Prava osoba ili prava veza?

prvi put čujem da je neko rekao da ljubav ne postoji
ljubav ne nestaje, već menja oblik
ljubav nije samo strast i svakodnevni seks u milion poza
ljubav je i nežnost, razumevanje, poštovanje

a to prava osoba je po meni glupost
svaka osoba je prava ako smo i mi pravi
hoću reći
ako ne ulazimo u vezu sa unapred zacrtanim stavovima i odlukama od kojih ne odstupamo ni milimetar

i uopšte ne razumem šta ti to znači prava veza?
kakva je to veza koja nije prava?
i zašto bi neko uopšte bio u nekakvoj krivoj vezi?

Uf ne znam kako da ukratko objasnim..evo primer: moja drugarica se ludo zaljubila u nekog lika i sa njim je u vezi nekih pola godine, sad vec planiraju brak..ona je u njemu trazila vecinu toga sto je zelela od muskarca, i dobila je pretpostavljam, ali sigurno nema vezu kakvu je zelela, zbog njegove posesivnosti se odrekla izlazaka, prijatelja, cak je i posao ostavila, sve podredila njemu, sebe izgubila ali i dalje je u toj vezi jer je on kao individua po nekim njenim kriterijumima "pravi" za nju. Zrtvovala je deo sebe radi toga.
Prava veza, u smislu, dopunjujete jedno drugo, slazete se, iskren odnos, zajednicka interesovanja, postovanje medjusobno, zajedno se smejete, provodite, dajete slobodu jedno drugom...na to sam mislila odprilike
 
Ali kakav to pritisak stvara, naci pravu osobu, sta god to znacilo. Prava za nesto ne mora biti prava za nesto drugo.
MOje pitanje je :Da li vam bitnije da nadjete tzv. pravu vezu (kakvu ste oduvek zeleli), ili da nadjete pravu osobu, makar veza sa njom bila losa?
Ili ste samo za ono: prava veza sa pravom osobom?
Cini mi se da sam imala "pravu osobu" po mojim nekim ludim kriterijumima, ali je veza sa tom "pravom" osobom bila katastrofa. Imala sam i pravu vezu sa osobom koja je drugi svet u odnosu na mene, ali je veza bila ono sto sam oduvek htela. Mada mi cudno izgledao on pored mene. Ok, sad vase misljenje..pogotovo vi u dugim vezama ili brakovima :)


Некако, имам утисак да ти "праву особу" изједначаваш са добрим фрајером. Исправи ме ако грешим. А после можемо да дискутујемо.
 
Некако, имам утисак да ти "праву особу" изједначаваш са добрим фрајером. Исправи ме ако грешим. А после можемо да дискутујемо.

Sad kad razmislim, mozda si delimicno u pravu..ko ce ga znati
Ranije sam mislila kad kazem "prava osoba za mene" neko ko je slican meni i ispunjava dosta (naravno ne sve) od mojih kriterijuma, naravno mora da vazi i obrnuto.
Sad samo znam da nista vise ne znam...
 
Uf ne znam kako da ukratko objasnim..evo primer: moja drugarica se ludo zaljubila u nekog lika i sa njim je u vezi nekih pola godine, sad vec planiraju brak..ona je u njemu trazila vecinu toga sto je zelela od muskarca, i dobila je pretpostavljam, ali sigurno nema vezu kakvu je zelela, zbog njegove posesivnosti se odrekla izlazaka, prijatelja, cak je i posao ostavila, sve podredila njemu, sebe izgubila ali i dalje je u toj vezi jer je on kao individua po nekim njenim kriterijumima "pravi" za nju. Zrtvovala je deo sebe radi toga.
Prava veza, u smislu, dopunjujete jedno drugo, slazete se, iskren odnos, zajednicka interesovanja, postovanje medjusobno, zajedno se smejete, provodite, dajete slobodu jedno drugom...na to sam mislila odprilike
ako ona smatra da je on pravi za nju onda ništa od toga što je uradila ne bi trebalo da joj predstavlja žrtvu
u ljubavi žrtva ne postoji, a ako mislimo da nešto žrtvujemo, to onda nije ljubav

to ti je moje skromno mišljenje

z:)
 
Sad kad razmislim, mozda si delimicno u pravu..ko ce ga znati
Ranije sam mislila kad kazem "prava osoba za mene" neko ko je slican meni i ispunjava dosta (naravno ne sve) od mojih kriterijuma, naravno mora da vazi i obrnuto.
Sad samo znam da nista vise ne znam...
Па тако ти је то кад тражиш савет од искусних.
Драга, тешко је са добрим фрајером имати добру везу све док он не буде спреман на њу. Значи треба ухватити трнутак када он мисли да је већ пробао све, доживео све и када жели да се "мало скраси". Или чекати тај тренутак у лошој вези.
Наравно да има изузетака, мада ово више пишем само да не би сад сручили дрвље и камење на мене, али искрено, ја не видех таквог.
Сво филозофирање на тему у твом случају можда пада у воду. Размисли добро шта желиш, какве си мушкарце желела и бирала и зашто. z:)
 
Па тако ти је то кад тражиш савет од искусних.
Драга, тешко је са добрим фрајером имати добру везу све док он не буде спреман на њу. Значи треба ухватити трнутак када он мисли да је већ пробао све, доживео све и када жели да се "мало скраси". Или чекати тај тренутак у лошој вези.
Наравно да има изузетака, мада ово више пишем само да не би сад сручили дрвље и камење на мене, али искрено, ја не видех таквог.
Сво филозофирање на тему у твом случају можда пада у воду. Размисли добро шта желиш, какве си мушкарце желела и бирала и зашто. z:)

Hvala na savetu, mada i "dobar frajer" je promenljiv pojam..menja se sa godinama. Kad imas 19, 20 godina dobar frajer je jedno, a kasnije se taj pojam menja..mnogo su bitnije njegove osobine i kako se ponasa prema tebi, nego to kako izgleda ili kakav stav ima i koliko je originalan ili neuhvatljiv
 
Па тако ти је то кад тражиш савет од искусних.
Драга, тешко је са добрим фрајером имати добру везу све док он не буде спреман на њу. Значи треба ухватити трнутак када он мисли да је већ пробао све, доживео све и када жели да се "мало скраси". Или чекати тај тренутак у лошој вези.
Наравно да има изузетака, мада ово више пишем само да не би сад сручили дрвље и камење на мене, али искрено, ја не видех таквог.
Сво филозофирање на тему у твом случају можда пада у воду. Размисли добро шта желиш, какве си мушкарце желела и бирала и зашто. z:)
I korisno je promeniti vise njih da bi se iz prve ruke uverila koje su karakteristike pojedinih podvrsta muskaraca. Jedno je filozofska teorija, praksa je najvaznija. Tek nakon proucavanja i prakticne provere znanja treba se odluciti za najboljeg. Zbog toga treba na vreme poceti sa tim aktivnostima. z:)
 
Hvala na savetu, mada i "dobar frajer" je promenljiv pojam..menja se sa godinama. Kad imas 19, 20 godina dobar frajer je jedno, a kasnije se taj pojam menja..mnogo su bitnije njegove osobine i kako se ponasa prema tebi, nego to kako izgleda ili kakav stav ima i koliko je originalan ili neuhvatljiv

A debljina novchanika i velichina kite?! Kako si se udsudila da u jednachini dobre veze izostavi$ dva glavna faktora. Eh Sali Sali. Pozdrav od uhvatljivog z:lol:
 
I korisno je promeniti vise njih da bi se iz prve ruke uverila koje su karakteristike pojedinih podvrsta muskaraca. Jedno je filozofska teorija, praksa je najvaznija. Tek nakon proucavanja i prakticne provere znanja treba se odluciti za najboljeg. Zbog toga treba na vreme poceti sa tim aktivnostima. z:)

Imam ja prakse :) Samo nikako da sazrim izgleda...previse romanticnih filmova sam odgledala pa su mi mozak isprali izgleda. ALi iskreno i ne poznajem osobu koja je potpuno sigurna da je sa "pravom" osobom, i da je to sto posto ono sto je zelela, a kompromisa ima uvek, naravno, ali jednostavno zna da je to osoba sa kojom zeli da provede zivot.
 
Hvala na savetu, mada i "dobar frajer" je promenljiv pojam..menja se sa godinama. Kad imas 19, 20 godina dobar frajer je jedno, a kasnije se taj pojam menja..mnogo su bitnije njegove osobine i kako se ponasa prema tebi, nego to kako izgleda ili kakav stav ima i koliko je originalan ili neuhvatljiv
Полако престајем да се бринем за тебе. Само напред z:)
И да, искључи филмове и серије на једно годину дана.
 
Uf ne znam kako da ukratko objasnim..evo primer: moja drugarica se ludo zaljubila u nekog lika i sa njim je u vezi nekih pola godine, sad vec planiraju brak..ona je u njemu trazila vecinu toga sto je zelela od muskarca, i dobila je pretpostavljam, ali sigurno nema vezu kakvu je zelela, zbog njegove posesivnosti se odrekla izlazaka, prijatelja, cak je i posao ostavila, sve podredila njemu, sebe izgubila ali i dalje je u toj vezi jer je on kao individua po nekim njenim kriterijumima "pravi" za nju. Zrtvovala je deo sebe radi toga.
Prava veza, u smislu, dopunjujete jedno drugo, slazete se, iskren odnos, zajednicka interesovanja, postovanje medjusobno, zajedno se smejete, provodite, dajete slobodu jedno drugom...na to sam mislila odprilike

duso draga gde je tu medjusobno postovanje i davanje slobode jedno drugom ako se odrekla svega zbog njega...zene umeju da budu bas glupa stvorenja cik da vidim nekog muskarca da to sve uradi..oce neko sutra da joj kaze hvala..oce djavola
 
MOje pitanje je :Da li vam bitnije da nadjete tzv. pravu vezu (kakvu ste oduvek zeleli), ili da nadjete pravu osobu, makar veza sa njom bila losa?
Ili ste samo za ono: prava veza sa pravom osobom?

Ja sam danas malo glupko, nikako ne kontam ovo dijeljenje prave osobe od prave veze...ili obrnuto...:rumenko:
Počela sam da čitam odgovore na temu, pa se samo zapetljah...
Elem,
kako mi neko može biti prava osoba, ako nam je veza komplikovana, puna trzavica
i održava se samo zato što smo kao ludi jedno za drugim...to me nekako podsjeća
na srednjoškolske veze - jao al' smo se zaljubiliiii, a svađe svakodnevne, raskidi, pomirenja, i šta sve ne...
Šta tu ima pravo? :confused:

Prava osoba je (po mom mišljenju) ona sa kojom imaš to što ti zoveš pravom vezom, onakvu kakva ti baš prija...
Prava veza ne može biti s nekim ko ti ne odgovara uopšte...i ne znam više ni šta hoću da kažem, al' valjda ćeš shvatiti. :)
 
Ljudi sa propalim vezama, brakovima i verom u ljubav ce nam reci kako ljubav ni ne postoji. To sam recimo slusala od strica kad sam bila mladja, a on to misli i dan danas- ljubav ne postoji, tj nestane vremenom. Lakse im je tako, nego da misle da postoji samo su oni stracili zivot na pogresnu osobu... Ali kakav to pritisak stvara, naci pravu osobu, sta god to znacilo. Prava za nesto ne mora biti prava za nesto drugo.
MOje pitanje je :Da li vam bitnije da nadjete tzv. pravu vezu (kakvu ste oduvek zeleli), ili da nadjete pravu osobu, makar veza sa njom bila losa?
Ili ste samo za ono: prava veza sa pravom osobom?
Cini mi se da sam imala "pravu osobu" po mojim nekim ludim kriterijumima, ali je veza sa tom "pravom" osobom bila katastrofa. Imala sam i pravu vezu sa osobom koja je drugi svet u odnosu na mene, ali je veza bila ono sto sam oduvek htela. Mada mi cudno izgledao on pored mene. Ok, sad vase misljenje..pogotovo vi u dugim vezama ili brakovima :)

Nije mi najjasnije to da sa pravom osobom imaš glupavu vezu i obrnuto. Mislim da je prava osoba samo ona koja nam odgovara i sa kojom dobro funkcionišemo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top