prvi seksulni odnos

dr:
Popricajte sa njom,pridjite vi njoj,nemojte cekati da ona pridje vama.
Svakodnevno sam u kontaktu sa decom od 16,17 godina i mali je broj onih koji kazu ja sa mojom mamom pricam o svemu...i deca zale za tim,njih je sramota da pocnu tu temu,a roditelji sa pricom koju upravo vi koristite svi muskarci su ovakvi ili pazi sta radis je jos vise terate od sebe.
Pristup vam je potpuno pogresan!!!
Ona mora da zna da i ako se desi nesto lose da ste tu,da cete uvek biti tu i da u svakom minutu moze da vam se pozali a ne prica pazi sta radis...ne ide to tako,zapocnite pricu sa njom o kontracepciji,neka vam kaze sve sta zna o tome a vi je dopunite...nije na novinama ili nekome drugom da edukuje vase dete.
Kad ona bude videla da vi mozete otvoreno da pricate o tome pricace i ona.

hvala vam na savetu,pokusacu. :oops:
 
Jos jedna stvar,kada pitam tinejdzerke da li su isle kod ginekologa,kazu nismo jer mama kaze da nema potrebe.
Bilo bi lepo da svoju cerku odvedete kod ginekologa,da shvati da je to vrlo bitno u njenom zivotu,a vi treba da joj budete primer.Neka zna da ne mora da bude seksualno aktivna da bi isla kod ginekologa,ili da ne mora da ceka da se pojavi problem pa da onda ide.Neka zajedno sa vama stvori naviku redovnog odlaska kod ginekologa kako sto je navika odlaska kod zubara...vi joj budite primer,tako cete joj najbolje pokazati kako treba biti odgovoran,pa u slucaju da ne budete mogli da uspostavite takav otvoren odnos ona ce znati gde moze dobiti pravi odgovor za svako svoje pitanje.
Samo hrabro,deci je mnogo veca frka nego vama,verujte.
Pozdrav!
 
dr:
Jos jedna stvar,kada pitam tinejdzerke da li su isle kod ginekologa,kazu nismo jer mama kaze da nema potrebe.
Bilo bi lepo da svoju cerku odvedete kod ginekologa,da shvati da je to vrlo bitno u njenom zivotu,a vi treba da joj budete primer.Neka zna da ne mora da bude seksualno aktivna da bi isla kod ginekologa,ili da ne mora da ceka da se pojavi problem pa da onda ide.Neka zajedno sa vama stvori naviku redovnog odlaska kod ginekologa kako sto je navika odlaska kod zubara...vi joj budite primer,tako cete joj najbolje pokazati kako treba biti odgovoran,pa u slucaju da ne budete mogli da uspostavite takav otvoren odnos ona ce znati gde moze dobiti pravi odgovor za svako svoje pitanje.
Samo hrabro,deci je mnogo veca frka nego vama,verujte.
Pozdrav!

znate sta...zasto se bojim da zapocnem takvu temu,imam osecaj da ce ona posle mog razgovora o sexu sa njom,osecati slobodnijom da stupi u te odnose.A ja nebi da ubrzam taj prirodni proces.Znam da ce kad tad da se i to dogodi ali kad bi to moglo malo kasnije.Zato o sexu jos ne razgovaramo.mozda sam ja staromodna? nazmam, nisam pametna.. :roll:
 
Naprotiv!Ako joj dozvolite da bude slobodnija pred vama moci cete da kontrolisete njen psihicki razvoj.Dozvolite joj da shvati da je sex nesto normalno u zivotu,da ne treba da se stidi ali kroz tu pricu provucite i da je to mnogo lepse kad si zreliji,stariji,kako je bitno da voli tog decka,da ona sama zeli sex...na taj nacin nece biti gurnuta u prerane seksualne odnose od strane drugarica,decka...morate u njenoj glavi da stvorite sliku koliko je bitno da ona bude spremna na to,sta god drugi pricali i koliko god vrsili pritisak.
Sve dok vi se drzite sa strane to ostavlja mogucnost da drustvo ucini svoje...a verujte koliko god pricali da znaju o seksu ne znaju,radim sa decom...potpuno su neiformisani.
Nemojte od seksa praviti zabranjeno voce jer tako cete samo povecati radoznalost koja je potpuno prirodna za njene godine.
Ako uspostavite odnos poverenja izmedju vas i nje njoj ce biti mnogo lakse da podeli svoje strahove,razmisljanja...
Da li shvatate sta zelim da vam kazem?
 
dr:
Naprotiv!Ako joj dozvolite da bude slobodnija pred vama moci cete da kontrolisete njen psihicki razvoj.Dozvolite joj da shvati da je sex nesto normalno u zivotu,da ne treba da se stidi ali kroz tu pricu provucite i da je to mnogo lepse kad si zreliji,stariji,kako je bitno da voli tog decka,da ona sama zeli sex...na taj nacin nece biti gurnuta u prerane seksualne odnose od strane drugarica,decka...morate u njenoj glavi da stvorite sliku koliko je bitno da ona bude spremna na to,sta god drugi pricali i koliko god vrsili pritisak.
Sve dok vi se drzite sa strane to ostavlja mogucnost da drustvo ucini svoje...a verujte koliko god pricali da znaju o seksu ne znaju,radim sa decom...potpuno su neiformisani.
Nemojte od seksa praviti zabranjeno voce jer tako cete samo povecati radoznalost koja je potpuno prirodna za njene godine.
Ako uspostavite odnos poverenja izmedju vas i nje njoj ce biti mnogo lakse da podeli svoje strahove,razmisljanja...
Da li shvatate sta zelim da vam kazem?

Vi radite sa decom i zato znate kako da nabolje prenesete neko znanje.Sta ako ja nisam dobra u tome,sta ako ja nisam dobar pedagog,pa pogresim negde. :( U nekim trenucima osecam se glupo,osecam neku njenu superjornost,kao da mi je ona mama a ne ja njoj :shock:
 
Hvala doktorki! Uspela sam da razgovaram sa cerkom!
Nije bilo tesko, islo je nekako sponteno.Osecala sam se opusteno, a posle razovora pao mi je kamen sa srca! Sad imam utisak da mogu o bilo cemu snjom da razgovaram.Hvala na podrsci :D
 

Back
Top