Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj tata je u nedelju otisao na tu 11icu i jos uvek se nije javio...kako se odatle komunicira sa porodicama? Malo brinemo jer smo pokusali da pozovemo firmu u BG ali brojevi ne rade i nemamo nikakvu informaciju...
+00000000000000000000000000000000000009

ne brini sigurno je sve ok....ja se sa mojim muzem dopisujem preko fejsa...ali od sinoc se nije javio,a trebao je....i ja sam UZASNO zabrinuta jer je sinoc imao temperaturu 40....reci kako ti se zove tata i sta radi pa cu pitati mog muza da ga pronadje....samo kad se jai
 
Moj tata je u nedelju otisao na tu 11icu i jos uvek se nije javio...kako se odatle komunicira sa porodicama? Malo brinemo jer smo pokusali da pozovemo firmu u BG ali brojevi ne rade i nemamo nikakvu informaciju...
+00000000000000000000000000000000000009

1. телефон (сателитски телефон)
2. интернет (фејсбук, скајп? вибер?..)
верујем све је у реду не брини, сигурно су неки прекиди у питању.привремени
 
ok..reci mi i za to kako se odvija...cisto da znam...
за тесаре, армираче... овако је било у Златиборској.... пријавиш се, попуниш податке у упитнике, све о себи, занимања... после одеш у канцеларију на разговор, пита те 5-6 питања... следећих дана достављаш потребну документацију и чекаш да те позову.
 
ne brini sigurno je sve ok....ja se sa mojim muzem dopisujem preko fejsa...ali od sinoc se nije javio,a trebao je....i ja sam UZASNO zabrinuta jer je sinoc imao temperaturu 40....reci kako ti se zove tata i sta radi pa cu pitati mog muza da ga pronadje....samo kad se jai

A jel i Vas muz na Nps11? Moj tata radi kao bravar i zove se Slobodan. U nedelju je krenuo i stigao tamo u utorak. Ocekivali smo da se javi, ali za sada nista pa brinemo...
 
ne brini sigurno je sve ok....ja se sa mojim muzem dopisujem preko fejsa...ali od sinoc se nije javio,a trebao je....i ja sam UZASNO zabrinuta jer je sinoc imao temperaturu 40....reci kako ti se zove tata i sta radi pa cu pitati mog muza da ga pronadje....samo kad se jai
uh, sad me uplasi sa temperaturom.. tolikom. kako je? moj je muz jos u putu a u utorak je krenuo iz bg-a i stize na 11icu pretpostavljam sutra popodne. kakvo je vreme sad tamo?
inace, za sada se cujemo porukama, on je na 063.
pozdrav
 
uh, sad me uplasi sa temperaturom.. tolikom. kako je? moj je muz jos u putu a u utorak je krenuo iz bg-a i stize na 11icu pretpostavljam sutra popodne. kakvo je vreme sad tamo?
inace, za sada se cujemo porukama, on je na 063.
pozdrav
ma on je sklon visokim temperaturama...ali kad je kuci sve je drugacije...ne znam nista...cekam...ne pomeram se od kompa...a vreme tamo je oko -30...i to je kaze prihvatljivo...a za 063 ne znam sta da kazem...mi ne koristimo telefone za komunikaciju
 
uh, sad me uplasi sa temperaturom.. tolikom. kako je? moj je muz jos u putu a u utorak je krenuo iz bg-a i stize na 11icu pretpostavljam sutra popodne. kakvo je vreme sad tamo?
inace, za sada se cujemo porukama, on je na 063.
pozdrav

U utorak je krenuo a stize u petak popodne ? Pa gde su se toliko zadrzali ?? Da li su prenoćili u Moskvi ? Pitam jer ja u subotu uvece isto krecem ka 11ici..
 
U utorak je krenuo a stize u petak popodne ? Pa gde su se toliko zadrzali ?? Da li su prenoćili u Moskvi ? Pitam jer ja u subotu uvece isto krecem ka 11ici..

pa da, nisu imali direktan let, pa su cekali u irkucku, skoro pa citav dan, avion za lensk. i tu je bilo promena par sati pre poletanja iz bg-a, posto su trebali da putuju preko jakucka - valjda.
inace, i potpisivanje ugovora je bilo u 9 uvece u bg a avion tek oko 7 ujutro, tako da je i u startu samom cekao vec u surcinu, jer nismo iz bg-a...
to mozda i nije tako lose, jer su malo odspavali u hotelu, on i kolega, u irkucku i odmorili od puta, dotadasnjeg.
 
pa da, nisu imali direktan let, pa su cekali u irkucku, skoro pa citav dan, avion za lensk. i tu je bilo promena par sati pre poletanja iz bg-a, posto su trebali da putuju preko jakucka - valjda.
inace, i potpisivanje ugovora je bilo u 9 uvece u bg a avion tek oko 7 ujutro, tako da je i u startu samom cekao vec u surcinu, jer nismo iz bg-a...
to mozda i nije tako lose, jer su malo odspavali u hotelu, on i kolega, u irkucku i odmorili od puta, dotadasnjeg.

bas su ga zakomplikovali.. i ja uvece potpisujem ugovor ali sam mislio da je let negde oko ponoci.. hvala na info :)
 
bas su ga zakomplikovali.. i ja uvece potpisujem ugovor ali sam mislio da je let negde oko ponoci.. hvala na info :)

jesu, sreca nije bio sam.. ne znaci da let nece i biti oko ponoci, tu nikom nista nije isto osim situacije u kojoj smo.
inace, kaze u lensku je kao u zamrzivacu... :( sad vahtom putuju i mislim da su mozda i stigli na odrediste...
 
Evo vam i brojevi sada sam pitao stare moje kolege i stare radnike sefovi brigadiriri za zavrsne radove,nisam prvo hteo zbog GOSPODJE SOLARI IZ RAZLOGA STO SE PRAVI PAMETNA.i misli ako joj muz radi dva meseca zna sve ja sam gospodjo SOLARI radio u velestroju dok vi niste ni znali za tu firmu koja je u to vreme se zvala amerco pa posle hopex pa sada velestroj. i imam jako puno stare moje garde u velestroju koji su samnom radili a sada su neki i sefovi brigadiri pa i jedan direktor sa svima sam i dan danas u kontaktu i vrlo dobro znam za molere i gipsare sta se desava toliko.a brojevi su vam 011 6555980 ili 0116555976 ima jos probajte na ove
izvini molim te...ja mislim da ovde svako prenosi svoja iskustva...ovo su nasa iskustva DO SAD....sto ne znaci da ce ostati tako....i moj muz ne radi 2 meseca...nisi bas obavesten...a tvoj bes resavaj sa samim sobom ne znam zasto si se zakacio za mene covece....svaka cast sto si toliko dugooo radio tamo....pa me cudi da za toliko zaradjen novac sedis pored kompa i svadjas se sa jednom GOSPODJOM SOLARI,a pritom citam poruke unazad i nemam pojma sta sam ja to pametovala pa me prozivas....samo ti kontaktiraj sa tvojI brigadiRI...sefoVI...mene obidji molim te
 
izvini molim te...ja mislim da ovde svako prenosi svoja iskustva...ovo su nasa iskustva DO SAD....sto ne znaci da ce ostati tako....i moj muz ne radi 2 meseca...nisi bas obavesten...a tvoj bes resavaj sa samim sobom ne znam zasto si se zakacio za mene covece....svaka cast sto si toliko dugooo radio tamo....pa me cudi da za toliko zaradjen novac sedis pored kompa i svadjas se sa jednom GOSPODJOM SOLARI,a pritom citam poruke unazad i nemam pojma sta sam ja to pametovala pa me prozivas....samo ti kontaktiraj sa tvojI brigadiRI...sefoVI...mene obidji molim te

Gospodjo solari ja vise neradim u velestroj iz razloga sto to vise nije ista firma kao pre,a i nasao sam u srbiji dobar posao da nemam potrebe da idem vise i zamlacujem se njihovim obecanjima,a sto sedim ispred kompijutera ,gospodjo solari ja mogu i mozemi se ,a sto se tice zaradjenih para mnogo sam zaradio ubilo se vise ovde zaradim jel radim 12 meseci i svaki mesec imam platu a tamo radis najvise od 3 do 6 , i odvojen si od kuce a pritom kada se preracunas kvalitetan majstor i ovde malo manje zaradi nego tamo.a sto se tice kontaktiranja to su moje bivse kolege koji su samnom radili.ja sam dao coveku savet da za molere pouzdano znam najmanje ima posla,jel nemaju vise za njih posla kada se zavrsi nps11 i nps 19. bolje na drugo mesto da trazi posao nego da ga ovde zavlace ko zna kolko jel kada zavrse te poslove nemaju ni za stalne molere,jel su pre moleri radili i kao farbari pa je bilo za njih non stop posla sada vise nema toga jel imaju sada i farbare.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top