Privatni fakulteti... Kvalitet???

Ne znam kakav je kvalitet, ali znam da je mnogo lakši od državnog.. ;)

Jedna devojka je pokušala da ide na državni, naravno, samofinansirajući, i nikako joj nije išlo..

Retko koji ispit da je dala na vreme i sl.

Onda je odustala od toga i otišla na privatni i završila ga je u cugu. :lol:
 
Ne znam kakav je kvalitet, ali znam da je mnogo lakši od državnog.. ;)

Jedna devojka je pokušala da ide na državni, naravno, samofinansirajući, i nikako joj nije išlo..

Retko koji ispit da je dala na vreme i sl.

Onda je odustala od toga i otišla na privatni i završila ga je u cugu. :lol:

Cinjenica da je lakse poloziti , ali sigurno neces poloziti ako ne znas.... a sto se tice drzavnog ne moze se sa sigurnoscu reci da ces poloziti , cak iako znas :hvala:
 
Privatni fakulteti su nula kroz nula. Njih upisuje svako ko zeli da dodje do diplome a da ne otvori knjigu.

Pa ne bih baš rekla.
Nastavni plan i program je dosta drugačiji na priv.fakultetima. Konkretnije je gradivo, bez preteranog rasplinjavanja.
Grupe su manje, česta je komunikacija sa profesorima, tako da se dosta toga nauči na samim predavanjima, dok se na državnim fakultetima (ne svim, naravno) uglavnom predavanja svode na puko slušanje predavača.
 
Da li ovde ima nekih ljudi sa Singidunuma, zanima me vase iskustvo i savet...
Procitao sam na sajtu da skolovanje na Singidunumu traje 3 godine, to me malo buni...
Da li mi je za diplomu novinara bolji Singidunum ili Politicke nauke? Ja mislim da mi privatni fakultet nudi vise opcija i vece iskustvo, da li sam u pravu? :)
 
Pa ne bih baš rekla.
Nastavni plan i program je dosta drugačiji na priv.fakultetima. Konkretnije je gradivo, bez preteranog rasplinjavanja.
Grupe su manje, česta je komunikacija sa profesorima, tako da se dosta toga nauči na samim predavanjima, dok se na državnim fakultetima (ne svim, naravno) uglavnom predavanja svode na puko slušanje predavača.

De se uozbilji. Braca Karic, Singidunum, Megatrend...nisu ni F od fakulteta. Stvarno je skoro nemoguce pasti na tim fakultetima. Svi mi poznajemo barem 50 osoba, koji su upisali drzavni, i nisu dali nijedan ili su mozda dali jedan ispit na drzavnom, i onda se prepisali na privatni fakultet pa sad imaju sve desetke na tim privatnim fakultetima.
 
Ljudi, situacija u državi je katastrofalna! Pogotovo na univerzitetima širom Srbije. Kao student državnog fakulteta koji je vođen kuloarskim pričama odbio punu stipendiju privatnog fakulteta, moram priznati da možda i nisam bio u pravu kada sam to učinio. Jer, koliko god se nama činilo da su državni fakulteti jeftiniji, toliko i nisu! Jer oni deru! Za upisninu na fakultet je potrebno izdvojiti gomilu novca za raznorazne gluposti, a udžbenike i da ne pominjem, pogotovo onaj bezobrazluk kada ti profesor traži originalnu knjigu. Državni fakultet jeste teži, možda i priznatiji, ali ti pokida živce i izgubiš volju za radom dok ga završiš. Sa druge strane, n i privatni fakulteti nisu bajni. Priznajmo, lošiji đaci ih upisuju, tako da je logično što im je i to teško. Privatni fakulteti su dosta lakši, ali imaju prednost u praksi, primenljivi su, ali ne svi. Tako da se mora paziti na izbor fakulteta. A i profesori imaju bolji odnos prema studentima. S tim što ja nikada ne bih dozvolio da me leči neko sa privatnog medicinskog fakulteta. A što se tiče medija, komunikacija, novinarstva, mislim da tu nema razlike državni-privatni. Tako da bih preporučio FMK na Singidunumu, koji se svojom praksom može ponositi, i smatram da sposobniji kadar izlazi sa FMK nego sa žurnalistike na FPNu, jer na FPNu fali praksa koje na FMKu ima u izobilju!
 
S tim što ja nikada ne bih dozvolio da me leči neko sa privatnog medicinskog fakulteta.

Moja predhodna poruka se odnosi na ovo.
Strah od nerealnih i ne postojecih stvari, je neosnovan strah koji se definise kao paranoja. Da ti pomognem privatni medicinski fakultet u Srbiji ne postoji tj. njegov rad je sprecen. Tako da ce te jos dugo leciti doktori koji su zavrsili drzavni stomatoloski fakultet.

Da ti pomognem da se ne mucis doktori iz tekstova na gornjim linkovima su zavrsili drzavni medicinski fakultet dakle.
 
Moja predhodna poruka se odnosi na ovo.
Strah od nerealnih i ne postojecih stvari, je neosnovan strah koji se definise kao paranoja. Da ti pomognem privatni medicinski fakultet u Srbiji ne postoji tj. njegov rad je sprecen. Tako da ce te jos dugo leciti doktori koji su zavrsili drzavni stomatoloski fakultet.

Da ti pomognem da se ne mucis doktori iz tekstova na gornjim linkovima su zavrsili drzavni medicinski fakultet dakle.

Nisam znao da US Medical School više ne postoji...Svejedno, izuzetaka ima svuda, tako da moje pozitivno mišljenje o lekarima koji su završili državni fakultet nećeš promeniti sa par linkova....Svejedno, pa da su i najgori smradovi, opet imaju veće znanje od ovih sa privatnih....Ekonomija i pravo su druga stvar, to su stvari od kojih nikome život nije ugrožen. Tako da podržavam privatne fakultete koje su u tom domenu. Privatne medicinske NIKAKO.... Inaravno, wtf? Lečiće nas doktori sa stomatološkog fakulteta?! :dontunderstand:
 
Nisam znao da US Medical School više ne postoji...Svejedno, izuzetaka ima svuda, tako da moje pozitivno mišljenje o lekarima koji su završili državni fakultet nećeš promeniti sa par linkova....Svejedno, pa da su i najgori smradovi, opet imaju veće znanje od ovih sa privatnih....Ekonomija i pravo su druga stvar, to su stvari od kojih nikome život nije ugrožen. Tako da podržavam privatne fakultete koje su u tom domenu. Privatne medicinske NIKAKO.... Inaravno, wtf? Lečiće nas doktori sa stomatološkog fakulteta?! :dontunderstand:

Koliko ja znam zabranjeno im je da obavljaju praksu u drzavnim zdravstvenim ustanovama pa samim ti je sprecen i njihov rad. Mozda gresim, mozda imaju praksu po privatnim ustanovama.

Pazi ti ovde iznosis paranoicne stavove oko necega sto nisi video. Ti unapred znas da bi taj fakultet pravio los kadar? Na osnovu cega? Na osnovu rekla kazala. To ti je cista paranoja.

Sta onda reci za drzavni medicinski fakultet koji upise 500 studenata godisnje, gde je na vecini vezbi 30-50 studenata po asistentu koji sede na hodniku jer je asistent u privatnoj ordinaciji negde i radi ko konsultant i boli ga uvo da prenese znanje? Gde izlaze a ne znaju ni ranu da usiju? O generalnom stanju, korupciji i slicnom na drzavnim medicinskim i stomatoloskim fakultetima bolje da ne pricamo. To sto su to bili ne znam kakvi fakulteti pre 20 godina to moze da se okaci macku o rep.

Posle zavrsene medicine i stomatologije postoji staz a posle staza strucni (drzavni ispit) e sada sto su od tog drzavnog ispita napravili smejuriju i sto se on vise svodi na picence sa komisijom to je druga prica. Ali da imas ljudski drzavni ispit ne bi imao problema da li je u pitanju drzavni ili privatni fakultet. Dakle znali bi se sta jedan sveze svrseni doktor treba da zna. Da li je zavrsio privatni ili drzavni fakultet nebitno. Ima ispit , na ispitu se vidi STA MU JE OSTALO U GLAVI i KOLIKO (oni koji bubaju napamet da zadovolje profesora pa zaborave posle 3 dan sta su ucili su jako opasni na polju zdravstva) na osnovu toga dobija licencu.

Dakle po meni je jedini pravi pokazatelj toga ko sme da se bavi medicinom a ko ne posle zavrsenog fakulteta OZBILJAN DRZAVNI ISPIT!!! I to iz par delova ukljucujuci i prakticni.
 
Pozdrav svima...Moje misljenje sto se tice privatnih obrazovnih ustanova je da oni kakvi god da su moraju da postoje...e sad sto se tice kadrava koje takvi fakulteti proizvedu to je diskutabilno i cesto moze da varira...od vrhunskih strucnjaka do totalnih idiota nesposobnih za rad.Razlog za to je mozda i kontradiktoran ali i krajnje razuman sa ekonomske strane...Mozda zvuci neverovatno ali takvi fakulteti su spremni da 'pruze uslugu' najrazlicitijim tipovima studenata...tu su osobe koje su operisane od razuma, osobe koje su lenje, osobe kojima samo treba diploma i zvanje, osobe koje su zaposlene, osobe koje su razocarane drzavnim faksom, osobe koje su zeljne znanja, inteligntne osobe kojima treba praksa, deca bogatih roditelja, osobe koje nisu bubalice,, koje ne podnose stres...i mnoge druge.
Svi ovi tipovi studenata svojim placanjem skolarine DOBIJU STA SU OCEKIVALI JER SU PLATILI ZA TO.Jos veci paradoks je da pojedini drzavni fakulteti nisu po volji ni jednoj od navedenih grupa...
Jos jedan veliki problem je i nacin upisa na drzavne fakultete...a to je da se sve srednje skole izjednacavaju sto se tice racunanja proseka pa tako moze da se desi da ucenik medicinske skole ne moze da upise medicinski faks na budzet jer ima slabiji prosek od nekog iz mnogo slabije skole, a uz to je i prijemni isti za sve(znaci ne strucni predmeti)....dok se to ne promeni privatni fakulteti ce moci da rade sta hoce ijer ce uvek biti studenata razocaranih sistemom obrazovanja koji ce spas potraziti kod njih...
 

Aco, pa zar vama na privatnim fakultetima ne predaju profesori koji su pre rada na privatnim, radili na državnim fakultetima? :think:
Znači, predaju ti ljudi iz gore linkovanih članaka.
A članci će tek da pršte kad vi sa privatnih diplomirate.
 

Back
Top