Protest protiv ograđivanja Roma

Kako rešiti problem nekontrolisanog naseljavanja roma?


  • Ukupno glasova
    60
  • Anketa je zatvorena .
Sta bi bilo kad bi ja neku kucicu sklepao na Terazijama (tu mi se bas svidja, a i posao mi je blizu)?!

U korenu saseci SVAKU (pa i na svojoj zemlji) nelegalnu gradnju, jer posle svake ovakve "gradnje" javljaju se problemi koji se posle resavaju na teret svih poreskih obveznika.!

S obzirom kako si humana osoba, ja mislim da bi prvi grom nad tobom izvrsio eutanaziju...
 
I ja kad ne bih radio i kad bih cekao da mi padne lebac s neba.. i ja bih ziveo kao oni. Pa da ne bih tako ziveo radim. A oni...

A kakve oni mogućnosti imaju? Jedna generacija neobrazovanih vuče drugu da sakuplja sekundarne sirovine i da ne ide u školu i tako u krug. I umesto da neko to preseče i osposobi barem deo njih za normalan život mi ih ograđujemo i šikaniramo i pravimo od njih klošare koji pored toga što štete sebi štete i nama.
 
Beograd -- Antifašistička kampanja zakazala za danas protest zbog nehumanih uslova života u koji su dovedeni Romi u Bloku 67 zbog ograđivanja naselja tokom Univerzijade.


17707413784a43fb57075e9928945546_extreme.jpg

Popis stanovništva u naselju u Bloku 67 pored Belvila (arhiv, FoNet)

“Danima su naše komšije Romi iz bloka 67, pod izgovorom Univerzijade, ograđeni žicom. Njima je ovim nehumanim činom ugrožena egzistencija i uskraćena sloboda kretanja i rada - nemaju pristup vodi i zdravstvenoj zaštiti, često ostaju bez struje, onemogućeno im je da obavljaju svoja zanimanja”, navodi se u saopštenju Antifašističke kampanje.

Antifašistička kampanja navodi da vlast ne rešava na bilo koji način probleme građana, već “sakriva katastrofalne uslove njihovog života bodljikavom žicom i ciradama Univerzijade, javnosti se mažu oči raskalašnim spektaklom koji je skupo plaćen našim novcem.”

Protest će se održati danas u 17 sati ispred Delta sitija na Novom Beogradu, a potom će uslediti i šetnja do naselja u bloku 67.

Podsetimo, Antifašistička kampanja je u oktobru prošle godine organizovala skup kojim se suprotstavila najavama ekstremnodesničarskih organizacija koje su najavile marš kroz Beograd.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=06&dd=26&nav_category=12&nav_id=368010

Da se opet vratimo malo unazad.Ko je ovde u pravu?Mišković,Đilas i lucky cash ili romi?Da li romima treba dozvoliti da prave udžerice gde god hoće ili osnovati poseban policijski odsek koji će rešavati njihove slučajeve po hitnom postupku,čim počnu da se naseljavaju u okolini saobraćajnica i važnih objekata?

Glasao sam za prvo,jer ispade da njih stite vise nego nas!
Evo,jedan primer iz iskustva:.Preko puta mene se nalazi jedno takvo kartonsko naselje(popularno "kartion city"),svako leto kad je lepo vreme,puste oni svoju "muziku"(koju ne mogu da podnesem),i tako puste oni najvise sto moze,zovu stanari policiju,jer to vise nemoze da se trpi!Dodje policija oni iskljuce to,i cim policija ode(za nekih najvise 10-ak minuta),oni opet odvale do daske!To se desavalo nekoliko puta.Ovo je dokaz da oni mogu da rade sta oce,policija dodje i ode,nebave se tim problemom,zbog mnogobrojnih organizacija koja ih stite.Sad,nek im oni koji im daju veca prava nego sto mi imamo,obezbede sve potrebno za zivot! :rtfm: :rtfm:
 
Glasao sam za prvo,jer ispade da njih stite vise nego nas!
Evo,jedan primer iz iskustva:.Preko puta mene se nalazi jedno takvo kartonsko naselje(popularno "kartion city"),svako leto kad je lepo vreme,puste oni svoju "muziku"(koju ne mogu da podnesem),i tako puste oni najvise sto moze,zovu stanari policiju,jer to vise nemoze da se trpi!Dodje policija oni iskljuce to,i cim policija ode(za nekih najvise 10-ak minuta),oni opet odvale do daske!To se desavalo nekoliko puta.Ovo je dokaz da oni mogu da rade sta oce,policija dodje i ode,nebave se tim problemom,zbog mnogobrojnih organizacija koja ih stite.Sad,nek im oni koji im daju veca prava nego sto mi imamo,obezbede sve potrebno za zivot! :rtfm: :rtfm:

Ko otvoren prozor... Ako mislis da imaju veca prava, a sto se i ti ne preselis u kartonsko naselje, pa da budes zasticen ko beli medved... To sto ti pokazujes mrznju prema njima i njihovoj muzici, govori samo o tebi, a ne i o njima... Trebalo bi da te bude sramota zbog toga... Ali, ima ljudi koji su pendzatirali obraz... Ima i onih koji ga nemaju... S druge strane, i mene nerviraju mafijasi koji prolaze u kabrioletima sa muzikom koja izludjuje od kvaliteta i sa glasnoscu koja iritira... Pa nista... Njih policija cak i ne opomene...
 
Ali bre covece,nije meni problem sto zive preko puta mene,vec sto ne fermaju nikoga!

U ostalom,idi malo po netu,videces zanimljivost: Kad im daju stan,oni ga prodaju i opet odu u kartone!

Misliš ko Srbin sa Kosova što proda Šipcu stan za duplu cenu pa se u centralnoj Srbiji prijavi kao izbeglica? Pa kupi kućerinu od 500 kvadrata, a sedi na birou i troši naše pare?
Jel tako nešto?
 
Sta bi bilo kad bi ja neku kucicu sklepao na Terazijama (tu mi se bas svidja, a i posao mi je blizu)?!

U korenu saseci SVAKU (pa i na svojoj zemlji) nelegalnu gradnju, jer posle svake ovakve "gradnje" javljaju se problemi koji se posle resavaju na teret svih poreskih obveznika.!


Neka rade gde i šta hoće al' daleko im lepa kuća.:evil:

Pre par godina sam baš ovde pisala kako sam bila u situaciji da pomognem jednom mladom bračnom paru Roma.

Izdavala sam jednu svoju gajbu , oni se javili na oglas , toliko mi kukali i uspeše da me prefarbaju kako su drugačiji, kako "rade" ( i to poverovah)...jeste da su bili dobro obučeni i delovali uredno, šta znam...razlikovali su se od onih koje viđamo svakodnevno kako prose i svašta i šta se desilo?:roll::evil:

Za mesec dana koliko su stanovali u toj mojoj kući, napravili su toliki telefonski račun da sam sledećih par meseci ja to otplaćivala u ratama da mi ne iseku liniju:evil:

Šta su grejali i na koliko peći ili čega ne znam, valjda ulicu i dvorište ali i struja me zaklala.:evil:

Uništili su mi i parket i zidove , iščupali slavine , pokvarili sve što se moglo pokvariti, POKRALI svu tehniku i stvari iz kuće i ostavili đubreta za manji kamion.:evil:

I sad da mi neko kaže da opet nekome verujem...ahaM:roll::evil:
 
Neka rade gde i šta hoće al' daleko im lepa kuća.:evil:

Pre par godina sam baš ovde pisala kako sam bila u situaciji da pomognem jednom mladom bračnom paru Roma.

Izdavala sam jednu svoju gajbu , oni se javili na oglas , toliko mi kukali i uspeše da me prefarbaju kako su drugačiji, kako "rade" ( i to poverovah)...jeste da su bili dobro obučeni i delovali uredno, šta znam...razlikovali su se od onih koje viđamo svakodnevno kako prose i svašta i šta se desilo?:roll::evil:

Za mesec dana koliko su stanovali u toj mojoj kući, napravili su toliki telefonski račun da sam sledećih par meseci ja to otplaćivala u ratama da mi ne iseku liniju:evil:

Šta su grejali i na koliko peći ili čega ne znam, valjda ulicu i dvorište ali i struja me zaklala.:evil:

Uništili su mi i parket i zidove , iščupali slavine , pokvarili sve što se moglo pokvariti, POKRALI svu tehniku i stvari iz kuće i ostavili đubreta za manji kamion.:evil:

I sad da mi neko kaže da opet nekome verujem...ahaM:roll::evil:
To je većinska slika dešavanja sa romima.Ne treba im verovati i ne treba im pomagati niti bilo šta davati izuzev kad je očigledno da su u nevolji.
 
To je većinska slika dešavanja sa romima.Ne treba im verovati i ne treba im pomagati niti bilo šta davati izuzev kad je očigledno da su u nevolji.

Pa ovo dvoje su meni izdramili da su u velikoj nevolji...da niko neće da im izda gajbu jer su cigani i sve u tom stilu...i, napisah kako prođoh:roll::thumbdown:

Znači, otkud da čovek uopšte i poveruje u te njihove nevolje...ja nikada više, NE.:confused:
 
Prisilna integracija cigana ne odgovara pre svega njima samima. To ti je kao odnos americkih kolonista i indijanaca.

Jednostavno ... oni tako vole da zive.

Oni ljudi zive i bolje nego mi.

Njih ne zanima tehnologija niti modernizacija. Njima ne treba struja, telefon, komunalije... i ne placaju racune.

njima ne treba skola... oni zive od prirode kako nam je Bog prirodu i namenio.

njima ne trebaju kuce, oni vole da spavaju pod satorima slobodni, da pevaju i igraju, a pojedu sta nadju u sumi ili ulove.

Oni su se ljudi spremili za Armagedon.

JEDINO MI NIJE JASNA JEDNA STVAR

Zasto se gomilaju po gradovima kada su brda i sume prepuna hrane i slobodne lepe prirode !!!

Ali verujem da ce se i oni vratiti korenima i bogoljubivo docekati armagedon!
 
Njima gajba ne treba. Kao i svi ljudi koji su se vratili prirodi (Aboridzini, Busmani, Cigani) ne trebaju gajbu! Njima Bog obezbedjuje sve kao i lastama. Kako laste ne treba da rade tako ni oni.

Oni zive bolje nego mi. Treba da se ture na TV da nam pricaju o svim lepotama svog zivota i svi tako da krenemo da zivimo.

U gradovima ne moze da se dise vise od nezaposlenosti a sume i brda su nam prazne a prepuna hrane i miline Bozje.
 
Njima gajba ne treba. Kao i svi ljudi koji su se vratili prirodi (Aboridzini, Busmani, Cigani) ne trebaju gajbu! Njima Bog obezbedjuje sve kao i lastama. Kako laste ne treba da rade tako ni oni.

Oni zive bolje nego mi. Treba da se ture na TV da nam pricaju o svim lepotama svog zivota i svi tako da krenemo da zivimo.

U gradovima ne moze da se dise vise od nezaposlenosti a sume i brda su nam prazne a prepuna hrane i miline Bozje.

Ako im Bog obezbedjuje nek prestanu da kukaju i skacu drugima po mozgu!Aj,ako to vole,neka im,samo nek ne nerviraju nas,ostale :dash:
Evo najnovije iskustvo!Zapalili gume ljudi,nemoze prozor da se otvori!
 
Ipak mislim da je dobra stvar uraditi, i to je da se vrate svojoj zemlji. Evropa nije za njih, bez vređanja. Ali zaista, taj narod neće da radi, možeš ga pre zaklati nego što će da ti radi. Pa ako neće, nek ide gde mu je mesto, u Indiji (pa odatle su došli zar ne?). :evil:
 
Ipak mislim da je dobra stvar uraditi, i to je da se vrate svojoj zemlji. Evropa nije za njih, bez vređanja. Ali zaista, taj narod neće da radi, možeš ga pre zaklati nego što će da ti radi. Pa ako neće, nek ide gde mu je mesto, u Indiji (pa odatle su došli zar ne?). :evil:

U Vojvodini je donekle drugačije sa njima.Kupuju kuće-najskuplje,grade,dograđuju-na fasadu stave metalni znak mercedesa,ograde od gipsanih lavova,labudova-užas.
Odakle im pare?Pa dolaze iz Evrope-tamo"rade"...malo-malo se čuje da je neko zatvoren,,,,pritvoren....pa dođe u najnovijem modelu mercedesa....SPOSOBAN narod:worth:
 

Back
Top