Projekcije

elenabg:
Inspirisana postojecim temama....
Koliko u vasim glavama rade projekcije prilikom muvanja i zapocinjanja veze? Da pojasnim, neko vam se svidja, vrlo brzo skapirate neciji nacin, stil zivota i pokusate sebe da zamislite kao deo toga i obrnuto isporojektujete njega u svoj zivot i odmah znate da li se on tu uklapa ili ne. Da ili ne? Koliko ima istine u ovome?
Koliko ovo igra ulogu u vasem izboru partnera? Da li od ovoga zavisi da li cete uopste s nekim zapoceti pricu?

U tome ima veoma mnogo istine i to ja nazivam IDEALIZMOM koji se vremenom pretvara u naviku, ako se ta navika izgubi sa bilo cije strane, onda dolazi do nerazumnog svatanja odnosa, jer je jedna strana poistovjecuje kao veliku ljubav a druga sa obicnom semom ili zabavljanjem, sto znaci da je jedna strana te veze idealizovala svog partnera/ku i usla u emotivne projekte bez njegovog na neki nacin emocionalnog odobrenja, sto bi se reklo bez pokrica, zato je svaka veza pokrenuta na taj nacin kad tad osudjena na propast a takvih veza ima preko 70%
 
Има једна у крају. Виђам је релативно често, а у ствари се никад нисмо упознали. Мислим да сам створио неке пројекције о њој самој...невероватно како ме привлачи. Јесте она лепа и баш има стила (што је једино што знам о њој)...али таквих има много...али као да ова има нешто, зрачи...(вероватно плод моје пројекције:lol: )

Мислим све је то на неком апстрактном нивоу...не бих покушао ништа конкретно, али бих волео да је упознам...бар да се разочарам ако ништа друго :wink:

Има и једна малена мелескиња...једва пунолетна...каква ће то риба да буде јооооојјјјј...смрт за мушкарце...:lol:
 
E, moji bivsi su fizicki prilicno razliciti, ali psihicki, neki od njih jesu slicni.

NADAM SE da sam taj tip prevazisla. Ovaj sad mi ne deluje takav, da kucnem o drvo...

U stvari, mislim da je ta "ekipa slicnih" bila aktuelna u jednoj konkretnoj fazi u mom zivotu, kada sam mozda svesno mozda nesvesno trazila takve...

Posto se dosta toga u medjuvremenu promenilo, nadam se da vise ne saljem takav vibe takvim tipovima, tj. da sad privlacim drugacije muskarce.
 
elenabg:
Inspirisana postojecim temama....
Koliko u vasim glavama rade projekcije prilikom muvanja i zapocinjanja veze? Da pojasnim, neko vam se svidja, vrlo brzo skapirate neciji nacin, stil zivota i pokusate sebe da zamislite kao deo toga i obrnuto isporojektujete njega u svoj zivot i odmah znate da li se on tu uklapa ili ne. Da ili ne? Koliko ima istine u ovome?
Koliko ovo igra ulogu u vasem izboru partnera? Da li od ovoga zavisi da li cete uopste s nekim zapoceti pricu?

То није пројекција већ хало ефекат, колико се ја разумем у психологију.
 

Back
Top