Projekat gradnje metroa u Beogradu finansirace gradjani cele Srbije

ja drzavi uplatim par hiljada evra svake godine na ime poreza i ja hocu da se od tog novca finansiraju projekti u ostatku srbije a ne da se finansira gradnja nbg metroa

beograd je najsredjeniji grad u srbiji i mesto da se pare iz budzeta daju nerazvijenim opstinama one se daju najrazvijenijoj tj beogradu...

to je klasicna pljacka i otimacina...

Pa što nekažeš da ti hoćeš... Sad bre ima cela Srbija da poskoči, jer bi ti da raspoređuješ budžet. Što ranije nisi kazo....
:hahaha:

Inače, ovi bre što imaju decu u Lebae, što se ne sele u Beograd. Veće plate i bolje škole i nema da brinu. Samo je malo gužva, jer nema metroa...

За ту школу није ти крив београђанин него тај твој локални политичар који је неспособан и неутицајан.

Taj se tek nakrao, nemaš pojma koliko.
 
pa nije baš tako.

inače ova tema je deo "beogradizacije" tamo smo vec apsolvirali neke stvari pa da se sada ne ponavljamo opet i na ovoj temi.

Не мора да буде тако, али ситуација је у 90% случајева таква. И таква персона обично у свом селу или градићу има највећу кућу и највећу њиву.
 
Не мора да буде тако, али ситуација је у 90% случајева таква. И таква персона обично у свом селу или градићу има највећу кућу и највећу њиву.

ja ipak mislim da nije. jer, da jeste, građani iz tih malih mesta bi se žalili na to. ali oni se ne žale na lokalnog političara, nego na nemanje para. da su te pare poslate, a lokalni feudalac pokupio, mislim da bi to bio highlight problema...ali nešto se po medijima ne vidi taj problem kao primarni, već pare.
 
Poslednja izmena:
Rasim Ljajić
Nema para za porodilje

BEOGRAD - Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić izjavio je juče da na osnovu predloga budžeta za narednu godinu tom ministarstvu nedostaje 4,5 milijardi dinara kako bi bilo sigurno da će isplatiti sve naknade za porodiljsko odsustvo.
- Mi ne možemo da predvidimo tačan iznos tih sredstava, ali po sadašnjem trendu nama je potrebno još 4,5 milijardi da bismo bili sigurni da će naknade za porodiljsko odsustvo biti isplaćene - rekao je Ljajić posle potpisivanja memoranduma o saradnji s predstavnicima četiri najveća grada.

--------------------------------

Nema para za porodilje, ali ima para za metroe, plate, dnevnice, kabinete, sekretarice, šofere, provizije, činovnike, nove audije i bonuse.
To je budućnost Srbije a ne bebe koje ne trebaju režimu druga Tadića jer ne glasaju.

BANDO :evil:
 
ja ipak mislim da nije. jer, da jeste, građani iz tih malih mesta bi se žalili na to. ali oni se ne žale na lokalnog političara, nego na nemanje para. da su te pare poslate, a lokalni feudalac pokupio, mislim da bi to bio highlight problema...ali nešto se po emisijama ne vidi taj problem kao primarni, već pare.

o cemu ti trabunjas majke ti?

sta je lokalni politicar kriv za bilo sta kad se SV PARE koje se nama uzmu od poreza PRVO SLIJU U BEOGRAD , i onda Beograd rasporedjuje koliko kome misli da treba. I naravno beogradski politicari prvo i najvise daju sebi

I kakav uticaj ima moj lokalni politicar na sve to? Sta on moze zbog toga STO BEOGRAD SVE PARE POKRADE I NAMA NE DA NI ONO STO NAM JE UZEO
 
Nema problema da Srbija finansira Beograd, cak stavise i slazem se.

Samo pre toga da se sve takse, porezi, nameti i BG-reketi ukinu.

Znaci mi finansiramo ceo BG, ne samo metro a BG nas oslobadja svih vrsta reketa.
Ima jos jedan mali uslov, sva domaca i strana predstavnistva preseliti van BG-a i u budice zabraniti gradnju u prestonici iz razloga da se ne kvari prelepi izgled prestonice.

I sivi zadovoljni i vuk sit i ovce na broju....
 
Beograd -- Roditeljski portal Bebac uputio je protestno pismo Vladi i Ministarstvu za rad i socijalna politiku jer u budžetu za 2009. nema novca za trudnice i decu.

U saopštenju se navodi da se ovom odlukom direktno utiče na egzistenciju i roditelja i dece i da će se Srbija suočiti sa padom natalita. Neobezbeđivanjem dovoljno novca za trudnice i decu biće uskraćeni svi koji primaju porodiljske i roditeljske naknade, kao i dečiji dodatak.


prvo su rekli da naknada trudnicama nece biti 100% dok su na porodiljskom nego 65% . sad kazu da uopste nece biti para :evil:

a za metro ima para :evil: bando :evil:
 
J6t, Marsowac, ako ti čekaš da ti ova država nešto da, da ti pomogne, da ti isplati porodiljsko ili školuje decu, ona ti ni ne živiš ovde, već tamo negde u vasioni.Znaš bre kako je ovde oduvek bilo, kradi, drpaj, varaj državu, jer ona to isto tebi i radi. Tako smo sejali, tako i žanjemo. Bilo i biće za vreme svih političkih opcija.

Sem ako qka i motika ne prorade tamo gde treba. Znači ne po žardinjerama i izlozima, nego po ukorenjenim gow.narima. Počevši od Velje, Mlohe, BoTe, Dinkića, Dačića itd... Ma znaš i sam. Zato, ćuti i radi i ne troši se na bezvezno laprdanje.
 
Јави се кад дођеш код кинеза по доњи веш па да озбиљно поразговарамо :ok:

otvorili su kinezi radnje sad u svakom gradu srbije sto bi bilo ko morao zbog kineza da dolazi za beograd :mrgreen:

drugo nikad se nisam oblacio u kineskom trznom centru niti imam nameru a tebi ako ta moda odgovara necu da te sprecavam :)
 
izgradnju metroa u kopenhagenu delom finansiraju gradjani iz cele danske

"Consortium is owned by City of Copenhagen (55%), Danish State (45%)"
http://www.sputnicproject.eu/meetin...tations/Financing_Copenhagen_metro_ Hylen.pdf

to je zato sto je danska vrlo mala i sto su oni ravnomerno razvijena zemlja. taj kopenhagen im je prakticno pola drzave.

a srbija je izrazito neravnomerno razvijena zemlja i krajnji je bezobrazluk da gradjani recimo babusnice ili lebana gde ljudi rade za 10.000 din mesecno finansiraju izgradnju metroa u beogradu gde ljudi rade za 4 puta vise para tj za 40.000 din mesecno

to je lopovluk
 
to je zato sto je danska vrlo mala i sto su oni ravnomerno razvijena zemlja. taj kopenhagen im je prakticno pola drzave.

a srbija je izrazito neravnomerno razvijena zemlja i krajnji je bezobrazluk da gradjani recimo babusnice ili lebana gde ljudi rade za 10.000 din mesecno finansiraju izgradnju metroa u beogradu gde ljudi rade za 4 puta vise para tj za 40.000 din mesecno

to je lopovluk
Bez uvrede Tihi ova disusija ti je jako losa, argumenti te izdaju u svakom slucaju.Ajde da krenemo od tvrdnje da je metro nesto neophodno za funkcionisanje svakog modernog,veceg(ne iskljucivo glavnog) grada.
Nema boljeg resenja od teskog metro-a koji bi resio guzve u gradu i olaksao ljudima zivot.To je nesto sto se mora izgraditi, a ako je u NIP-u uvrsten kao prioritet tim bolje.O tvdnji da nasi ne dolaze u Beograd necu ni da polemisem to mi je glupo.
Metro jeste stvar od nacionalnog znacaja i od njega ce korist svi ljudi ne samo beogradjani.
hvala
 
Bez uvrede Tihi ova disusija ti je jako losa, argumenti te izdaju u svakom slucaju.Ajde da krenemo od tvrdnje da je metro nesto neophodno za funkcionisanje svakog modernog,veceg(ne iskljucivo glavnog) grada.
Nema boljeg resenja od teskog metro-a koji bi resio guzve u gradu i olaksao ljudima zivot.To je nesto sto se mora izgraditi, a ako je u NIP-u uvrsten kao prioritet tim bolje.O tvdnji da nasi ne dolaze u Beograd necu ni da polemisem to mi je glupo.
Metro jeste stvar od nacionalnog znacaja i od njega ce korist svi ljudi ne samo beogradjani.
hvala

metro nije stvar nacionalnog znacaja vec lokalnog znacaja.

kakve veze ima sa metroom i zasto da ga finansira neko iz recimo vranja kad u taj beograd ne ode 5 puta u zivotu?

Opštine sa najnižom prosečnom zaradom u avgustu 2007:

avgust-najnize-1.png


Opštine sa najvišom prosečnom zaradom u avgustu 2007:

avgust-najvise-1.png


Zasto gradjani opstina sa najnizim primanjima treba da finansiraju projekte lokalnog znacaja u gradu u kojem gradjani imaju najvisa primanja u zemlji????
 
to je zato sto je danska vrlo mala i sto su oni ravnomerno razvijena zemlja. taj kopenhagen im je prakticno pola drzave.

A Srbija je velika u PM. Možda je tebi Velika Srbija, ali je u svakom slučaju mala država. I isto tako je ravnomerno nerazvijena. Praktično je u Beogradu četvrtina stanovništva. Vredi li ti dalje pričati?

PS.
Nigde nisu uturio ono "žuti". Nema ni žutih lopova, ni žute bande. Šta se desilo s tobom?
 
A Srbija je velika u PM. Možda je tebi Velika Srbija, ali je u svakom slučaju mala država. I isto tako je ravnomerno nerazvijena. Praktično je u Beogradu četvrtina stanovništva. Vredi li ti dalje pričati?

PS.
Nigde nisu uturio ono "žuti". Nema ni žutih lopova, ni žute bande. Šta se desilo s tobom?

danska je ravnomerno razvijena zemlja

u danskoj ne moze da se desi da recimo prosecna plata u kopenhagenu bude 4 puta veca nego u nekom drugom mestu u zemllji

Prosecan beogradjanin zaradjuje 3 do 4 puta vise od prosecnog stanovnika grada u unutrasnjosti

I vi hocete i onako osiromasenim i opljackanim ljudima da ukrade jos vise

samo uporedi ove dve tabele

avgust-najnize-1.png


avgust-najvise-1.png


I ti hoces da uzmes pare nekome ko zaradjuje 11.000 din mesecno i da das nekome ko zaradjuje 40.000 din mesecno :evil: kako te nije sramota
 
danska je ravnomerno razvijena zemlja

u danskoj ne moze da se desi da recimo prosecna plata u kopenhagenu bude 4 puta veca nego u nekom drugom mestu u zemllji

Prosecan beogradjanin zaradjuje 3 do 4 puta vise od prosecnog stanovnika grada u unutrasnjosti

I vi hocete i onako osiromasenim i opljackanim ljudima da ukrade jos vise

lopovcine :evil:

Ko krade - ima, ko ima - krade, ko ne krade - nema.
 
o cemu ti trabunjas majke ti?

sta je lokalni politicar kriv za bilo sta kad se SV PARE koje se nama uzmu od poreza PRVO SLIJU U BEOGRAD , i onda Beograd rasporedjuje koliko kome misli da treba. I naravno beogradski politicari prvo i najvise daju sebi

I kakav uticaj ima moj lokalni politicar na sve to? Sta on moze zbog toga STO BEOGRAD SVE PARE POKRADE I NAMA NE DA NI ONO STO NAM JE UZEO

trabunjam baš o tome što si ti rekao. koncentracija ti je na nivou.
 

Back
Top