Pozadina protesta Srba na severu Kosova

Ja neći ništa, ja sam samo otvorio polemiku. da ili ne ne znači da ja kažem jedno ili drugo. Uostalom šta se ti buniš kad ti srpske krvi i nemaš? U tebi teče albanska krv, to su i onako tvoji...

siptarski placenice ti ovde trazis uvodjenje carine za srbe na kosmetu kojom bi se punio vas siptarski budzet



crkni od muke siptarska slugo to se nikada nece desiti
 
moze da bude, ali mu neko odavde omogucava da zamajava forumaski narod

rezim je u defanzivi, svi vidimo da samo silom, politickom, ekonomskom i policijskom, moze nesto da uradi, pa mu onda ovi cro i al `specijalci` dobro dodju da ublaze katasrofalnu situaciju i mogucu diskusiju o pravim problemima


Administracija Krstarice je totalni promasaj.
Pogubili su se u vremenu i prostoru i sada brdo ustaskih dripaca kontrolise ceo forum a oni su im samo desna ruka.
Mene banuju nekoliko puta sto ustase zovem fasistima i krmcima !

A vakum koji je nastao na ovom forumu posle totalnog sloma demoNkratije, koriste smrdibube da sire svoju fasisoidnu propagandu, sto me ne cudi kada im je administracija siorom otvorila vrata.

Drzava sve brze i brze ide u kolaps, sva ekonomija drzave spala na sengen, od bota uskoro ocekujem da uhvati maglu i pobegne glavom bez obzira (takav mu je demokratski karakter), jer tolike lazi za tako kratak period nije sposoban bilo koliko normalan homo sapiens da smisli osim njega i dinkica.

I kad sve to pogledas sa strane jasno je svakom zasto gomile siptara i ustasa vrsljaju po forumu.

Bar da imaju bilo sta pametno kazu pa i da razumem njihovo interesovanje, ali sva prica im se svodi na par tekstova koje non-stop vtrte u krug.

Treba poceti izbegavati ovakve smrdljive forume.
 
mozda ja gresim, ali ocekujem kada ovde dodjem da budem u slicnom okruzenju kao i u rl, manje vise, i da naidjem na obavestenije i analitickije forumase, pa da se nesto i obavestim

ovako kako je, nije nikako. ja ovamo kad ono cro, al, slo i ostali. cudo jedno, srpsko i anntisrpsko
 
mozda ja gresim, ali ocekujem kada ovde dodjem da budem u slicnom okruzenju kao i u rl, manje vise, i da naidjem na obavestenije i analitickije forumase, pa da se nesto i obavestim

ovako kako je, nije nikako. ja ovamo kad ono cro, al, slo i ostali. cudo jedno, srpsko i anntisrpsko

BNudi ljubazan i prebroj teme koje govore o "žutima", protiv BOTE itd. Praktično da nema teme koja nije samo skup pljuvaćine i parola. Ako ti misliš da je forum samo za takve teme, a da se ostale moraju zabraniti, onda ja pitam zašto se ne bi pisalo i recimo o Bošnjacima na Kosovu i njihovom životu? U ovoj temi nema ništa anti-srpsko. Samo bi vi hteli da imate svoje naci okruženje i da tu sme da se samo pravi miting protvi Evrope, protiv Čede, protiv Čanka i protiv Tadića. A po neko bi i protiv Tome. Za to postoje drugi forumi, recimo onaj Srpskih nacionalista. A ao je ovo otvoren forum onda su razna vidjenja sveta dozvioljena, zar ne?
 
SRAM TE BILO SIPTARSKI PLACENICE I LAZOVE :thumbdown: :evil:

koliko si siptarskih para uzeo da pises protiv Srba sa Kosova i Metohije jeli janicaru siptarski :evil:

dok Siptari nase jadne Srbe dole prebijaju na pravdi boga genocidisu i proteruju ti ovde mutis vodu sa svojom siptarskom propagandom :evil:

ti si se sam hvalio na severu Kosova ne placaju nikakve poreze ni drzavi Srbiji ,a kamoli siptarima i kako je sve tamo jeftinije jer ne placaju poreze , a pricaju za sebe da su deo drzave Srbije :think:
 
ti si se sam hvalio na severu Kosova ne placaju nikakve poreze ni drzavi Srbiji ,a kamoli siptarima i kako je sve tamo jeftinije jer ne placaju poreze , a pricaju za sebe da su deo drzave Srbije :think:

Takvi kao on bi sutra stavili keče na glavu, samo da im neko ponudi dovoljno para. Pogledaj samo kako preko noći od jedne političke opcije skreće ka drugima koje sad deluju isplativije. To što je nkog juče pljuvao nema veze. Ali je bitno da se to zaodene u ruho patriotizma. A u stvari samo ga interesuje vlastiti džep.
 
ti si se sam hvalio na severu Kosova ne placaju nikakve poreze ni drzavi Srbiji ,a kamoli siptarima i kako je sve tamo jeftinije jer ne placaju poreze , a pricaju za sebe da su deo drzave Srbije :think:

tanco da ne placaju . srbiji ne placaju jer se sama srbija toga odrekla kumanovskim sporazumom, a siptarima ne placaju zato sto nece.

stvar se da resiti prosto - nek tadic posalje srpske vojnike preko administrativne linije da zauzmu sve do mosta u mitrovici i svi iz leposavica zubinog potoka i mitrovice severne ce placati porez. Srbi sa severa zele da placaju porez Srbiji.

znaci Tadic je na potezu....

ako zeli da naplacuje poreze u ove 3 opstine neka posalje na teritoriju te 3 opstine srpsku vojsku i policiju kao i poreske organe

Siptarima Srbi sa severa nece placaati nikad nista.
 
Takvi kao on bi sutra stavili keče na glavu, samo da im neko ponudi dovoljno para. Pogledaj samo kako preko noći od jedne političke opcije skreće ka drugima koje sad deluju isplativije. To što je nkog juče pljuvao nema veze. Ali je bitno da se to zaodene u ruho patriotizma. A u stvari samo ga interesuje vlastiti džep.

ovakvi kao ja bi takve kao ti odrali ko vola u kupusu od batina da te negde sretnem uzivo , nego se uzivo dobro maskirate i ne smete otvoreno da propagirate vas antisrpski fasizam , jerbo bi vas samarali 10 puta dnevno na ulici ,a ovako sakrijete se iza forumaskog nicka pa udri po ustasko-fasisticko-siptarsko-narkodilerskoj propagandi do mile volje z:D
 
ovakvi kao ja bi takve kao ti odrali ko vola u kupusu od batina da te negde sretnem uzivo , nego se uzivo dobro maskirate i ne smete otvoreno da propagirate vas antisrpski fasizam , jerbo bi vas samarali 10 puta dnevno na ulici ,a ovako sakrijete se iza forumaskog nicka pa udri po ustasko-fasisticko-siptarsko-narkodilerskoj propagandi do mile volje z:D

Toliko o patriotizmu. Da si patriota ti bi našao način da plaćaš porez Državi Srbiji jer je to znak njenog suvereniteta na toj teritoriji. Ali tebi je profiterstvo draži. Svi su svedoci kako preko noći menjaš ovde političke opcije i kako hvališ one kojesi do juče pljuvao. Svaka uštva koja priča o patriotizmu samo kao pokriće za profiterstvo lako nanjuši gde se prebacuju tokovi novca i odakle se mogu izmusti. Samo ti preti, bio bi ti i šiptar samo da ima nekih para. stvari kako da znamo i da nisi Albanac? Tamo su albanci naskakali na Srpkinje u prošlosti, ko zna imaš li ti uopšte srpske krvi u sebi?
 
Pozadina protesta Srba na severu Kosova


29C6E011-E109-4245-ACCB-FDD521E4A3F5_mw800_mh600.jpg


10.06.2009
Nebojša Grabež

Šta je pozadina protesta Srba na severu Kosova – politički ili, kako tvrde pojedini analitičari, neki drugi skriveni razlozi? Zašto srpski lideri na severu Kosova ignorišu pozive zvaničnog Beograda na saradnju sa EULEX-om?

Povodom protesta Srba sa severa Kosova jedino se oglasilo nadležno Ministarstvo za Kosovo i Metohiju, i to unapred, dan pred najavljeno okupljanje, kada je ministar Goran Bogdanović poručio Srbima u Leposaviću da se rešenje jedino može pronaći u razgovorima s predstavnicima EULEX-a:

“Ne smemo dozvoliti da postoje bilo kakve provokacije i treba da se pošalje vrlo jasna poruka misiji EULEX-a da su predstavnici opština spremni da razgovaraju o svim problemima koji postoje na ovim prostorima. Prosto, ja ne vidim drugi način da se reše ti problemi ako ne postoji dijalog između misije EULEX, lokalne samouprave i zvaničnog Beograda.”

Odbacujući apel ministra Bogdanovića, predsednici severnokosovskih opština i privrednici optužili su Vladu Srbije i ministra lično da podržavaju EULEX koji je, kako kažu, “izašao iz okvira svog mandata i koji radi na zaokruživanju kvazidržave Kosovo”.

Koordinator Foruma za etničke odnose Dušan Janjić podseća da su vlasti Srbije 2001. godine prihvatile saradnju sa UNMIK-om na uspostavljanju carine i da su dve carinske službe odlično sarađivale, i zaključuje da novi protesti otkrivaju jednu širu i ozbiljniju sliku:

“Nije problem 50 ljudi, koliko može Marko Jakšić da pošalje na Jarinje i da protestuje. Nije čak problem ni ako oni ponovo spale te kontejnere ili prelaze. Problem je što, navodno, Boris Tadić i Goran Bogdanović ne mogu da zaustave 50 ljudi. Znate, ako vi ne možete da zaustavite one koji su radikalni, onda ima dva problema. Ili ne želite, a onda moraju da vas smene, ili, jednostavno, učestvujete s njima u biznisu koji se zove neplaćanje carine, šverc, i ostalo. Dakle, ja tvrdim da je ovo drugo glavni motiv."

Ovakvu situaciju, po oceni analitičara Simeona Pobulića, dodatno usložnjavaju pojedine političke partije u Srbiji koje eksponiranjem svojih stavova pokušavaju da poprave sopstveni rejting i među kosovskim Srbima i u Srbiji:

“To se može lako videti, to je u svakom slučaju Demokratska stranka Srbije. Ne znam u kojoj meri je angažovana Srpska radikalna stranka – to se ne može lako videti jer njihovi ljudi tamo nisu bili baš angažovani, a pogotovo ne znam šta Srpska napredna stranka tamo radi – bar ja lično ne znam koji su njihovi ljudi.”

Pobulić naglašava da takvi stranački angažmani ne doprinose rešavanju suštine problema – kako uspostaviti izvesnu kontrolu nad kretanjem robe i kako sprečiti da ona ne postane deo krijumčarskih lanaca:

“Prema tome, najbolje je ono što kaže ministar za Kosovo Bogdanović, da se treba dogovoriti s EULEX-om i naći modus jurendi koji bi bio od koristi svima.”

Po uverenju Dušana Janjića, u pozadini problema nije političko već ekonomsko i bezbednosno pitanje.

Kako je moguće, pita se Janjić, da predsednik i brojne nadležne službe ne mogu da zaustave podrivanje bezbednosti Srbije:

“Ako prođete severom Kosova, vi ćete na svakih 2.5-3 kilometra videti novu benzinsku stanicu ili gasnu stanicu; uglavnom je gas iz Gasproma, benzin iz Luk Oil-a, i dovlači se preko Srbije, ne plaća se carina. I to su takve benzinske stanice da vam je jasno da tu cisterne i ne staju, niti automobili staju. To su samo punktovi za razmenu papira. Dakle, ogroman novac se odliva preko severne granice s Kosovom. Ogroman novac stiže za održavanje ilegalne ekonomije među Srbima i Albancima, i to postaje, vrlo ozbiljno, bezbednosni rizik.”

Ogroman novac se odliva preko severne granice s Kosovom. Ogroman novac stiže za održavanje ilegalne ekonomije među Srbima i Albancima, i to postaje, vrlo ozbiljno, bezbednosni rizik.
___________________________________________________

link: http://www.slobodnaevropa.org/content/kosovo_srbi_protesti/1751433.html
___________________________________________________

Dakle, koja je pozadina tih sukoba? Vidimo da se dole sliva jako puno para, novac dolazi iod albanske administracije, to smo saznali povodom one afere sa nabavkom medicinske opreme. Situacija gde se ne plaća carina pogoduje samo privatnim interesima. Neplaćanje carina je patriotizam ili nešto drugo?
Odlično!!! Dakle idi u KMitrovicu pa tamo troši to "sliveno puno para" i investiraj svoju kintu u privatni biznis!!!:rotf::rotf::rotf::rotf: Dabog da te tamošnji Srbalji hranili parama "slivenim od albanske administracije"!!! Neplaćanje carina šipačkoj narkodilerskoj bandi je veći patriotizam od tvog šipačkog ljuboguzja po Krsti!!! Uostalom kad mogu šipci da švercuju isčupane bubrege i rožnjače, onda nema potrebe da i Srbalji plaćaju bilo šta nepostojećoj državi!!!
 
Poslednja izmena:
Odlično!!! Dakle idi u KMitrovicu pa tamo troši to "sliveno puno para" i investiraj svoju kintu u privatni biznis!!!:rotf::rotf::rotf::rotf: Dabog da te tamošnji Srbalji hranili parama "slivenim od albanske administracije"!!! Neplaćanje carina šipačkoj narkodilerskoj bandi je veći patriotizam od tvog šipačkog ljuboguzja po Krsti!!! Uostalom kad mogu šipci da švercuju isčupane bubrege i rožnjače, onda nema potrebe da i Srbalji plaćaju bilo šta nepostojećoj državi!!!

hm, ne kradi mi ideje. Ja sam prvo rekao da vi patriJote odete dole, a ne da smrdite po Srbiji.
 
Kad je bila afera sa nabavkom medicinske opreme onda se provalilo da oni uzimaju pare i od Srbije, u domovima zdravlja, ali od kosovke administracije za iste medicinske uredjaje. O tome B92 javljao u emisijama, pominjali i imenom upravnika doma zdravlja koji je tu nešto, po njima, muljao.

Šta bi mi bez B 92 .Nikad ne bi saznali za tako važne događaje na KiM kao što je to muljanje u nekom domu zdravlja.Zato im zločini nad Srbima na Kim , nisu važni.Ne može sve u program.
 

Back
Top