Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мислим да предност у Русију имају ликови који дају лову. Тако ви који хоћете на фињака и поштено стрпите се. Хоћу рећи стрпите се МНОГО. :hahaha: Зна се ко је приоритет на списку.

Ne zna se bato.polako to sto si besan ne znaci da treba da opletes po svima.Drugarski ti kazem

Pridrzujem se recima dekarusa, svi smo mi neke stvari uocili ali polako sa teskim recima, znas kako se kaze ,,Use i u svoje kljuse" a ima i ona ,,Ne pljuj nikada na gore" samo drugarski ti kazem i ne branim nikoga ...
 
A be,da vi ja nesto kazem. Ja zva i neku agenciju sto si reklamiraju po oglasi,a salju preko Velestroj. Ne je bas tako da ako platis ides pre. traze 900 dinara pa ti daju neko papirce da odneses u Zlatiborsku a traze ti 100 evrici od prve plate. ja nisam isao preko njih jer sto bi davao pare ako moram ja da odnesem papirce u firmu.tako da sam isao direktno u firmu. Eto,da vi pomognem malo,onako drugarski :)
 
A be,da vi ja nesto kazem. Ja zva i neku agenciju sto si reklamiraju po oglasi,a salju preko Velestroj. Ne je bas tako da ako platis ides pre. traze 900 dinara pa ti daju neko papirce da odneses u Zlatiborsku a traze ti 100 evrici od prve plate. ja nisam isao preko njih jer sto bi davao pare ako moram ja da odnesem papirce u firmu.tako da sam isao direktno u firmu. Eto,da vi pomognem malo,onako drugarski :)

Samo ti pisi sve sto znas,svaka ali bukvalno svaka informacija je bitna.Osim ako nije neka fabrikovana laz.Nego,jesi ti od Vranje ili od Nis?
 
Radno vreme 08h - 18h



Informacije i prijave


062 833 0 834 Zoran Stanković

060 3777 004 Savo Banjac OVO JE JEDNA AGENCIJA.
Svi zainteresovani kandidati za rad u inostranstvu, mogu se javiti na jedan od sledećih brojeva:
- 064/611 0 222
- 065/842 0 875
- 063/379 910 - OVO JE DRUGA.
011 / 303 -81 -54 OVO JE TRECA. Gradex Agencija
Ja sam zvao ove prve,ali nisam saradjivao sa njih. I lepo pise odakle sam.nisam ni iz Nis ni iz Vranje.Ja sam Vlasotincanin.
 
Radno vreme 08h - 18h



Informacije i prijave


062 833 0 834 Zoran Stanković

060 3777 004 Savo Banjac OVO JE JEDNA AGENCIJA.
Svi zainteresovani kandidati za rad u inostranstvu, mogu se javiti na jedan od sledećih brojeva:
- 064/611 0 222
- 065/842 0 875
- 063/379 910 - OVO JE DRUGA.
011 / 303 -81 -54 OVO JE TRECA. Gradex Agencija
Ja sam zvao ove prve,ali nisam saradjivao sa njih. I lepo pise odakle sam.nisam ni iz Nis ni iz Vranje.Ja sam Vlasotincanin.
To sam kasnije video.Nisam ni obracao paznju na lokaciju.Pardon.
 
Momci nije nikakva tajna a ni posebna pamet potrebna da se shvati da su prioritet svi koji dodju preko agencije upuceni sa tim papiricima. Nimalo fabrikovana informacija nije kada kazem da znam dva primera iz mesta odakle sam i to ljudi iz sire familije koji su otisli preko agencije na probni rad i dali cca 200 evra. Jedan bio januara na probi a u Tjumenu je od pocetka marta, dok ovaj drugi vodjen prvim primerom nije cekao ni mesec dana da ode a verujte mi da nezna kojom rukom pise i nezna gde je levo. Tako da... je suva istina da je javna tajna da se ide pre preko agencije. Ko tu sta ima od interesa ja neznam osim da je to cinjenica. Znam da je frka o tome ovde pisati jer ima iz redova firme dezurnih koji ovo redovno citaju da li po direktivi ili iz licne neke sujete i potrebe bem li ga. Ali... tako je....
 
Poslednja izmena:
Pridrzujem se recima dekarusa, svi smo mi neke stvari uocili ali polako sa teskim recima...
Наведи ми тешке речи које су уздрмале овај форум. Зар је проблем казати нешто што је навероватније истина.

- - - - - - - - - -

Momci nije nikakva tajna a ni posebna pamet potrebna da se shvati da su prioritet svi koji dodju preko agencije upuceni sa tim papiricima.
Сад ћеш другарски добити молбу да не говориш тешке речи. Немој тако писати, није у духу теме.
 
Momci nije nikakva tajna a ni posebna pamet potrebna da se shvati da su prioritet svi koji dodju preko agencije upuceni sa tim papiricima. Nimalo fabrikovana informacija nije kada kazem da znam dva primera iz mesta odakle sam i to ljudi iz sire familije koji su otisli preko agencije na probni rad i dali cca 200 evra. Jedan bio januara na probi a u Tjumenu je od pocetka marta, dok ovaj drugi vodjen prvim primerom nije cekao ni mesec dana da ode a verujte mi da nezna kojom rukom pise i nezna gde je levo. Tako da... je suva istina da je javna tajna da se ide pre preko agencije. Ko tu sta ima od interesa ja neznam osim da je to cinjenica. Znam da je frka o tome ovde pisati jer ima iz redova firme dezurnih koji ovo redovno citaju da li po direktivi ili iz licne neke sujete i potrebe bem li ga. Ali... tako je....
Poenta je skupiti informacije prave i tako se prilagoditi.Pricas gluposti na osnovu koliko si reko,dva primera.Plasis ljude.Apel na sve,ne dajte pare,nije poenta u tome.
 
Наведи ми тешке речи које су уздрмале овај форум. Зар је проблем казати нешто што је навероватније истина.

- - - - - - - - - -


Сад ћеш другарски добити молбу да не говориш тешке речи. Немој тако писати, није у духу теме.

Da li zelis da kazes da svako ko se vratio s tobom a ode nazad pre tebe,ima vezu ili je dao pare.Zivo me zanima.
 
Protekcija je uvek i svuda kod nas postojala pr. u zdravstvu u sudstvu u MUPu a da ne govorimo da u drzavni firmama se drugacije i ne mozes zaposliti pa zasto bi bilo drugacije u velikim firmama koje sa Rusijom rade. E sada negde je za protekciju dovoljno samo poznanstvo a negde pored poznanstva se mora i isprsiti koliko vec traze. Na nama koji smo bez protekcije ce uvek biti pravilo bori se kako znas i umes i potrudi da se nekom ne zameris pa da ti ne pomrsi konce. Pravilo je univerzalno i vazi za svaku vrstu zaposljavanja.
 
Poenta je skupiti informacije prave i tako se prilagoditi.Pricas gluposti na osnovu koliko si reko,dva primera.Plasis ljude.Apel na sve,ne dajte pare,nije poenta u tome.

Momak, gresis debelo. Mozda ne zelis u to verujes, a ja te uveravati necu. U kontaktu sam sa par ljudi koje kude diljem Rusije koji rade za ovu firmu pored one dvojice anonimusa koje sam pomenuo i delimo isto misljenje. Ja na osnovu svojih shvatanja a oni na osnovu svojih shvatanja i kontakata koje imaju neposredno i nemoj mi reci da ljudi koji su tamo neznaju kako je ko i preko koga dosao, tj kojom su putanjom stigli tu gde jesu. Nepodcenjuj tudje misljenje posebno na ovim stranicama jer nikada nisi nacisto sa kakvim informacijama ko barata ovde! Moje nastojanje ovde je da pomognem koliko mogu. Po meni je to sustina predugog cekanja jer je cinenica da ljudi koji idu preko agencije imaju kakvu takvu prednost u odnosu na nas koji cekamo po vise meseci. Naravno da ne treba davati pare unapred sem iskljucivo nakon prve plate. Eto ti si bio kao turista i kako si prosao?! Zadovoljan? Sreca je pa necekas dugo nego skoro mesec dana, a ni u najavi ti nije da ces skoro ici.
 
Momak, gresis debelo. Mozda ne zelis u to verujes, a ja te uveravati necu. U kontaktu sam sa par ljudi koje kude diljem Rusije koji rade za ovu firmu pored one dvojice anonimusa koje sam pomenuo i delimo isto misljenje. Ja na osnovu svojih shvatanja a oni na osnovu svojih shvatanja i kontakata koje imaju neposredno i nemoj mi reci da ljudi koji su tamo neznaju kako je ko i preko koga dosao, tj kojom su putanjom stigli tu gde jesu. Nepodcenjuj tudje misljenje posebno na ovim stranicama jer nikada nisi nacisto sa kakvim informacijama ko barata ovde! Moje nastojanje ovde je da pomognem koliko mogu. Po meni je to sustina predugog cekanja jer je cinenica da ljudi koji idu preko agencije imaju kakvu takvu prednost u odnosu na nas koji cekamo po vise meseci. Naravno da ne treba davati pare unapred sem iskljucivo nakon prve plate. Eto ti si bio kao turista i kako si prosao?! Zadovoljan? Sreca je pa necekas dugo nego skoro mesec dana, a ni u najavi ti nije da ces skoro ici.

Otisao sam bez agencije za mesec dana,znam moje kolege koji su predali pre mene pa jos cekaju da odu prvi put.Sad se to nesto resava.A ista tako se zna da svako ima pravo da bude nezadovoljan i da iskonstruise pricu u glavi kakvu hoce.Necu da se pravim tosa ovde ima povlacenja veza kao i svuda ali nema veze sa pravilom.Ovde je nesto drugo u pitanju.Potpisujem.

- - - - - - - - - -

Не. Али постоји велика вероватноћа да је неко дао паре, искористио везу.Мислиш да није немогуће?

Nista nije nemoguce ali taj neko nije vecina.Pa cak ni dobra manjina.
 
Otisao sam bez agencije za mesec dana,znam moje kolege koji su predali pre mene pa jos cekaju da odu prvi put.Sad se to nesto resava.A ista tako se zna da svako ima pravo da bude nezadovoljan i da iskonstruise pricu u glavi kakvu hoce.Necu da se pravim tosa ovde ima povlacenja veza kao i svuda ali nema veze sa pravilom.Ovde je nesto drugo u pitanju.Potpisujem.

Da... nema pravila. Slazem se. Svako ima pravo na svoje misljenje i ekskluzivu da ga ovde plasira. Zao mi je sto zakljucujes da je moje misljenje temeljeno na sujeti i nezadovoljstvu. Sujetan nisam a nezadovoljan jesam i ni u kom slucaju mi nije namera baviti se konstrukcijama u temi. Ti ovo prihvatio ili ne kao istinu, ono se desava pa kako god...
 
poenta je da nismo jedini na forumu.ja ne ostavljam decu kuci i idem u tamo neku Rusiju pa mi opet nije bilo svejedno odluciti se.Ovde imas uplasenih porodicnih ljudi koji zive na ivici egzistencije i nemoj da im jos vise punimo napunjenu glavu glupostima.
 
Можемо и да коментаришемо.Живи смо људи. Наравно да има свега па и злоупотреба, посебно ако се иде у Русију преко мањих подизвођача и сумњивих агенција. Какогод,поред лоше организације путовања "приоритета", веза, протекција, Велестрој је и даље најпоузданија фирма у Србији већ годинама што се тиче услова рада, хигијене, смештаја, превоза, хране, и оно што је најважније ПЛАТАМА, које су задовољавајуће и исплаћују се на време Зато ми смета у том чланку где се опањкава Хопекс, тј данашњи Велестрој. Узели су један негативан пример, а могли су на десетине хиљаде позитивних за које ја могу да посведочим.
Чуо сам да у Енергопројекту за 700 долара зидар ради, други су код Латиновића чекали плату месецима, Путеви ми нису поуздани.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top