Preduzetnik

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.728
Imam par pitanja pa ako neko zna voleo bih da mi odgovori.

1. Koliki je porez za preduzetnika
2. Da li se porez plaća jednom mesečno ili na kraju godine za celu godinu?
3. Ako bih se bavio trgovinom na malo da li moram da imam knjigovođu i zašto?
4. Da li je preduzetnik i paušalac isto?
 
Porez zavisi od šifre poslovanja i opštine na kojoj otvaraš preduzetničku radnju porez se kreće od 30-50 hiljada
plaća se jednom mesečno 15 u mesecu za prethodni mesec po rešenju od poreske uprave i mesečnim upitima sa portala e-porezi

moraš da imaš knjigovodju zato što to zakon propisuje. i to knjigovodju sa licencom po novom zakonu
preduzetnik moze biti paušalac i obično jeste osim u slučaju kada predje promet po računu od 6 miliona
onda prelazi na stvarno stanje i mora da pravda blaganu
kao paušalac može da diže sa računa 150 hiljada dnevno bez pravdanja
 
Сад ја не контам, шта ће му књиговођа, ако му није битно стварно стање? Шта онда води у књигама?
 
Сад ја не контам, шта ће му књиговођа, ако му није битно стварно стање? Шта онда води у књигама?
zakon nalaze. Vodi troskove i dobit.Nelogicnosti tek krecu kad pocnes da radis. Nikad mi nece biti jasno zasto se menjaju pozivi na broj tokom poslovanja za uplate poreza npr. Sa tim pib om placam na taj racun i kraj ali ne. Mora da bude komlikovano ,da se placa i zato treba i knjigovodja. ukrtako svako ko moze da se zaposli na drzavna jasla bolje ce proci nego preduzetnik.
 
Porez zavisi od šifre poslovanja i opštine na kojoj otvaraš preduzetničku radnju porez se kreće od 30-50 hiljada
plaća se jednom mesečno 15 u mesecu za prethodni mesec po rešenju od poreske uprave i mesečnim upitima sa portala e-porezi

moraš da imaš knjigovodju zato što to zakon propisuje. i to knjigovodju sa licencom po novom zakonu
preduzetnik moze biti paušalac i obično jeste osim u slučaju kada predje promet po računu od 6 miliona
Nije samo cifra bitna nego i delatnost. Recimo trgovine nisu paušalci, a advokati i taksisti jesu.
 
zakon nalaze. Vodi troskove i dobit.

Па зар нема предузетник свој електронски рачун из кога се види у сваком тренутку стање? Колико је потрошио новца, колико инкасирао, шта ту има да се пише у књигама?
 
Па зар нема предузетник свој електронски рачун из кога се види у сваком тренутку стање? Колико је потрошио новца, колико инкасирао, шта ту има да се пише у књигама?
upravo to. sve to sto pise na izvode treba da se i sabere i oduzmu troskovi pa nadje dobit i na osnovu toga porez....ali to je u praksi mnoooooogo komlikovanije
 

Back
Top