Poreč, Hrvatska

Ja sam bila prosle godine sa dva deteta u Funtani, nedaleko od Poreca, malo sam strepela u pocetku, malo sam pazila na izgovor u prodavnici i sl., medjutim provaljivali su da sam iz Srbije, i na moje iznenadjenje , zeleli su da razgovaraju, cak su se nam se neki obradovali itd, da ne duzim, MIKAKVIH PROBLEMA nije bilo, zaista.
 
Ja sam bila prosle godine sa dva deteta u Funtani, nedaleko od Poreca, malo sam strepela u pocetku, malo sam pazila na izgovor u prodavnici i sl., medjutim provaljivali su da sam iz Srbije, i na moje iznenadjenje , zeleli su da razgovaraju, cak su se nam se neki obradovali itd, da ne duzim, MIKAKVIH PROBLEMA nije bilo, zaista.

ja sam bila prosle godine i to skoro 6 meseci..nikakvih problema nisam imala to sto sam srpkinja...porec je prelep..obavezno moras da obidjes i nudisticku plazu :)...lepo se provedi!!

Dajte josh malo pojedinosti ako mozete...
 
Hvala vam puno na informacijama, mala_85, naravno da ću "obići" tj. isprobati i nudističku plažu, ako drugarica bude bila spremna na malo egzibicionisanja ;D P.S. Psihologue hvala na podršci i sorry za one male psovkice, molbe za "izbacivanjem sebe samog", iznervirali su me svojim komentarima, a ja sam tako malo impulsivnija osoba... Ako neko ima još nešto, neka napiše, javi, ja za par dana pakujem kofere. U svakom slučaju vam javljam kako je bilo... ;D Ako sve bude kako treba, imaćete moje preporuke da vam Poreč bude sledeća destinacija za letovanje... ;D
 
e i ja bi da dodam nesto...
bila sam u puli i u porecu letos nakon 18 godina. moje misljenje: IDI I NE RAZMISLJAJ!!!!!!!!!!
ja sam se provela fenomenalno, isla sam solo, more je precisto, plaze takodje, turista puna istra, navise italijana, nemaca i rusa.
oko svakog hotela se zaliva trava npr svakog drugog dana , i kosi. djubre se kupi svaki dan s plaze itd, tako da su plaze preciste, (da ih ne uporedjujem sa crnom gorom-:dash:
a ljudi, mestani.....jos bili odusevljeni sto sam iz ns, pa su me vodili jos sa sobom na sladoled, u diskoteku....itd,
mozda zto sto sam zenska persona...:whistling:
idi i uzivaj, ja ako u septembru i odem negde tj ako dobijem godisnji svakako idem ponovo tamo, a ne u grcku -mrzi me da vadim vizu :zper: grba, a i kraci mi je put...
 
kakvoj sloveniji?????????:hahaha: ja nisam strucnjak iz geografije, ali sam znala sfrj kad je bila cela. koja je koja republika makar////:whistling:
inace sam zaboravila da dodam da sam bila u hotelu delfin. ima 2 zvezde, sto je meni sasvim dovoljno, jer ipak nisam isla da sedim u hotelu. sasvim je cisto i ok, posteljina se menja 2 puta jer su svi aranzmani na 7 dana (sto je inace jedino sto mi se ne svidja). i to ne samo u delfinu vec u celoj istri u hotelima. jedino da uplatis duplu smenu.
inace klope ima da crknes. jer je to najveci hotel u istri i ima 1000 soba, hrane ima za vojsku. svedski sto , pp, tako da sam ja svakog dana sve manje i manje trpala u tanjir. 1 dan sam naravno pretrpala pa mi nije bilo dobro posle .....varila sam satima.... pa sam danima smanjivala..tako da :rotf: samo napred idi. sta da ti kazem
 
Friki - vratio sam se iz Poreča nedavno, i - bio sam u hotelu Delfin ! ;D Moje iskustvo je VRH. Prelepo mesto, ljubazni ljudi, more prelepo, plaže divne, mnooooooooooooooogo italijana, nemaca , čeha, rusa, poljaka, a bilo je i Amerikanaca! Sve u svemu, divno primorje i odmor u pravom smislu te reci. Siguran sam da ce me HR primorje ubrzo ponovo videti. Nismo imali nijedan incident, ma nijednu neprijatnu situaciju. Jednostavno, letovanje kakvo se samo poželeti može. Pohvale za domaćine iz Hrvatske i za more koje je kristalno plavo i providno. Sledeća destinacija koju bih voleo da posetim je Pula, ali i Hrvatska ostrva, možda već sledeće godine! :D
 
Da, zaista je prelepo bilo. Hotel jeste renoviran, velik je, ali su sobe manje i zato ima 2 zvezdice. More je predivno. Bio sam pre dve godine u Grckoj, i tamo mi je bilo takodje lepo. Ipak, moram reci da mi se cini da je turizam u Hrvatskoj na mnogo visem nivou i da se ozbiljnije shvata. I ono sto je vrlo bitno-nema naseg jezika, ili ga ima vrlo malo(Srpskog, Hrvatskog, Srpsko-Hrvatskog, kako god). Svi ti se prvo obracaju na italijanskom ili nemackom. 99 posto turista su stranci iz zapadne i centralne Evrope. Imali smo sve vreme osecaj da smo na drugom kontinentu, a ne u susednoj drzavi. Dok mi je u Grckoj smetalo to sto na svakom koraku mozes sresti nase ljude, prakticno komsiju sa coska mozes videti, kao da si na Strandu. To je nekome mozda super, ali za mene je lepse da na odmoru nema nasih ljudi, odnosno da se oseti drugacija atmosfera, drugaciji jezik, drugaciji ljudi. Ako bih pravio poredjenje, Grcka je veoma lepa, imam zelju da posetim Grcka ostrva, ali je Hrvatsko more ipak ostavilo lepsi utisak. Ljudi, atmosfera, miris mora,usluga,okolina sve je na, za nijansu visem nivou nego u Grckoj.Tako da, ako nemate neki nacionalni bulšit u sebi, slobodno mi se obratite, ako imate zelju da odete u Poreč. Nas su lepo docekali , lepo nas ugostili, svi su odmah prepoznavali novosadski naglasak i ljubazno zapocinjali razgovore sa nama. Sve u svemu, najlepse letovanje do sada.
 

Back
Top