POŠTANSKE MARKE

Nova sam na forumu, profil sam i napravila isključivo zbog ove teme... Ne znam mnogo o markicama, poništenim, neponištenim, starim razglednicama sa markicama i bez, sa tekstom i bez... Koliko sam čula vrede mnogo, al po porukama koje sam pročitala ovde, i nije baš tako. :) Došla sam do dosta starih markica iz raznih zemalja, kao i kolekcije olimpijskih igara.. Interesuje me ko bi u Beogradu mogao da ih pogleda? Videla sam i u prvim porukama da je KUATO, upućivao ili bar spominjao klub filatelista u TCu Slavija, sa sve vremenom kad su tamo i danom, al to je bilo pre 4 godine :D Pa me interesuje zna li neko da li se ti ljudi idalje tamo mogu naći? Pozdrav, hvala :)

Мој отац је професионални стари филателиста па ако си у Београду он може да ти процени бесплатно а можда и откупи ако је заинтересован за твоју колекцију. Можеш ти мени послати или овде поставити и скениране или фотографисане те марке, али да се не мучиш, а и не може баш тачно да се види док се не виде уживо, боље да их он уживо погледа. Клуб Филателиста на Славији и даље ради и мој отац је тамо сваке недеље већ преко 20 година.
 
Мој отац искусни филателиста је погледао ове ваше марке и каже да их можете продати до 20 евра, ако нађете купца, а то можете например у Београду у Клубу филателиста који се тамо скупљају на продају и куповину сваке недеље од ујутру до око 13 часова.
 
hvala vlado .. znaci sve zajedno su 20 eur?
Па ви сте питали за све заједно. Појединачно вреде нека мање нека више. Не знам за колико пара ћете наћи купца и кад али максимум можете до 20 евра да добијете за све те марке, каже мој ћале.
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,nova sam na forumu,dobila sam album sa starim markicama za koje bih zelela da znam da li imaju neku vrednost a nigde ne mogu da nadjem nesto kao online katalog ili nesto slicno... Molim za pomoc oko procene vrednosti,imam raznih markica iz raznih delova sveta i starih i novijih...
 
Zdravo svima,nova sam na forumu,dobila sam album sa starim markicama za koje bih zelela da znam da li imaju neku vrednost a nigde ne mogu da nadjem nesto kao online katalog ili nesto slicno... Molim za pomoc oko procene vrednosti,imam raznih markica iz raznih delova sveta i starih i novijih...

Да би се процениле марке прецизније морају да се виде уживо и провере са каталогом и разним справицама па ако сте у Београду може мој отац искусни филателиста да вам процени бесплатно, или да их скенирате или фотографишете и пошаљете ми на мејл vjbgdser@eunet.rs па да вам мој отац отприлике процени вредност. А за 100% тачну процену код неких марки треба дуго испитивање и стручњак атестатор који утврђује да ли је марка оригинал или фалсификат али они то наплаћују и издају атест (потврду односно доказ да је марка оригинал) без којих не можете продати неку скупу марку по цени те оригиналне марке, и тај атест се плаћа. Али велику већину марки може и мој отац да вам процени бесплатно јер се око 50 година он бави филателијом. Итд.
 
Imam cetiri albuma, sa oko 1600 postanskih markica iz celog sveta, ima dosta starih....Da li se neko razume da mu posaljem slike na mail?

 
Imam cetiri albuma, sa oko 1600 postanskih markica iz celog sveta, ima dosta starih....Da li se neko razume da mu posaljem slike na mail?


Javite mi se na mejl milooos90@gmail.com i posaljite mi neke slike da vidim o cemu se radi.

- - - - - - - - - -

Posedujem veliki broj markica, da li neko moze da mi kaze njihovu vrednost?! :D

Javite mi se na mejl milooos90@gmail.com i posaljite mi neke slike da vidim o cemu se radi.
 
Posedujem veliku kolicinu tabaka(10x10) posleratne Jugoslavije.Markice su nepecatirane i u perfeknom kvalitetu,sa svim varjantama(npr. zubci na markicama,mala i velika ptica...itd.)Interesujeme da li se moze to negde prodati i da li ima ko da otkupi celu kolicinu?
 
Pozdrav imam ovu markicu Americka je pa me zanima da li neko mozda zna njenu vrednost. ja sam istrazivao na netu ali bezuspesno nigde nisam mogao da nadjem nista... Ja sam vise numizmaticar :D ako neko ima informacije unapred hvala.
img0692-1.jpg
 
takva marka je vec bila na ovom forumu pre okjo dve godine ali u mnogo loshijem stanju...
To je Cinderella ili poster marka...na njoj pishe kojim povodom je izdata...o tome ste vec dobili neke odgovore ovde http://www.stampcommunity.org/topic.asp?TOPIC_ID=37152
To nije poshtanska marka ali ima ljubiteljsku vrednost znachi ako nekog interesuje iz bilo kog razloga on ce reci svoju cenu koju je spreman da plati i to je po pravilu niza cena od one koju ste se vi nadali ali poshto se bavite numizmatikom to sigurno znate jer je ista situacija sa tokenima kojih nema u katalozima...znachi cena se odredjuje slobodnom pogodbom...stavite na aukciju sa nekom pochetnom cenom koja Vama odgovara na Limundu ili Licidu i videcete koliko su ljudi spremni da plate..medju njima mozda i ja..
Tako ce ostati neki trag na Internetu pa ubuduce kad neko postavi isto pitanje znacemo koliko to vredi...
pozdrav..
inache i ja sam kao i Vi verovatno guglao skoro sat vremena i nema nikakvog podatka o ovoj marci...
 
Jedino da ih odneseš na neko okupljanje kolekcionara i da vidiš tamo, vrednost im nije neka ogomna. U Apatinu će biti početkom jula jedno tako okupljanja u sklopu "Ribarskih večeri" pa će se u sklopu toga vršiti i procena poštanskih maraka.

Videću ako stignem da naparavim koju fotku, pa ću postaviti ovde.
 

Back
Top