Pomoc ...

Prijatelju, to je 2000 kubika... Nije valjda da neko očekuje da mu motor od 2000 kubika i 100 i kusur konja troši 5,5 litara u gradu i 4 litara na auto putu...
Onda je najbolje rešenje neki 206 HDi od 1400 kubika... Mislim, ako nisu bitne perfomanse nego samo potrošnja... U stvari kad bolje razmislim, zašto uopšte neko kupuje 2000 kubika ako mu nisu bitne perfomanse, nego što manja potrošnja? Ne kontam ja tu neke stvari...'Oćeš da ide k'o metak, a da troši 2 litara? O'š da se iebeš al da ti ne ulazi...

Pa šta si mislio...da će Pežo 206 2.0 HDi da troši 20% manje nego Pežo 406 sa istim motorom? Jeste 206 manji, ali razlika u težini je vrlo mala da bi se to osetilo kroz toliku razliku u potrošnji...
 
Potrošnja umnogome zavisi i od stila vožnje. Moguće da je problem u sistemu za ubizgavanje, ali popravka toga je jezivo skupa. Kad si zadnji put menjao filter za vazduh?
 
Imam pezo 206,2.0 HDI.
Zanima me potrosnja.. meni je to puno.. trosi oko 8 po gradu a na otvorenom 6,5..
Sta da radim jel se tu moze sta da odradi.. inace je 2001 god..

da pevas po gradu sto ti tolicno trosi. Moj drug ima 1.8TD 90ks ford eskort i trosi mu 10litara D2 po gradu...

a za relaciju cini mi se da treba za jedno pola litra/ litar manje da trosi...

mom drugu c220CDI benz trosi 4.3litra. Ali on ima 6. brzinu. Ja mislim da na tvom pezou relaciju ne sme da predje 6litara nikako...5.5litara je realno. Ali i ispod, al aj sad....godine ga mozda ufatile :D
 
Prijatelju, to je 2000 kubika... Nije valjda da neko očekuje da mu motor od 2000 kubika i 100 i kusur konja troši 5,5 litara u gradu i 4 litara na auto putu...
Onda je najbolje rešenje neki 206 HDi od 1400 kubika... Mislim, ako nisu bitne perfomanse nego samo potrošnja... U stvari kad bolje razmislim, zašto uopšte neko kupuje 2000 kubika ako mu nisu bitne perfomanse, nego što manja potrošnja? Ne kontam ja tu neke stvari...'Oćeš da ide k'o metak, a da troši 2 litara? O'š da se iebeš al da ti ne ulazi...

Pa šta si mislio...da će Pežo 206 2.0 HDi da troši 20% manje nego Pežo 406 sa istim motorom? Jeste 206 manji, ali razlika u težini je vrlo mala da bi se to osetilo kroz toliku razliku u potrošnji...

sto da ne trosi 2000cc 5.5l ili 6l pa to je normalno , c klasa 220cdi 99god moze da trosi 5lit inace ne prelazi vise od 7l, , a tom pezo nesto nije u redu, pezo i malo vise trosi mada ne bi smeo bas 8lit, ipak je to puno za 206.
 
Ja i dalje mislim da 8 litara u gradu nije mnogo za dizel motor od 2000 kubika

Ok ako ti tako mislis ali nije tako, ja znam iz iskustva, pa mozes i sam valjda da zakljucis da golfovi 4,5 koji imaju motore 1.9 ili 2.0tdi ili pasati ili audi a4,a3, ne trose 8litara pa to bi bilo stvarno previse, jeste da pezoovi motori trose malo vise ali ipak 8l.
Zavisi ko kako vozi po gradu ali u vecini slucajeva dizelasi manje trose po gradu nego na otvorenom, bar po mojoj voznji to je tako, ja ga saltAm na 2500ob nekada i do 3000ob ako se vozi tako dizelas onda manje trosi u gradu nego na otvorenom, na otvorenom ga vozim 140,160..., veci obrtaji, zavisi gde se putuje , planine, more,opterecen., e onda potrosi vise.
Inaca da znas da bmw 530d trosi 9l sve zavisi kako ga vozis moze da trosi i 8 a i 10,11, drugar mi ima zato ti kazem ovo, prosecna 9l.
Nove mecke sa c200,c220cdi b200cdi kao i bmw 120d 320d trose 6 ,7 lit.
 

Slične teme


Back
Top