Promašaj decenije: "Hteo sam da Apple kupi Teslu, odbili su sastanak"

Smarti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
31.417
Sve su glasniji izvori koji govore o tome kako se Apple sprema da uđe na tržište električnih automobila. Kada je već takva situacija, nema ničeg čudnog u tome da se oglasi Ilon Mask, kome i inače ne treba mnogo da bi napisao šta misli. Ovog puta, dao nam je uvid u zanimljiv komadić istorije.


1608750123388.png



Naime, kompanija Tesla imala je velika očekivanja od Modela 3, njihovog najjeftinijeg do tada, pa je dosta ljudi već unapred naručilo ovaj automobil. Ipak, rokovi oko proizvodnje i isporuke nisu mogli da budu ispoštovani, pa je Mask po ceo dan boravio u kancelariji, spavajući na podu.

Kako je objasnio, tražio je od izvršnog direktora kompanije Apple, Tima Kuka, sastanak na kom bi se dogovorili o tome da Apple preuzme Teslu, za tamo desetinu današnje vrednosti.


Ipak, Tim Kuk je ovaj sastanak odbio, što se pokazalo kao sjajan potez - ali za Maska.

Trenutne brojke govore u korist kompanije Tesla, koja danas vredi oko 600 milijardi dolara, verovali ili ne. S obzirom na sve veću popularnost električnih automobila, kao i navodne planove da Apple tek sada krene u tu priču, Kuk se verovatno kaje što je odbio Maska.

S druge strane, moramo biti pravedni i setiti se tadašnje situacije - i sam Mask priznao je kako je Tesla bila pred potpunim krahom, tako da Kukova odluka možda i nije toliko nelogična.

https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2020&mm=12&nav_id=1785041
 
Eto zasto je Amerika uspesna zemlja , zamislite da u Srbiji pravite 50 ili 90 % od domacih delova elektromobil.
Mi bi se naplacali taksi , reketa, komisija , strucnih misljenja da bi za tu papirologiju trebalo desetak godina i milioni para .
U Srbiji mnogi mogu da naprave bolji moped ili auto nego sto ce doci iz drugih zemalja ali nikad nece dobiti dozvolu.
U stvari mi ne mozemo nista znanstveno da napravimo nase.
 
S druge strane, moramo biti pravedni i setiti se tadašnje situacije - i sam Mask priznao je kako je Tesla bila pred potpunim krahom, tako da Kukova odluka možda i nije toliko nelogična.

Одлука Тима Кука је била не само нелогична, већ типичан фејл.

Не гледаш стање компаније, већ потенцијал идеје и тржиште које је тада Маск имао.

Тим Кук баш и не делује као визионар, заправо ако се мало боље сагледа, од појаве Ај фона, епл није ништа револуционарно избацио и раби једну идеју већ више од деценије
 
Одлука Тима Кука је била не само нелогична, већ типичан фејл.

Не гледаш стање компаније, већ потенцијал идеје и тржиште које је тада Маск имао.

Тим Кук баш и не делује као визионар, заправо ако се мало боље сагледа, од појаве Ај фона, епл није ништа револуционарно избацио и раби једну идеју већ више од деценије
.. .i onda imas milion klinaca koji se pale na novi Ajfon ('ebo ih on)
 
Eto zasto je Amerika uspesna zemlja , zamislite da u Srbiji pravite 50 ili 90 % od domacih delova elektromobil.
Mi bi se naplacali taksi , reketa, komisija , strucnih misljenja da bi za tu papirologiju trebalo desetak godina i milioni para .
U Srbiji mnogi mogu da naprave bolji moped ili auto nego sto ce doci iz drugih zemalja ali nikad nece dobiti dozvolu.
U stvari mi ne mozemo nista znanstveno da napravimo nase.
To je tacno ali od kako je kapitalizam...
Znaci nista zivo ne moze da prodje, cak su bili jedno vreme zabranili zigradnju zgrada koje su vece od 4+2 sprata, da ne bi morali liftovi da se prave...kad je bila kriza sa servisima za liftove...pazi zemlja Srbija a kriza za popravke liftova zasto , zato sto se drzala pozicija odredjenoj firmi...
 
Napravio bi za nekoliko dana usrani trotinet na baterije i kad se bude to registrovalo nikad ne mozes dobiti dozvolu za to a uvozni kineski ladno.
Seceate se da je sva bela tehnika morala da po zakonu bude emajlirana ( jer emajl sprecava strujni udar) i da je to bio najveci trosak u proizvodnji , dok istovremeno sva uvozna bela tehnika nije podlegala tim propisima. , vec je mogla biti farbana farbom ili nekom imitacijom.
 

Back
Top