poreklo vaseg imena

znate li da postoji knjiga sa poreklom imena ???? ja sam je imal dam je drugarici i ona izgubi ....:( bzw al probacu da je nadjem negde da kupim
tako da ne znam za moje imke
nisam
se]
trudila
ni da
zapamtim
AL MISLIM DA JE NESTO OVAKO
Natasa od natali , boginja dal ljubavi ili ne znam tacno a ima nesto veze i sa Hristom - ...kada se setim napisacu tacno .... poz
cus
cas
cos
caos
 
Nisam siguran da Arijana znaci bas lavica. Meni to vise zvuci kao neka zvezda. Ime nekog sazvezdja,ali...hej...ako se ti osecas kao lavica...onda si lavica.:lol::lol::lol:
A Ivan znaci(cini mi se nisam siguran) cuvar,zastitnik...tako nesto.:wink::wink:
 
Tatjana- na ruskom vila...

Раширено име, од Римског царства, као женска варијанта имена Татије (Tatius), па до словенске Русије као Татјана. Имена Тања, Тоња, Ташана су варијанте истог имена. Код нас је дошло преко Руса, али имамо стара имена (мушка) Татило и Татомир, највероватније истог, старог, корена.


Мене "аријана" од животиња прво асоцира на овна (ован - Aries).
 
Ime: SARA

Značenje: Biblijsko ime. Došlo nam je preko engleskog "Sara(h)", iz starohebrejskog "sara" u značenju "najviša, istaknuta, čuvena, poznata". Popularno je u zapadnoevropskim jezicima od najstarijih vremena do danas. Kod nas je došlo u novije vreme pod njihovim uticajem.
 

Back
Top