Promene

Da, promene su dobre..mislim da je zanimljivo posmatrati prirodu- ona se stalno menja, ali po nekom jasnom i vechnom zakonu..paradoks, ali tako je..to je lepo uočio Hese sa svojom pričom o reci- ona stalno teče, stalno je tu nova voda u kojoj stojimo, ali, opet, stalno je to ista reka
 
mene zamori da budem s nekim u vezi duže od dve nedelje
pa ga se onda otresem na najgori mogući način,i onda ljudi kažu da sam zla,a ja dobra,samo malo nezrela...:D

i ja chinim isto, s tom razlikom sto se ja istresem na najbolji moguci nacin;)..mada, ja nisam bas u godinama kad si mogu priustiti nezrelost:neutral:
 
nespremnost na promjene, nemirenje s činjenicom da su one stalne, prirodne, da se čak odvijaju i u ovom momentu, po meni definitivno vodi razbijanju, odnosno sprečavanju nastanka unutrašnjeg sklada, balansa, harmonije..to za poslijedicu, naravno, ima anksioznost, komplekse, bježanje od realnosti, paranoju..

štaviše, mislim da je ovo nerazumijevanje prirodnosti promjena ( koje, inače, ima svaka životinja) jedan od osnovnih uslova primitivizma balkanskih naroda, a Srba posebno
 
Koliko vas zamaraju stvari koje ucestalo radite? I koliko osecate potrebu za promenama, za necim novim i drugacijim?

Vidis, ja imam potpuno suprotan problem. Ne mogu da se nateram da napravim neke promene u zivotu, iako uvidjam da su one neophodne. Ako ponekad i uspem nesto da promenim, to potraje najvise par meseci i onda se vracam na staro.
 

Back
Top