Poslednja lunova avantura – četvrto poglavlje/1

- Hiljadu mu razbesnelih ukletih gusara, onaj suvozemni kit ulješura gotovo nam je došla glave. -
Dok je zavijao Semovu ruku par kilometara dalje, Lun je znao da više nema baš nijednog razloga da ne ispriča svom dugogodišnjem i razgalamljenom saradniku sve što zna. Zato započe ispočetka:
- Sredinom februara Markinč me je nazvao i rekao mi je da postoji nešto u čemu mu je potrebna moja pomoć. Iznenadio sam se začuvši ga posle tolikih godina, ali kako sam znao da on nikada nije prestao da traži svoju reportažu života, nisam se previše začudio kada me je zamolio da mu pravim društvo na sastanku sa nekim isluženim vojnikom. Taj izvor je bila Elizabeta Rajt, otpušteni vojnik pod ugovorom, koja je do kraja prošle godine služila baš u onome kampu u kome smo malopre bili. Cela njena priča se može svesti na nekoliko činjenica. Kao prvo, hotel je stecište ekskluzivnog sveta, počevši od šeika i vladajućih ljudi mnogih država, preko najmoćnijih ljudi iz krugova biznisa, sve do najuticajnijih kriminalaca današnjega sveta, ali u to si se već i sam uverio. Ono što i sam možeš da pretpostaviš je da se iz izbegličkog kampa, protivno njihovoj volji, regrutuje seksualno roblje namenjeno zadovoljavanju izvitoperenih prohteva gostiju. Ima tu i nešto što još nismo videli, ali je cilj naše misije da to dokažemo. Rajtova je tvrdila da je u stvari najveća atrakcija turističke ponude “Iskušenja” dozvola za mučenje i ubijanje izbeglica iz kampa! Ne treba posebno da ti napominjem intenzitet svoje mržnje prema mojim nekadašnjim mentorima Braunu, Majnardu i Falkonu. Po rečima gospođe Rajt, baš su oni organizatori celog ovog zločinačkog poduhvata. Nisam imao baš nikakvog razloga da sumnjam u tu njenu tvrdnju, jer niti me je poznavala, niti je mogla znati da mi ti ljudi nešto znače. Slučajna podudarnost tri imena je toliko zanemarljiva da je možemo slobodno isključiti. Dakle, pre svega sam zbog njih pristao da učestvujem u ovom poduhvatu.
- Milion mu globalnih zavera, sad kad smo otkriveni neće nam biti lako! Nemamo čak ni šator, a ja se bojim da su moja omatorela leđa preosetljiva na vlagu! Ima da iskijam ovaj tvoj Montenegro! - zakuka Sem.
- Zar će vlaga da spreči starog morskog vuka poput tebe da se obračuna sa tim pacovima? - nasmeja se Lun. - Ne brini. Rajtova nam je takođe odala neke stvari koje su se pokazale izuzetno dragocenima. Naime, ona je bila neka vrsta pasioniranog ljubitelja prirode i često je odlazila u dugačke šetnje, ne bi li izbacila iz sebe kajanje zbog onoga u čemu je nevoljno učestvovala. Njeno otkriće je i jedna dobro skrivena pećina do koje ćemu uskoro stići. Veruj mi da Markinča gotovo nisam prepoznao. Toliko je truda i spretnosti uložio u ovaj poduhvat da je to za svaku pohvalu. Najvažniji uspeh mu je to što je saznao za dve suprotstavljene struje u Pentagonu, koje zbog svojih političkih mentora ne mogu delovati otvoreno. Jedna od tih struja stoji iza ovog monstruoznog projekta, dok je druga žarko zainteresovana za obelodanjivanje cele priče, jer bi time zadali odlučujući udarac svojim protivnicima. Markinč je kontaktirao predstavnike protivnika projekta “Hotel Iskušenje” i dobio je svu potrebnu podršku za svoju misiju, uključujući i vojni desant ukoliko bude u stanju da dokaže svoje tvrdnje. Odmah je od njih dobio satelitske snimke terena, kao i vojne mape na osnovu kojih sam isprogramirao simulaciju ovdašnjeg terena, a u nju sam uneo i veoma detaljna uputstva iz opisa predela koje mi je dala Rajtova, pa ga zahvaljujući tome poznajem kao sopstveni džep. - pokuša Lun da uteši staroga saborca, ali to nimalo nije smirilo odvažnu starinu.
- Pećina?! i ti misliš da je to mnogo manje vlažno od šume?
- Pre oko mesec dana Markinč je iskoristio ponovo naše saveznike i uz pomoć njihovih helikoptera je dopremio sav potreban materijal i ljude, koji takođe pripadaju našim saveznicima, potrebne da se oformi jedno sasvim ugodno tajno sklonište. Nisam mogao ni da pretpostavim da će nam ono toliko brzo biti potrebno, ali je dobro što je spremno. Naravno ljudi su dovedeni samo da izgrade skrovište, ali nisu više ovde, a Markinč bi trebalo da je već stigao. - razjasni Lun svoju priču o novome skrovištu.
- Opa, ovo ja zovem iznenađenjem. Videću dakle i starog dobrog Artura! Ali moram ti nešto priznati. Malopre, kada smo se sukobili sa onom trojicom, shvatio sam da više nisam okretan kao nekada, mada me šaka i dalje dobro služi, milion mu morskih nemani! - žalio se i dalje Sem.
- Cilj naše misije nije da preduzimamo ofanzivne akcije, već da alarmiramo jedinice u stanju pripravnosti koje se nalaze na teritoriji Montenegra, čim budemo sigurni da će se njihov upad odigrati u trenutku nedozvoljenih događanja u kampu Taj dogovor je bio više nego neophodan, jer nismo više nimalo mladi, pa je rizik da poginemo neprihvatljivo visok. Veruj mi, mnogo mi je laknulo kada si se izborio za to da pođeš samnom. Bez obzira na to što smo otkriveni, ono što sam planirao, ja sam i uradio. Sinoć sam bezbednosni sistem hotela bežičnim putem povezao sa skloništem, a malopre sam i u kampu postavio seriju minijaturnih kamera, takođe povezanih sa našim sistemom. - Razjasni Lun svoje dotadašnje aktivnosti.
- Sirenine mu pesme, pa ti nisi nimalo gubio vreme! Dakle ostatak našeg letovanja će se svesti na buljenje u televizore, nije li tako? - zabrunda Sem
- Možda, ako ono što sam sinoć i danas video nepredviđeno ne promene situaciju. Sinoć, dok sam se vraćao u u sobu, u društvu Ernestine Braun video sam nekoga koga nikako ovde nisam očekivao. Vilhelma Štrausa!
– Vilhelma Štrausa! Doktora Štrausa?! ONOG doktora Štrausa, hiljadu mu barakuda?!
- Da, baš njega. Bio je naćelnik mentalne ustanove u kojoj je otkrivena čudna i smrtonosna bolest kod pacijenata. Suđeno mu je zbog primene eutanazije i to je vreme kada su ga mas mediji učinili poznatijim od Dr. Mengelea. Međutim, kasnije je, zbog predugog suđenja, javnost izgubila interes za njega i većina ljudi nije ni zapazila čudnu presudu koja je posle skoro tri godine doneta u tome slučaju. Naime svi njegovi pacijenti su umrli od starosti, što isključuje mogućnost eutanazije, zbog čega je oslobođen svih optužbi. Imao sam prilike da vidim neke nalaze komisije i Džejn mi je potvrdila da su nalazi autopsije profesionalno izvedeni, bez ikakve mogućnosti da je načinjen ikakav propust, slučajan ili nameran. Ali neki od tih pacijenata bili su dvadesetogodišnjaci, što nikako ne odgovara nekome ko umire od starosti. Iako me je slučaj neopisivo zaintrigirao, nikada se njime nisam ozbiljnije pozabavio. Znaš i sam kakva je Džejn kada je u pitanju naš stari način života. - razjasni mu Lun.
- Pa te to ipak nije navelo da odbiješ matorog Artura. - pecne ga Sem.
- Rekao sam ti već da su na moju odluku odlučujući uticaj imali moji bivši mentori Braun, Majnard i Falkon. Ali kako bilo da bilo sada smo tu, Seme. Po tvome mišljenju koliko godina ima Glorija Ešton? - najednom zapita.
- Koja Glorija Ešton, stotinu mu bakalara? - Sem je izgledao zbunjeno
- Žena koju smo malopre videli u kampu u društvu onog krimosa i jedne prelepe devojke. - razjasni mu Lun svoje pitanje.
- Koliko? Pa... Četrdeset, možda pedeset? - nećkao se Sem neodlučno.
- Ne Seme. Njen pratilac se zove Pacov Bil i bio je pripadnik prve Braunove bande. Glorija Ešton je bila jedna od njihovih prostitutki, i po mome računanju oboje moraju imati negde oko osamdesetak godina!
- Milijardu mu Metuzalema! Da ih nisi sa nekime pomešao? - prasnu Sem.
- Nema šanse. Biće da smo opet na tragu neke pomame za besmrtnošču. i nije samo to ono što me muči. Njih dvoje su pouzdan signal da ona trojica imaju veze sa ovim događajima, ali oni istovremenu čine priču gospođe Rajt vrlo izvesnom. Glorija Ešton je bila vrlo posebna prostitutka, specijalizovana za mazohiste. Bila je poznata kao Crna Udovica, utegnuta u kožu i opremljena korbačima i lancima. Njene seanse su ljubiteljima bola donosile neslućene dubine. Ali ona svoj posao nije radila poput drugih prostitutki. Poticala je iz bogate porodice i nije bila prinuđena da se bavi tim poslom. Ona je taj posao VOLELA! Sudeći po pogledu kojim je odmeravala onu devojku, ne mislim da je čeka prijatan provod. Ali o tome ćemo misliti kad budemo na sigurnom. Rana ti je sređena i vreme je da polako krenemo. - Rekavši to Lun potera kola prema početku šumovitog terena koji je počinjao nedaleko od mesta gde su se nalazili.


images
 
Da mi se svidja nacin kako pricu donosis, to vec i sam znas. Jedino sam pomalo nezadovoljna prekidima, sta ces - nestrpljenje. z:) Ono sto mene uvek iznenadi kad su tvoje price u pitanju, jesu teme o kojima pises.
Koriscenje najsiromasnijih slojeva drustva za izivljavanje seksualnim putem - to je na neki nacin vec postalo 'dobar dan'. Izopaceni mocnici sve cesce beze od te ustaljenosti i pribegavaju novoj zabavi - mucenje i ubijanje pojedinaca, (polu)legalno tj. placeno.
Odlican izbor. Ne znam koliko detaljno ces se baviti tom tematikom ili ce to biti samo usputna napomena da pojaca utisak i zacini pricu, ali mi se to dopada i ozbiljno me zaintrigiralo.

Zaboravila sam da kazem dobro jutro, cak je na momente i suncano. z:poz:
 

Back
Top