Pravo mushkarca...

Ljuba82:
Аха...значи биолошке разлике које се помињу у горњем делу твог излагања смо решили тренутним законом...који даје одређену слободу женама...а онда долазимо до твог последњег пасоса...где се неправда према типовима објашњава речју ПРИРОДА...:roll:

Па мени је једино логично и исправно да онда и то уредимо законом...новим...:roll: ОК слажем се...дошли смо до тога да није исто извршити абортус и декларативно се одрећи...треба правити неке модификације да ту жена буде ипак заштићена, али је опет овакво стање неодрживо...чињеница је да има јако много тих преварених младих мајмуна...колико год их ти иронично називала...јадним...
Значи или тако...или укидање свих закона о томе...па нек ради ко шта хоће на своју одговорност...па кад се већ и једни и други позивају на природу и неправде...онда нека природа сама природним током реши ствар...па ком опанци ком обојци...:roll:


Cak i kada je prevaren, posledice koje ce snositi ne mogu da se porede sa posledicama koje zena ima u vezi sa trudnocom i podizanjem deteta. Zato je i zena u vezi sa svojom materinskom ulugom i svime sto to prati, zasticenija. Ne vidim razlog, zasto bi se stitila necija nepromisljenost, koja ti opet sustinski ne menja zivot, ako sam ne zelis. Ok, moras da iskesiras...ali sve ostalo je isto i ne vidim da ce te sutra neko odbiti sto imas vanbracno dete, kao zenu, ili da ces biti toliko osudjivan kao zena ako ostavis i ne vidjas dete itd...Zakoni i jesu tu da ublaze neke nepravde i nesrazmere koju su uslovnjenje bioloskim razlikama, ali ne vidim zaista da su ovde muskarci ugozena vrsta i da im je potrebna zastita od proracunatih i zlih zena majko-udavaca :) Predmet zatvoren. Salim se
Pozdrav Ljubo
 
Yebale bi se a da im neudje a kas im udje onda odoh ja na abortus, ko da rodi dete sad jesi li normalan vidis kako su teska vremena.
A Albanka pre 10 god. kad su bila josh teza vremena za njih nije bilo tesko da radjaju po 10-oro dece, zato su i dobili Kosovo.
A kako je krenuli za 10 godina imati vise Roma u Beogradu nego Srba, pa cu onda da vas pitam gde Vam je bila pamet i koliko ste Srba ubili na operacionim stolovima.
 
loop:
nazalost zaista nisu :(
Bilo bi bolje da jesu, ali istina je da Srpkinje na svaki moguci nacin beze od odgovornosti.
To nisu bile moje reci sto se tice samog citata, ja nisam napisala sta mislim o tome...

Mislim da odgovornost treba da bude obostrana ! Srbija je u samom vrhu ( ako ne i prva ) po broju uradjenih abortusa. Abortus ne bi smeo da bude metoda kontracepcije :evil:
Zdravstveno obrazovanje !! I muskaraca i zena !!!
( nego, to je offtopic )
 
majcheki:
E ali dragi, ovde je obrnuta tema u pitanju :lol:
Oduševili ste se njome a niste svesni koliko degradira te vaše stavove i koliko ide u prilog činjenici da se oko abortusa ipak žena pita. :lol: :lol: :lol:
Ovde je upravo jedna priča o tome šta se desilo pošto ona nije htela da abortira
Hahaha...
Bas tako!
I, da, zene treba i moraju da imaju pravo da o tome odlucuju.
Muskarci su nezreli i neodgovorni - ma sta oni mislili o sebi.
 
loop:
Pa nije abortirala i svaka joj cast na tome, ali ovde je nesto drugo u pitanju.
Ima hiljde drugih koje jesu abortirale a da se muskarac kao otac nije o tome nista pitao.
Mogle su i one da rode pa neka daju ocu da on bude samohrani otac, siguran sam da bi uspeo da podigne to dete da postane covek.I ne bi mu trebala nikakva alimentacija od majke.

Loop - već počinješ da me nerviraš...
A što da mu rode to dete? Što da urade bilo šta za bilo koga yebote?
Lepo sam ti rekla da u samom tom činu stvaranja života ulažeš mnogo manje kao otac nego kao majka.

Ebo te taj spermatozoid, svrši po platnu pa ga urami u sliku - da te svaki put podseti na sopstvenu veličinu.

Jel razumeš razlike između muškarca i žene?
Da li razumeš?

O kakvim pravima bre ti loop govoriš - šta te je udarilo u glavu u poslednje vreme?
Ne znam šta treba sada, da ti predajem biologiju? Objašnjavam šta je to fetus? I da ti kažem zašto bi tvoj stav već uveliko bio na snazi samo da je ispravan?

Ne da me mrzi više to da radim nego ne mogu da ti objasnim.
Stvarno me nerviraš u poslednjih par dana - prvo idu fazoni crknite pušači pa samostalno Kosovo, pa sad ovo - prava muškaraca :roll:
Alo bre, smiri se malo, biće ti muka
 
pikax:
To nisu bile moje reci sto se tice samog citata, ja nisam napisala sta mislim o tome...

Mislim da odgovornost treba da bude obostrana ! Srbija je u samom vrhu ( ako ne i prva ) po broju uradjenih abortusa. Abortus ne bi smeo da bude metoda kontracepcije :evil:
Zdravo radjanje!!
( nego, to je offtopic )
Kako si ti pametna!!!
Koja li te to muska ruka "obrazuje"?
 
najbolji je celibat do braka
ebo sex

neki narodi su svoju decu ostavljali u šumi ... tako su prehranjene neke životinjske vrste... a moralalnije je to nego abortirati zaboga to je ubistvo...
danas se deca bacaju u kontejnere pa kom opanci kom obojci...mislim, ako ima sreće ...

divota lepota je kada muškarci misle da je zašitita od neželjene trudnoće samo ženska dužnost ...
 
Sandy_BG:
Cak i kada je prevaren, posledice koje ce snositi ne mogu da se porede sa posledicama koje zena ima u vezi sa trudnocom i podizanjem deteta. Zato je i zena u vezi sa svojom materinskom ulugom i svime sto to prati, zasticenija. Ne vidim razlog, zasto bi se stitila necija nepromisljenost, koja ti opet sustinski ne menja zivot, ako sam ne zelis. Ok, moras da iskesiras...ali sve ostalo je isto i ne vidim da ce te sutra neko odbiti sto imas vanbracno dete, kao zenu, ili da ces biti toliko osudjivan kao zena ako ostavis i ne vidjas dete itd...Zakoni i jesu tu da ublaze neke nepravde i nesrazmere koju su uslovnjenje bioloskim razlikama, ali ne vidim zaista da su ovde muskarci ugozena vrsta i da im je potrebna zastita od proracunatih i zlih zena majko-udavaca :) Predmet zatvoren. Salim se
Pozdrav Ljubo

ОК...звучи фер...а шта ћемо са другом страном приче, мало ређом, кад тип жели дете? Значи опет се вртимо око тога да ће бити онако како жена жели у оба случаја.

И управо се ради о тој финансијској страни овде...да ме не разумеш погрешно, значи не у тој количини коју он мора да искешира...него о томе као о обавези која често може неправедно бити наметнута. Као подсећању да је у томе што је намагарчен још и он крив тако што плаћа за то. Значи намагарчен је, а још га лупају по ушима (опет кажем...не говорим ни о каквом финансијско издатку, него о томе да ти неко тамо напише...КРИВ ЈЕ)
Ево...доста примера (један блиско-породичан) где је тип искоришћен као средство за репродукцију, а где су девојке довољно моралне да не траже судско задовољење. Мислим, то је по мени фер...са једне стране твој живот (живот типа) се не мења ако ти то својом одлуком не желиш, а са друге стране ко га ебе што је умочио...:lol: ...нек се суочи са грижом савести...

P.S. И не можеш да кажеш последице у својој првој реченици, јер она ту ипак добија чим се свесно одлучује на то. Нешто мора да отрпи, много више добија...а једини који ту има стварно последице је тип...па макар то биле и само финансијске природе.
 
Pa ako zena nece dete onda neka ona nosi kondom u dzepu i neka uslovi partnera da mora da ga stavi, moze i tako sto da ne.

A ne zasvrbela je pizza, oce da se pocese a nema zastitu i onda kad zatrudni hoce da ubije dete.
E pa ne moze to je i moje dete nije samo tvoje :!:
 
KiZo:
Hvala bogu da ima jedna da tako misli!!!!!!!!!!!!!

ni ova to isto ne misli nego sa samo segaci sa tim ;)
Ali ima zaista zena koje misle da je abortus ubistvo i koje se ne odlucuju na to ni po cenu svog zivota.Steta samo sto ih je jako malo, mogu se staviti u ugrozenu vrstu, ali zaista ima takvih zena:)
 
majcheki:
Pomirite se sa tim da deteta neće biti ako ga žena ne želi.
Nema tog zakona ni te sile koja može da utiče na to.

Аха...коначно смо ту...:shock: :shock: :shock:...било је питање тренутка...

...ма ОК...подржавам и то...али онда је наше право да се законски заштитимо да нас не лупају по ушима после ако то не желимо...какви закони...нека природа реши све...

...ако овај Амер успе у томе...а некако имам осећај да хоће...јер ми здрава логика то говори...убрзо и код нас долази на дневни ред...
 
loop:
Ra rodio bih ga ja rado da mogu, svaki dan bi po jedno radjao da se ja pitam, ali to nazalost ne moze tako.
Ali ako ja ne mogu da ga rodim, to ne znaci da ti mozes da ga ubijes :!:

Mačkić, rekoh ti i ranije ali nisi hteo da čuješ...
Nikada ne bih abortirala niti sam - ali više me nerviraju ovakvi izlivi gluposti nego što bih osudila ženu koja je tako nešto uradila.
Ne verujem da je i jedna žena toliko retardirana da abortus jednači sa kontracepcijom, mislim da su u pitanju ipak subjektivne priče i dešavanja koja vuku ovakve razloge.
Ne možeš da globalizuješ temu... Nije svuda isto i nije svakome isto.
Nemoj da misliš da si veliki moralista - nekako probudi u sebi svest o realnom životu i stvarima koje se svakodnevno dešavaju.
Shvatam da bi želeo da tvoja uloga u svemu tome bude veća - ali ne moguće je :P
 
Ljuba82:
Аха...коначно смо ту...:shock: :shock: :shock:...било је питање тренутка...

...ма ОК...подржавам и то...али онда је наше право да се законски заштитимо да нас не лупају по ушима после ако то не желимо...какви закони...нека природа реши све...

...ако овај Амер успе у томе...а некако имам осећај да хоће...јер ми здрава логика то говори...убрзо и код нас долази на дневни ред...

Jooooj... Da samo znaš kako su bedne alimentacije u pitanju i kako su bedne pare izdvojene za samohrane majke...
Iskreno - i ja bih volela da se ovakva tema javno pokrene pa da ih bude sramota!
 
U mom slucaju moja uloga bi morala da bude velika.Ja pricam za sebe, nije da me je bash briga sta ce neko drugi da odluci, ali znam sta bih ja radio.
Ako moja partnerka osane trudna sa smnom i nosi moje dete u sebi nece imati nikakvo pravo na abortus.Nije da sam ja neki moralista, nego jednostavno niko nema pravo da ubije moje dete pa ni njegova majka licno, a kamoli tamo neki doktor kojem je samo u intersu da uzme pare.
Rodila bi mi to dete pa makar ne htela nikad vise da ga vidi, i oslobodio bih je svake odgovornosti ako ona to hoce.Sta me briga, sto je se kresala koji **** kad je znala sta moze da proizadje iz toga.
 
KiZo:
Hvala bogu da ima jedna da tako misli!!!!!!!!!!!!!
pročitaj još jednom u kom je kontekstu to napisano što napisah.
da li znači da je manje je zlo je rođeno dete ostaviti zverima u šumi ili baciti u kontejner nego abortirati?


u uvodnom postu reč je bila o pravu da, ako žena može da odlučuje o abortusu, da muškarac može da odlučuje o tome da li će da odbaci ROĐENO dete i shodno tome oslobađa bilo kakvih obaveza vezanih za to dete jer ono nije, što se njega tiče, željeno.
 
majcheki:
Jooooj... Da samo znaš kako su bedne alimentacije u pitanju i kako su bedne pare izdvojene za samohrane majke...
Iskreno - i ja bih volela da se ovakva tema javno pokrene pa da ih bude sramota!

Ајјоооој...ма није питање у парама (у ствари не знам које су цифре...можда и јесте)...види ранији пост...

Сморио сам се...
 
loop:
Ako moja partnerka osane trudna sa smnom i nosi moje dete u sebi nece imati nikakvo pravo na abortus.Nije da sam ja neki moralista, nego jednostavno niko nema pravo da ubije moje dete pa ni njegova majka licno, a kamoli tamo neki doktor kojem je samo u intersu da uzme pare.

a kako ces ti tacno da joj oduzmes to pravo i sprecis je da abortira?
i sta ako zakon kaze da ima pravo to da uradi?mmm?sta onda biva?
onda ti krsis njeno pravo da ne rodi dete :neutral:

i bolje da to uradi doktor ako neko vec mora nego neka baba alternativnim metodama :roll:
 
Pa to ja sve vreme govorim loop-u, prosto tema nije trebala da skrene svoj tok na to ko se pita oko abortusa. Bila je lepo postavljena i odnosila se na to o čemu ti govoriš - ali opet, malo mi je verovatno da se kod nas našao muškarac ugrožen bebom (već rođenom, loop )
A i stvarno čak i formalno i pravno (a kamoli logično) postoji razlika između fetusa i rođene dece - tako da je opet besmisleno
 

Back
Top