Priča sa AI NPC-jevima u igri

možda smo i mi NPC AI karakteri u video igrici? :p
Vidi sve je moguće :lol:
Slobodna volja je ionako unapred predefinisana, stavljena u okvir vremena i okoline u kojima živimo kao i svi mogući putevi.
Nije da postoji nešto što je izvan sveta u kojem živimo tako da jesmo ograničeni iako nam se čini da imamo beskonačno puno opcija. Nemamo. :lol:
Samo nam je svrha nepoznata. :aha:
 
Ko igra Skyrim ima odavno snimaka na youtube sa AI modovima. Najjači mi je onaj gde običan stražar daje sam sebi ime i priča o životu, odjednom bezimeni generični npc postaje karakter sa životnom pričom... A znaju čak i koje je vreme u igri.
da ali to je monolog...dijalog i neka "nepredviđena" pitanja je ipak drugo...
lakše mogu zamisliti da neko stvori svoju priču nego da reaguje na pitanja
 
vidiš da ovi NPC karakteri u igrici skoro prolaze Turingov test...rezonuju kao pravi ljudi...ko zna šta će biti za par godina...ko može da nam garantuje da i mi nismo NPC karakteri?
Slusaj materijalistima je iz znanog razloga, veoma bitno da naprave strong AI, ali po njihovu zalost to je dokazano nemoguce.
To je ravno nekadasnjoj tvrdnji da je zemlja ravna ploca i centar svemira. No otom potom :>P
 
Cuj, sve dok ne budem video robota kucnu pomocnicu koja zna da kuva i cisti, chat botovi me ne zanimaju...
Нерадо користиш усисивач ? :whistling:

Што се тиче чет ботова и слично... Тешко да ћу разумети да је "разговор" са "роботом" занимљив. Велика количина података која се унесе и даље не значи да програм може да личи на личност. Програм ће увек бирати добро и пожељно решење... Неће "ићи преко Мале Крсне" само да би уживао у путовању, и у томе ће бити сва разлика.
 
Нерадо користиш усисивач ? :whistling:

Што се тиче чет ботова и слично... Тешко да ћу разумети да је "разговор" са "роботом" занимљив. Велика количина података која се унесе и даље не значи да програм може да личи на личност. Програм ће увек бирати добро и пожељно решење... Неће "ићи преко Мале Крсне" само да би уживао у путовању, и у томе ће бити сва разлика.
Cuj AI ima samo svrhu ako radi fizikaiisanje, da oslobodi ljude da se bave pametnijim stvarima. A oni hoce time da zamene ljude :>P
Mislim ono, sve nakazno i invertovano u kapitailzmu... no daleko je to teze isprogramirati nego chat bota.
Najgore je sto su u USA pustii samovozeca kola i time zestoko ugrozavaju bezbednost saobracaja...
Mislim ono imalo bi neku svrhu da vozi bolje od coveka, a ne gore :>p
 
izašao nastavak...

zanimljivo je da likovi u ovoj igrici pamte i zadržavaju "svest" između igranja...verovatno se to snimi na hard disk i učita kad ponovo pokreneš igricu...njihovo iskustvo je da kad ugasiš igricu sve nestane, kad je upališ sve se nastavlja...kao mi kad spavamo...neki čak pričaju o snovima koje imaju...doduše mislim da to izmišljaju... sve u svemu mislim da vredi pogledati oba videa bez predrasuda o chatbotovima......
 
Cuj AI ima samo svrhu ako radi fizikaiisanje, da oslobodi ljude da se bave pametnijim stvarima. A oni hoce time da zamene ljude :>P
Mislim ono, sve nakazno i invertovano u kapitailzmu... no daleko je to teze isprogramirati nego chat bota.
Najgore je sto su u USA pustii samovozeca kola i time zestoko ugrozavaju bezbednost saobracaja...
Mislim ono imalo bi neku svrhu da vozi bolje od coveka, a ne gore :>p
Ех... безбедност вожње... Ми смо заслужни за милионе пострадалих и повређених... Човек у критичним стањима не реагује довољно брзо, а поготово у магли.
Уосталом, зар је тако битно да ли ћеш ти возити или ће аутопилот? Ето, само нека ме спроведе од уласка до изласка са аутопута - довољно. То је ионако вишесатна гњаважа у највећем броју случајева. По граду тако-тако... Зато што пешаци нису дисциплиновани учесници у саобраћају.
 
Ех... безбедност вожње... Ми смо заслужни за милионе пострадалих и повређених... Човек у критичним стањима не реагује довољно брзо, а поготово у магли.
Уосталом, зар је тако битно да ли ћеш ти возити или ће аутопилот? Ето, само нека ме спроведе од уласка до изласка са аутопута - довољно. То је ионако вишесатна гњаважа у највећем броју случајева. По граду тако-тако... Зато што пешаци нису дисциплиновани учесници у саобраћају.
Ako iskrsne pesak ili auto naglo, moze da se desi nesreca.
 
Ako iskrsne pesak ili auto naglo, moze da se desi nesreca.
Ја сам свакако спорији од машине, ако треба да се нагло кочи.

Питање је да ли сам ја спреман баш у сваком тренутку да реагујем пуном снагом.

Истина, ми можемо и да наслутимо проблем пре него што до њега дође, да мало убрзамо, успоримо, помало се преместимо у траци, трубимо... Али ако већ причамо о наглом догађају...

На садашњем ауту имам абс систем - али нигде нисам имао прилику да видим како он ради, макар са 50 на нулу. Претпостављам да још увек нисам довољно нагло кочио да бих искористио сву моћ кочења. Претпостављам и многи други возачи. Софтвер нема тај проблем.
 
Ја сам свакако спорији од машине, ако треба да се нагло кочи.

Питање је да ли сам ја спреман баш у сваком тренутку да реагујем пуном снагом.

Истина, ми можемо и да наслутимо проблем пре него што до њега дође, да мало убрзамо, успоримо, помало се преместимо у траци, трубимо... Али ако већ причамо о наглом догађају...

На садашњем ауту имам абс систем - али нигде нисам имао прилику да видим како он ради, макар са 50 на нулу. Претпостављам да још увек нисам довољно нагло кочио да бих искористио сву моћ кочења. Претпостављам и многи други возачи. Софтвер нема тај проблем.
Ma jedno 20 tih samovozecih se zaglavilo u raskrsnici u USA. Onda gazenje pesaka je izazvalo da \uber proda taj biznis.
 
Ma jedno 20 tih samovozecih se zaglavilo u raskrsnici u USA. Onda gazenje pesaka je izazvalo da \uber proda taj biznis.
Док смо у комбинацији људи и софтвера, увек постоји шанса за брљотине.
Временом ће софтвер преузети ствар... са преласком на електро погон или не.
 
Док смо у комбинацији људи и софтвера, увек постоји шанса за брљотине.
Временом ће софтвер преузети ствар... са преласком на електро погон или не.
Avioni mogu jer nema nepredvidljivih stvari. Ali kola su nesto drugo.
Ne mozes sve situacije predvideti algoritmom, to je problem.
Jedino sad ako ide ustaljnom trasom.
 
Avioni mogu jer nema nepredvidljivih stvari. Ali kola su nesto drugo.
Ne mozes sve situacije predvideti algoritmom, to je problem.
Jedino sad ako ide ustaljnom trasom.
То и јесте идеја аутоматике - да се сви понашају на предвиђен начин.

Можда ту и тамо треба на возила поставити камере које хватају већи угао, али то је све.
 

Back
Top