PROGRAMI ZA PRAVLJENJE MUZIKE???

eh ljudi super da iskoristim temu da vas pitam:

koji je program ozbiljan za pravljenje recimo house muzike? ili trance, techno, hardcore? recimo u kojim programima su radili Bob Sinclar, Prodigy, Scooter, The Chemical Brothers, DJ Tiesto...? Virtual DJ je program za amatere i više je za zajebavanje nego za ozbiljno mixovanje.. i isto mi treba program za odvajanja vokala od muzike, a nemojte mi reći da takvi programi ne postoje ili ne mogu sasvim da urade posao.. pogledajte sve te silne remixeve... aj pomozite mi plz..hvala unapred

BKP
 
Kompovi su tek od pre 5-6 godina postali dovoljno jaki, da budu kompletno upotrebljivi i za profesionalnu muzicku produkciju. Dotle su bili samo mala podrska medju ostalom studijskom tehnikom. Tako da elektronicari koji su radili tokom '90-tih su koristili primarno pravi studijski hardware.

I nema tu program za ovo program za ono. Sa svakim ozbiljnim mozes sve prakticno.
Virtual DJ koji si pomenuo je za zaebanciju sa DJ-isanjem, nije za produkciju.
Cubase, koji je spomenut, je za audio produkciju napopularnija alatka i na shirokom trizstu sigurno i najbolja ponuda.
Fruity Loops je od zaebancije, postao mocan program, ali ipak nije na profesionalnom nivou. Za amaterske elektronicare, verovatno najbolja stvar za pocetak.
Ableton Live je mocna i profesionalna stvar isto, mada moze da posluzi i u produkciji, primarno je orjentisan za Live Act i tu je stvarno mnogo mocan.

Ja sam konkretno, poceo da se zezam s ovim stvarima od 2000 negde i s programom Reason. Mocan je dosta, ali naporan za rad, nepraktican. Dobar je fazon sto je pravljen bash po ugledu na klasican studijski koncept, rackovi i mashine, tako da uz izvrstan users manual koji ide uz njega, je odlican za ucenje i shvatanje nekih osnova.
 
Sto se tice programa za odvajanje vokala od muzike - takvi ne postoje, mislim - da, postoje algoritmi kojima se moze koliko toliko, na neki nacin, iz muzike izdvojiti samo vokali - ali kvalitet uvek bude veoma los. Remiksevi i bootleg miksevi se zasnivaju na accapelama, odnosno ljudi koji rade vokalne mikseve uvek imaju dostavljene gotove vokale kao posebnu celinu odn. celine. Prema tome, mani softver za odvajanje vokala od muzike, nego probaj da trazis accapele na internetu.. Za elektronsku muziku, mozes posetiti www.trancefix.nl ..

A za ove poznatije producente poput Tiesta, PVD-a i AvB-a, stvarno ne znam sta koriste od softvera i hardvera za produkciju, ali znam da recimo, ako si cuo, Breakfast - decko producent (88. god) koji je potpisao ugovor za ceo album na Flashover Recordings (Ferry Corstenova muzicka etiketa), koristi cist FL Studio.. Mozda si cuo za "The Sunlight" koja se do skoro nalazila na plejlistama skoro svih poznatih trance DJ-eva..
 
da da da hvala vam.. ali bre znači svi ovi DJ-evi i grupe traže od originala da im daju delove pesme da izmixuju? recimo skazi - satsfaction... ili skazi - i wish.. čisti vokali bez muzike ali u originalima nema tih delova u kojima nema muzike.. ok shvatio sam hvala vam što ste odvojili vremena na ovo kucanje da mi pomognete..

BKP
 
Parazit:
Ljudi ja sam skoro poceo da radim na FL i ne mogu da provalim kako da nasnimim gitaru...
Jel moram da imam MIDI ili neku drugu karticu, ili mogu da prikljucim gitaru preko dzeka na ulaz za zvucnik pa ukljucim neku opciju...?

Gitara, amplifier i zvucna kartica. Gitaru prikljuci na amplifier, a amplifier na jedan od slobodnih jackova na tvojoj zvucnoj kartici (line-in, mic, sve zavisi od kartici i zvucnika koje imas).. E posto sve povezes kako treba, treba ti recording softver, sto FL ja mislim da ne moze da uradi (nisam siguran). Ja koristim Sound Forge za snimanje, a imas i Cool Edit i Wavelab. E posto snimis gitaru, treba ti sequencer - FL, Reason, Abletone, Cubase, Acid Pro, Sonar itd.
 
Istina da RSE nije lepo odradjen... ali meni je program sasvim pregledan... cak je bolje odradjena stvar sa notama... mada ipak je ovo moje misljenje...

ja imam Guitar Pro 5.2, sa nekim novim RSE sistemim, i sasvim mi OK zvuci. Svidja mi se sto imaju podesavanja, kada su gitare u pitanju, da li zelis strat ili les paul zvuk, pa posle pojacala, tipovi pojacala, simulacije, gluposti... isto to i za bas. A i bubnjevi mnogo bolje zvuce... naravno, nije to to, ali u odnosu na 5.0 je mnogo bolji (barem meni!) :D
 
ja imam Guitar Pro 5.2, sa nekim novim RSE sistemim, i sasvim mi OK zvuci. Svidja mi se sto imaju podesavanja, kada su gitare u pitanju, da li zelis strat ili les paul zvuk, pa posle pojacala, tipovi pojacala, simulacije, gluposti... isto to i za bas. A i bubnjevi mnogo bolje zvuce... naravno, nije to to, ali u odnosu na 5.0 je mnogo bolji (barem meni!) :D

Skinucu novu verziju bas da isprobam. :D
Inace, mozda rekoh u predhodnom postu fruity loops je zakon.
Lagan program, moze naci gomila VST-a i ostalih SoundFont-ova...

Mada, ako neko hoce bas ozbiljno da radi ima Cakewalk SONAR 7 Producer Edition.
Znaci program rastura koliko je dobar, jedina mana mu je sto je malo komplikovaniji za rad.
 

Back
Top