Pračet

Cathai

Početnik
Poruka
29
Znachi, ja ga prosto obozhavam! Izvrsna komichna fantazija. Nije svaka knjiga urnebes, ali je izuzetna na svoj nachin.
Da li ste ga chitali, i koja knjiga je ostavila najbolji utisak?
 
Citala sam, i to pre par meseci "Vestice na putu", i nista vise od njega.Nisam nesto PRETEREANO odusevljena, valjda zbog toga sto sam pre citanja puno slusala o njemu i ocekivala puno. A mozda jednostavno nije moj ukus.U svakom slucaju naravno da bih opet procitala nesto od njega kad bi mi se pruzila prilika, i ovu sam knjiigu procitala u dahu. Heheheh....Joj dobra je fora iz Vestica na putu, kad onaj vuk iz price o crvenkapici, ima krizu, kao podvojena licnost, ne zna da li je vuk ili covek...hahaahahha
 
Napisao je gomilu knjiga, ali svakako prvo treba prochitati Boju magije i njen nastavak - Svetlost chudesnog. Sa veshticama, mozhda najbolja knjiga je Gospoda i Dame, a odlichan je i Mort, Mali bogovi, Chudotvorac, itd...
 
ja praceta citam kad sam na godisnjem odmoru, na nekom napasanju mozga, i super mi je za to.
nista senzacionalno, ali, simpaticno i duhovito. ako u tome pocnes da trazis neku veliku knjizevnost, naravno da se razocaras...
mene bas zasmejavaju one tri vestice...
 
Ma, naravno, Prachet je samo relaksacija za mozak. Nema nikakvu 'tezhinu' ali me odushevljava njegova mashta i umecje da pronalazi ironiju, komichnost i parodira sve shto dohvati... volim njegov stil pisanja - te rechenice od po pola strane, gomila informacija, blaga ironija... :)
Jedino od njega shto ne mogu da prochitam za dan-dva jer pochne da me smara su ove knjizhice o noumima.
U stvari, mogo vishe volim magiju, charoliju i fantaziju nego avanture malih stvorenja veoma bliskih ljudima i realnosti..
 

Back
Top