Problem sa verenikom

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.829
Maznuto sa Reddita
Sramota me je sto imam preko 30 godina i ovde trazim savet, ali nemam hrabrosti nikome drugom da se poverim. Naime, imam verenika vec par meseci i zivimo zajedno. Funkcionisemo ok. Svadjamo se ponekad, desi se da budu i malo zucnije svadje, ali sve je to normalno. Problem je sto jednostavno je on previse hladan, naime i ja vazim da kazem za hladniju osobu u vezama, ali on je i mene zajebao. Jako retko mi govori da me voli, da mu je stalo. Ok, govori on to delima, ali jednostavno, volela bih to da cujem nekada od njega. Takodje, nikada mi ne govori ‘lepotice’, ‘ljubavi’ itd. Apsolutno nikada, nista slicno. Oslovljava me imenom i eventualno nekim nadimkom koji mi je dao (kojim nisam preterank odusevljena). Generalno mi sve ovo jako smeta jer sam ubedjena da bi sa nekom drugom devojkom bio nezniji i pazljiviji. Par drugarica sa kojima sam povrsno pricala na ovu temu su mi rekle da ja izmisljam probleme i da je nama ok veza i da se drzim toga. Po principu sta sve ima danas, bolje cuti, vi ste super. Ali, ja ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da nikada vise u zivotu necu osetiti da me neko grli i ljubi i da mi sapuce na uvo, da me prodju trnci od toga. Da osetim neznost i ljubav i necijem pogledu. To jednostavno kod njega ne vidim. Cesto i placem zbog ovoga. Jos uvek nismo krenuli da planiramo svadbu, izbegavam. Ne znam sta mi je ciniti. Naravno, razgovarali smo o tome, jer ja ne volim da cutim. On kaze kako je njemu tepanje bezveze, kako ima osecaj da je to samo za decu a ne za odrasle ljude. I kaze da i kad ja to njemu kazem da se on oseca kao dete tada. Jednostavno on je takav, a ja ne znam da li mogu da predjem preko toga. Izvinjavam se za duzi post.
 
Maznuto sa Reddita
Sramota me je sto imam preko 30 godina i ovde trazim savet, ali nemam hrabrosti nikome drugom da se poverim. Naime, imam verenika vec par meseci i zivimo zajedno. Funkcionisemo ok. Svadjamo se ponekad, desi se da budu i malo zucnije svadje, ali sve je to normalno. Problem je sto jednostavno je on previse hladan, naime i ja vazim da kazem za hladniju osobu u vezama, ali on je i mene zajebao. Jako retko mi govori da me voli, da mu je stalo. Ok, govori on to delima, ali jednostavno, volela bih to da cujem nekada od njega. Takodje, nikada mi ne govori ‘lepotice’, ‘ljubavi’ itd. Apsolutno nikada, nista slicno. Oslovljava me imenom i eventualno nekim nadimkom koji mi je dao (kojim nisam preterank odusevljena). Generalno mi sve ovo jako smeta jer sam ubedjena da bi sa nekom drugom devojkom bio nezniji i pazljiviji. Par drugarica sa kojima sam povrsno pricala na ovu temu su mi rekle da ja izmisljam probleme i da je nama ok veza i da se drzim toga. Po principu sta sve ima danas, bolje cuti, vi ste super. Ali, ja ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da nikada vise u zivotu necu osetiti da me neko grli i ljubi i da mi sapuce na uvo, da me prodju trnci od toga. Da osetim neznost i ljubav i necijem pogledu. To jednostavno kod njega ne vidim. Cesto i placem zbog ovoga. Jos uvek nismo krenuli da planiramo svadbu, izbegavam. Ne znam sta mi je ciniti. Naravno, razgovarali smo o tome, jer ja ne volim da cutim. On kaze kako je njemu tepanje bezveze, kako ima osecaj da je to samo za decu a ne za odrasle ljude. I kaze da i kad ja to njemu kazem da se on oseca kao dete tada. Jednostavno on je takav, a ja ne znam da li mogu da predjem preko toga. Izvinjavam se za duzi post.
Zivim sa osobom,dogodine bice 40 godina braka.Nisam joj rekao mozda 10 puta sam da je volim.Uvek je ona to na neki nacin insistirala.To sto ima prepirki i nije lose da se odmah u pocetku upoznate i naviknete jedno na drugo.Moja supruga je uveg znala da je volim iako joj to nisam cesto govorio,ali u mojim zagrljajima i poljupcima je uvek mogla to da shvati.Sada kada pisem o tome,a pisao sam i ranije.Zao mi je sto joj bar jednom dnevno nisam to govorio,jer kada me natera,video sam da joj je to potrebno.Ako ima ipak pored svega pozitivne hemije medju vama,polako ce doci sve na svoje.Za zajednicki zivot je potrebno medjusobno razumevanje i kompromis.Sve ostalo ide redom.Samo polako gradite svoj zivot,jer zivot bez trzavica i nije neki zivot.Treba da kaze u trenucima,jedno od vas sta mu nije u redu,kod onog drugog.
 
Maznuto sa Reddita
Sramota me je sto imam preko 30 godina i ovde trazim savet, ali nemam hrabrosti nikome drugom da se poverim. Naime, imam verenika vec par meseci i zivimo zajedno. Funkcionisemo ok. Svadjamo se ponekad, desi se da budu i malo zucnije svadje, ali sve je to normalno. Problem je sto jednostavno je on previse hladan, naime i ja vazim da kazem za hladniju osobu u vezama, ali on je i mene zajebao. Jako retko mi govori da me voli, da mu je stalo. Ok, govori on to delima, ali jednostavno, volela bih to da cujem nekada od njega. Takodje, nikada mi ne govori ‘lepotice’, ‘ljubavi’ itd. Apsolutno nikada, nista slicno. Oslovljava me imenom i eventualno nekim nadimkom koji mi je dao (kojim nisam preterank odusevljena). Generalno mi sve ovo jako smeta jer sam ubedjena da bi sa nekom drugom devojkom bio nezniji i pazljiviji. Par drugarica sa kojima sam povrsno pricala na ovu temu su mi rekle da ja izmisljam probleme i da je nama ok veza i da se drzim toga. Po principu sta sve ima danas, bolje cuti, vi ste super. Ali, ja ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da nikada vise u zivotu necu osetiti da me neko grli i ljubi i da mi sapuce na uvo, da me prodju trnci od toga. Da osetim neznost i ljubav i necijem pogledu. To jednostavno kod njega ne vidim. Cesto i placem zbog ovoga. Jos uvek nismo krenuli da planiramo svadbu, izbegavam. Ne znam sta mi je ciniti. Naravno, razgovarali smo o tome, jer ja ne volim da cutim. On kaze kako je njemu tepanje bezveze, kako ima osecaj da je to samo za decu a ne za odrasle ljude. I kaze da i kad ja to njemu kazem da se on oseca kao dete tada. Jednostavno on je takav, a ja ne znam da li mogu da predjem preko toga. Izvinjavam se za duzi post.
Moj ti je savet da tražiš drugog.
 
Sedim ovde i dvoumim se. Prvo sam optuzio devojku da se predomislja a onda sam promenio stav. Ne predomislja se, ona njega voli, ali nije sigurna da on nju dovoljno voli.

Jako bitna stavka kod zena jeste to da percipiraju da ih partner dovoljno ceni -- da su dovoljno bitne, vazne, u njihovom zivotu. Ako to nije slucaj, onda vlada nesigurno, osecaj da mogu svakog trenutka da "dobiju otkaz".

E sad, da li ona previse ocekuje da bude cenjena ili ne, tesko je utvrditi.
 
Ne mora da kaže da je voli, niti da joj tepa (ali ipak može neki nadimak) ali da je poljubi, zagrli, nasmeje... ne razumem ljude koji su tolike drvendeke. Da li bi neku drugu više voleli i više pokazivali ljubav.
Ja mislim da je to ipak nije ljubav ali nema se vremena da se traži pravi partner pa je i ovo ok.
 
On je odbio da joj tepa a ja mislim da je ona to samo navela kao primer i da nije nesto sto je neophodno. Recimo, umesto da je oslovljava sa "Lepotice", moze jednostavno da joj kaze da ceni njen izgled ( ili jos bolje, da joj kaze sta konkretno ceni u vezi njenog izgleda i zasto. ) Pitanje je da li bi ona razumela taj jezik. Ne izrazavaju se svi na isti nacin. Neko se vise oslanja na telo, neko vise na reci. S obzirom da je on hladan, ocigledno je da je tip kojem bi reci mnogo bolje lezale. Ali pitanje je kako bi ona reagovala na to . . . kaze da je i hladna, pa pretpostavljam da bi reagovala dobro.
 
Nije preterivanje, što bi bilo.
Zato što možda stvarno jeste, ima i toga. Ja sam mislila na neke stvarno panjeve, objektivno panjeve, a ne da je ona princeza koja se ne može nasititi pažnje što takođe može da bude slučaj.
Tepanje je uglavnom grozno, da.

A ne mora da bude bukvalno tepanje, dovoljno da je neka interna fora...šta znam, meni je recimo jezivo da me iko blizak zove po imenu, odmah se štrecnem da sam nešto skrivila.
 
Zato što možda stvarno jeste, ima i toga. Ja sam mislila na neke stvarno panjeve, objektivno panjeve, a ne da je ona princeza koja se ne može nasititi pažnje što takođe može da bude slučaj.
Da, može biti.
A ne mora da bude bukvalno tepanje, dovoljno da je neka interna fora...šta znam, meni je recimo jezivo da me iko blizak zove po imenu, odmah se štrecnem da sam nešto skrivila.
Ovde ljudi tepaju sa "maco" i slično. Francuzi ženama znaju da tepaju nazivajući ih kokoškama... Nije lako ne razviti neku averziju k tome. 😄
 

Back
Top