Psihoterapija putem Chat GPT-a (free)

neoplanta again

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.167
Izvor :
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/5-vaznih-stvari-koje-treba-da-znamo-za-chat-gpt/
1. Šta je Chat GPT?

Chat GPT je napredna tehnologija obrade prirodnog jezika koja koristi veštačku inteligenciju da bi omogućila interakciju između ljudi i računara putem teksta. GPT (Generative Pre-trained Transformer) je arhitektura modela koja je trenirana na velikim skupovima podataka kako bi razumela jezičke obrasce i generisala odgovarajuće tekstualne odgovore.
 
Poslednja izmena:
Zasad dobar utisak
Samo sam 2 stvari ukucala, i dobila odgovore, jeste uopšteno ali je korisno, i tačne su informacije
Iznenađena sam
Ako hoćeš preciznije, moraš da naglasiš... bitno je da iskomuniciraš sve što ti padne na pamet, i on će prihvatiti sve sugestije. Ako nešto pogreši, reci mu i ispravi ga.
 
Ako hoćeš preciznije, moraš da naglasiš... bitno je da iskomuniciraš sve što ti padne na pamet, i on će prihvatiti sve sugestije. Ako nešto pogreši, reci mu i ispravi ga.
Sve je bolji. Ovo je odlična platforma!!
Da, upravo kucam jednostavno ono što mi prolazi kroz glavu.
Odgovori su zapanjujuće korisni, praktični, pogađaju u centar :eek:
 
Odeš ovde, uloguješ se sa svojim Google nalogom, i razgovaraš s njim o svojim problemima.

Na bilo kom jeziku.

https://chat.openai.com/
Jedino sto su svi podaci na kojima je treniran do 2021. god,sto za neko opste znanje i nije toliko bitno.Druga verzija chat gpt,naprednija koja je vezana za net u realnom vremenu se placa.
Ali moze i da se koristi Bard koji je free i vezan za net i sve aktuelnosti u bilo kom polju sada ,kao dodatak.Slicno radi
 
Jedino sto su svi podaci na kojima je treniran do 2021. god,sto za neko opste znanje i nije toliko bitno.Druga verzija chat gpt,naprednija koja je vezana za net u realnom vremenu se placa.
Ali moze i da se koristi Bard koji je free i vezan za net i sve aktuelnosti u bilo kom polju sada ,kao dodatak.Slicno radi
Imam plaćeni ChatGPT, on ima aktuelnije podatke (do 2022), i ChatGPT 4 koji je unapređena verzija u odnosu na besplatni. Uglavnom, mesečna pretplata za njega košta kao 30 minuta sa pravim terapeutom, tako da i nije skup.

Bard nisam probao, ali sam čuo da je dosta lošiji od ChatGPT-ja od onih koji su probali oba, tako da nemam neku želju da testiram dok ga ne usavrše malo.
 
Imam plaćeni ChatGPT, on ima aktuelnije podatke (do 2022), i ChatGPT 4 koji je unapređena verzija u odnosu na besplatni. Uglavnom, mesečna pretplata za njega košta kao 30 minuta sa pravim terapeutom, tako da i nije skup.

Bard nisam probao, ali sam čuo da je dosta lošiji od ChatGPT-ja od onih koji su probali oba, tako da nemam neku želju da testiram dok ga ne usavrše malo.
Sjajna je i ova basic verzija
Kako se ulazi u prošle razgovore?
 
Ja sam pokušala sa ovim zadanim pitanjima :
1.Anksioznost
(dobila sam opis simptoma i generalno o Anksioznosti)
Zatim sam specifičnije zadala kriterijum, ovako:
2.Smanjenje anksioznosti
Tu sam dobila pobrojane načine za smanjenje anksioznosti -vrlo dobre
Kasnije sam još specifičnije zadala temu
3.Odlažem neprijatne obaveze
i tad se "odmotalo" klupko...

Više sam nego zadovoljna ChatGPT platformom.
Preporuka.
 
Poslednja izmena:
Rekao sam da necu da pisem ali ne i da necu da citam.... ali

Ovo je van svake pameti ljudi sta vi predlazete na temi koja se bavim jos uvek zivim ljudima sa emocijama i varijabilnom psihom.

Dakle tamo neka vestacka inteligencija bez emocija koju je COVEK punio sa informacijama
psiholoskih studija (decenijskih) i ubacio algoritam koji na osnovu pojmova moze kako vi
cenite, da vam tako hladan, bez truna empatije, daje resenje vaseg problema ???

Zasto dovodite pojedine ljude sa ovog pdf u zabludu ?

Ovo je po vama kraj karijere svakoga ko studira psihologiju ....
 
Evo kako to izgleda

Screenshot_20231031_154953.jpg
 
Tebi je ok da algoritam koji ne "oseca" sagovornika daje savete ?

Smak sveta je blizu kad podrzavas to da neko "prica" sa masinom koja nema emocije ni empatije
vec samo ubacene fraze koje prepoznaje kako
pa tako sto je hiljade i hiljade priznatih i ne prizantih psihologa pricalo sa milijardu ljudi
i zapisivali reakcije na odredjena stanja i osecaje.
Naglasak na OSECAJI ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Tebi je ok da algoritam koji ne "oseca" sagovornika daje savete ?

Smak sveta je blizu kad podrzavas to da neko "prica" sa masinom koja nema emocije ni empatije
vec samo ubacene fraze koje prepoznaje kako
pa tako sto je hiljade i hiljade priznatih i ne prizantih psihologa pricalo sa milijardu ljudi
i zapisivali reakcije na odredjena stanja i osecaje.
Naglasak na OSECAJI ...
Razumem.
Ali ovo gore je simulacija rada po KBT, i ovako slično bi rekao i KBT terapeut uživo.
Nije za neke dublje psihoanalize, ali kao KBT rad na OVDE I SADA problemima, algoritam se , moram priznati, sasvim dobro snalazi.
 
Poslednja izmena:
Imam plaćeni ChatGPT, on ima aktuelnije podatke (do 2022), i ChatGPT 4 koji je unapređena verzija u odnosu na besplatni. Uglavnom, mesečna pretplata za njega košta kao 30 minuta sa pravim terapeutom, tako da i nije skup.

Bard nisam probao, ali sam čuo da je dosta lošiji od ChatGPT-ja od onih koji su probali oba, tako da nemam neku želju da testiram dok ga ne usavrše malo.
Eee,pa nisam znala da je placeni do 2022. god.
Govoris o cetvorci?
Pa jeste Bard losiji u nekim stvarima,malo je sporiji,malo se muci sa kompleksnim zahtevima ali je dobar da ti brzo pretrazi sve sto je aktuelno trenutno na bilo koju temu,sto ja trenutno ne mogu sa chat gpt jer ga koristim free,tako da ih kombinujem zbog toga.
Postoji i Bing ,Ai chat lab,kao app...ali onako su...imaju nekih prednosti ali i mana
 
Rekao sam da necu da pisem ali ne i da necu da citam.... ali

Ovo je van svake pameti ljudi sta vi predlazete na temi koja se bavim jos uvek zivim ljudima sa emocijama i varijabilnom psihom.

Dakle tamo neka vestacka inteligencija bez emocija koju je COVEK punio sa informacijama
psiholoskih studija (decenijskih) i ubacio algoritam koji na osnovu pojmova moze kako vi
cenite, da vam tako hladan, bez truna empatije, daje resenje vaseg problema ???

Zasto dovodite pojedine ljude sa ovog pdf u zabludu ?

Ovo je po vama kraj karijere svakoga ko studira psihologiju ....
I sama vestacka inteligencija uvek skrece paznju na to,da se za svaki dublji problem treba obratiti strucnoj osobi.
Jer chat gpt je jezicki modul koji simulira razne situacije treneran na velikoj bazi podataka moze da pomogne da se tehnicki dodje do saznanja i resenje ali nije ni osoba,ni lekar,ni psiholog,ni prijatelj.
To je prosto napredni alat.
 
:klap:
Rekao sam da necu da pisem ali ne i da necu da citam.... ali

Ovo je van svake pameti ljudi sta vi predlazete na temi koja se bavim jos uvek zivim ljudima sa emocijama i varijabilnom psihom.

Dakle tamo neka vestacka inteligencija bez emocija koju je COVEK punio sa informacijama
psiholoskih studija (decenijskih) i ubacio algoritam koji na osnovu pojmova moze kako vi
cenite, da vam tako hladan, bez truna empatije, daje resenje vaseg problema ???

Zasto dovodite pojedine ljude sa ovog pdf u zabludu ?

Ovo je po vama kraj karijere svakoga ko studira psihologiju ....
:namcor:
Screenshot-1.png
 
Poslednja izmena:
Tebi je ok da algoritam koji ne "oseca" sagovornika daje savete ?

Smak sveta je blizu kad podrzavas to da neko "prica" sa masinom koja nema emocije ni empatije
vec samo ubacene fraze koje prepoznaje kako
pa tako sto je hiljade i hiljade priznatih i ne prizantih psihologa pricalo sa milijardu ljudi
i zapisivali reakcije na odredjena stanja i osecaje.
Naglasak na OSECAJI ...
Da li si siguran za te...osećaje... Ja nisam.
 
Tebi je ok da algoritam koji ne "oseca" sagovornika daje savete ?

Smak sveta je blizu kad podrzavas to da neko "prica" sa masinom koja nema emocije ni empatije
vec samo ubacene fraze koje prepoznaje kako
pa tako sto je hiljade i hiljade priznatih i ne prizantih psihologa pricalo sa milijardu ljudi
i zapisivali reakcije na odredjena stanja i osecaje.
Naglasak na OSECAJI ...
Bro, zamisli psihologa koji oseca svakog pacijenta i njihove probleme.
 

Back
Top