Pravljenje figurica za torte - cake toppers

attachment.php
 
Još po neko pitanjce u vezi cvetića :
jel ih pravite od fondana ili gum paste i ako je od gum paste -dal je kupite ili pravite(može recept ) ???
Daco,dal su tučci pravljeni ili kupljeni ?
Negde sam pročitala da se žica mota sa zelenom trakom-jel to neka posebna,gde je ima,cena?
Pa da izučim i počnem sa cvećem !!! :) Tu vidim veću inspiraciju....
 
Drage moje hvala vam na tako srdacnoj dobrodoslici ..:hvala: ne snalazim se jaj jos bas naj naj na ovim, forumima .. Nadam se da cu sad uspjeti da ubacim sliku moje dvije torte pocetne...:) ... Usput da vas pitam drage moje molim vas kazite mi cime srtate oci na figurama npr.. Pony aj narucila sam crni jestivi flomaster cekam da mi dodje ali mi nije jasno ono sitno plavo i bijelo na okicama kako nacrtate .. trebam sad za 11.11 da pravim ponija pa me zanima.. :cmok:
 
Da li neko pravi gum pastu po ovom receptu???I šta je to biljna mast ??
450gr secera u prahu, 25ml(5kasicica) hladne vode, 15ml(3kasicice) tragakant gume, 10ml (2kasicice) zelatina u prahu, 10ml tecne glukoze, 1 belance, 2 kasicice biljne masnoce
Postupak: Stavi prosejan secer u posudu, a posudu stavi iznad kipuce vode, dodaj 3 kasicice tragakant gume, pa uz neprestano mesanje zagrevaj secer i gumu dok se ne sjedine i dobro zagreju. Posebno poprskaj vodom zelatin (2 kasicice zelatina sa 5 kasicica vode) i ostavi da nabubri, pa posudu sa zelatinom i vodom staviti u posudu sa kipucom vodom.Ostaviti na vatri dok se mesavina ne otopi. Dodaj tecnu glukozu ( 2 kasicice) i 2 kasicice biljne masnoce. Zatim ostaviti da se sve ohladi, dok ne postane mlaka mesavina, a onda dodati 1 belance.
Napravi udubljenje u mesavini secera i gume i tu sipaj mesavinu sa zelatinom i belancetom, miksaj u pocetku sporije a kasnije pojacanom brzinom dok smesa ne postane bela, glatka i dovoljno gusta. Stavi pastu u plasticnu vrecicu, zavezi i stavi u hermeticki zatvorenu posudu da na sobnoj temperaturi odstoji bar 8 casova, kasnije mozes staviti u frizider.
 
Re: Ukrašavanje torti, rođendanske torte - Da li neko zna ZAŠTO JE OVA TEMA ZATVORENA ???Ne mogu pitanja tamo da postavljam ???Kopirala sam jedan deo teksta koji me je skroz zabunio!!!
"Ja fondan ne koristim jer puca, taj koji si ti kupila je OK za recimo rozen tortu, a i kd nas je ista cena.
Dekor masu koristim za sve, i za ukrase i za prekrivanje."
-----E ja sam do sad mislila da je to jedno te isto !!!:think:
Ako neko ima recept za tu dekor masu ljubazno bih zamolilia da mi napiše !!!;)
Unaped zahvalna !!:bye:
 
Re: Ukrašavanje torti, rođendanske torte - Da li neko zna ZAŠTO JE OVA TEMA ZATVORENA ???Ne mogu pitanja tamo da postavljam ???Kopirala sam jedan deo teksta koji me je skroz zabunio!!!
"Ja fondan ne koristim jer puca, taj koji si ti kupila je OK za recimo rozen tortu, a i kd nas je ista cena.
Dekor masu koristim za sve, i za ukrase i za prekrivanje."
-----E ja sam do sad mislila da je to jedno te isto !!!:think:
Ako neko ima recept za tu dekor masu ljubazno bih zamolilia da mi napiše !!!;)
Unaped zahvalna !!:bye:

Tema je zatvorena jer je presla odredjeni broj postova. Pitanja mozes postavljati na temi "Torte:recepti,saveti ,ideje" a i ima puno korisnih stvari da se procita.:D
Mozes da napravis po receptu sa Minjine kuhinjice imas i video kako ona pravi,samo u google ukucaj Minjina kuhinjica ili domaci fondan. :bye:
 
Za mamu pocetnicu. Od male kuglice belog fondana napravis oci, zalepis sa malo prah secera razmucenog u vodi, pa kada se osusi boju po zelji rastvoris sa malo alkohola i cackalicom nanosis na oci. Kada se i to osusi zalepis mrvicu fondana crnog, ili belog, zavisi koji ti treba. Imas u mom albumu pa mozes pogledati. Ako nesto nije jasno, pitaj.
 
Da li neko pravi gum pastu po ovom receptu???I šta je to biljna mast ??
450gr secera u prahu, 25ml(5kasicica) hladne vode, 15ml(3kasicice) tragakant gume, 10ml (2kasicice) zelatina u prahu, 10ml tecne glukoze, 1 belance, 2 kasicice biljne masnoce
Postupak: Stavi prosejan secer u posudu, a posudu stavi iznad kipuce vode, dodaj 3 kasicice tragakant gume, pa uz neprestano mesanje zagrevaj secer i gumu dok se ne sjedine i dobro zagreju. Posebno poprskaj vodom zelatin (2 kasicice zelatina sa 5 kasicica vode) i ostavi da nabubri, pa posudu sa zelatinom i vodom staviti u posudu sa kipucom vodom.Ostaviti na vatri dok se mesavina ne otopi. Dodaj tecnu glukozu ( 2 kasicice) i 2 kasicice biljne masnoce. Zatim ostaviti da se sve ohladi, dok ne postane mlaka mesavina, a onda dodati 1 belance.
Napravi udubljenje u mesavini secera i gume i tu sipaj mesavinu sa zelatinom i belancetom, miksaj u pocetku sporije a kasnije pojacanom brzinom dok smesa ne postane bela, glatka i dovoljno gusta. Stavi pastu u plasticnu vrecicu, zavezi i stavi u hermeticki zatvorenu posudu da na sobnoj temperaturi odstoji bar 8 casova, kasnije mozes staviti u frizider.
po ovom receptu radim,uz izmjene:umjesto glukoze med i umjesto tragakanta orbit žvaka(rendana na sitno rende)ZADOVOLJNA
 

Back
Top