Pravi razlog zašto je sve više debelih

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.674
Pravi razlog zašto je sve više debelih je taj što ih više niko ne kritikuje i ismejava. Naprotiv, teše ih kako je to normalno, pa čak i lepo.
Kada je društvo bilo više kritično, narod je bio zdraviji i u boljoj kondiciji.

Zar ne?


1704748157428.png
 

Ne. Ne znam kako je tamo gde ti živiš, ali ovde ljudi i dalje vole da sve i svašta kritikuju i da se izruguju. Doduše, doktoriralo se na izrugivanju pa je to postala suptilna igra reči i osmeha. Možda je moje viđenje sveta sasvim pogrešno, ali mi se čini da kao vrsta nikad nismo bili okrutniji, a uslovi života bolji.
Ne sme čovek ni da ostari danas, a kamoli da ima neku nesavršenost.
Dobro je pa dolaze roboti.
 
Ne. Ne znam kako je tamo gde ti živiš, ali ovde ljudi i dalje vole da sve i svašta kritikuju i da se izruguju. Doduše, doktoriralo se na izrugivanju pa je to postala suptilna igra reči i osmeha. Možda je moje viđenje sveta sasvim pogrešno, ali mi se čini da kao vrsta nikad nismo bili okrutniji, a uslovi života bolji.
Ne sme čovek ni da ostari danas, a kamoli da ima neku nesavršenost.
Dobro je pa dolaze roboti.
Da li se izruguju javno ili iza leđa?
 
Verovatno ima više razloga. Jedan od njih je radno vreme. Ako se radi od 9h do 17h, glavni obrok (ručak) je na radnom mestu. Znači neka brza hrana.
Ili se pregladni dok se ne dođe kući s posla u 18h, obrok se sprema do 19h i oko 19:30 se prejeda. Večera se preskače jer bi ok vreme bilo oko 21h, ali tad osoba nije gladna , s obzirom da je taman ručak završila. Ako se ipak odlučimo za večeru, to je 23h ili ponoć, želudac se optereti. Mnogi rade, subotom, nedeljom i praznicima (jer je dozvoljeno nažalost), tako da se gubi smisao tradicionalnih obroka, već je sve instant (supa iz kesice, minut pire, gotov sos,....)
Ljudi nemaju vremena ni snage za šetnje, treninge, aktivnosti. Sve se svodi na posao, hrana, san.
Rešenje: uvesti slobodan vikend i radno vreme radnim danima 6h. :D
 
Доста људи се храни погрешно (та погрешност није била доступна раније), велики удео живи по градовима (мало физички ради, а креће се у лошем ваздуху), не пије се довољно воде, не ходамо довољно... Хрпа је разлога.
И када се на то све додају моде... тешко нама.
Колико разумем, прво се иде да се жене упропасте, па је после све лако. Једино не знам како се успело у томе да се толико жена превари.
Такође, свеопшта незрелост хара. Не може човек да нађе другога ради озбиљног и чињеничног разговора о важним темама.
 
barem na onom kontinentu gojaznost dolazi i od mesa koje je tretirano hormonima rasta
Да... Јесмо ми, новије генерације, нешто виши зато што не оскудевамо у храни, али свакако да се види утицај хемије. Виђам понекад садашње 20-годишњаке, баш високе, што у моје време није био случај.
 
pivo i drugi alkoholi
cigarete
suhomesnato
belo brasno, beli secer
brza hrana
sedentarni nacin zivota
Само ћу оспорити да обичан бели шећер сноси кривицу. Није проблем када знамо колико шећера уносимо, него када се он не види на први поглед - а у брзој храни уме да га буде.
Кечап, на пример, садржи сумануту количину шећера, попут неке торте или чак више. Земичка у Меку садржи неколико процената шећера - без обзира што је хамбургер слано јело.
Проблем је тај на сваком месту сакривени шећер.

А посебна превара је жути шећер. Шта је састав жутог? Постоје две варијанте... То је или непотпуно обраћен шећер (само није до краја дорађен да постане бели) или потпуни бели са додатом бојом, карамелом... Хоће рећи, жути шећер у себи садржи око 99% белог.

Брза храна из пекаре садржи индустријски маргарин - то није иста ствар коју можете да купите у продавници. Не могу да кажем шта је разлика, али сигурно не би постојала два назива да се ради о истој ствари.

Не могу сад да се сетим, знам да постоји још пар таквих "добрих" ствари које уопште нису добре - једино што су пет пута скупље.

Ни пиво није само по себи лоше, него је проблем у количини. Пиво је само по себи кисело, а наше варење се одвија у базној средини. Познати "пивски стомак" је последица што веће количине пива не могу тако лако да се сваре, па их организам претвара у резерву - сало.
 
Pravi razlog zašto je sve više debelih je taj što ih više niko ne kritikuje i ismejava. Naprotiv, teše ih kako je to normalno, pa čak i lepo.
Kada je društvo bilo više kritično, narod je bio zdraviji i u boljoj kondiciji.

Zar ne?


Pogledajte prilog 1478120



zašto si stavio sliku debele žene kada statistika kaže da je više gojaznih muškaraca?
 

Back
Top