Поново заљубљени?!?

(..nakako mi se chini da ovde neko trazi sebi opravdanje i blagoslov za krivudanje..)
Ни близу тога.

U svakom slučaju ne bih dozvolila uporednu vezu. To mi je totalno buđavo...
Ili da rešavamo probleme koji su drugoj otvorili put ili da se razilazimo.
А ниси размишљала о томе да исључиш ''или, или'' и да остане само опција ''не бих дозовлила упоредну везу''?
Имао сам прилике да отпратим једну такву ситуацију где је моја познаница врло мудро и вешто решила проблем у своју корист (тј. у корист породице) и све је дошло на своје место, као да се није ништа десило, а било је....:poludeo::cross::cross::eek::eek:
 
А ниси размишљала о томе да исључиш ''или, или'' и да остане само опција ''не бих дозовлила упоредну везу''?
Имао сам прилике да отпратим једну такву ситуацију где је моја познаница врло мудро и вешто решила проблем у своју корист (тј. у корист породице) и све је дошло на своје место, као да се није ништа десило, а било је....:poludeo::cross::cross::eek::eek:

Nisam sigurna da li sam razumela pitanje.
Uporedna veza ne može nikako da se održava, a da rešenje bude u korist porodice.
Hoću da kažem, u momentu kada saznam za uporednu vezu (koja traje), ona mora da se prekine, a mi da rešavamo problem koji je otvorio put ovakvoj vezi ili se razilazimo.
Ne bih pristala da budem u braku, a da znam da postoji uporedna veza i da se održava i nakon mog saznanja. To sam mislila.
 
Nisam sigurna da li sam razumela pitanje.
Да. Ниси разумела.
Мислио сам да се избориш с' проблемом тако да потпуно искључиш могућност развода и вратиш воз на прави колосек. Знам да то многима не успева из објективних а још чешће из субјективних разлога.
 
Да. Ниси разумела.
Мислио сам да се избориш с' проблемом тако да потпуно искључиш могућност развода и вратиш воз на прави колосек. Знам да то многима не успева из објективних а још чешће из субјективних разлога.

Pa to je jedna od dve opcije: vratiti voz na pravi kolosek, ali druga veza mora da se prekine. Mada, čak i ako se prekine, postoji mogućnost da se voz ne vrati na pravi kolosek. Jer druga veza nije uzrok ispadanja iz koloseka, nego posledica.
Ali vraćanje na pravi kolosek ne zavisi samo od mene. Ima nas dvoje u tom braku.
 
Istina je da na ovom svetu postoji osoba koja je "napravljenaé po vasim zeljama.Problem je sto je u vecini slucajeva ne pronadjemo.
U losoj vezi,osoba zatupljuje,to se odnosi naravno za ono ko je podtlacen,nebitno da li je M/Z, osoba gubi samo pouzdanje,respekt prema samoj sebi i kad dodjete tu stigli ste vec na raskrsnicu. Pitanje je samo da li ce te okrenuti u propast ili u nepoznato.
Podtlacena osoba se uglavnom nada cudu i da ce se nesto "desiti",a da sama ne mora da povuce nikakav potez
Mi smo sami sebi krojaci nase sudbine,sve ostalo su okolnosti,a okolnosti ne treba koristiti kao opravdanje.
 
Poslednja izmena:
Ovo je ne-znam-koja-po-redu tema, vise sam se smorila, majke mi
Zaljubljenost i ljubav nisu isto
Posle nekog vremena zaljubljenost predje u ljubav, koja mora da pazi, mazi, neguje i da joj se tepa Djordje, kao i svakom neznom zivincetu....

Prelepo receno slazem se... :aha: :zaljubljenost: :cmok:

I ja verujem u ljubav z:lol:

I da dodam: ne mora obavezno da postoji prvo zaljubljenost, pa tek onda ljubav.
Ja nisam nikada bila zaljubljena u mm, a svakim danom ga sve više volim...:heart:

Jao da ovo je istina... :aha: i ja nisam bila zaljubljena, nekako me to da ga volim lupilo odjednom ko saksija u glavu i evo vec malo preko godinu dana sam 24/7 u tom stanju sa sve cvorugom i dalje :mrgreen:
 
Како сте (или, можда, нисте) после венчања ''искључили прекидач'' за заљубљивање?:rtfm:

Нисам, тј. нисмо ни он ни ја искључили прекидач! Сваким даном смо све више и више заљубљени једно у друго, и рођењем наше принцезе та љубав постала још јача!!!
 
Како сте (или, можда, нисте) после венчања ''искључили прекидач'' за заљубљивање?:rtfm:
А за оне који нису у браку, преформулисано: мислите ли да вам се више никад (након венчања), до краја живота неће десити љубав и како мислите да се од ње одбраните и сачувате брак и породицу?:banovati:


Posle venčanja zajednički život dobija jednu potpuno novu dimenziju i zaljubljenost bi polako trebala da predje u ljubav (ako već i nije prešla) .....

E sad ''prekidač'' o kome ti pričaš, pretpostavljam da je onaj u kome se ljudi opuste, jer su u braku, pa misle da su time završili sve .... svoje partnere lišavaju i pažnje i sitnica koje život znače .... pa polako počinju da se bude i shvataju gde su i sa kim su ....

No, ništa ne mora da znači .... onoliko koliko se ljudi trude oko svog braka, i koliko se trude da održe osećaje sa kojim su brak započeli, toliko će se to nadalje isplatiti u svemu .....

A što se tiče ''dešavanja ljubavi'', zbog kojih bi status naše porodice bio ozbiljno poljuljan ... to je već stvar prioriteta .... kao i stvar (ne)poštovanja onoga što si sa nekim stekao i izgradio.
 
Posle venčanja zajednički život dobija jednu potpuno novu dimenziju i zaljubljenost bi polako trebala da predje u ljubav (ako već i nije prešla) .....

E sad ''prekidač'' o kome ti pričaš, pretpostavljam da je onaj u kome se ljudi opuste, jer su u braku, pa misle da su time završili sve .... svoje partnere lišavaju i pažnje i sitnica koje život znače .... pa polako počinju da se bude i shvataju gde su i sa kim su ....

No, ništa ne mora da znači .... onoliko koliko se ljudi trude oko svog braka, i koliko se trude da održe osećaje sa kojim su brak započeli, toliko će se to nadalje isplatiti u svemu .....

A što se tiče ''dešavanja ljubavi'', zbog kojih bi status naše porodice bio ozbiljno poljuljan ... to je već stvar prioriteta .... kao i stvar (ne)poštovanja onoga što si sa nekim stekao i izgradio.[/QUOTE]


Sve se slazem..samo mi ovo boldovano malo bode oci :lol:
Nije to stvar prioriteta,to se ne planira...jednostavno se desi...sada,sve zavisi kako se postavis prema tim osecanjima,da li ih potiskujes,ili se prepustis.
Nije stvar ni u postovanju....i u savrseno srecnim brakovima dodje do zaljubljivanja u osobu sa strane...samo treba povuci crtu,sta se sme ,sta ne.
Po meni,cim ima zaljubljenosti,to je na neki nacin vec prevara...ne racunam telesno...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Posle venčanja zajednički život dobija jednu potpuno novu dimenziju i zaljubljenost bi polako trebala da predje u ljubav (ako već i nije prešla) .....

E sad ''prekidač'' o kome ti pričaš, pretpostavljam da je onaj u kome se ljudi opuste, jer su u braku, pa misle da su time završili sve .... svoje partnere lišavaju i pažnje i sitnica koje život znače .... pa polako počinju da se bude i shvataju gde su i sa kim su ....

No, ništa ne mora da znači .... onoliko koliko se ljudi trude oko svog braka, i koliko se trude da održe osećaje sa kojim su brak započeli, toliko će se to nadalje isplatiti u svemu .....

A što se tiče ''dešavanja ljubavi'', zbog kojih bi status naše porodice bio ozbiljno poljuljan ... to je već stvar prioriteta .... kao i stvar (ne)poštovanja onoga što si sa nekim stekao i izgradio.[/QUOTE]


Sve se slazem..samo mi ovo boldovano malo bode oci :lol:
Nije to stvar prioriteta,to se ne planira...jednostavno se desi...sada,sve zavisi kako se postavis prema tim osecanjima,da li ih potiskas,ili se prepustis.
Nije stvar ni u postovanju....i u savrseno srecnim brakovima dodje do zaljubljivanja u osobu sa strane...samo treba povuci crtu,sta se sme ,sta ne.
Po meni,cim ima zaljubljenosti,to je na neki nacin vec prevara...ne racunam telesno...



Mislila sam na ljude koji su skloni da varaju svoje bračne partnere ... i koji rade to svakodnevno .... Oni su svakako više izloženiji riziku ponovnog zaljubljivanja .....
 
Како сте (или, можда, нисте) после венчања ''искључили прекидач'' за заљубљивање?:rtfm:
А за оне који нису у браку, преформулисано: мислите ли да вам се више никад (након венчања), до краја живота неће десити љубав и како мислите да се од ње одбраните и сачувате брак и породицу?:banovati:

"Prekidač" za zaljubljivanje ne funkcioniše (ako uopšte postoji) jer zaljubljenost dođe iznenada, i istog trenutka postane prekasno da se vratimo par koraka unazad. Ali postoji nešto što se zove "samokontrola". Zaljubiš se, pa onda probaš da uključiš racio i izvagaš šta ima veći prioritet: brak i porodica, ili neka nova osoba u tvom životu. Još je nekako i moguće emotivno sedeti na dve stolice ali fizički - teško. Dakle, postoji opcija da pustiš da prođe (ako je moguće) ili da negde presečeš. S jedne strane, konačna odluka je čin pod prinudom (uslovljen razmišljanjima o drugim članovima porodice); s druge - to je sloboda izbora. Ma kakav izbor bio, snosimo konsekvence: ili ćemo patiti mi, ili će zbog nas patiti neko drugi.

Pre 10, 20 godina bila sam idealista i verovala da postoji isključivo jedna, jedina, nama srodna duša.
Sad mislim da je mnogo verovatnije da ih, u moru ljudi, ima više. Samo je pitanje vremenske usaglašenosti susretanja sa njima.
 

Back
Top