Problem Cigana

hmm...znaci, prvo (nepisano) pravilo glasi, otprilike:
kad ostanes bez "municije" pokusaj raspravu spustiti na sebi prihvatljiv nivo...?
e, pa...sorry...mi; "reptilijanci" ne igramo po tim "pravilima" :mrgreen:

Municije? Ja sam samo trazio da mi objasnis sta si htjela da kazes.
A ti pocela sa pricom o fragile mind i reptilijanci. I sta sad? Da zapjenim od bijesa :dontunderstand:
 
Ne, zato sto znam svoju nacionalnost, znam svoju boju koze, znam koje sam vjeroispovjesti, znam koju muziku volim, koji sport volim i brojne druge stvari koje me cine drugacijim od drugih, ali nikako boljim ili gorim. To je bila moja poenta.
P.S. a svoj zlonamjerni komentar mozes da nabijes u du.pe.

Moj komentar nikako nije bio zlonameran, naprotiv....

A garantujem ti da si i bolji i gori u isto vreme, ali razlicit nisi. Takvih kao ti ima na kamione.
 
aham...ima i toga
svaki narod ima svoju "viziju" ostalih
npr. u Emiratima svi sobari, uglavnom Indijci, bili uvjereni da sam Ruskinja
slican jezik, slicna konstitucija (kako to oni vide...)
+ stalno vodam klinca koji se zove tako...slavenski...

kad smo se malo upoznali i poceli pricati o tome ja jednom od njih rekoh da sam iz Hrvatske...
e, tek je onda krenula zaebancija - kaze covjek; nema sanse
previse dobro govoris engleski, Hrvati strasno lose pricaju engleski...znamo, tu stanuje jedna obitelj na, lupicu, petom spratu; "very bad bad English..." :)
Pa to je to - stereotipi.

A onaj moj, izgleda, hodajuca verzija istih. Recimo, zato sto je onako malo cetvrtasto gradjen, 90% ljudi u Africi ga je automatski svrstavalo u Bure!
Mozes misliti koje je face slagao kad mu se obrate na Afrikansu (a on jedva i engleski da zna!):hahaha:
 
i svi ih imamo...
npr. poznanik Kinez kaze:"ma, svi ste vi bjelci isti...kako da vas razlikujem...:confused: " :D
Naravno!
Ja sam tek posle 3 i po godine pocela da primecujem razlike medju crncima! Sad vec, prilicno uspesno, mogu da primetim da li je Afrikanac ili Amer ili sa Kariba, a kod Afrikanaca i iz kog je dela Afrike...
No, da me ubijes, ne bih umela da naucim nekog da te razlike primeti. To je stvar iskustva i posmatranja...:whistling:
 
peti ligament:
Ne volim rakiju. 40% aklohola je ipak previse.

Ја моју састављам на 50+%. :P

Vragana:
ps ne volim ni ja rakiju...

Можда ниси пробала праву квалитетну "домаћу"... Знаш оно што каже Балашевић, Кад ми кажу "домаћа"... а то је оно кад пробаш, па пола сата не мо'ш рећи "хвала". :)

@Тема, да ми не обришу пост: Да ли је још неко приметио уочљиву разлику по Војводини између тзв. Цигана-покућара, и ових "нових" Цигана, махом са Косова, који су ту последњих пар деценија... и ових "најновијих" из Европе, што се сад депортују назад? Као три различита света.
 
Ја моју састављам на 50+%. :P



Можда ниси пробала праву квалитетну "домаћу"... Знаш оно што каже Балашевић, Кад ми кажу "домаћа"... а то је оно кад пробаш, па пола сата не мо'ш рећи "хвала". :)

e, nisam ja te srece
svi pricaju; kao super je domaca rakija, a nitko da donese
nego, da ne pravis mozda kajsijevacu?
kupila bih jedno 2 - 3 litre (tati..) ?
(ozbiljno pitam...)

@Тема, да ми не обришу пост: Да ли је још неко приметио уочљиву разлику по Војводини између тзв. Цигана-покућара, и ових "нових" Цигана, махом са Косова, који су ту последњих пар деценија... и ових "најновијих" из Европе, што се сад депортују назад? Као три различита света.

pa sad...to mora da je nesto ko - Srbi iz Bosne, Sumadije, Vojvodine...Like...:)
 
npr. poznanik Kinez kaze:"ma, svi ste vi bjelci isti...kako da vas razlikujem...:confused: " :D

Naravno!
Ja sam tek posle 3 i po godine pocela da primecujem razlike medju crncima! Sad vec, prilicno uspesno, mogu da primetim da li je Afrikanac ili Amer ili sa Kariba, a kod Afrikanaca i iz kog je dela Afrike...
No, da me ubijes, ne bih umela da naucim nekog da te razlike primeti. To je stvar iskustva i posmatranja...:whistling:

Био је неки онлајн-тест намењен за белце, у којем су насумично ређана лица Кинеза, Корејанаца и Јапанаца, где је требало погодити ко је из које државе.

Генерално, показало се да су белци "слепи" за те разлике, које су тамошњим припадницима жуте расе уочљиве, као и код нас између типичне скандинавске, медитеранске и источноевропске фаце. А још се код нас (по Европи) то све и измешало, док су оне три културе по Азији биле поприлично међусобно изоловане, упркос географској близини.
 
pa sad...to mora da je nesto ko - Srbi iz Bosne, Sumadije, Vojvodine...Like...:)

Не баш. Ти "Цигани-покућари", то је локални старински назив за оне Роме/Цигане који су се "скућили", баве се занатима, запослени су, школују децу, зидају куће... и неминовно се на тај начин мешају са Србима и нестају. Ови "нови" су генерално "клошари", који се од послова једино баве препродајом неке безвредне робе по бувљој пијаци и откупом ствари за рециклажу, ако се уопште ичим баве, док су ови трећи релативно богати гастарбајтери, по чијој деци тек видиш колико су свет за себе - чисти су, држе до неког стила у одевању, "урбанији" су... и опет се као такви више мешају и интегришу (бар овај млађи свет).

e, nisam ja te srece
svi pricaju; kao super je domaca rakija, a nitko da donese
nego, da ne pravis mozda kajsijevacu?
kupila bih jedno 2 - 3 litre (tati..) ?
(ozbiljno pitam...)

Правим и имам релативно квалитетну, али нажалост немам за продају јер је реч о ограниченој количини... а и не исплати се продаја. И то само од прошле године, ове године сам пекао само дуњу, а ње имам још мање.

Ако будем у скорије време долазио за Београд, радо ћу ти донети као поклон... (и ја ово озбиљно кажем)

Наравно, "за тату". ;)
 
Не баш. Ти "Цигани-покућари", то је локални старински назив за оне Роме/Цигане који су се "скућили", баве се занатима, запослени су, школују децу, зидају куће... и неминовно се на тај начин мешају са Србима и нестају. Ови "нови" су генерално "клошари", који се од послова једино баве препродајом неке безвредне робе по бувљој пијаци и откупом ствари за рециклажу, ако се уопште ичим баве, док су ови трећи релативно богати гастарбајтери, по чијој деци тек видиш колико су свет за себе - чисти су, држе до неког стила у одевању, "урбанији" су... и опет се као такви више мешају и интегришу (бар овај млађи свет).

e da...pa moj teca ima kumove Rome...iz sela
na tu varijantu; sjedilackog zivota mislis?

Правим и имам релативно квалитетну, али нажалост немам за продају јер је реч о ограниченој количини... а и не исплати се продаја. И то само од прошле године, ове године сам пекао само дуњу, а ње имам још мање.

Ако будем у скорије време долазио за Београд, радо ћу ти донети као поклон... (и ја ово озбиљно кажем)

Наравно, "за тату". ;)

e, stvarno je za tatu; trazio mi da kupim, al nitko nema :(
obradovat ce se kad cuje i da...drzim te za rijec ;)
 
e, stvarno je za tatu; trazio mi da kupim, al nitko nema :(
obradovat ce se kad cuje i da...drzim te za rijec ;)

Ахааа, "за тату"... не пије ракију, а чим има, одма' треба. :D

Зезам се. Сетио сам се једног другара који је узимао нешто што се обично узима "за пријатеља", с тим што је он стварно узимао за пријатеља. :lol:

По Бачкој има да се купи квалитетне ракије од кајсије, то знам, а по овом мом Банату немој да узимаш јер генерално пеку лоше. Тражи само да обавезно буде препеченица. Литра је испод 10 евра, чак и доста испод.

Знам само да сам се изненадио колико је по другим крајевима кајсијевача реткост... овде је баш релативно честа, само ретко људи направе добро.
 
e, stvarno je za tatu; trazio mi da kupim, al nitko nema :(
obradovat ce se kad cuje i da...drzim te za rijec ;)[/QUOTE]

Pazi se to je gedzovan,ko zna zasta bi on voleo da ga drzis..
 
Ахааа, "за тату"... не пије ракију, а чим има, одма' треба. :D

Зезам се. Сетио сам се једног другара који је узимао нешто што се обично узима "за пријатеља", с тим што је он стварно узимао за пријатеља. :lol:

По Бачкој има да се купи квалитетне ракије од кајсије, то знам, а по овом мом Банату немој да узимаш јер генерално пеку лоше. Тражи само да обавезно буде препеченица. Литра је испод 10 евра, чак и доста испод.

Знам само да сам се изненадио колико је по другим крајевима кајсијевача реткост... овде је баш релативно честа, само ретко људи направе добро.

o tome se i radi; kaze da je probao i da je bila super
i onda; aj, kao, naci cemo...ispalo je da je naci dobru kajsijevacu sumanut poduhvat...?:confused:
 
Pazi se to je gedzovan,ko zna zasta bi on voleo da ga drzis..

Нисам Геџован. :cool:

И не буд' непристојан...
64917654.KQlBIkOj.nono.gif
 

Back
Top