Протест у Београду: "Не дамо Осетију!"

Pa tice nas se jer se tice Rusa.

Vidis kako Poljaci demonstriraju u znak podrske Gruzinima - sta se njih tice? Tice ih se jer ne vole Ruse.

Ne znam zasto ovo treba nesto posebno objasnjavati.

Ма, тиче се тебе, мани се... Мислим, ради шта хоћеш, али паметније је да ако их већ неко подржи, то буде неко званично тело. А искуство је показало да у оваквим случајевима не треба превише искакати. И неосуђивање је сасвим ОК подршка.

И која је на крају суштинска разлика између дупеувлачења Русима и дупеувлачења НАТО-у или Америма? Исти ови ликови су се гнушали над албанским дочеком Буша, а тај Буш и америчка администрација су им дали нову државу на Балкану... не знам, неке ствари стварно нећу никад моћи да сконтам.
 
Pa tice nas se jer se tice Rusa.

Vidis kako Poljaci demonstriraju u znak podrske Gruzinima - sta se njih tice? Tice ih se jer ne vole Ruse.

Ne znam zasto ovo treba nesto posebno objasnjavati.
Poljska i Rusija su vekovima imale zajednicku granicu i potpuno isporepletanu istoriju oduvek , razne medjusobne sukobe ratove i osvajanja ,a i dan danas je njihov odnos jedan od najvaznijih pitanja u odnosima EU-Rusija , dok smo mi za Rusju i Gruziju poptuno nevazni kao sto se i njihov sukob uopste nas ne tice .
 
Ма, тиче се тебе, мани се... Мислим, ради шта хоћеш, али паметније је да ако их већ неко подржи, то буде неко званично тело. А искуство је показало да у оваквим случајевима не треба превише искакати. И неосуђивање је сасвим ОК подршка.

И која је на крају суштинска разлика између дупеувлачења Русима и дупеувлачења НАТО-у или Америма? Исти ови ликови су се гнушали над албанским дочеком Буша, а тај Буш и америчка администрација су им дали нову државу на Балкану... не знам, неке ствари стварно нећу никад моћи да сконтам.

Upravo ne sme da bude zvanicno telo jer smo pod americkim patronatom. To bi bila teska glupost, mislim bas onako opasan idiotizam. Gde ti to pade na pamet?

Ovo je idealno jer zvanicna Srbija moze lako da porekne svake simpatije kad ih gaulajter priupita. I vuk sit, i ovce na broju.

Mene se tice jer zelim da Rusija bude jaka. A sad dal' me se nesto posebno licno tice... pa to nije predmet razgovora, jer se mene licno ne tice ama bas nista osim mog dupeta i desetak ljudi na svetu, sto cini neke razgovore dosta dosadnim. "Ja volim moju devojku..." "I ja moju..." "Ja volim da imam para..." "I ja isto volim da imam para..." Razumes? Pa razumes, naravno, majka mu stara, nisi toliko ogranicen.
 
ta fraza bas i ne obecava..
skoro pa da je garancija da ces to isto izgubiti,
ja je ne bih zbog 'uroka' koristila

:)

Вала, још само да је и Баја Мали Книнџа стави у песму, буди 100% сигурна да ће се изгубити.

(А ја сам већ рекао, чујем ли горе поменутог да запева нешто о "српској војводини", да ћу му разбити флашу о главу. :mrgreen: )
 
pa naravno
ljudi gledaju svoja posla, nisu blesavi kao mi da se petljaju gde im nije mesto
al' ne bi mi bili narod nebeski . . .

uskoro će ti Mita objasniti da nisu Rujke krive što nam je zapad uvodio sankcije i bombardovao nas... i još će reći da je to zamena teza... da nisu mogli da ulože veto kada se nije ni glasalo i tako... slovenske duše...vole ruse, pa to ti je...
 
Mene se tice jer zelim da Rusija bude jaka. A sad dal' me se nesto posebno licno tice... pa to nije predmet razgovora, jer se mene licno ne tice ama bas nista osim mog dupeta i desetak ljudi na svetu, sto cini neke razgovore dosta dosadnim. "Ja volim moju devojku..." "I ja moju..." "Ja volim da imam para..." "I ja isto volim da imam para..." Razumes? Pa razumes, naravno, majka mu stara, nisi toliko ogranicen.

Па добро, желиш да Русија буде јака... и сад да свршавамо на руске ратове. Еботе, јел неко види у свему овом трагедију да две православне земље које би морале бити ослоњене једна на другу ратују, и да се онај суштински рат ту не води "на мишиће" и војну силу, већ око тога чија ће бити Грузија.

Ја сам се лично згрозио над оним снимком када онај војник грузијском заставом брише цокуле и смеје се... Па мајку му, оно не само што је симбол једне православне државе и нације, него је брат-близанац нашем српском крсту - равнокраки православни крст, само што уместо четири С има четири мала крста. Такве ствари су непотребне.

Ако читав западни свет "најоштрије осуђује" ове руске нападе, и наше неосуђивање је подршка. Треба сад да се цимамо, још и неки антигрузијски сентимент да развијемо, таман посла.
 
И још "Не дамо Осетију"... О, Господе Боже, види ли још ко готово уметничку црту у толиком неукусу...
vaistinu ,bolje da su stavili "Trst je nas " bili bi originalniji :mrgreen:, ionako sve sto patriote "nisu davale " od Kosova , Knina ,Vukovara,Crne Gore .. je otislo u majcinu
 
Па добро, желиш да Русија буде јака... и сад да свршавамо на руске ратове. Еботе, јел неко види у свему овом трагедију да две православне земље које би морале бити ослоњене једна на другу ратују, и да се онај суштински рат ту не води "на мишиће" и војну силу, већ око тога чија ће бити Грузија.

Ја сам се лично згрозио над оним снимком када онај војник грузијском заставом брише цокуле и смеје се... Па мајку му, оно не само што је симбол једне православне државе и нације, него је брат-близанац нашем српском крсту - равнокраки православни крст, само што уместо четири С има четири мала крста. Такве ствари су непотребне.

Ако читав западни свет "најоштрије осуђује" ове руске нападе, и наше неосуђивање је подршка. Треба сад да се цимамо, још и неки антигрузијски сентимент да развијемо, таман посла.
Šta reći, nego još jednom :ok:
 
uskoro će ti Mita objasniti da nisu Rujke krive što nam je zapad uvodio sankcije i bombardovao nas... i još će reći da je to zamena teza... da nisu mogli da ulože veto kada se nije ni glasalo i tako... slovenske duše...vole ruse, pa to ti je...

ma bili su na godishnjem kad se glasalo, nego oni derperi nashli bas tada da prave glasanje
ochigledno je i jasno kao dan
a mita je visokostrucni saradnik za spoljnopoliticka pitanja, ne verujem da ce posvetiti paznju ovako laickom vidjenju situacije, mojne da ga vredjas :whistling:
 
Ne daju Osetiju?? Kome ne daju Osetiju? Rusima?

A vi gospodo, ne postavljajte pitanja da li je neko video Tadića na tom "protestu", nekako se podrazumeva da ste bili tamo, verovatno "iz prve ruke" možete da nam kažete ko je sve bio? Jel' video neko Vučića, Tomu?? A, da, izvinjavam se, izgleda da su oni na moru.

I još jedno pitanje: moramo li mi ovde da propratimo svaki skup na kome se okupi više od 20 "predstavnika" srpskog naroda koji govore u ime nekoliko miliona Srba? Ne sećam se da smo ih delegirali, ili se možda varam??

Оваква некоректност стварно не може остати без одговора. Ко ми то прича? Они који овако нешто никада нису ни помислили да напишу када су се Тргом вукљале најразличитије пракљаче, профукњаче и пачавре овога града са умЈетничким именом "Жене у црном" - у бројности од 10-15 комада...све тв станице су данима преносиле десет габора а све новине правиле интервјуе.....


 
Gruzini su, sto je rekla jedna tamosnja baba, trebali da prave saveznistvo sa Rusima a ne sa Amerima.

Ko im je sad kriv.

a rusi zagrizli kosku
ispadaju gruzijci krivi zbog nesposobnosti ruskih politicara, mozda smo mi sledeci ako nam padne na pamet da slucajno uspostavimo neku saradnju sa normalnim zemljama
Boz' sacuvaj
 
@Тема: Е, стварно више... Најсрећнији ћу бити када се у Србији не буду организовали било какви скупови о нечему ШТО НАС СЕ НЕ ТИЧЕ.
E, vidiš, tiče nas se, jer nismo imali ništa protiv kada su protesti u svetu organizovani na proleće 1999.- PRE SVEGA U RUSIJI. Toliko možemo da učinimo...
 

ma bili su na godishnjem kad se glasalo, nego oni derperi nashli bas tada da prave glasanje
ochigledno je i jasno kao dan
a mita je visokostrucni saradnik za spoljnopoliticka pitanja, ne verujem da ce posvetiti paznju ovako laickom vidjenju situacije, mojne da ga vredjas :whistling:

Daleko bilo.... :D

Uostalom, za razliku od većine ovde prisutnih demokrata, ja mislim da patriote (bez J) često (ne u ovom rusko-srpskom slučaju) govore neke istine kojih smo i sami svesni ali ih ne priznajemo, zanemarujemo zbog nekih drugih ciljeva, nećemo da vidimo jer ne znamo šta bismo s njima...zato i imamo njih :cool: :)
 

a rusi zagrizli kosku
ispadaju gruzijci krivi zbog nesposobnosti ruskih politicara, mozda smo mi sledeci ako nam padne na pamet da slucajno uspostavimo neku saradnju sa normalnim zemljama
Boz' sacuvaj

Bajo, zar ne vidis da je kompletna uloga Gruzije u zamisljenom americkom svetu da bude trn Rusiji? Mislis da je to iz ljubavi i brige prema Gruzinima, a? Nisu im dali pare za puteve, za skole, nije GM otvorio fabriku, nego im treniraju vojsku da se akaju sa Rusima, velesilom iza prve planine. I sad, kao, eto, to su normalni odnosi.

Ma idi bre.
 
Па добро, желиш да Русија буде јака... и сад да свршавамо на руске ратове. Еботе, јел неко види у свему овом трагедију да две православне земље које би морале бити ослоњене једна на другу ратују, и да се онај суштински рат ту не води "на мишиће" и војну силу, већ око тога чија ће бити Грузија.

Ја сам се лично згрозио над оним снимком када онај војник грузијском заставом брише цокуле и смеје се... Па мајку му, оно не само што је симбол једне православне државе и нације, него је брат-близанац нашем српском крсту - равнокраки православни крст, само што уместо четири С има четири мала крста. Такве ствари су непотребне.

Bahatost i nepristojno ponasanje nije nikakva novost kod Rusa,prema tome nemoj se zgrazavati......
 
nije problem protest, kakav je takav je, nego je problem nato i eu indiferentnost prema vojnom gruzijskom napadu u ponoc na grad i civile koji spavaju
sta treba da se desi da priznaju istinu, taj sakasvili krenuo kao ustase na krajinu racunajuci da nema otpora
eu je u teskoj buli, vise ne znaju ni da se pretvaraju ni da lazu, daleko im lepa kuca

koga oni sve podrazvaju slovence separatiste i nekaznjene ratne zlocince, hrvate i ndh, siptarske teroriste, i sada gruzijske idijote i ubice, nije to drustvo za nas
 
Bajo, zar ne vidis da je kompletna uloga Gruzije u zamisljenom americkom svetu da bude trn Rusiji? Mislis da je to iz ljubavi i brige prema Gruzinima, a? Nisu im dali pare za puteve, za skole, nije GM otvorio fabriku, nego im treniraju vojsku da se akaju sa Rusima, velesilom iza prve planine. I sad, kao, eto, to su normalni odnosi.

Ma idi bre.

o tome i pricam
zar se slazes da treba da ratuju?
amerika oduvek pocinje koketiranje sa neprijateljima onom proverenom metodom "zavadi pa vladaj"
u prvom planu rusija, u drugom iran, videcemo sta je trece. samo da nije na balkanu
 
Ajmo svi na protest
chicken2hy9.gif
 
... mada vrlo bedno, ruku na srce, u par 'sitnih' slučajeva kada je bilo baš gusto... :otkacio:

Ту сам мање мислио на званичнике а више на ЉУДЕ јер нас су грађани Москве овако подржали када је њихова званична политика затајила:





 

Back
Top