Posao u Australiji

Hvala puno Palmo na odgovoru! :)

Ne znam samo zasto je taj apostile pecat u Bgu toliko skup. Ako nekog zanima procedura u Prvom opstinskom sudu oko overavanja kopija za inostranstvo evo linka

http://www.prvisud.com/o_sudu/medjunarodna.asp

Samo oni su toliko iskomplikovali ovo da ne verujem...

Inace, za paunicu odgovor za posao. Mog druga je kontaktirala jedna agencija za zaposljavanje ovde u Bgu. Ta agencija ga je zvala posto je nasla njegove podatke na sajtu infostuda trazeci potrebne inzenjere. A inzenjeri su joj trebali jer je ne znam kako uspostavila kontaktom sa jednom velikom australijskom firmom kojoj su trebali inzenjeri. I tako ispade da cemo mozda malo u Au :) Znaci cista posla, bez rodjaka iz Au itd, samo na osnovu CV i diplome

Pozz
 
Hvala puno Palmo na odgovoru! :)

Ne znam samo zasto je taj apostile pecat u Bgu toliko skup. Ako nekog zanima procedura u Prvom opstinskom sudu oko overavanja kopija za inostranstvo evo linka

http://www.prvisud.com/o_sudu/medjunarodna.asp

Samo oni su toliko iskomplikovali ovo da ne verujem...

E, stvarno s..nje što sve izmišljaju!
Ja sam moja dokumenta ovjerila u pisarnici suda i na pečatu mi piše:
"Potvrđuje se da je ovaj prepis istovjetan sa njegovim izvornikom.. itd.Taksa za ovjeru od3,60€ plaćena je i poništena."Dalje stoji koji sud je u pitanju, datum i potpis službenika, na kojem je udaren okrugli pečat

Nema nikakve pomeni ostranim zemljama, pečat je taj isti za sve.
E, sad, na prevodu dokumenata na engleski stoji na poleđini kvadratni pečat sudskog tumača. Ja sam imala puno dokumenata za prevod, a recimo svjedočanstva su me koštala po 20 € svako.

E budi pametan!
 
Halo halo ljudi gdje ste svi......?

Sidewalker moze li informacija o tome na koji nacin si nasao posao u Au? Imas li informaciju kako prolaze menadzeri osiguranja, da li je trazen taj kadar???

Molim te, jako mi je bitno.

Hvala unaprijed i pozdrav svima

Na strani 5 ovog topic-a sam opisao kako sam dospeo u Oz :). Mozes procitati da ne bih sada sve ponovo pisao, izvini. Za sada nemam info o menadzerima osiguranja, ali je jedno sigurno: da ovde ima posla za svakoga ko hoce da radi. I pod tim ne mislim da radi "kojekakav" posao, nego... uz malo truda naci ce posao u struci, siguran sam u to. Jedini je problem kako doci do ovde i naci barem prvi posao, dok ne naletis na onaj pravi. Na primer, kolega iz Juzne Afrike je dosao sa zenom nedelju dana pre mene... znaci pre skoro mesec i po dana i njegova zena je pre neki dan nasla posao u import-export firmi... isti onaj koji je radila u Africi. Tako da vidis... svako nadje ono sto mu odgovara, samo jezik da zna dovoljno. ******... lako je afrikancima kada im je drugi jezik engleski ;)
 
cestitam AMLAP i puno srece nadalje..................

sidewalker hvala na odgovoru. reci mi kakvi su utisci iz Au?
imas li neki sajt gdje bih mogla naci podatke firmi koje su osnovali nasi ljudi u Au?
zelim ti srecu i uspjeh u novom zivotu.
kao i svima nama koji tezimo tome ;-)
 
sidewalker hvala na odgovoru. reci mi kakvi su utisci iz Au?
imas li neki sajt gdje bih mogla naci podatke firmi koje su osnovali nasi ljudi u Au?
zelim ti srecu i uspjeh u novom zivotu.
kao i svima nama koji tezimo tome ;-)

Znam da ima jedna doktorka ginekologije ovde, ali sam to znao pre nego sam dosao. Jos sam svez u ovoj zemlji, pa ne znam ko gde sta ima od nasih ljudi. Jos se nisam ni uselio u stan koji sam rentirao :) . Jos sam u privremenom smestaju koji mi je obezbedila moja firma, tako da tek sada polako hvatam cake ovog zivota ovde, ali sam jedno shvatio od mnogih ljudi ovde i od pridoslica. U zapadnoj Australiji i inace u Au, se radi opusteno, bez zurbe i polako. Danas mi je i Englez rekao upravo to. Zasto je on dosao u Au... zato sto je opusteniji zivot i zato sto ne mora da juri za parama non stop. Ovde se sa jednom prosecnom platom moze lepo ziveti, a da ti supruznik cak i ne radi. Jos ako rade oboje... fuuuu... na konju ste :) . Sve mozes kupiti na kredit tako da ti je dosta stvari omoguceno na taj nacin. Komjuter i to vrlo dobar, za recimo 17 dolara nedeljno, a prosecna plata je oko 3500 dolara mesecno. Pristupacno je vrlo, ali se neki ljudi zalete, pa na kraju ispadne da mnogo kredita imaju i da ne mogu da postignu da plate. Ali, nije sve tako strasno... potrebno je malo samo zdravog razuma. To su oni ljudi koji dodju ovde i hoce da lece koplekse iz ranijih dana kada nisu to sebi mogli da priuste, a ovde kupuju sve i svasta. J... ga, toga ima svuda :) Inace, grad je vrlo lep i cist. U stvari je nesto na sta mi nismo navikli, bar ne ja. Grad ima u strogom centru nebodere i to nekoliko njih, a kada se udaljis sve su kuce prizemne. Pojedine zgrade su na dva sprata, retko na tri i obicno su za iznajmljivanje stanova. Ima i par solitera tako razbacanih po citavom gradu i oni su isto pretezno za iznajmljivanje. Grad je veliki bas zbog toga i proteze se duzinom 70km, a sirinom oko 30-40 km. Inace mi je vrlo tesko da se snadjem po njemu. Dosta sam puta zalutao :) jer mi je sve to prilicno isto, hehehe... dok ne zapamtis neke orjentire. Ceo grad je podeljen na kao manje gradice koji obicno u centru negde imaju trzni centar i sa skoro svim radnjama unutra. Naravno da tu nisu mehanicari i vodoinstalateri, ako me razumete :) . Imaju dosta parkova koji su strava sredjeni i po celom gradu su biciklisticke staze koje su povezane tako da do plaze iz svakog dela grada mozes doci bajsom, tj ako si sposoban za duzi put ako si u predgradju :).
Eto ... tako izgleda, a kako je ziveti u njemu... mislim da je dobro. Napominjem da sam ovde tek mesec dana ;) ali mi se svidja. Jedva cekam i jos da mi supruga dodje, e onda cu da uzivam. Ovako mi je dosadno malo. Ipak sam sam u stranoj zemlji ;)

Izvinite na duzem mailu ;)
 
hvala na opsirnom odgovoru sidewalker...:-))))

svaka rijec je jako bitna, bar za mene koji namjeravam doseliti u Au.....

imam ja neke poznanike u Perthu, koji su iz Bosne, pa stalno komuniciram sa njima.
oni su prezadovoljni zivotom koji im je omogucila Au i nikada nisu pomislili da se vrate....
imaju slicne rijeci hvale za TAJ zivot. Tko da, vjerujem, da ni ti neces biti razocaran. cak sta vise da ces biti srecan!!!! sto ti i zelim!

pozdrav
 
imam zavrsenu saobracajnu skolu,cetvrti stepen iprofesionalnu dozvolu B i C kategoriju i radno iskustvo 4god.Pored toga imam zavrseno varedno za autolimara,i tu imam preko 10 god radnog iskustva u porodicnom servisu.Intetresuje me gde da posaljem za proveru assessment ,i sta mi treba od dokumentacije.Molim ako neko zna da mi pomogne
 
Assessment za zanimanje autolimar, sto ti je povoljnije za apliciranje, radi organizacija TRA (trade recognation australia). Potrazi informacije na www.workplace.gov.au/tra
Ako znas dobro engleski i imas do 30 godina ti si na konju.
I jedna napomena - u radno iskustvo ti se racuna samo ono ostvareno posle sticanja diplome za odredjeno zanimanje. A to sto je u pitanju porodicna firma moraces dobro da pokrijes dokazima (ukoliko nisi bio prijavljen i nemas upisan radni staz) da bi ti poverovali da si zaista radio.
Poz...
 
Cao! :)

Pitanje za sve koji su imali ili imaju svog CASE OFFICERA u postupku dobijanja vize:

Da li mozete da mi kazete na koji nacin vas je case officer kontaktirao po podnosenju zahteva za vizu, tj da li vam je poslao e-mail ili vas je obavestio pismom na kucnu adresu??? I koliko vremena nakon placanja i podnosenja aplikacije vas je kontaktirao?

Pitam jer je moja aplikacija podneta pre jedno 10ak dana a jos mi se nije javio taj oficir za vezu...
 
Cao! :)

Pitanje za sve koji su imali ili imaju svog CASE OFFICERA u postupku dobijanja vize:

Da li mozete da mi kazete na koji nacin vas je case officer kontaktirao po podnosenju zahteva za vizu, tj da li vam je poslao e-mail ili vas je obavestio pismom na kucnu adresu??? I koliko vremena nakon placanja i podnosenja aplikacije vas je kontaktirao?

Pitam jer je moja aplikacija podneta pre jedno 10ak dana a jos mi se nije javio taj oficir za vezu...

Pozdrav dingdong ;)

Kada sam ja podneo za vizu tj. uplatio preko interneta, mislim 190 dolara, posle jedno dve nedelje sam im napisao mail, pitajuci ih isto pitanje: kada cu dobiti oficira? Rekli su mi da su tada upravo obradjivali vize podnete pre tri meseca, posto su bili u zaostatku, jer su imali mnogo prijava. Posle jedno 10ak dana sam dobio oficira i to tako sto su mi poslali automatski odgovor trazeci jos neke podatke koji su nedostajali i na dnu tog mail-a je pisala mail adresa i ime mog oficira. Naravno, uz objasnjenje da ako imam neka pitanja... da kontaktiram njega. Tako da je najbolje da ih za nekoliko dana, naravno najkulturnije i uz izvinjenje ;) (****** mora se ) pitas za tvoje stanje i kada da ocekujes da ti se neko javi po tom pitanju ;) Srecno ;)
 
Sidewalkeru, puno hvala!!! :)

Bas mi znaci ovaj tvoj odgovor, vec sam poceo malo da se nerviram, izgleda da ni tamo nisu previse azurni :). Ali ok, u ponedeljeak ce biti 2 nedelje od podnosenja aplikacije, pa cu im onda u Department poslati mail sa pitanjem oko Case Officera. Jer njima se uskoro uskrs pa da se ne desi da moram da cekam do kraja januara na oficira, taman da pa propitam da li sam sakupio prava dokumenta...

Hvala jos jednom i veliki pozzz! :)
 
Ljudi 2 nedelje, CO, 190 dolara...
Za 175 vizu 2000 dolara, case oficer se ceka 10 meseci...
Pada mi na pamet da odustanem od skilled migracije i jurim 457.
Samo da mi neko kaže kako da nađem poslodavca koji je voljan da me "uzme"...
Šta vi mislite o tome?
 
Desio mi se jedan slučaj, pa mi treba pomoć od ljudi koji su već dobili pozitivan assessment od TRA.
Od 1. septembra TRA je izbacio "Skill Pathway D" iz Uniform Assessment Criteria, u prevodu ne može se više verifikovati zanimanje samo na osnovu radnog iskustva od 6(7) godina.

Recite mi molim vas ako znate po kojoj putanji ste vi prošli, da bih znao da li sad vredi da šaljem papire.

Tree, molim te reci mi da li si ti slao papire po ovom novom Skill Pathway bez "D" i ako jesi na koji način i na koji tip vize ideš?Treba mi za prijatelja :)
 
Tree, molim te reci mi da li si ti slao papire po ovom novom Skill Pathway bez "D" i ako jesi na koji način i na koji tip vize ideš?Treba mi za prijatelja :)

Ne, upravo zbog te smicalice nisam još ni poslao, hteo sam da to "legne", pa da vidim o čemu se radi...
Mada mi vreme bezveze prolazi, a ništa mi nije jasnije, tako da ću verovatno poslati šta imam "na sreću".
 
Tree pogledaj malo ovaj sajt mozda ti pomogne u vezi kvalifikacija : http://www.aqf.edu.au/index.htm,
a ovo sam našla na TRA sajtu:
Pathway D
On 4 September TRA removed Pathway D from the
Uniform Assessment Criteria (UAC) until further
notice.
Stay tuned for a further announcement about the
future of Pathway D early in the new year
.

Po Novoj godini će izgleda ponovo da uvedu D u assessment.
 
Štagod...
Čekam pa vidim, u medjuvremenu uplatih IELTS.
Da li je bio isti ispit kao što je u onim knjnigama sa artefact.ru? Posebno me zanima ima li onih davanja naslova pasusima, što me izuzetno nervira.
 
Isti...I mene strava nerviraju ti pasusi, jer me to prošli put zaj...lo ! Ali postoji caka :) koju sam ja uvjezbala, a i ti ces: dok vjezbas prvo uradi sve drugo pa se vrati na to ako ti ostane vremena.Cim dobijes papir na testu provjeri gdje ti se to nalazi pa ga preskoci i radi drugo.Evo ti ugrubo kako se boduje Ielts:
Reading:
Score Band
1 - 2 1
3 - 5 2
6 - 11 3
12 - 17 4
18 - 25 5
26 - 33 6
34 - 37 7
38 - 39 8
40 9

Listening:
Score Band
1 1
2-3 2
4-9 3
10-16 4
17-24 5
25-31 6
32-36 7
37-38 8
39-40 9

Eto, uklopis se da uradis pitanja do one ocjene koja ti je potrebna a uz to imaj na umu da vrijeme tece i gledaj na sat.Obavezno provjeravaj answer key i vidi gdje si pogrijesio tako da se i na greskama ucis.Ako radis ovako polozices, a da nemas neko ekstra znanje engleskog.

Pozdrav,
 

Back
Top