Proslost

ja da nemam zenu muvao bi ovu sokvisnju, izgleda onako bash zdravo :))))

Tolike sam veze rasturila, pa mogu valjda i jedan brak.A i licim na Vericu Radetu, samo da ti kazem :)

Razlicitosti od nasledja preko vaspitanja do iskustva cine da se razlicito i dozivljava proslost. Nekome treba vise vremena, nekome manje da nastavi dalje. Neko nikad ne ostavi proslost iza sebe, narocito, ako ne naidje na nekoga ko moze da ga pomeri iz cipela i gurne proslost daleko. Znaci individualno.

Vrlo istinito. I svaka je prica za sebe...mada tema nije e o emotivnom dozivljaju proslosti, vec stava prema nekom iz proslosti onda kada ljubav i patnja prodju. Ako uopste prodju sto kazes.

ne razumem ljude koji pate godinama za bilo kim ko ih nije hteo, a posebno ne one koji zive u nekim iluzijama i sarenim lazama da su ah avaj imali ljubav svog zivota koju su izgubili itd...mislim, jednostavno nema nikakvog smisla i logike u tome.nemam problem sa prosloscu jer da je valjala i da smo bili dobar spoj ne bi postala proslost tek tako.

Nisam ni ja razumela mnoge stvari dok me neke od njih nisu zadesile a ja prva bila stava "meni to da se desi..nema sanse..ja to? nema teorije"....nacelno se slazem sa tobom i sa jedne strane to jeste odlika ljudi koji ne zele da uzmu zivot u svoje ruke, naprave neki korak, ucine nesto, nego vole te iluzije...ali opet sa druge strane, niko ne zna kako je u necijoj dusi i koliki je zaista intenzitet necije emocije. Mozda poredimo sa svojim, a koji je mnogo manji. Ne znam...nisam pametna. Ima tu svega :)
 
ne razumem ljude koji pate godinama za bilo kim ko ih nije hteo, a posebno ne one koji zive u nekim iluzijama i sarenim lazama da su ah avaj imali ljubav svog zivota koju su izgubili itd...mislim, jednostavno nema nikakvog smisla i logike u tome.nemam problem sa prosloscu jer da je valjala i da smo bili dobar spoj ne bi postala proslost tek tako.

Realno ti si u pravu, ali veza koja nije iznad realnog i nije neka veza.:)
 
Nisam ni ja razumela mnoge stvari dok me neke od njih nisu zadesile a ja prva bila stava "meni to da se desi..nema sanse..ja to? nema teorije"....nacelno se slazem sa tobom i sa jedne strane to jeste odlika ljudi koji ne zele da uzmu zivot u svoje ruke, naprave neki korak, ucine nesto, nego vole te iluzije...ali opet sa druge strane, niko ne zna kako je u necijoj dusi i koliki je zaista intenzitet necije emocije. Mozda poredimo sa svojim, a koji je mnogo manji. Ne znam...nisam pametna. Ima tu svega :)
mislim da je vise stvar u pristupu i mehanizmu koji koristimo da se izborimo sa takvim situacijama, tu se ljudi razlikuju. ja sam tu za hladan pristup kada shvatim da nema sta dalje da trazim, nek boli jako i koliko treba, al onda kad zavrsis sa tim gotov si. bila sam i ja u svakakavim situacijama, neke su me povredile vise nego druge i bolele vise nego druge, ali sta da se radi, ne vidim nikakvu korist u mastanju o necemu sto je bilo i zavrsilo se i vise nikad nece biti, jednostavno samo moze jos vise da me osteti. generalno da bi mogao da se uspravis i budes ko nov potrebno je da se prepustis i padnes nisko, bez opiranja i laznih nada.
 
Realna veza je ipak samo za zene, biti sa nekim ko te cini 'srecnom' i od toga nesto mozda ispadne. Takve veze muskarcima su usputna igra dok im ne doqurce cimanja. Muskarci su osetljiva i romanticna stvorenja koja se zaljube i odljube ili nastave da vole do kraja zivota, a za ovo im treba zena koja moze da ih digne iznad racionalnog sveta ono vreme koje su zajedno. Jer je muskarac taj koji brine o racionalnom okruzenju. Da ne duzim, valjda me razumes.
 
hm....pa ne znam da li me interesuje...uglavnom me ne interesuje...ono setim se nekim ludim sistemom asocijacija...pa mi onda padne na pamet e boze sta je sa tim covekom...ni sa jednim bivsim nisam ostala u tim nekim prijateljskim odnosima..niti se druzimo niti imamo neke zajednicke prijatelje....cak ih ni ne srecem...i onda....sve se to zaboravi pa onda ponekad nesto padne na pamet...i to je to....verovatno ako bas moram da se svrstam u grupu nekih...onda je to...ona koju ne interesuje nesto posebno sta se desava sa bivsima
 
Realna veza je ipak samo za zene, biti sa nekim ko te cini 'srecnom' i od toga nesto mozda ispadne. Takve veze muskarcima su usputna igra dok im ne doqurce cimanja. Muskarci su osetljiva i romanticna stvorenja koja se zaljube i odljube ili nastave da vole do kraja zivota, a za ovo im treba zena koja moze da ih digne iznad racionalnog sveta ono vreme koje su zajedno. Jer je muskarac taj koji brine o racionalnom okruzenju. Da ne duzim, valjda me razumes.
i koji je dogovor...da li su muskarci osetljiva i romanticna stvorenja ili racionalna? :)
 
ne razumem ljude koji pate godinama za bilo kim ko ih nije hteo, a posebno ne one koji zive u nekim iluzijama i sarenim lazama da su ah avaj imali ljubav svog zivota koju su izgubili itd...mislim, jednostavno nema nikakvog smisla i logike u tome.nemam problem sa prosloscu jer da je valjala i da smo bili dobar spoj ne bi postala proslost tek tako.
Ne pate oni za tima koji ih nisu htjeli nego za sobom mada ti koji pate ne bi to baš priznali .
Slično je i sa sahranama . Malo ko plače zbog pokojnika .
 
Recimo da ta dva pojma razvuces na vreme sa i na vreme kada nije sa zenom koju voli. Onda nije protivrecno, vec sasvim logicno.

Ili jos bolje, zar nije zenski ideal muskarac krajnje racionalan, kome moze da sedi na glavi?:)
racionalni romanticar = nezni drvoseca :mrgreen:
zene imaju cudne ideale, i uglavnom ne postoje u stvarnom svetu. tako da to mos da okacis macku o rep, to ko sta hoce ne znaci da to i postoji. van holivuda bar.
 
racionalni romanticar = nezni drvoseca :mrgreen:
zene imaju cudne ideale, i uglavnom ne postoje u stvarnom svetu. tako da to mos da okacis macku o rep, to ko sta hoce ne znaci da to i postoji. van holivuda bar.

Je'l se ti to pravis blesava ili da ti pokazem prstom na sve one koje samo tako i zive?
 
ljubav? :))))
to je za djecu, gdje ce se ljudi preko 30 godina zaljubiti, pa to spada u domen naucne fantastike....
da, pita mene moje manje dete nekidan a mama jesi ti zaljubljena..
a ja kzem pa sta i da jesam?
kaze onpa nemoj se ljutiti, ali ne ide to nekako sa tvjim godinama..ta rec..zaljubljen.
ja reko, pa dobro bre duki, aj reci mi koja rec ide.
on cuti, cuti..i kaze pa ljubav. ljubav ide.
jbt ima 13 godina i pametniji je od mene.:)

- - - - - - - - - -

Ladno sam ukucala Vericu Radetu da vidim ko je. :zcepanje:
e ni ja ne znam ko je.
 
da, pita mene moje manje dete nekidan a mama jesi ti zaljubljena..
a ja kzem pa sta i da jesam?
kaze onpa nemoj se ljutiti, ali ne ide to nekako sa tvjim godinama..ta rec..zaljubljen.
ja reko, pa dobro bre duki, aj reci mi koja rec ide.
on cuti, cuti..i kaze pa ljubav. ljubav ide.
jbt ima 13 godina i pametniji je od mene.:)

Jao bože : ))) :heart:
 
da, pita mene moje manje dete nekidan a mama jesi ti zaljubljena..
a ja kzem pa sta i da jesam?
kaze onpa nemoj se ljutiti, ali ne ide to nekako sa tvjim godinama..ta rec..zaljubljen.
ja reko, pa dobro bre duki, aj reci mi koja rec ide.
on cuti, cuti..i kaze pa ljubav. ljubav ide.
jbt ima 13 godina i pametniji je od mene.:)

- - - - - - - - - -


e ni ja ne znam ko je.
Sva deca su pametnija od nas matorih. Zato što slušaju instinkt, a ne nametnute obrasce ponašanja.
 

Back
Top