Ponovo ćemo mazati hleb

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.760

ПОНОВО ЋЕТЕ МАЗАТИ МАСТ НА ХЛЕБ Послушајте светски познату нутриционисткињу; Ни са кафом није све тако црно​

14.02.2024 • 10:5111:16
Моника Ринејџел је светски позната нутриционисткиња која често даје савете о здравој исхрани и разбија митове о храни.

1

Фото: ilustracija/pixabay
Моника Ринејџел је светски позната нутриционисткиња која често даје савете о здравој исхрани и разбија митове о храни. Открила је које намирнице, иако верујемо супротно, можемо чешће да једемо.
Свињска маст
Бројна истраживања показала су да свињска маст има 33% мање засићених („лоших“) масти од путера, двапут више „добрих“, мононезасићених и три пута више омега 3 масних киселина. Иако нутриционисткиња саветује да примарни извор масноћа буде маслиново уље, не види ништа лоше у томе да свињска маст буде друга на листи, јер је одличан извор витамина Б и минерала.



Црна кафа
Конзумирање црне кафе је добро када треба повећати добар холестерол у телу и смањити упале, пише „BBC“. Кафа је богата антиоксидантима који штите срце и јачају имунитет, само не треба претеривати са количином.

1

Фото: ilustracija/pixabay

Месо
Црвено месо, тврди Моника, има лошу репутацију из сасвим погрешних разлога. Добар је извор протеина, гвожђа, витамина Б, цинка и осталих нутријената, а садржи и мононезасићене масноће, сличне онима из маслиновог уља па се препоручује његова конзумација.

1

Фото: ilustracija/pixabay

Кромпир
Ако смањујете количину соли коју уносите у току дана, треба да повећате унос калијума, саветују нутриционисти. Једите свеже воће, поврће и интегралне житарице, а један од најбољих извора калијума је кромпир.
Ало.рс
Тагови: Домаћа свињска маст здраво нутрициониста
https://www.dnevnik.rs/magazin/gast...istkinu-ponovo-cete-mazati-mast-na-hleb-ni-sa
 
ma u ono vreme , šećer na hleb, ne malo nego kao osnova za tu krišku hleba
na hleb se orosi šećer poprska se vodom, šećer postane kao kora odozgo i eto najslađe đakonije
Ma jeli smo mast na hleb na sve nacine. Secam se 60' godine. Upekla zvezda a mi se vracamo sa plaze izmedju dva mosta, gladni samo tako.
Keva nam svima namaze mast na hleb pa po tri paradajza a sledeceg jutra przenice sa belom kafom. Milina.
 
Kod mene u kraju znam samo za mast na hleb posoljen i posut crvenom paprikom.
Sećam se još polovinom osamdesetih bilo je ponegde mesio se domaći hleb u furuni pečen ali blago nakiselog ukusa jer se koristio domaći kvasac. Uz taj hleb najbolje ide mast.

Mast domaća naravno ali za mazanje na hleb najbolja je bila mast sa dna posude gde se drži mast zato što tu bude ostataka čvaraka i to sa dna se pokupi u jednu teglu i bude samo za mazanje :D
 
Kod mene u kraju znam samo za mast na hleb posoljen i posut crvenom paprikom.
Sećam se još polovinom osamdesetih bilo je ponegde mesio se domaći hleb u furuni pečen ali blago nakiselog ukusa jer se koristio domaći kvasac. Uz taj hleb najbolje ide mast.

Mast domaća naravno ali za mazanje na hleb najbolja je bila mast sa dna posude gde se drži mast zato što tu bude ostataka čvaraka i to sa dna se pokupi u jednu teglu i bude samo za mazanje :D
Aleva paprika.
 

Back
Top