Presađivanje kose

Uradio sam transplataciju kose pre tacno mesec dana na klinici u Segedinu.
Imao sam dvodnevnu intervenciju koja je prvi dan trajala 11h, a drugi dan 8h sve zajedno sa pripremama(sisanje, odredjivanje prednje linije i pauze od kojih je jedna za rucak i traje 1h.
Sve ukupno mi je presadjeno oko 6-7 hiljada dlaka sto je oko 2500-3000 graftova jer jedan graft ima 1-3 dlake.
Nisam bas siguran da li je zaista toliko presadjeno, ali jednodnevna intervencija je do 5000 dlaka, a dvodnevna do 8 hiljada dlaka.
Donorska regija je bila potiljacni deo glave.
Intervencija je bila skoro bezbolna osim anestezije koja se prima sve vreme i u ta dva dana sam dobio bar 200 anestezija jer se daju gotovo na svaki centimetar i na donorskom delu glave i na delu gde se usadjuju dlake.
U pocetku malo boli, ali kada se primi 20-ak anestezija, posle se sve manje oseti jer vec trne koza glave.
Anestezija se dodaje u toku cele intervencije na delovima gde se vrsi trenutno uzimanje dlaka ili presadjivanje.
Ali nije to toliko strasno i neizdrzivo.
Oporavak je malo naporan i mora strogo da se vodi racuna, pogotovo prvih 10-ak dana.
Neke usadjene dlake gotovo odmah pocinju da rastu(sto sam i sam uocio), a neke ce mirovati i krenuti da rastu posle 5-6 meseci bar po tvrdnji klinike.
Konacan rezultat je 12 meseci.
Takodje mi je dobar deo usadjenih dlaka otpao, ali po tvrdnji klinike to je prirodni proces i koren ostaje, pa ce te dlake opet izbiti...
Javicu se na forum da podelim sa vama konacne rezultate...
 
Uradio sam transplataciju kose pre tacno mesec dana na klinici u Segedinu.
Imao sam dvodnevnu intervenciju koja je prvi dan trajala 11h, a drugi dan 8h sve zajedno sa pripremama(sisanje, odredjivanje prednje linije i pauze od kojih je jedna za rucak i traje 1h.
Sve ukupno mi je presadjeno oko 6-7 hiljada dlaka sto je oko 2500-3000 graftova jer jedan graft ima 1-3 dlake.
Nisam bas siguran da li je zaista toliko presadjeno, ali jednodnevna intervencija je do 5000 dlaka, a dvodnevna do 8 hiljada dlaka.
Donorska regija je bila potiljacni deo glave.
Intervencija je bila skoro bezbolna osim anestezije koja se prima sve vreme i u ta dva dana sam dobio bar 200 anestezija jer se daju gotovo na svaki centimetar i na donorskom delu glave i na delu gde se usadjuju dlake.
U pocetku malo boli, ali kada se primi 20-ak anestezija, posle se sve manje oseti jer vec trne koza glave.
Anestezija se dodaje u toku cele intervencije na delovima gde se vrsi trenutno uzimanje dlaka ili presadjivanje.
Ali nije to toliko strasno i neizdrzivo.
Oporavak je malo naporan i mora strogo da se vodi racuna, pogotovo prvih 10-ak dana.
Neke usadjene dlake gotovo odmah pocinju da rastu(sto sam i sam uocio), a neke ce mirovati i krenuti da rastu posle 5-6 meseci bar po tvrdnji klinike.
Konacan rezultat je 12 meseci.
Takodje mi je dobar deo usadjenih dlaka otpao, ali po tvrdnji klinike to je prirodni proces i koren ostaje, pa ce te dlake opet izbiti...
Javicu se na forum da podelim sa vama konacne rezultate...

Uzalud decak, uzalud...Ne bih da ti kvarim NG, ali posle jedno 100 orgazama krenuce opet da ti opada...i da te pecka skalp...z:poz:
 
Cena dvodnevne intervencije je 2500e plus 100e PRP terapija.
Podrucje koje sam prekrio je 120cm kvadratnih. Zalisci su mi bili potpuno bez kose, a ostali deo je bio jako proredjen. Celavost prema skali...
Norwood-Hamilton tip 4
Potiljacni deo koji se zove Vertex nisam uradio jer nije bilo dovoljno dlaka. Mocicu da ga uradim za godinu dana.
Zamolicu ljude koji nemaju iskustva ili one koji se ubacuju u komentare samo da bi pljuvalu po drugima, da to zadrze za sebe.
Javio sam se na ovu temu kako bih pomogao ljudima koji zele da urade presadjivanje kose i da ih uputim u detalje intervencije...
Takodje cu se redovno javljati da vam javljam da li su dlake pocele da rastu i naravno posle godinu dana kakav je konacan ishod... Postavicu neke slike...
 
Cena dvodnevne intervencije je 2500e plus 100e PRP terapija.
Podrucje koje sam prekrio je 120cm kvadratnih. Zalisci su mi bili potpuno bez kose, a ostali deo je bio jako proredjen. Celavost prema skali...
Norwood-Hamilton tip 4
Potiljacni deo koji se zove Vertex nisam uradio jer nije bilo dovoljno dlaka. Mocicu da ga uradim za godinu dana.
Zamolicu ljude koji nemaju iskustva ili one koji se ubacuju u komentare samo da bi pljuvalu po drugima, da to zadrze za sebe.
Javio sam se na ovu temu kako bih pomogao ljudima koji zele da urade presadjivanje kose i da ih uputim u detalje intervencije...
Takodje cu se redovno javljati da vam javljam da li su dlake pocele da rastu i naravno posle godinu dana kakav je konacan ishod... Postavicu neke slike...

to je jako povoljna cena za 2500-3000 graftova koliko si presadio.
možeš li mi u privatnoj poruci poslati sajt klinike gde si radio? ili ga postavi ovde ako nije protivno pravilima foruma...

zanima me i da li ti je radio hirurg plastičar ili medicinski tehničar?

uz poželjnu gustinu, bitno je i pogoditi ugao pod kojim se sade dlake koji prati prirodni smer kakav tvoja postojeća kosa ima, kao i da se graftovi koji nose jednu dlaku sade u prvom redu kako bi delovalo prirodno...

da li uzimaš nešto od lekova? jesu li ti iz klinike rekli da piješ neki? postoje onaj na f i onaj na m
 
Poslednja izmena:
Ukucas na Google "Transplatacija kose Segedin" i izbacice sajt. Tu imas jednodnevne i dvodnevne paket aranzmane...
Intervenciju je izvrsio hirurg sa licencom.
Inace, za tu kliniku rade 10 hirurga sa licencom...
Naravno da se vodi racuna u kom smeru se usadjuju dlake i takodje se vodi racuna da se ujednaceno uzima sa donorske regije. Meni se ne primeti odakle su mu uzimali...
Zainteresovani neka sacekaju par meseci da vidimo kakvi su zaista rezultati, mada je konacan rezultat posle godinu dana, ali posle 4-5 meseci valjda ce se videti prvi rezultati...
Ne znam kako da postavim sliku sa telefona, da vidite kako je izgledalo pre i posle transplatacije...
 
A sto se tice lekova i preparata, nista posebno ne koristim...
Preporucili su mi da pijem uravnotezene vitamine koji su hiljadu dinara i kutijica traje mesec dana i da koristim dermatoloski proverene sampone(Vischi, Bioderma...).
Ovi samponi su dosta blazi i na prirodnoj bazi...
To su samo preporuke klinike, nista obavezno.
Prvih mesec dana sam prao bebi samponom, pocev od 6. dana, a posle toga redovnim samponom, a ja sam tim preporucenim...
 
Kao sto je na snimku, tako su meni radili i cak spominju i PRP terapiju koju sam takodje uradio i za nju doplatio 100e.
Jedino sto nigde ne spominju da posle 2 meseca otprilike sve ili skoro sve presadjene dlake opadnu i ponovo krecu da rastu... Mislim, takva je procedura, a videcemo da li ce biti tako...
A sto se tice cene, Turska je najjeftinija i samo u Istambulu ima preko 100 klinika koje rade transplataciju kose, brade...
 
u dilemi sam između naših, turske i ili mađarske

naši su nešto skuplji a pitanje koliko su stručni, mislim da bi tvoja intervencija kod nas koštala minimum 4k e

britanci inače idu masovno u tursku, čarter letovima non stop, bukvalno su se navukli, svakodnevno se odradi na desetine operacija čak i kod jako mladih engleza koji su rano počeli da ćelave... turski plastičari ne mogu da postignu, maltene rade u tri smene, turska je postala meka za hair transplant...

- - - - - - - - - -

Ne znam kako da postavim sliku sa telefona, da vidite kako je izgledalo pre i posle transplatacije...

u okviru gde pišeš post imaš ikonicu "ubaci sliku" i samo je uploaduj tako na forum
 
Poslednja izmena:
Ovde mi je jedna doktorka trazili 3500e za jednodnevnu operaciju... A ima i ona klinika (CMG)gde su radili Branislav Lecic i Milan Kalenic.
Tamo je jednodnevna operacija, do 5 hiljada dlaka, 1800e.
U Turskoj se godisnje uradi 150 hiljada transplatacija kose, brade...

- - - - - - - - - -

A sto se tice slika, nema nikakva ikonica kada pisem poruku, bar ne dok kucam preko tela...
 
Ovde mi je jedna doktorka trazili 3500e za jednodnevnu operaciju... A ima i ona klinika (CMG)gde su radili Branislav Lecic i Milan Kalenic.
Tamo je jednodnevna operacija, do 5 hiljada dlaka, 1800e.

jel to ova doktorka iz video snimka što je postavio krflsd ili ona što se preziva na k? ili jedna treća, plavuša?

ako je kod cmg 1,8k e za 5k dlaka, pa to ispada jako povoljno, jer je to skoro 2k graftova

- - - - - - - - - -

ali sad si u uzbudljivom periodu, budiš se ujutru i pratiš da li će krenuti ponovo da izlaze dlačice na opustošenim mestima koje si pošumio...
nekako kao da nas to vraća u mladost....

a da li te je u nedeljama posle operacije, peckalo pozadi na davajućoj regiji gde su doktori napravili hiljade ranica, jer je ta zona odakle su iščupani graftovi doživela priličan stres?
 
Bitan je proračun koliko dlaka treba presditi

Dolaskom u ordinaciju na konsultativni pregled, preko specijalne kamere i softvera, utvrđuje se gustina kose po kvadratnom santimetru. U koliko je neophodno pristupa se proračunu komletnog donatorskog dela, a nakon toga predložiti šta je potrebno za dalji tretman. Nakon precizne informacije oko gustine kose po kvadratnom santimetru, poznatiji kao matematički aspekt, pacijentu se obrazloži postoperativni tok i način kako se treba vladati u narednom periodu.

U koliko je pacijent već bio podvrgnut transplantaciji kose potrebno je posebno obratiti pažnju na donatorski deo. U tom slučaju, obzirom da je donatorski deo već delimično korišten, radi se precizna procena o maksimalnom broju dlaka koji može da se iskoristi a da se pri tome ne ostavi nikakav vidni trag ili linearni ožiljak.

Dizajn frontalne linije glave je takođe jedan od osnovnih koraka kod presađivanja kose. U ovoj fazi se precizno skicira do koje mere da se upusti prednji deo kose kao i gde da se završe zalizci. To je veoma važno kako bi presađena kosa izgledala potpuno prirodno i ne bi odsupala od forme vašeg lica. Sugestija pacijenta je privilegija koja se poštuje ali svakako preporučujemo da se uvažava predlog lekara ili stručnog konsultanta koji ima veliko iskustvo. Na prednju liniju kose može da se utiče i da se delimično odstupa od predloženog ali samo uz saglasnost doktora.

Vrlo je važno da se tokom presađivanja kose precizira ugao pod kojim dlaka izlazi kako bi se postigao potpuno prirodan izgled.

Gustina kose po kvadratnom santimetru je takođe jedan od važnijih faktora u transplantaciji kose. Ljudska glava ima oko 120 kvadratnih santimetara, sto je otprilike oko 100.000 dlaka. U jednoj folikuli se nalazi prosečno 2.2 dlake. Da bi se postigao prirodan izgled u toku presađivanja kose potrebno je obratiti pažnju ne samo na ugao već i na rastojanje dlaka što je omogućeno specijalnim instrumentima.
 

Back
Top