Преминула Слађана Милошевић

Нико је НИКАД НИЈЕ провлачио по Таблоидима.
Колико су је волели или НЕ...зазирали или НЕ,уплашени њеном том Посебном,ЈЕДИНСТВЕНОМ Појавом...
увек су мислили,ма знали---ма захеби,ово је много Већи Калибар да бих се зезао са њом-
 
Baš sam se smorio kad sam čuo, meni omiljena domaća muzičarka i pevačica, srpska Tina Tarner.

Nažalost mislim da smo morali bolje da je čuvamo i da moramo više da cenimo i čuvamo ovakve osobe koje su produkt nekih starih i boljih vremena jer nažalost takvih osoba nema previše i nažalost vremenom ih je sve manje.
Iskreno se nadam da će biti sahranjena u Aleji zaslužnih gradjana jer svakako zaslužuje.

Inače Sladjana Milošević je prava domaća RnR queen, žena koja je živela po svojim pravilima i koja ja bila simbol bunta i tog avangardnog i urbanog dela Srbije ali nikad nije promovisala neki bes i obesnost, neki blud i nemoral, neku neoliberalštinu i bilo kakve negativne pojave i vrednosti.

Nadam se da je sad na nekom boljem mestu i u nekoj nebeskoj i večnoj zemlji rock n roll-a, nek počiva u miru i nek joj je večna slava. 🙏 :heart:
 
sranje...ko ju je poznavao znao koliko je velika duša i dobra osoba bila u ovom zlom svetu!

https://www.politika.rs/scc/clanak/605966/Preminula-Sladana-Milosevic

Преминула Слађана Милошевић​


677z381_Capture-6602c023af562.JPG

принтскрин
Авангардна уметница и певачица Александра Слађана Милошевић преминула је данас у 69. години, потврдила је ФоНету њена пријатељица Биљана Петровић.
Милошевић је умрла у Земунској болници, после краће болести, а датум и време сахране биће накнадно објављени.


Александра Слађана Милошевић рођена је у Београду 3. октобра 1955. године и сматрана је иконом новог таласа осамдесетих у Југославији.
Свој први соло наступ је имала на фестивалу "Студентско љето" у Маглају, 1974. године, где је освојила "Гран При".
На површину југословенске поп-рок сцене испливана је 1977. године са песмом "Ау, Ау" и исте године имала свој први већи наступ на Концерту код Хајдучке чесме, где је наступала пре Бијелог Дугмета.


Милошевић је почела да руши табуе, кад је издала песму под називом "Секси дама", која је била забрањена за емитовање на бројним радијским и телевизијским програмима.
Године 1979, промовисала је песму "Амстердам", а 1981. године наступила на избору за југословенског представника на Песми Евровизије у Београду и освојила осмо место са композицијом "Рецепт за љубав".
Са Дадом Топићем је 1984. године снимила песму "Принцеза", која је преведена и на енглески језик, а 1989. године је отишла у Сједињене Државе, где је неко време свирала са групом "Бабy Систер".
Једно време је била брокер на берзи, а радила је и у маркетиншким агенцијама. У Београд се вратила 1995. године.

Велики губитак за уметничку сцену Југославије и Београда.
 
Tuga je to što mi tek kad neko ode napišemo odu hvalospeva o toj osobi.

Generalno, bio sam prilično kreten da zbog njene pojave okarakterišem ženu kao čudaka ili budalu... Čega me malo sramota trenutno. Prelepa žena bila, divan glas, privatni život ne znam kakav je imala, ali svakako bila institucija za sebe.

Покаање је суштина а она је била верник.
 
Strasno!

Evo sada citam da je bolovala od Sjegrenovog sindroma, i eto, ljudi "odu" a da se ne zale, da se ne zna sta je sa njima umedjuvremenu, tiho, kao da nikad nisu postojali. A nekada je bilo drugacije, u vreme bas tih generacija kojih je ona deo. Drustvena zajednica se vise angazovala, vise pomagala.

Bila je prava avangarda, pelepa pevacica meni licno mozda i najlepseg glasa medju nasim pevacima, apsolutni kvalitet, steta sto je takav zivotni put imala, ali i povrh toga, mnogo je postigla.

Sada u odnosu na ovo vreme i opsti kic, kao da je zivela 100 godina unapred. Za mene vecito mlada. Ne mogu i dalje da verujem.

Pokoj joj dusi i neka joj je laka zemlja, u svakom slucaju i dalje zivi tamo "gde zvezde tkaju sag od srebra".



Керки.А шта је то Сјегренов синдром!??
 
Strasno!

Evo sada citam da je bolovala od Sjegrenovog sindroma, i eto, ljudi "odu" a da se ne zale, da se ne zna sta je sa njima umedjuvremenu, tiho, kao da nikad nisu postojali. A nekada je bilo drugacije, u vreme bas tih generacija kojih je ona deo. Drustvena zajednica se vise angazovala, vise pomagala.

Bila je prava avangarda, pelepa pevacica meni licno mozda i najlepseg glasa medju nasim pevacima, apsolutni kvalitet, steta sto je takav zivotni put imala, ali i povrh toga, mnogo je postigla.

Sada u odnosu na ovo vreme i opsti kic, kao da je zivela 100 godina unapred. Za mene vecito mlada. Ne mogu i dalje da verujem.

Pokoj joj dusi i neka joj je laka zemlja, u svakom slucaju i dalje zivi tamo "gde zvezde tkaju sag od srebra".




Bas mi je zao Bog dusu da joj prosti

Voleo sam je bila je posebna
 
Лаж, јер се видео-клип са песмом "Секси дама" нормално приказивао на телевизији, а песма се пуштала на краткоталасним радио-станицама који су пушталe поп и рок музику. Но како се радило о 1978. години, догодио се new wave, и сама покојна Слађана је брзо променила стил и већ 1979. избацује свој post-punk хит "Амстердам", тако да је њен disco хит "Секси дама" брзо био демоде и практично пада у заборав и зато се мање пуштао на радију.

muzika koja je stvarana u to vreme nikada nece postati demode

Narocito muzika koju su stvarali Sladjana Milosevic i njen brat Goran Milosevic u Generaciji 5

Srpska Dajana Ros

images



Sa albuma "Da li mislis jos na mene" Gorana Milosevica - 1995

Osmeh plav što nema dom
uvek prolazi ulicom
sasvim sam, sa svojim snom
još priča sa oblakom

Sreću ga ljudi crni k'o noć
Oni se čude što oblak je tu
Osmeh plav što nema dom
Moli ljude da pevaju

Jednom će neko
Morati sve da oprosti
Tuge i žalosti
Možda ja i ti

Jednom će neko
Morati sve da preboli
Srcu da objasni
gde smo grešili

Osmeh plav bez lica svog
Vara zoru rumenu
Nestao je, iz života mog
K'o da nikada nije tu

Sreću ga ljudi crni k'o noć
Oni znaju da osmeh je moj
Osmeh plav poklanja im
Našu pesmu da pevaju

Jednom će neko
Morati sve da oprosti
Tuge i žalosti
Možda ja i ti

Jednom će neko
Morati sve da preboli
Srcu da objasni
gde smo grešili

Možda ja i ti...

Jednom će neko...
 
ретко готивна жена са естраде, помало откачена дама, али до краја без отпадсрбијанштине, без набеђености и без компромиса...

поштовање

Па није она по кафанчинама певала да би се у цајке сврставала и била део тога. :hvala:
 
Нико је НИКАД НИЈЕ провлачио по Таблоидима.
Колико су је волели или НЕ...зазирали или НЕ,уплашени њеном том Посебном,ЈЕДИНСТВЕНОМ Појавом...
увек су мислили,ма знали---ма захеби,ово је много Већи Калибар да бих се зезао са њом-

Она је тосмеће користила за хигијенске потребе, можда? ;)
 

Back
Top