power,black,british,hevay,hair,death,doom,nu,prog,speed

hellowen me smara... :lol: dosadni su kao...UHH!

e pa zasto onda u "huperu" u vezi clanka sa nightwishem pise "finski hevay metal band?"Rekla bih da za one,koji nisu dobro upuceni pogresno inerpretiraju...mozda cak i to "izjasnjenje",u ostalom si bio na tom sajtu?pod opcija power/progressive?e pa.../svi ljudi tamo se razumeju u to sta slusaju,ako njih 288 potvrdjuju moju potvrdu,razmisli malko,jjeerr se blind guardian-i nalaze na toj temi-power/progressive
 
Ok Jo,cak sam video i da se Accept nalaze u opciji Powera,izgleda da ljudi koriste termin Heavy Metal kao objektivan,pa tek onda idu podzanrovi,ali toga nije pre bilo.
Mislim,greska je do onih koji ocenjuju sta je power a sta Heavy,jer ova rec ipak oznacava pravac,a ne definiciju.
Isto kao sto mnogi mesaju Death i Black.
Sve je sada postalo stvar samovoljnog tumacenja a nikako prave istine koja je vladala osamdesetih i ranije.
Samo se pitam kada ce Blind Guardian da izdaju novi album i da li ce premasiti kvalitet "A Night At The Opera".
 
Hansi Küsch je jos 1987 godine,zajedno sa Kai Hansenom rekao da je Blind Guardian,band koji je promenio ime iz Lucifer's Heritage,svira cist Heavy Metal.I sa obzirom da su sva 4 clana Blind Guardiana istakla kako im je omiljeni album,cak koji je sluzio za uzor,"Rage For Order" od Queensryche,i da su sve pesme od prvog albuma pa nadalje pravljene zestoko pod uticajem bas ovog albuma,nikako onda Blind Guardian ne moze biti power band.Iako su u pocetku imali istu brzinu kao Helloween na pocetku karijere i Running Wild.
Razmisli malo Jo gde je granica powera i Heavya.
 
pa ok je Jo,i meni to svi kazu,i za mnoge bandove,pa cak i za danasnje Helloween,ali drzi se ti onoga sto je sam Hansi i kompanija izjavio.
Mislim,"Battalions Of Fear" nikako ne moze da bude power metal album jer je zaista maltene kopija brzine prvog Helloween albuma."Follow The Blind",tu su malo usporili zahvaljujuci Kai Hansenu,koji je dosta svirao sa njima.Treba uzeti u obzir da su clanovi Blind Guardiana jako mladi,Thomen je 1970(!!!) godiste.
"Tales From The Twilight World" je remek delo,fantastican album,a sa Tolkinom su se tek uhvatili samo za momenat na eksperimentalnom "Nightfall in Middle-Earth",i posle su napustili Tolkina i sve te price.
Seti se da je i Helloween imao izleta u takve vode,sa velikim eksperimentisanjem na albumu "Chameleon",ali je to i dalje ostao Heavy.Pa onda Judas Priest sa mekanim albumom "Turbo",ali opet se nota Heavy Metala provlacila kroz ceo paket.
A da ne govorim o Scorpions koji su sasvim eksperimentisali do skoro ubijacko-razarajucih distorzivnih albuma koji spadaju u najteze Heavy Metal albume,pa onda nekoliko slucajno sporih i mekanih albuma.
ali sve je to Heavy Metal,nikako power niti bilo sta drugo.
Drugacija je stvar sa Therion koji su poceli kao Death metal a zavrsili u Symphonic metal vodama.

Zaista,poslusaj totalno Blind Guardian i videces da tu nema ni traga od powera.Moze svako da prica sta god hoce,ali njihov pristup muzici je jasan:kroz "Rage For Order" album od Queensryche.
 

Back
Top