceva gravitacija?

Kako ne moze biti tacno? :dontunderstand:
Deluje na sve moguce procese na Zemlji.

I to nije nista natprirodno.

Sama G sila na Zemlji ne moze biti istok inteziteta ako na nju deluje Meseceva gravitacija.

Razmisli malo.

PS.
Taj poremecaj je neznatan ali ipak ima nekog gravitacionog uticaja.
 
Uticaj punog meseca na ljudsko ponašanje naziva se i transilvanijski ili cesce Lunarni efekat. Taj fenomen vuce se kroz celu ljudsku istoriju ,do danas a utkan je u sam temelj narodnih verovanja , paganskih obicaja, alhemije pa i same dubinske psihologije (pre svega mislim na Junga i njegovo tumacenje alhemije). Medjutim sto se nauke tice to je sasvim druga prica.Vecina ljudi smatra da je uticaj punog Meseca na ljude naucno potvrdjen, ali to nije tacno. Nauka svim silama odbija da Lunarni efekat prizna kao medicinsku cinjenicu tako da mislim da je zbog toga toj temi mesto ovde.
A pre svega pokrenuo sam ovu temu jer Lunarni efekat na mene utice itekako realno. Evo danas sam prepoznao to raspolozenje i znao sam a priori da je pun Mesec .. i bio sam u pravu !

Tako da je taj efekat ,bar za mene licno, veoma realan i neposredno dokazan.
Da li i neko od vas oseca Lunarni efekat ?
I sta mislite.. sta je to sto bi moglo da ucini da jedno nebesko telo na taj nacin utice na ljude?
I u startu mozemo odbaciti plimu i oseku jer je ovo ocito nesto mnogo vise, drugacije, a takodje za sada nepoznato nauci ,a mozda nikada nece ni biti poznato, jer izgleda da ovakvi uticaji nadilaze uobicajenu sliku o svetu i zivotu gde su svi odvojeni , heterogeni ,iako smo u sustini , u stvari, svi povezani , svako sa svime, pa i sa nebeskim telima.

Ja ne osećam uticaj meseca na mene, bar ne neki preteran pa da to primetim.
Naravno da telo što je bliže nama da utiče više na nas.
 
Ja ne osećam uticaj meseca na mene, bar ne neki preteran pa da to primetim.
Naravno da telo što je bliže nama da utiče više na nas.

Nezavisno od teme kada sam procitao ove tvoje reci doziveo sam snazan Deza vi. Nije mi se to skoro dogodilo.

Sto se tice Meseca tesko da cemo naci racionalno i fizicko objasnjenje za njegov uticaj na nas. Njegovo delovanje je najverovatnije na dubljem nivou. Astronomija tu nema sta da kaze . Astrologija je merodavnija ali mislim da se pravi odgovor nalazi u Alhemiji gde je Mesec uz Sunce najznacajniji simbol. Uticaj punog Meseca dakle deluje drugacije nego sto je zakon uzroka i posledice koji vlada u svetu objekata.

Ali ostaju i drugaciji fantasticni scenariji. U jednom stripu o Marti Misteriji radilo se o tome da su pre deset hiljada godina u ratu Atllanitde i Mu (dve tadasnje razvijene civilizacije) , ucestvovali vojnici koji su bili genetski ukrstani sa vukovima a uredjaj koji je rukovodio njihovom transformacijom bio je smesten na Mesecu.

Danas je nestalo Atlantide i Mu ali ostao je taj uredjaj koji deluje. Mozda je delovenje punog Meseca objasnjivo ne na nacin pirodnog tela vec na nacin vestackih uredjaja razvijenih civilizacija,

PS. Vec vidim Vraganu i Svabova koji traze dokaze.

Zao mi je . Nemam nikakvih dokaza. Ako vam je do dokaza, trebalo bi da zaobidjete forum Natpriodne pojave i misterije. :)
 
Nezavisno od teme kada sam procitao ove tvoje reci doziveo sam snazan Deza vi. Nije mi se to skoro dogodilo.

Sto se tice Meseca tesko da cemo naci racionalno i fizicko objasnjenje za njegov uticaj na nas. Njegovo delovanje je najverovatnije na dubljem nivou. Astronomija tu nema sta da kaze . Astrologija je merodavnija ali mislim da se pravi odgovor nalazi u Alhemiji gde je Mesec uz Sunce najznacajniji simbol. Uticaj punog Meseca dakle deluje drugacije nego sto je zakon uzroka i posledice koji vlada u svetu objekata.

Ali ostaju i drugaciji fantasticni scenariji. U jednom stripu o Marti Misteriji radilo se o tome da su pre deset hiljada godina u ratu Atllanitde i Mu (dve tadasnje razvijene civilizacije) , ucestvovali vojnici koji su bili genetski ukrstani sa vukovima a uredjaj koji je rukovodio njihovom transformacijom bio je smesten na Mesecu.

Danas je nestalo Atlantide i Mu ali ostao je taj uredjaj koji deluje. Mozda je delovenje punog Meseca objasnjivo ne na nacin pirodnog tela vec na nacin vestackih uredjaja razvijenih civilizacija,

PS. Vec vidim Vraganu i Svabova koji traze dokaze.

Zao mi je . Nemam nikakvih dokaza. Ako vam je do dokaza, trebalo bi da zaobidjete forum Natpriodne pojave i misterije. :)

Koji deža vi? U vezi čega? Baš me interesuje...
U pravu si za to da nećemo naći racionalno i fizičko obajšnjenje o pitanj delovanja Meseca na nas. Ne bombarduje nas on krompirima, radi se osećaju?! :D
Vojnici genetski ukršteni s vukovima... baš me interesuje.
Ne opterećuj se dokazima, za njih nema mesta kod nas. :)
 
Koji deža vi? U vezi čega? Baš me interesuje...
U pravu si za to da nećemo naći racionalno i fizičko obajšnjenje o pitanj delovanja Meseca na nas. Ne bombarduje nas on krompirima, radi se osećaju?! :D
Vojnici genetski ukršteni s vukovima... baš me interesuje.
Ne opterećuj se dokazima, za njih nema mesta kod nas. :)

Pa bas u tom trenutku dok sam citao ove tvoje dve recenice "Ja ne osećam uticaj meseca na mene, bar ne neki preteran pa da to primetim.
Naravno da telo što je bliže nama da utiče više na nas." osetio sam poznat osecaj kao da se taj trenutak ja citam te recenice nekad vec dogodio. Tipican i veoma snazan deza vi.

Sto se tice Meseca slazemo se ali ostaje da uverimo ove koji misle da je uzrok i posledica, akcija i reakcija, jedini nacin delovanja . Ali pustimo to.

Sto se tice "vojnika vukodlaka" ranije dok sam citao strip Marti Misteriju ceo taj cikus bio je zasnovan na toj prici drevnog rata izmedju Atlantide i Mu. Skoro svi fenomeni od Naske do NLO bili su uklopljni u taj scenarijo.Marti Misterija je koristio lasersko oruzje "murcadnu" koja je drevno oruzje Mu civilizacije. Ma koliko bila ta prica fantasticna ne smemo je tek tako skloniti na stranu kao mogucnost ,pogotovu sto je sasvim moguce da je Atlantida bila visoko razvijena ljudska civilizacija koja je ostvljala svoje tragove svuda, pa i na Mesecu, dnu okeana ili Marsu..
 
Pa bas u tom trenutku dok sam citao ove tvoje dve recenice "Ja ne osećam uticaj meseca na mene, bar ne neki preteran pa da to primetim.
Naravno da telo što je bliže nama da utiče više na nas." osetio sam poznat osecaj kao da se taj trenutak ja citam te recenice nekad vec dogodio. Tipican i veoma snazan deza vi.

Sto se tice Meseca slazemo se ali ostaje da uverimo ove koji misle da je uzrok i posledica, akcija i reakcija, jedini nacin delovanja . Ali pustimo to.

Sto se tice "vojnika vukodlaka" ranije dok sam citao strip Marti Misteriju ceo taj cikus bio je zasnovan na toj prici drevnog rata izmedju Atlantide i Mu. Skoro svi fenomeni od Naske do NLO bili su uklopljni u taj scenarijo.Marti Misterija je koristio lasersko oruzje "murcadnu" koja je drevno oruzje Mu civilizacije. Ma koliko bila ta prica fantasticna ne smemo je tek tako skloniti na stranu kao mogucnost ,pogotovu sto je sasvim moguce da je Atlantida bila visoko razvijena ljudska civilizacija koja je ostvljala svoje tragove svuda, pa i na Mesecu, dnu okeana ili Marsu..

Ne želim da ti sporim taj osećaj, i verujem ti i znam kako je to imala sam ga i ja, ALI ono što je bilo ne može se ponoviti, stvari se ne ponavljaju. Ne možeš nekoliko puta da živiš jedan isti život.
Uvek su se vodili ratovi između najjačih sila za vlast i moć, te stripove, kao i bilo koje druge nisam čitala, moja generacija nije odrastala na njima. Ali mislim da shvatam šta hoćeš da kažeš, upravo se mitovi zasnivaju na najvećim činjenicama.
 
Walburga
Ne želim da ti sporim taj osećaj, i verujem ti i znam kako je to imala sam ga i ja, ALI ono što je bilo ne može se ponoviti, stvari se ne ponavljaju. Ne možeš nekoliko puta da živiš jedan isti život

Ne bih ti savetovao da budes tako sigurna. Ucenje o vecnom vracanju, koje je prvi izneo Nice u Zaratustri ima svoje filozofske temelje, ali to nije tema ovde.

Uvek su se vodili ratovi između najjačih sila za vlast i moć, te stripove, kao i bilo koje druge nisam čitala, moja generacija nije odrastala na njima. Ali mislim da shvatam šta hoćeš da kažeš, upravo se mitovi zasnivaju na najvećim činjenicama.

Ne mora da znaci da je strip rezervisan za decu. Strip je priznata deveta umetnost.
 
Walburga


Ne bih ti savetovao da budes tako sigurna. Ucenje o vecnom vracanju, koje je prvi izneo Nice u Zaratustri ima svoje filozofske temelje, ali to nije tema ovde.



Ne mora da znaci da je strip rezervisan za decu. Strip je priznata deveta umetnost.

OK, pošto to nije ova tema nećemo dalje o tome.
Ma daj, gde ću ja danas, na kom kiosku da nađem neke stripove? Čak i da ugledam neki, nisam ja odrasla na toj kulturi, to meni ne bi bilo interesantno.
 
Ali ostaju i drugaciji fantasticni scenariji. U jednom stripu o Marti Misteriji radilo se o tome da su pre deset hiljada godina u ratu Atllanitde i Mu (dve tadasnje razvijene civilizacije) , ucestvovali vojnici koji su bili genetski ukrstani sa vukovima a uredjaj koji je rukovodio njihovom transformacijom bio je smesten na Mesecu.

Citao sam taj strip i SJAJAN JE!

Inace, stripovi Marti Misterije uvek NA ORIGINALAN NACIN postavljaju neke probleme iscezlih civilizacija i religijskih tema. Svako ko voli da razmislja o okultnom/drevnoj istoriji/vanzemaljcima Marti Misterija je OBAVEZNO STIVO - prosto podstice na razmisljanje.
 
Ni moj kum ne može da spava... A probali smo sve što se navodi kao moguće rešenje... Čak je pio i valerijanu, kapsule i čaj, pa nije upalilo... Ja mogu da spavam za vreme punog meseca, ali tad volim da se šetam đavom, fruškom gorom, gde god, volim nekako tu boju koju reflektuje... (:
Ja ne mogu da spavam ako me mjesečina obasjava. Nije bitno da li je pun mjesec.
 
S obzirom na mesečev uticaj na vodu, a čovekov organizam čini preko 50% voda, a kod žena više, logično je da ima uticaj.

lele..
mesecev uticaj na vodu :lol:
gravitacija utice na cvrsta tela kolko i na vodu, samo sto su okeani i mora voda koja moze da se pomera pa imas plimu i oseku..
tak da bilo u coveku 99% ili 1 % vode, mesec ce svojom gravitacijom imati iti efekat..
inace, sto se tice same teme, ***. rece jednom jedan veliki naucnik, svemir i ljutska glupost su beskrajni..samo za ovo prvo nisam siguran...;)
 
lele..
mesecev uticaj na vodu :lol:
gravitacija utice na cvrsta tela kolko i na vodu, samo sto su okeani i mora voda koja moze da se pomera pa imas plimu i oseku..
tak da bilo u coveku 99% ili 1 % vode, mesec ce svojom gravitacijom imati iti efekat..
inace, sto se tice same teme, ***. rece jednom jedan veliki naucnik, svemir i ljutska glupost su beskrajni..samo za ovo prvo nisam siguran...;)

To je rekao Ajnštajn, a ti ako nisi siguran u ono prvo kako možeš biti siguran i u ono drugo? Ako dovodiš u pitanje njegovu misao do pola dovodiš je celu u pitanje.
Postavi ti onoliko tema i kvalitetnih postova koliko je postavio oziman, pa se onda nađi ovde da komentarišeš nečiju glupost.
Ništa protiv tebe, već protiv toga što si to napisao. Moižda to čak nisi ni previše ozbiljno mislio nego si na osnovu male informisaonosti o gravitaciji i koliko ona deluje na čvrsta tela i vodu sebi dao prednost u odnosu na nekog drugog.
Nije bitno otoliko ko šta ima u glavi, nego kako to korsti, a neki to ne razumeju i tu najčešće greše.
Pokušajte da dajete više svoje komentare a ne drugih citate... Ti su za svoga života rekli toliko toga i zadužili na neki način, bilo glupošću ili napretku u određenoj oblasti...
 
Deluje na sve moguce procese na Zemlji.

Na primer?
CD rezaci slabije upisuju podatke pod dejstvom Sile?


I to nije nista natprirodno.

Sama G sila na Zemlji ne moze biti istok inteziteta ako na nju deluje Meseceva gravitacija.

G sila je uvek ista.

Taj poremecaj je neznatan ali ipak ima nekog gravitacionog uticaja.

Ajd ja lepo tebi da izracunam da veci gravitacioni uticaj na tebe ima zgrada u kojoj zivis nego Mesec.
 
Meni nije jasno zašto se već tri strane raspravlja o gravitaciji, kada je tema lepo naslovljena 'Pun Mesec'? Gravitacija nije prisutna kada Mesec nije pun? Ili je možda jača kada je pun? :think:
 
Пун мјесец...
Лично га игноришем,али знам људе који тада слабије спавају.
Неки чак ходају по кући,отуд ваљда израз мјесечарење...
У свим земљам свијета су рађена истраживања о броју убистава
у вријеме пуног мјесеца.
Није нађена никаква релација,пардон,веза са дотичним.
Изгледа да је то као и са црним мачкама и мердевинама.
Мени свеједно,а мој комшија се жив усере кад види једно или друго,
а кад је пун мјесец легне да спава у 9...
Марти Мистерија је био добар потицај за размишљање,али сад баш
да му вјерујем,па то би било као да сам убијеђен да ћу да скинем
сало са стомака без муке...
:hahaha:
 
To je rekao Ajnštajn, a ti ako nisi siguran u ono prvo kako možeš biti siguran i u ono drugo? Ako dovodiš u pitanje njegovu misao do pola dovodiš je celu u pitanje.
Postavi ti onoliko tema i kvalitetnih postova koliko je postavio oziman, pa se onda nađi ovde da komentarišeš nečiju glupost.
Ništa protiv tebe, već protiv toga što si to napisao. Moižda to čak nisi ni previše ozbiljno mislio nego si na osnovu male informisaonosti o gravitaciji i koliko ona deluje na čvrsta tela i vodu sebi dao prednost u odnosu na nekog drugog.
Nije bitno otoliko ko šta ima u glavi, nego kako to korsti, a neki to ne razumeju i tu najčešće greše.
Pokušajte da dajete više svoje komentare a ne drugih citate... Ti su za svoga života rekli toliko toga i zadužili na neki način, bilo glupošću ili napretku u određenoj oblasti...

znam da je Ajnstajn rekao ;)
i da u pravu si, zayebo sam se, ne deluje gravitacija na vodu kolko i na cvrsta tela, jer ako gledamo zemlju i vodu, zemlja ima vecu gustinu, time i vecu masu, tako da je uticaj mase na zemlju veci nego na vodu..:)
ali to nije bitno toliko, to je samo komentar na neciji post koji nije imao bas veze s vezom..;)
 
Transilvanijski (tzv lunarni) efekat potiche iz folklora i nikad nije naucno dokazan, niti ce ikada biti po mom mishljenju, mada ga ista prouchava vec dug niz godina (tj decenija)
 
potpuno razumem...
mrzim kad je mlad mesec....ruzno se osecam, kao da je energija u meni istekla...
ali kad dodje pun mesec...ta da se najbolje osecam..i mogu mnogo bolje da mislim...
neznem za druge..ali je barem za mene tako...:)
 
Da obnovim ovu temu jer je upravo ovih dana Pun Mesec i ja prosto ne mogu da ne primetim veliku razliku u duhovnoj situaciji kod mene sada kada je pun mesec, i u vreme kada nije.

Ma koliko se tako nesto ne uklapalo u materijalisticke teorije nauke devetnaestog veka taj uticaj definitivno postoji. Da li je na Mesecu postavljeno neko oruzje Atlantidjana koje je sluzilo da njihove vojnike pretvara u vukodlake, a da danas ono jos uvek deluje na nas ljude svojim efektima.. Ili je to nesto mnogo neopipljivije sa metafizickim temeljima, ne znam. Ali znam za posledicu.... uzrok je pod znakom pitanja. :think:
 

Back
Top