Psihopate i profesije

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.764

NAJVIŠE PSIHOPATA bavi se OVIM ZANIMANJEM: Od njih se treba kloniti, a objavljen je i spisak poslova kojim se bave NAJBOLJI LJUDI​

Pre 10 godina "Forbes" objavio je listu "deset poslova koji privlače psihpate". Neposredno pre objavljivanja spiska pisholog Kevin Daton objavio je knjigu koja se bavila mentalnim poremećajima i kako osobe koje se ne uklapaju u društvo ili imaju potpuno odustvo empatije funkcionišu u poslovnom prostoru.


Kojim poslom se bave psihopate Foto: screenshot

Kevin Daton je naznačio da "psihopata" nije definisan po principu holivudske percepcije ove reči, tj. serijskih ubica, već kao osobe koje ne pokazuju ili nemaju mogućnost da imaju bilo kakve emocije, niti su u stanju da se identifikuju ili povežu sa drugim ljudima, piše "Forbes".
U zaključku Datonovog istražvanja piše da su su "psihopate najprisutnije u oblasti tehnologije i digitala".
Psiholog Kevin Daton sa Katedre za eksperimentalnu psihologiju Univerziteta u Oksfordu sproveo je istraživanje među stanovnicima Velike Britanije kako bi otkrio koje profesije imaju najveći broj psihopata.
Na prvom mestu su direktori i menadžeri, zatim advokati, medijske ličnosti (sa akcentom na glumce i muzičare), prodavci, hirurzi, novinari, policajci, sveštenici, kuvari i državni službenici.

Na vrhu spiska su direktoriFoto:Profimedia
Mnoge od ovih deset profesija uklapaju se u profil onih koji kriju najveći broj psihopata, jer su neke od osnovnih karakteristika psihopata neoborivi ego, egocentričnost, neustrašivost, hladnokrvnost i šarm, što su takođe karakteristike usko povezane sa konceptom uspeha.
Tome u prilog ide i studija britanskog akademskog časopisa Journal of Business Ethics, prema kojoj su psihopate u visoko plaćenim profesijama poput advokata i menadžera često manje uspešni u svom poslu od drugih kolega. Takvi ljudi zarađuju manje novca i njihove veze će takođe biti manje uspešne.
Sa druge strane Daton je napravio i spisak poslova na kojem je ima najmanji broj psihopata.
Na spisku su - medicinsko osoblje, terapeuti, stilisti, osobe u oblasti nege i lepote, profesori i nastavnici, ljudi koji se bave kreativnim pisanjem i osobe koje se bave dobrotvornim poslovima.
https://zena.blic.rs/lifestyle/najv...najbolji-ljudi-se-bave-ovim-poslovima/pdkhez7
 
Zahvaljujući filmovima i serijama rasprostranjeno je to pogrešno mišljenje da psihopata po nekom automatizmu mora biti serijski ubica ili jako loš čovek. Gledao sam intervju sa jednim gde govori kako mu je nezgodno bilo dok je odrastao jer nije uopšte imao empatiju prema drugima pa je morao da glumi radost, tugu kako bi se uklopio sa ljudima. Kopirao je ono što oni rade.

Isto ima jedan intervju sa advokaticom. Ima jako jeziv izraz lica ali je u suštini rekla isto što i psiholog iz članka gore. Neretko inteligentni ljudi, vrlo manipulativni, ambiciozni i istrajni.
 
Sa ove vremenske distance mogu da kažem da sam poznavala šefovicu koja ima crte psihopate.

Nažalost, upoznala sam i jednog glumca i jednog novinara koji takođe imaju crte ili simptome psihopate, ali su na prvom mestu narcisi.

Sa druge strane Daton je napravio i spisak poslova na kojem je ima najmanji broj psihopata.
Na spisku su - medicinsko osoblje, terapeuti, stilisti, osobe u oblasti nege i lepote, profesori i nastavnici, ljudi koji se bave kreativnim pisanjem i osobe koje se bave dobrotvornim poslovima.

Slažem se. Upravo ove navedene profesije pokazuju empatiju, saosećajnost, dobrotu i želju da nekome prenesu svoje znanje ( profesori i pisci koji drže kurseve kreativnog pisanja ).
 
Širok pojam ovo za psihopate...
Ispade da ih poznajem mnogo više nego što sam mislio...
Egocentrika sam video da mogu tri romana da napišem o njima.
Nisam primetio vezu radnog mesta i tih osobina...
ali ko sam ja da to primetim...za to treba ozbiljno istraživanje...
a na Balkanu se ljudi bave trivijalnostima umesto npr ovvom temom.
 
све смо знали и брез истраге осим хирурзи и свештеници :eek:
а шефићи и слични мали диктаторчићи су увијек били на првом мјесту
апсолутно одсуство осјећаја за друге људе

само нека они командују (имају силу на другима), а да таман да ни за нацртану овцу на папиру нијесу по стварним способностима
 
Zahvaljujući filmovima i serijama rasprostranjeno je to pogrešno mišljenje da psihopata po nekom automatizmu mora biti serijski ubica ili jako loš čovek. Gledao sam intervju sa jednim gde govori kako mu je nezgodno bilo dok je odrastao jer nije uopšte imao empatiju prema drugima pa je morao da glumi radost, tugu kako bi se uklopio sa ljudima. Kopirao je ono što oni rade.

Isto ima jedan intervju sa advokaticom. Ima jako jeziv izraz lica ali je u suštini rekla isto što i psiholog iz članka gore. Neretko inteligentni ljudi, vrlo manipulativni, ambiciozni i istrajni.
не интелигентни у неком позитивном смислу, него најчешће подмукли и лукави (то није интелигенција) и знају обманути и преварити друге
манипилацији обично нијесу склони добри и паметни људи него они други..
амбициозни и истрајни је само њихова саможивост

ја сам добар посматрач људи и ствари и увијек то радим (још од рата несвјесно кад сам био млађи)
и знам добро како је то да смо ми створени да будемо њима на услузи "само ја, па ја, све ја"
фалични људи рођени с грешком
 
Ne znam od kud i od kad se pojavilo tako ekstenzivno tumačenja pojma psihopata ?Ranije je taj pojam definisan mnogo uže.U sudskoj psihijatriji i sudskoj psihologiji taj pojam je kao glavno obeležje sadržavao bezdušnost u smislu da kod psihopate ne postoji osećaj krivice ili žaljenja zbog patnji koju je naneo žrtvi.
Jedan istaknuti psiholog rekao je kad bi smo psihopate pustili iz zatvora,zatvori bi ostali prazni.Što je preterivanje jer u zatvorima se nađe i jedan broj onih koji se ne mogu okvalifikovati kao kriminalci ali zapaženje jeste tačno u smislu da su kriminalci psihopate.To ne važi samo za one koji koriste nasilje za izvršenje krivičnih dela kao što su ubistva,razbojništva,silovanja i slično nego i za lopove i dr.
Popularna određenja pojma psihopata su besmislena jer se uglavnom podudaraju sa opisom osobina čoveka generalno.
 
Ne znam od kud i od kad se pojavilo tako ekstenzivno tumačenja pojma psihopata ?Ranije je taj pojam definisan mnogo uže.U sudskoj psihijatriji i sudskoj psihologiji taj pojam je kao glavno obeležje sadržavao bezdušnost u smislu da kod psihopate ne postoji osećaj krivice ili žaljenja zbog patnji koju je naneo žrtvi.
Jedan istaknuti psiholog rekao je kad bi smo psihopate pustili iz zatvora,zatvori bi ostali prazni.Što je preterivanje jer u zatvorima se nađe i jedan broj onih koji se ne mogu okvalifikovati kao kriminalci ali zapaženje jeste tačno u smislu da su kriminalci psihopate.To ne važi samo za one koji koriste nasilje za izvršenje krivičnih dela kao što su ubistva,razbojništva,silovanja i slično nego i za lopove i dr.
Popularna određenja pojma psihopata su besmislena jer se uglavnom podudaraju sa opisom osobina čoveka generalno.
Savremeni psihijatrijski 'lov na veštice'.
 
sad ce svakog ko se ne slaze sa njihovim sistemom vrednosti da proglase ludim..
DOLAZI TAKAV SVET

Dolazi takav svet,
u kome će svako biti sumnjiv,
ko je lep i talentovan.
I ko ima karakter.

Lepota će biti uvreda,
talenat provokacija,
a karakter - atentat!

Jer dolaze oni...
Ružni,
nesposobni,
beskarakterni.

Posuće vitriolom lepotu,
premazati katranom i klevetom talenat.
Probošće srce onih sa karakterom.

Šandor Marai
 

Back
Top