Prti Bee Gee - lifestyle

vidiš. ja se ne bih složio sa tobom. nikako!

vazi, ali mi ovde govorimo o muzici koja je istinski vredna, npr. o muzici kojom bi usmeravao svoje dete i kojom bi im predstavio vrednosti koje treba da poseduje, zato sto smo ranije govorili o uticaju muzike na mlade ljude koji se lako priklanjaju idolima, i padaju pod tudj uticaj jako lako...
opet, pitam, sta mislis kako ova muzika utice na neformirane licnosti...
 
vazi, ali mi ovde govorimo o muzici koja je istinski vredna, npr. o muzici kojom bi usmeravao svoje dete i kojom bi im predstavio vrednosti koje treba da poseduje, zato sto smo ranije govorili o uticaju muzike na mlade ljude koji se lako priklanjaju idolima, i padaju pod tudj uticaj jako lako...
opet, pitam, sta mislis kako ova muzika utice na neformirane licnosti...

Ne, ne, grešiš! Ovde Ti govoriš o muzici za koju Ti smatraš da je vredna!

Recimo, meni je Prti bg jedan od jako bitnih elemenata odrastanja. Ne mislim u smislu značenja tekstova, jer sam na to (konkretno kod njih) kasnije krenuo da obraćam pažnju! No, mislim na čitav vajb koji donose, kako na traci, tako i uživo. Jednostavno, energični su i to mi je mnogo gotivno.
No, ako pričamo o tekstovima, njihov stil bih okarakterisao kao realizam uz malu dozu hiperbole. Obrati pažnju - er maks, gangsteraj, gudre svih vrsta, *****, kajle, oružje, prevare, krađe, pubovi, pendreci, tvorza...
Sad ti meni reci - el su prti bg uveli ove stvari u život? Rekao bih da nisu! Te stvari su postojale, i postoje, a oni ih samo, kao takve, bez trunke šminke stavljaju na traku, pravo pred nos ljudima koji se prave da te stvari ne postoje. I mislim da to rade kvalitetno i na pravi način.

Sad, što se tiče tvoje rečenice. Ti brkaš pojmove, to jest, na pogrešan način kombinuješ pojmove iz različitih oblasti.

Šta tebi znači "istinski vredna muzika"?
I šta tebi znači "muzika kojom bi usmeravala svoje dete"?
Objasni mi..

Banalni primer.
Klasična muzika. El to istinski vredna muzika? I u isto vreme, el to muzika kojom bi usmeravala svoje dete na pravu stranu?
Ili je to možda rok? Rok scena koju sačinjava paleta kokainskih i heroinskih zavisnika?
Ili pak rep - gomila ljudi koja vari sprave jednu za drugom?

E sad, da se vratim na temu - kako muzika utiče na klince.
Naravno da utiče na klince, i naravno da utiče loše. Ali time što ćeš Ti (ili bilo ko drugi) okarakterisati određeni žanr ili grupu (izvođača) kao nešto loše ne znači da je to ono ispravno.

Ne znam, el si čitala šta od Marka Vidojkovića. Kako taj čovek prejebeno, fenomenalno, jako slikovito opisuje današnjicu. I ***, pune su mu knjige narkotika, psovki i uopšte uličnog žargona, pune su svega lošeg, dok je ono dobro minimalno. Ne možeš mi reći da je on nekvalitetan autor. Ukazuje na loše stvari, što je i poenta.
 
Slažem se sa Truom u većini njegovih tvrdnji. Međutim, u pravu si kada kažeš da su djeca povodljiva, i sigurno ne shvataju svi tu muziku kao Truo i ja. Nažalost. Ne znam da li slušaš rep, jer kad se priča o njima mora se uzeti u obzir čitava ta rep priča, mjesto koje oni zauzimaju na sceni, i ono što su oni napravili za rep. Energični jesu, i originalni definitivno. Ako si u tom fazonu moraju ti se svidjeti.

Ali ako govorimo o ljudima koji kroz muziku koju slušaju izražavaju svoje stavove o životu onda se mora uzeti u obzir to da niko ne podržava sve izvođače koje sluša u tom smislu. Ne možeš ako slušaš više različitih izvođača reći da su tvoji stvavovi svi koje možeš čuti u pjesmama. Ne možeš se baš slagati sa tolikom grupom ljudi. Ja npr, mogu reći da je za mene ona prava muzika, vrijedna slušanja Marchelova muzika. To bih preporučila svima, i onima koji ne slušaju rep, jer to i onako već odavno nema neke veze sa repom (ako izuzmemo prvi album). Ali opet, ne možeš ljudima koji se ne slažu s njim nametnuti te stvaove, ali nekim klincima možda i možeš, bar ih usmjeriti ako ništa. Opet, to je samo moje mišljenje, i ono ostaje takvo bez obzira na sve što bi na to rekla vjerna rep publika, koja je od hip-hopa, kako kaže Marchelo, napravila religiju, pa im sve što odstupa od prvobitne forme dođe kao bogohuljenje. Kad je u pitanju konkretno on nije mi bitno kojim imenom će ga nazivati, u koji žanr ga svarstati niti šta će ko reći o čitavoj aferi sa Denirom oko Suza i slične gluposti. Je li on tu ispao p**** ili ne, da li je pravilno postupio ili ne, nije bitno, i ko mu može suditi? Takve stvari me ne zanimaju, a ne bi trebalo ni ostale koji su mu vjerni u potpunosti kao ja. On je za mene genijalan umjetnik do te mjere da sve ostalo vezano za njega nije bitno. Ne može u koš sa reperima. Možda vam je smiješno, meni opet svejedno.

A kad je o Prtiju riječ, kao što rekoh, čovjek mora biti malo upućen u rep da bi mogao steći cjelokupan utisak o njima. Možda se ne bave usmjeravanjem mladih na pravi put ali imaju drugih vrijednosti. I oni osjećaju na svojoj koži u čemu ih taj loš imidž sputava, ali ostvarili su se u drugim stvarima.
 
Ne, ne, grešiš! Ovde Ti govoriš o muzici za koju Ti smatraš da je vredna!

Recimo, meni je Prti bg jedan od jako bitnih elemenata odrastanja. Ne mislim u smislu značenja tekstova, jer sam na to (konkretno kod njih) kasnije krenuo da obraćam pažnju! No, mislim na čitav vajb koji donose, kako na traci, tako i uživo. Jednostavno, energični su i to mi je mnogo gotivno.
No, ako pričamo o tekstovima, njihov stil bih okarakterisao kao realizam uz malu dozu hiperbole. Obrati pažnju - er maks, gangsteraj, gudre svih vrsta, *****, kajle, oružje, prevare, krađe, pubovi, pendreci, tvorza...
Sad ti meni reci - el su prti bg uveli ove stvari u život? Rekao bih da nisu! Te stvari su postojale, i postoje, a oni ih samo, kao takve, bez trunke šminke stavljaju na traku, pravo pred nos ljudima koji se prave da te stvari ne postoje. I mislim da to rade kvalitetno i na pravi način.

Sad, što se tiče tvoje rečenice. Ti brkaš pojmove, to jest, na pogrešan način kombinuješ pojmove iz različitih oblasti.

Šta tebi znači "istinski vredna muzika"?
I šta tebi znači "muzika kojom bi usmeravala svoje dete"?
Objasni mi..

Banalni primer.
Klasična muzika. El to istinski vredna muzika? I u isto vreme, el to muzika kojom bi usmeravala svoje dete na pravu stranu?
Ili je to možda rok? Rok scena koju sačinjava paleta kokainskih i heroinskih zavisnika?
Ili pak rep - gomila ljudi koja vari sprave jednu za drugom?

E sad, da se vratim na temu - kako muzika utiče na klince.
Naravno da utiče na klince, i naravno da utiče loše. Ali time što ćeš Ti (ili bilo ko drugi) okarakterisati određeni žanr ili grupu (izvođača) kao nešto loše ne znači da je to ono ispravno.

Ne znam, el si čitala šta od Marka Vidojkovića. Kako taj čovek prejebeno, fenomenalno, jako slikovito opisuje današnjicu. I ***, pune su mu knjige narkotika, psovki i uopšte uličnog žargona, pune su svega lošeg, dok je ono dobro minimalno. Ne možeš mi reći da je on nekvalitetan autor. Ukazuje na loše stvari, što je i poenta.
Ok je sve sto si napisao, ali tu muziku mozes da slusas ti, ili neko ko je zreliji, ali mi smo prethodno govorili o uticaju muzike na mlade, sto znaci na nezrele ljude, koji prihvataju ono sto im se servira, na banalan nacin i bukvalno.
Dakle, ono sto sam htela reci je, da je ovakva muzika opasna, bez preterivanja, za klince. Veruj mi, vidjam gomilu klinaca koji su u tom tripu o kom prti govori u svojim pesmama.
I, naravno, da su ''takve stvari'' postojale i pre prtija, ali cemu repovanje o tim stvarima na takav nacin.
A, vredna muzika je, izmedju ostalog, ona koja nosi neku poruku. A, zaista, ne vidim kod prtija nista, osim, eto, ukazivanje na droge, hebanje i sl. i sve to u pozitivnom kontekstu.
Ono sto oni rade lici mi na sprdnju, a ne na pravi rad.
 
Ok je sve sto si napisao, ali tu muziku mozes da slusas ti, ili neko ko je zreliji, ali mi smo prethodno govorili o uticaju muzike na mlade, sto znaci na nezrele ljude, koji prihvataju ono sto im se servira, na banalan nacin i bukvalno.
Dakle, ono sto sam htela reci je, da je ovakva muzika opasna, bez preterivanja, za klince. Veruj mi, vidjam gomilu klinaca koji su u tom tripu o kom prti govori u svojim pesmama.
I, naravno, da su ''takve stvari'' postojale i pre prtija, ali cemu repovanje o tim stvarima na takav nacin.
A, vredna muzika je, izmedju ostalog, ona koja nosi neku poruku. A, zaista, ne vidim kod prtija nista, osim, eto, ukazivanje na droge, hebanje i sl. i sve to u pozitivnom kontekstu.
Ono sto oni rade lici mi na sprdnju, a ne na pravi rad.


ja pre mislim da je zabavna muzika opasna jer zatupljuje decu od kojih treba da nastanu vremenom odrasli ljudi. pravljena je za siroke narodne mase i garantujem da je to sve to uradjeno da bi narod otupeo.

ali naravno, nece muzika da utice isto na svu decu; sta mislis da ako neko ima 12, 13 godina, da je neophodno da bukvalno shvati prtijeve tekstove? ili npr. mensonove? bila je neka novost odavno u americi, cini mi se, da su neki roditelji krivili njegovu muziku zato sto je dvoje tinejdzera napraviilo masakr.. nije kriva muzika, krivi su oni sto nisu umeli da razlikuju pesmu nekog brutalnog karaktera od stvarnosti... tj.sto su imali tu ideju da tu pesmu pretoce u nesto stvarno...

ja bas mislim da su prti bg bili hrabri sto su ovako s.ebanoj i konzervativnoj drzavi odlucili da pokazu svoje misljenje o nekim problemima danasnjice, i da ukazu na odnose sa murijom, gudrom i slicnim stvarima..uz dozu humora koja je sve to lepo zacinila..

jeste da jednom detetu sigurno treba uciniti detinjstvo, odrastanje, najlepsim periodom u svom zivotu, tj. treba mu prikazati zivot na lep nacin, ali zasto mu pritom i ne otvoriti oci malo? mislim, jel tebi lep svet u kojem ti zivis? jeste, ima lepih stvari, to stoji, ali pljacke, ubistva, ratovi, mafija, droga... to su stvari sa kojima ce isto to dete, kad tad, imati neke dodirne tacke.. ne u smislu da ce se mozda baviti tim stvarima (nadajmo se da ne) , vec u smislu da ce u novinama sigurno procitati nesto od toga i posle skapirati neke stvari... da nigde nije sve tako divno, a pogotovo ne kod nas...

oni su protiv tabua bilo kakve vrste i treba imati muda napraviti takve pesme..doduse ne treba se poistovetiti i shvatiti bukvalno sve sto kazu..kao ni u jednoj vrsti muzike..

zato ne mozes ti da kazes koja je muzika ispravna za decu. a ne mogu ni ja, niti bilo ko drugi. to je sve individualno. ljudi smo, razlikujemo se.
ali recimo da bih ja bila presrecna kada bih imala dete koje ne slusa zabavnu muziku, tj. gologuze pevaljke bez grama mozga, sa tekstovima iz kojih se to moze i zakljuciti.

znas, pouka neke muzike ili bilo cega drugog, ne treba da bude uvek vidljiva golim okom, jer je nekad draz kada sam otkrijes to pravo znacenje, to sto daje svemu neki smisao.
 
Poslednja izmena:
ja pre mislim da je zabavna muzika opasna jer zatupljuje decu od kojih treba da nastanu vremenom odrasli ljudi. pravljena je za siroke narodne mase i garantujem da je to sve to uradjeno da bi narod otupeo.
U pravu si, nikad neću shvatiti ljude koji to slušaju, meni je to vrijeđanje intelekta. I kad kažeš da ti se ne sviđa rep, rok, bla bla, ne možeš reći da svemu tome ne postoji alternativa. Postoje i drugi izvođači koji imaju mekši zvuk a odlične tekstove.

Opet, kad je Prti u pitanju, postoji opasnost po djecu, znamo svi kakvi su klinci i kako zvuči Prti. Ne otvaraju oni narodu oči, ali oni predstavljaju najautentičniji rep kod nas, koji ne govori 'e slušajte ovo i naučite da ne valja', već on samo postoji pa vi sad shavtite kako možete. Koliko je samo repera koji govore kako je život na ulici težak, kako je ovo društvo sranje, ali oni koji su izgleda jedini vidjeli kako to stvarno izgleda ne govore o tome ništa. Ne pokazuju da im smeta, nema onog 'cijeli kraj mi se raspada od jebenog dopa' već sve kontra, kad bih vadila citate u kojima pričaju koliko vole drogu dokad bih nabrajala? Pa ima čitava pjesma 'Mnogo volim gudru'. Ali j.bg, zato i jeste jebeno i nije za svakoga. Jer na publici je da izvuče pouku, pored svih tih rima o tome kako je gudra super, negdje se provuče i stih tipa 'gorim od želje da siđem sa lomače'. Ostatak će neki opet shvatiti kao 'ali ipak je gudra super' a drugi 'sa mnom je već gotovo, sjebao sam se žešće'. Tu je razlika, nije sve kako izgleda. I to je moja tema, to me pokrenulo. Koje od ta dva viđenja je pravo? Svi shvatimo drugačije, ali šta je istina?
 
sad i tekst pesme koju sam spomenuo ranije

I don't do black music, I don't do white music
I make fight music, for high school kids

I put lives at risk when I drive like this {*tires screech*}
I put wives at risk with a knife like this (AHHH!!)
Shit, you probably think I'm in your tape deck now
I'm in the back seat of your truck, with duct tape stretched out
Ducked the **** way down, waitin to straight jump out
put it over your mouth, and grab you by the face, what now?
Oh - you want me to watch my mouth, how?
Take my fuckin eyeballs out, and turn em around?

Look - I'll burn your fuckin house down, circle around
and hit the hydrant, so you can't put your burning furniture out
(Oh my God! Oh my God!) I'm sorry, there must be a mix-up
You want me to fix up lyrics while the President gets his dick sucked?
{*ewwww*} **** that, take drugs, rape sluts
Make fun of gay clubs, men who wear make-up
Get aware, wake up, get a sense of humor
Quit tryin to censor music, this is for your kid's amusement

(The kids!) But don't blame me when lil' Eric jumps off of the terrace
You shoulda been watchin him - apparently you ain't parents


Cause I never knew I, knew I would get this big
I never knew I, knew I'd affect this kid
I never knew I'd, get him to slit his wrist
I never knew I'd, get him to hit this bitch
I never knew I, knew I would get this big
I never knew I, knew I'd affect this kid
I never knew I'd, get him to slit his wrist
I never knew I'd, get him to hit this bitch

So who's bringin the guns in this country? (Hmm?)
I couldn't sneak a plastic pellet gun through customs over in London
And last week, I seen a Schwarzaneggar movie
where he's shootin all sorts of these motherfuckers with a uzi
I sees three little kids, up in the front row,
screamin "Go," with their 17-year-old Uncle

I'm like, "Guidance - ain't they got the same moms and dads
who got mad when I asked if they liked violence?"

And told me that my tape taught 'em to swear
What about the make-up you allow your 12-year-old daughter to wear?

(Hmm?) So tell me that your son doesn't know any cuss words
when his bus driver's screamin at him, fuckin him up worse

("Go sit the **** down, you little fuckin prick!")
And F.U.C.K. was the first word I ever learned
up in the third grade, flippin the gym teacher the bird (Look!)
So read up, about how I used to get beat up
peed on, be on free lunch, and change school every 3 months
My life's like kinda what my wife's like (what?)
Fucked up after I beat her fuckin ass every night, Ike
So how much easier would life be
if 19 million motherfuckers grew to be just like me?

I never knew I.. knew I'd..
have a new house or a new car
A couple years ago I was more poorer than you are
I don't got that bad of a mouth, do I?
**** shit ass bitch cunt, shooby-de-doo-wop (whoops!)
Skibbedy-be-bop, a-Christopher Reeves
Sonny Bono, skis horses and hittin some trees (HEY!)
How many retards'll listen to me
and run up in the school shootin when they're pissed at a teach
-er, her, him, is it you is it them?
"Wasn't me, Slim Shady said to do it again!"

Damn! How much damage can you do with a pen?
Man I'm just as fucked up as you woulda been
if you woulda been, in my shoes, who woulda thought
Slim Shady would be somethin that you woulda bought
that woulda made you get a gun and shoot at a cop
I just said it - I ain't know if you'd do it or not
 
ja pre mislim da je zabavna muzika opasna jer zatupljuje decu od kojih treba da nastanu vremenom odrasli ljudi. pravljena je za siroke narodne mase i garantujem da je to sve to uradjeno da bi narod otupeo.

ali naravno, nece muzika da utice isto na svu decu; sta mislis da ako neko ima 12, 13 godina, da je neophodno da bukvalno shvati prtijeve tekstove? ili npr. mensonove? bila je neka novost odavno u americi, cini mi se, da su neki roditelji krivili njegovu muziku zato sto je dvoje tinejdzera napraviilo masakr.. nije kriva muzika, krivi su oni sto nisu umeli da razlikuju pesmu nekog brutalnog karaktera od stvarnosti... tj.sto su imali tu ideju da tu pesmu pretoce u nesto stvarno...

ja bas mislim da su prti bg bili hrabri sto su ovako s.ebanoj i konzervativnoj drzavi odlucili da pokazu svoje misljenje o nekim problemima danasnjice, i da ukazu na odnose sa murijom, gudrom i slicnim stvarima..uz dozu humora koja je sve to lepo zacinila..

jeste da jednom detetu sigurno treba uciniti detinjstvo, odrastanje, najlepsim periodom u svom zivotu, tj. treba mu prikazati zivot na lep nacin, ali zasto mu pritom i ne otvoriti oci malo? mislim, jel tebi lep svet u kojem ti zivis? jeste, ima lepih stvari, to stoji, ali pljacke, ubistva, ratovi, mafija, droga... to su stvari sa kojima ce isto to dete, kad tad, imati neke dodirne tacke.. ne u smislu da ce se mozda baviti tim stvarima (nadajmo se da ne) , vec u smislu da ce u novinama sigurno procitati nesto od toga i posle skapirati neke stvari... da nigde nije sve tako divno, a pogotovo ne kod nas...

oni su protiv tabua bilo kakve vrste i treba imati muda napraviti takve pesme..doduse ne treba se poistovetiti i shvatiti bukvalno sve sto kazu..kao ni u jednoj vrsti muzike..

zato ne mozes ti da kazes koja je muzika ispravna za decu. a ne mogu ni ja, niti bilo ko drugi. to je sve individualno. ljudi smo, razlikujemo se.
ali recimo da bih ja bila presrecna kada bih imala dete koje ne slusa zabavnu muziku, tj. gologuze pevaljke bez grama mozga, sa tekstovima iz kojih se to moze i zakljuciti.

znas, pouka neke muzike ili bilo cega drugog, ne treba da bude uvek vidljiva golim okom, jer je nekad draz kada sam otkrijes to pravo znacenje, to sto daje svemu neki smisao.

Prvo, slazem se da zabavna muzika i tome slicno takodje zatupljuje.
Nema ovo veze sa detinjstvom, vec sa procesom odrastanja. Ali, pljacke, drogu i sl. prti predstavlja na pogresan nacin, na nacin koji nece svako razumeti, kao ti sto si razumela.
Da, ali opet kazzem, znam da klinci to shvataju bukvalno, i kad se to radi, ocigledno da nesto ne valja.
 
@ ulice

i mislila sam na proces odrastanja.
i jeste, nece svako razumeti prti na pravi nacin.

jedan deo dece ce pozeleti da krene njihovim stopama jer su oni to sve tako lepo sazeli u pesme, ucinili zabavnim, a nece shvatiti opasnosti koje slede posle toga.

drugi deo dece ce skontati da su to pesme koje su oni pravili, na svoj nacin, sa nekim svojim uverenjima, smislom za humor, mrznjom prema pandurima, cime vec... i nece nastojati u tome da ih sledi, vec ce mu biti dovoljno sto ih slusa.

ni jedna muzika nece ni na jedno dete da utice isto.
 
U pravu si, nikad neću shvatiti ljude koji to slušaju, meni je to vrijeđanje intelekta. I kad kažeš da ti se ne sviđa rep, rok, bla bla, ne možeš reći da svemu tome ne postoji alternativa. Postoje i drugi izvođači koji imaju mekši zvuk a odlične tekstove.

Opet, kad je Prti u pitanju, postoji opasnost po djecu, znamo svi kakvi su klinci i kako zvuči Prti. Ne otvaraju oni narodu oči, ali oni predstavljaju najautentičniji rep kod nas, koji ne govori 'e slušajte ovo i naučite da ne valja', već on samo postoji pa vi sad shavtite kako možete. Koliko je samo repera koji govore kako je život na ulici težak, kako je ovo društvo sranje, ali oni koji su izgleda jedini vidjeli kako to stvarno izgleda ne govore o tome ništa. Ne pokazuju da im smeta, nema onog 'cijeli kraj mi se raspada od jebenog dopa' već sve kontra, kad bih vadila citate u kojima pričaju koliko vole drogu dokad bih nabrajala? Pa ima čitava pjesma 'Mnogo volim gudru'. Ali j.bg, zato i jeste jebeno i nije za svakoga. Jer na publici je da izvuče pouku, pored svih tih rima o tome kako je gudra super, negdje se provuče i stih tipa 'gorim od želje da siđem sa lomače'. Ostatak će neki opet shvatiti kao 'ali ipak je gudra super' a drugi 'sa mnom je već gotovo, sjebao sam se žešće'. Tu je razlika, nije sve kako izgleda. I to je moja tema, to me pokrenulo. Koje od ta dva viđenja je pravo? Svi shvatimo drugačije, ali šta je istina?

slazem se. oni su taj svoj rep napravili da bi izrazili neki svoj stav. pesme nisu za siroke narodne mase i kontam da pretpostavljaju da ce ih slusati njima slicna publika.. neko ko kapira o cemu je rec..

oni svoju muziku sigurno nisu pravili za decu, jer teme o kojima je rec u pesmama ne bi trebalo da budu namenjene uzrastu deteta. i jeste, dete moze shvatiti bukvalno, ali ne mora..

opasnost postoji, kao i prilikom slusanja mnogih drugih izvodjaca, ali sta ti mozes da uradis da nekom detetu recimo ne bi zapao u ruke prtijev disk? nista.
ako das detetu disk i pustis ga da ga odslusa, uvek postoji vise opcija..
ili ce mu biti interesantno ili nece..
mozda ce se zgroziti.. mozda nece..

ako detetu stavis do znanja da nesto ne bi trebalo da radi, ono ce u 80% slucajeva to uraditi bas zato sto ga je zaintrigiralo zasto to i to ne sme.
i rest my case do daljnjeg, posto mi ne pada vise nista na pamet sto bih mogla da kazem..

svrati na zene, imas odgovore na temu :)
 
Ma šta da ti kažem, mislim da ni Mikri i Eufrat ne bi znali odgovoriti na sva ova pitanja. Rekli bi da smo ludi, oni sami o svojoj muzici ne razmišljaju ovoliko.
Jao, pa ja sam skroz zaboravila na tu temu, hvala, eto me stižem ;)

E, pa i ja to mislim, meni izgleda da se oni uopste nisu posvetili onome sto prave, da nisu razmisljali, vec da je sve to sprdnja, pa stoga mislim da nisu ni vredni slusanja.
Nimalo ulozenog truda, ni malo znacaja.
 
E, pa i ja to mislim, meni izgleda da se oni uopste nisu posvetili onome sto prave, da nisu razmisljali, vec da je sve to sprdnja, pa stoga mislim da nisu ni vredni slusanja.
Nimalo ulozenog truda, ni malo znacaja.

***, ja ne verujem.. :S

el ti pročitaš ono što napišeš pre nego postuješ?

likovi imaju 3 albuma iza sebe, bezbroj neizdatih pesama, saradnji, nastupa... Imaju najbolje matrice na ovoj oronuloj srpskoj rep sceni.. i ti kažeš "nimalo uloženog truda" i "nisu posvećeni onome što rade" :S

Pod 2, ovim "ni malo značaja" gaziš sve što si pisala na prethodnih par strana. Toliko spominješ te klince koji ih slušaju i odaju se stranputicama, i onda kažeš da su "beznačajni". To je nelogično.
 
***, ja ne verujem.. :S

el ti pročitaš ono što napišeš pre nego postuješ?

likovi imaju 3 albuma iza sebe, bezbroj neizdatih pesama, saradnji, nastupa... Imaju najbolje matrice na ovoj oronuloj srpskoj rep sceni.. i ti kažeš "nimalo uloženog truda" i "nisu posvećeni onome što rade" :S

Pod 2, ovim "ni malo značaja" gaziš sve što si pisala na prethodnih par strana. Toliko spominješ te klince koji ih slušaju i odaju se stranputicama, i onda kažeš da su "beznačajni". To je nelogično.

Pa, moguu da imaju i 10 albuma, koji su nikakvog kvaliteta, i u koji trud nije ulozen, kako ne kontas da je u kvalitetnu muziku ulozen trud i vreme, u ovo nije.
Dobro, ova muzika ima znacaj, u negativnom smislu, ali jeste bezvredna...Nemoj da izvrces moje reci, sve sto napisem vrlo je jasno.
 
Aj samo mi reci šta ti slušaš od muzike kad smo već toliko otišli sa teme?
To je rep, halo?!?! Sve je urađeno solidno, jeste uloženo truda ali ne previše. Nije im bio cilj da mlate pare. Od prodaje albuma nemaju ni dinara, garantujem! Malo ko ima, od repera. Možda Sindikat, ma ne znam, svi danas skidaju sa neta. Da ti pomognem da shvatiš: rep je i nastao na ulici kao zajebancija, pojavio se djing, i onda je neko uzeo da baca rime preko bita. A njihove pjesme, i sve iz south central Kotež (nazovimo to tako :)) produkcije su nastale tako što se skupila ekipa i kroz zajebanciju snimala pjesme. Tekstovi smišljeni u minuti, uz opuštenu atmosferu. Studio nikakav - kakvih ima. Ali rađeno je iz srca. To se osjeća u svim starijim pjesmama, neizdatim uglavnom. Kasnije se priča uozbiljila jer se ljudima svidio taj fazon, ali ne do te mjere da se mogu svrstati među one koji se ozbiljno trude oko promocije, kvaliteta zvuka i sl. Oni su još uvijek underground rap, koliku god pažnju da su privukli. Naravno da su napredovali, ali nisu izašli iz te priče. Drugačuje vrijednosti se cijene u rapu, možeš imati idealan studio i najbolju opremu, ako nisi originalan ne vrijedi ti ništa. To što se tiče truda.
A da nije vrijedno slušanja, opet kažem, ne možemo raspravljati tako o tome kad svi to shvatamo drugačije. Ovo je diskusija samo radi diskusije, nećemo jedni druge sad ubjeđivati u pogrešnost stavova. Ničije mišljenje se neće promjeniti, realno. Ovo nema smisla, i nema nikakve veze sa temom ma koliko se činilo da ima. Ja sam očekivala ljude koji ih slušaju da kažu šta misle o tom načinu života, ono, ne seri da nije normalan. Pa nismo ludi, znamo svi da droga ne valja, pročitajte opet prvi post pa ćete vidjeti šta sam pitala. To ne znači da nisu dobrodošli i oni koji ih ne slušaju, ali logično da ako ih ne slušaš ne možeš reći ništa na temu, ja tražim ono što se ne čuje u pjesmi ili se čuje ali između redova. Je l' vi mislite da ovo ima smisla?
 
Ja nemam problem sa svojom inteligencijom, znam svoje mogućnosti i znam da ovo definitivno nije mjerilo inteligencije. Naprotiv, ograničavanje u bilo čemu mi više liči na pokazivanje kolika je inteligencija zapravo. Kao što rekoh postoje stvari koje slušam da bih se osjetila, recimo, duhovno ispunjenom. Ali postoje stvari koje slušam zbog adrenalina, zbog toga što mi to nije svakodnevnica i želim da čujem nešto o tome. Ili zato što mi je potrebno da se oraspoložim. Kad si sjeban pustiš sebi fino Ajs Nigrutina i zagarantovan bar jedan mali smješak. Probajte, ako ne upali dajem glavu ! :D
 
Aj samo mi reci šta ti slušaš od muzike kad smo već toliko otišli sa teme?
To je rep, halo?!?! Sve je urađeno solidno, jeste uloženo truda ali ne previše. Nije im bio cilj da mlate pare. Od prodaje albuma nemaju ni dinara, garantujem! Malo ko ima, od repera. Možda Sindikat, ma ne znam, svi danas skidaju sa neta. Da ti pomognem da shvatiš: rep je i nastao na ulici kao zajebancija, pojavio se djing, i onda je neko uzeo da baca rime preko bita. A njihove pjesme, i sve iz south central Kotež (nazovimo to tako :)) produkcije su nastale tako što se skupila ekipa i kroz zajebanciju snimala pjesme. Tekstovi smišljeni u minuti, uz opuštenu atmosferu. Studio nikakav - kakvih ima. Ali rađeno je iz srca. To se osjeća u svim starijim pjesmama, neizdatim uglavnom. Kasnije se priča uozbiljila jer se ljudima svidio taj fazon, ali ne do te mjere da se mogu svrstati među one koji se ozbiljno trude oko promocije, kvaliteta zvuka i sl. Oni su još uvijek underground rap, koliku god pažnju da su privukli. Naravno da su napredovali, ali nisu izašli iz te priče. Drugačuje vrijednosti se cijene u rapu, možeš imati idealan studio i najbolju opremu, ako nisi originalan ne vrijedi ti ništa. To što se tiče truda.
A da nije vrijedno slušanja, opet kažem, ne možemo raspravljati tako o tome kad svi to shvatamo drugačije. Ovo je diskusija samo radi diskusije, nećemo jedni druge sad ubjeđivati u pogrešnost stavova. Ničije mišljenje se neće promjeniti, realno. Ovo nema smisla, i nema nikakve veze sa temom ma koliko se činilo da ima. Ja sam očekivala ljude koji ih slušaju da kažu šta misle o tom načinu života, ono, ne seri da nije normalan. Pa nismo ludi, znamo svi da droga ne valja, pročitajte opet prvi post pa ćete vidjeti šta sam pitala. To ne znači da nisu dobrodošli i oni koji ih ne slušaju, ali logično da ako ih ne slušaš ne možeš reći ništa na temu, ja tražim ono što se ne čuje u pjesmi ili se čuje ali između redova. Je l' vi mislite da ovo ima smisla?
Davno sam slusala rep, sada slabije, uglavnom slusam rok. Necemo ubedjivatti jedne druge u kvalitet mzike koju slusamo, svako trosi svoje vreme na odredjen nacin.
O tom nacinu zivota mislim sve najgore i smatram smesnim repovanje o takvom zivotu na takav nacin. Eto konkretnog misljenja o ovoj temi.
 
Čovječe pa ti govoriš da takav život nije normalan. Takvo nešto ne mogu shvatiti ozbiljno, kakav je to stav?Svaka čast što si to zaključila, ono, i ja ne bih znala da mi nisi rekla, hvala ti. Da si pročitala prvi post opet, skontala bi zašto sam u prošlom postu napisala da hoću mišljenje o tom načinu života. Ne da mi neko kaže nešto što čak nije ni njegovo mišljenje već puka činjenica. Pitanje je bilo šta mislite o tome što spominju u tekstovima, je l' to stvarno tako, i kako je moguće da ljudi žive tako bez kajanja i griže savjesti? Zbog ljudi oko sebe ali prvenstveno zbog sebe i svog života. Treba da im bude žao njih samih, zar Moskrijeva smrt nije dovoljna opomena? Nije umro džaba, pametan čovjek uči na tuđim greškama. A oni na sve to još kažu 'Moskri je umro a i mi ćemo'. E to je ono što mene zanima. 'Ajde da malo pričamo o psihologiji. Nekoliko puta sam rekla da se ne mora odnositi samo na njih, i da nije ovdje riječ o muzici, i fino sam navela da se tema premjesti ako je potrebno. Ne znam zašto ja sad sve ovo objašnjavam kao da pričam sa maloumnikom, nije mi jasno. Pročitaj brate, ne prosipaj se bezveze.
 
Čovječe pa ti govoriš da takav život nije normalan. Takvo nešto ne mogu shvatiti ozbiljno, kakav je to stav?Svaka čast što si to zaključila, ono, i ja ne bih znala da mi nisi rekla, hvala ti. Da si pročitala prvi post opet, skontala bi zašto sam u prošlom postu napisala da hoću mišljenje o tom načinu života. Ne da mi neko kaže nešto što čak nije ni njegovo mišljenje već puka činjenica. Pitanje je bilo šta mislite o tome što spominju u tekstovima, je l' to stvarno tako, i kako je moguće da ljudi žive tako bez kajanja i griže savjesti? Zbog ljudi oko sebe ali prvenstveno zbog sebe i svog života. Treba da im bude žao njih samih, zar Moskrijeva smrt nije dovoljna opomena? Nije umro džaba, pametan čovjek uči na tuđim greškama. A oni na sve to još kažu 'Moskri je umro a i mi ćemo'. E to je ono što mene zanima. 'Ajde da malo pričamo o psihologiji. Nekoliko puta sam rekla da se ne mora odnositi samo na njih, i da nije ovdje riječ o muzici, i fino sam navela da se tema premjesti ako je potrebno. Ne znam zašto ja sad sve ovo objašnjavam kao da pričam sa maloumnikom, nije mi jasno. Pročitaj brate, ne prosipaj se bezveze.

neeeeeee...samo ne ti o psihologiji...:dash:
 

Back
Top