predrasude o hipicima

Interesantno, ali ja sam (srećom ili ne) u društvu koje ima pozitivan stav o hipicima, i ja cenim njihove političke stavove, ali je njihov način života takav, da je većina hipika umrla, ako ne u mladosti, onda barem svakako kad im vreme za umiranje nije. Ja sam za zdrav život, ali za ideje i druženja (izuzev seksualnih) kakva su bila u hipi komunama...
 
"Druga stvar takođe povezana sa Hipi pokretom je upotreba psihodeličnih i opojnih droga, prvenstveno LSD-a i marihuane. Pod uticajem LSD-a nastaje psihodelični rok, “muzika unutrašnjeg putovanja”.

Masovno uzimanje droge kod hipika ima svoju filozofsku dimenziju, jer se u hipi kulturi drogama pridavalo “sveto mesto”. Oko uzimanja droga su se razvili čitavi rituali, poput ritualnog pušenja, esid partija, zajedničkog psihodeličnog putovanja uz muziku i mističnih putovanja (eng. trip) pod dejstvom LSD-a. Neka svoja psihodelična iskustava je Oldoz Haksli upečatljivo preneo u svojim knjigama."
Wikipedia

cemu ove predrasude???
biti hipik ne podrazumeva uzimanje droge vec uzivanje u prirodi, miru i ljubavi!!!
pogrešno su oni shvatili budiste i meditaciju...a pošto su ameri, a ameri su jelte plitki, lakše im bilo da uzmu LSD...:per:
i sad ste me stavili na razmišljanje (što mi je nepoznanica) jel bi mogo s hipichicom...ne bi, jer smrdi...
 
Where have all the flowers gone?
Long time passing
Where have all the flowers gone?
Long time ago
Where have all the flowers gone?
Girls have picked them every one
When will they ever learn?
When will they ever learn?

Kao i svaki pokret i ovaj je imao i dobre i lose strane. Covecanstvo bi trebalo da uzima dobre strane iz svetskih pokreta, i da se uci na primerima a ne da se glozi oko toga da li su hipici smrdljivi, stonirani i lenstine ili ne....
hipi pokret je umro odavno...
Pustite ga da pociva na miru.
 

Back
Top