Pritisci na Beograd da povuče rezoluciju

Не верујем да би тражењем посматрачког места у Шангајској организацији за сарадњу Србија била изолована, јер скоро сва предузећа и банке у Србији држе капиталисти из западних земаља и хвале се екстра профитом и најјефтинијом радном снагом у Европи али они су уједно и финансијери политичара из својих западних земаља.
Србија сама не може да се носи са дипломатијом САД и ЕУ, а њихови захтеви су све тежи и тежи по Србију малте не траже да се Србија одрекне сама себе, никакво приближавање ЕУ и НАТО не би ублажио оштар став Запада према Србији чак напротив, док приближавање силама Русија, Кина и Индија би сигурно отупила оштрицу Запада према Србији.
Србија мора да води спољну политику са много такта, а не круто и једнострано и никаква изолација јој не би претила, Она не може да седи скрштених руку док се на светско политичкој сцени решава питање њене судбине, већ мора да ангажује све могуће потенцијале како би то питање били решено у њену корист и како не би за зеленим столом изгубила све резултате које су предходне генерације тешко стекле.
 
Ako smo toliki kreteni da mislimo da ce nam cvetati ruze kad postanemo clanica EU onda smo stvarno najveci kreten na planeti zemlji.
Bolje da se okrenemo sami sebi i da konacno pocnemo da radimo za drzavu a ne ono sto drugi zele.Pa nismo pod sankcijama,ne trebaju nam vise vize,mozemo valjda da sklonimo te pisce i profesore i da stavimo radnika na vlast koji zna sta znaci crno ispod nokta i gde da se ulaze.
Bitno je da se novac ulaze u glupe mostove bez kojih smo i ovako preko 50 godina,isto tako i metro,kojekakve obilaznice i td. A to sto su nam lokali u centru gradova prazni i izdaju se to ne treba da se gleda??? Jadna smo mi nacija kad dozvoljavamo sve ovo!!!

тако је!
 
@Пресретач

Mislim da su se geopoliticki raspodelili USA i Rusija,

amerikanci vise i ne pominju Gruziju i Ukrajinu i njihovo toboznje clanstvo u NATO-u,

dok su za uzvrat EU i NATO dobili ceo Balkan, Tursku i gratis Srbiju?!:think:
Погрешно мислиш Русија вековима тежи избијању на топла мора уједно је и заштитник Словена на Балкану имаш негде потражи поставио сам процену Стратфора о Бази за хуманитарне интервенције у Нишу, они се никада неће одрећи Балкана а то потврђује и застој Црне Горе у приближавању НАТО ...
 
Elem, sta bi za tu rusku bazu u Nishu, niko je vise i ne pominje nigde,

kao ni onaj kredit od milijardu dolara od Rusije?
И не треба да се помиње, а и Србија не може стално да се задужује код страних повериоца то је погрешно.
Прозападна политика актуелне власти је доживила дебакл и била је од самог почетка осуђена на пропаст ми ако хоћемо да имамо државу морамо добро да се запитамо какве планове има Запад према Србији и зашто отвара конзулате по Србији.
 
Амери и њихове пришипетље Британци заправо и хоће да напујдају Србију да се окрене Кини и Русији. Таква тензија на Балкану у дворишту ЕУ им омогућава још јачу контролу над истом. То страшење Европљана Русима има додуше и свој рок трајања.

Са друге стране, наша политика је нејасна. Скоро да човек помисли да желимо да већина држава изгласа Косово у УН и да онда кажемо, изгубили смо.

Има наравно решења, али нема мозга нити муда да се крене тим путем. А и могу да прођу ко Ђинђић. није лако.

већина мудросера овде би била мања од маковог зрна да су на власти. да се не замере.
 
Амери и њихове пришипетље Британци заправо и хоће да напујдају Србију да се окрене Кини и Русији. Таква тензија на Балкану у дворишту ЕУ им омогућава још јачу контролу над истом. То страшење Европљана Русима има додуше и свој рок трајања.

Са друге стране, наша политика је нејасна. Скоро да човек помисли да желимо да већина држава изгласа Косово у УН и да онда кажемо, изгубили смо.

Има наравно решења, али нема мозга нити муда да се крене тим путем. А и могу да прођу ко Ђинђић. није лако.

већина мудросера овде би била мања од маковог зрна да су на власти. да се не замере.

tako nešto
a ovo poslednje skroz tačno
 
Амери и њихове пришипетље Британци заправо и хоће да напујдају Србију да се окрене Кини и Русији. Таква тензија на Балкану у дворишту ЕУ им омогућава још јачу контролу над истом. То страшење Европљана Русима има додуше и свој рок трајања.

Са друге стране, наша политика је нејасна. Скоро да човек помисли да желимо да већина држава изгласа Косово у УН и да онда кажемо, изгубили смо.

Има наравно решења, али нема мозга нити муда да се крене тим путем. А и могу да прођу ко Ђинђић. није лако.

већина мудросера овде би била мања од маковог зрна да су на власти. да се не замере.
Одлично запажање!
 
Амери и њихове пришипетље Британци заправо и хоће да напујдају Србију да се окрене Кини и Русији. Таква тензија на Балкану у дворишту ЕУ им омогућава још јачу контролу над истом. То страшење Европљана Русима има додуше и свој рок трајања.

Са друге стране, наша политика је нејасна. Скоро да човек помисли да желимо да већина држава изгласа Косово у УН и да онда кажемо, изгубили смо.

Има наравно решења, али нема мозга нити муда да се крене тим путем. А и могу да прођу ко Ђинђић. није лако.

већина мудросера овде би била мања од маковог зрна да су на власти. да се не замере.


Jel vi mozete mirno da spavate sa tim teorijama da je Srbija toliko vazna karika u svetskom lancu,

da ce neko preko nje da se obracunavaju u tom magicnom cetvorouglu USA, Rusija, Kina, Srbija!!:mrgreen:
 
И не треба да се помиње, а и Србија не може стално да се задужује код страних повериоца то је погрешно.
Прозападна политика актуелне власти је доживила дебакл и била је од самог почетка осуђена на пропаст ми ако хоћемо да имамо државу морамо добро да се запитамо какве планове има Запад према Србији и зашто отвара конзулате по Србији.

Izgovori im to javno.Pretnja stvaranjem novih država na teritoriji Srbije je vid pritiska na bilo koju vlast u Srbiji da bezpogovorno izvršava naredjenja.
 
Jel vi mozete mirno da spavate sa tim teorijama da je Srbija toliko vazna karika u svetskom lancu,

da ce neko preko nje da se obracunavaju u tom magicnom cetvorouglu USA, Rusija, Kina, Srbija!!:mrgreen:

Ахам... толико је "неважна" ДА САМО У РАШКОЈ ОБЛАСТИ НЕ МОЖЕШ НИ ДА ПРЕБРОЈИШ НОВООТВОРЕНЕ КАНЦЕЛАРИЈЕ РАЗНИХ АМБАСАДА А О ХИЉАДАМА НАЈРАЗЛИЧИТИЈИХ ШПИЈУНЧИНА КОЈЕ ШПАРТАЈУ ПО СРБИЈИ ОД ГЕНЕРАЛШТАБА, ВЛАДЕ И НАДАЉЕ И ДА НЕ ПОМИЊЕМ...:roll::roll::roll:
 
Jel vi mozete mirno da spavate sa tim teorijama da je Srbija toliko vazna karika u svetskom lancu,

da ce neko preko nje da se obracunavaju u tom magicnom cetvorouglu USA, Rusija, Kina, Srbija!!:mrgreen:

С обзиром да је Србија последњих 20 година константно на насловним странама и у брејкинг вестима, једини који овде спава си - ти. :cool:
 
Zajecar ti je centar regiona "Timocke Kraijine"
Grad Piva i Gitarijade i najlepsih cura!!!


HELIX, Kosovo nece uci u UN! Dzaba provociras!

Pa tak onda reci.
Evo me onda u Zaječaru.
Ja mislio neka pripizdina na Kosovu.
Što se tog tiče uopće ne provociram.
Meni je žao da je Srbija predugo tražila sebe u nekim hebenim krajinama i snovima o zemljama koje objektivno sa Srbijom nemaju nikakve veze pa je u toj magli izgubila ono pod srcem a to je Kosovo.
I na stranu zemlja. Zemlja ko zemlja. Teritorij ko teritorij.
Nego su se pogubile stare crkvene svetinje i manastiri koji su koliko vaši toliko i kršćanski.
Dakle od nas svih.
Ali na žalost realna slika uslijed svih tih grešaka je sasvim nepovoljna u odnosu na tvoja ili vaša očekivanja.
Kosovo je izgubljeno.
I biti će i u UN-u i u Nato-u.
Na vašu žalost.
 
Jel vi mozete mirno da spavate sa tim teorijama da je Srbija toliko vazna karika u svetskom lancu,

da ce neko preko nje da se obracunavaju u tom magicnom cetvorouglu USA, Rusija, Kina, Srbija!!:mrgreen:

не буди тако злобан или глуп. нисам уопште то рекао.

Не кажем ја да је Србија важна карика, само кажем да им дође згодан полигончић за одмеравање. Не ми као чинилац, ми као пијун којим се игра шах.Нема те наше политике која то може да спречи. Залудна је нада Југослависта да би у Југославији били јачи, јер ту смо били расплинути свим могућим несрпским интересима.

Ми бисмо били пуштени покорно у Европу тек по одрицању Косова, разбијању Српске и скоро па федералног састава Војводине (не отцепљења, овако лепо збуњују и антагонизују читаву Србију). Наравно, домаћег олоша за све те планове је увек лако, прелако наћи.

Зашто то они уопште раде? Зашто нас толико мрзе. Не мрзе они нас, они само хоће "завади, па владај". Ми најлошије стојимо са савезницима овде, па је на нама се најлакше вежбати. Од Немачке до Турске су само расепкане државице, феуди нове Европе регија (што је чисти немачки концепт).

Али не очајавајте баш потпуно. нису више 90те.

и крајње је време да се престане са флоскулама да тито, социјализам, СФРЈ, европске интеграције немају алтернативу. Само Србија Србима не сме да има алтернативу. можда тако и преживимо.

Ште ће ми ЕУ ако моје Србије нема? Ебе ми се за ЕУ ако то не одговара Србији.

Може се трговати са свима.

Јао Кинези, купите нас скроз!
 

Back
Top