Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Molila bih vas za pomoc.
Cerka se vencava 7. juna, rucak ( ne klasicna svadba) za 35-40 ljudi ce biti u restoranu ali bez slatkisa - zelim ja da ih napravim. Mislila sam da pravim reformu ( po meni je to najlepsa torta) ali ne znam koliko veliku. Napravicu i sitne kolace a posto ne znam da li ce mozda kuma ili neko drugi doneti tortu ne bih da bude prevelika ali opet da ima za svakog ako niko ne donese nista vise. Savet?
Jos se kolebam da li da bude jedna ili na sprat, ne znam zbog tezine da li bi izdrzala. I pravim je sa puterom, margarin ne koristim
Odlicne kolace pravim, mada za ukrasavanje nisam bas neki majstor, znam samo ruze da napravim od belanaca i prah secera ( vidjala sam i lepse napravljene od mojih ) pa sam mislila da kupim ukrase

I da dodam pitanje: koliko bi mi trebalo uz tortu sitnih kolaca?
Za sad mislim da napravim ruske kape, bajadere, kokos stangle i stangle od oraha. imate li neku ideju sta jos?
 
Poslednja izmena:
Ako neko slučajno svrati..... molim pomoć od onih koji koriste Hani fondan. Da li vam se dešava da fondan na ivicama i ćoškovima torte puca??? Ne znam zbog čega mi se to dešava? Da li tanko razvučem fondan??? Bilo koji savet će mi dobro doći jer imam situacije kad ne mogu da sakrijem te pukotine:confused:
 
Treba mi savet ...pravim tortu za 70 osoba al onako da budu "dobri" parcici ...posto torta ide za matursko vece jednoj skoli planirala sam da pravim u obliku knjige ...dve knjige jedna na drugu ,koje dimenzije da mi budu torte ako je visina svake po 12 cm ( ne volim niske torte ) ...dole sam mislila neku cokoladnu a gornju neku gde ima plazme ...jel ima neko neki savet i ideju ? Hvala
 
I ponovo ja. Posle dužeg vremena su mi tražili torte sa cvećem pa evo nekih cvećki od prethodne dve nedelje.

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ivana,jesu li cvetovi od gum paste?Pokusala sam ih praviti od fondana ,da dodam malo vise zelatina,i orbit zvake umesto CMC praha,i dobro su se ponasali,nisu spadali sa zice.Pokusavam da nadjem neki recept za gum pastu za koji sastojke uvek imam u kuci...Jos se uvek nisam dovoljno prosirila da bih sve kupovala,a kao mali majmun sam ,sve bih probala :D
 

Back
Top