Pomoc! pozivno pismo za Kanadu

goldfish

Veoma poznat
Poruka
12.991
Savet svima koji idu u kanadsku ambasadu : vrlo su azurni, i gledaju da sve zavrse u sto kracem roku, i hoce da izadju u susret.
Najvaznije je da imate stav, i budete odlucni na razgovoru. Ja sam malko lagala :) ali sam delovala jako samouvereno i odlucno. Cak mislim da nisam imala ni svu potrebnu dokumentaciju :D , ali sam ipak zablistala na razgovoru i dobila vizu naravno. :D 8)
 
goldfish:
U januaru planiram da idem u Kanadu, samo na tri nedelje, kod decka , koji ima kanadsko drzavljanstvo i zivi tamo vac 30+ godina.
Sta je najbolje da napise u svom pozivnom pismu?Da li da sam mu devojka, prijateljica, rodjaka...? Napominjem da imam stalno zaposlenje, nisam bila ranije u Kanadi i trazim vizu samo na 3-4 nedelje.
Please help!
Unapred hvala!


To pismo ti nece mnogo pomoci , sve zavisi na intervjuu koliko si ubedljiva da dokazes visa officeru da ces se vratiti u Srbiju .
Znaci, svu energiju usresredi na papire koji ce to sve dokazati, gde radis, koliko dugo, plata, nekretnine u vlasnisvtu, itd.......i naravno, sreca je tu takodje bitna, visa officer je na tom intervjuu bog i sta se njemu u tom trenutku hoce tako ce i biti, nema pravila, zato puno srece!

Mozda je bolje da mu kazes da si prijateljica, kao devojka pomislice da ides tamo da se udas, pazi na to, jer u tom slucaju neces dobiti vizu.
 
Hvala puno na savetima. Imam sve papire, ali me brine to pismo, jer jedni kazu: reci da si drugarica, drugi kazu reci da si devojka, pa vise ne znam sta je bolje da napise...:(
Interesuje me, zapravo, ukoliko imam sve papire, i cvrste dokaze da cu se vratiti u srbiju, da li mogu biti odbijena samo zato sto je napisao da sam devojka/prijateljica? Thanxxxx
 
goldfish:
Hvala puno na savetima. Imam sve papire, ali me brine to pismo, jer jedni kazu: reci da si drugarica, drugi kazu reci da si devojka, pa vise ne znam sta je bolje da napise...:(
Interesuje me, zapravo, ukoliko imam sve papire, i cvrste dokaze da cu se vratiti u srbiju, da li mogu biti odbijena samo zato sto je napisao da sam devojka/prijateljica? Thanxxxx

Kao sto rekoh, nema pravila, taj ko ti kaze da ces sigurno dobiti vizu ili ne na osnovu ovoga ili onoga taj ne zna sta prica. Ima raznoraznih iskustava i nekada nelogicnih odluka ali to je tako i nikako drugacije, niko ne moze da utice na visa officera, njegova odluka je za tebe BOG u tom trenutku.

Imam jednu prijateljicu koja je prosle godine bila odbijena a pre toga je vec bila u Kanadi ali je napravila kardinalnu gresku jer je na intervjuu rekla da ide kod momka i da planira tamo da se uda. E sad, je ti ne mogu reci sta tacno da kazes, da li si prijateljica ili devojka, ali ako posumnjaju da ides da se udas, onda slaba sansa za vizu.

Srecno!
 
Nema nikakvih pravila. Najbolje da kazes da si prijateljica i da ides u posetu, ako kazes da si devojka pomislice da ces tamo da se udas i da ces da ostanes. Oni su opasni psiholozi. Kada sam prvi put vadila americku vizu bila sam odbijena iz cuga. Bila sam jako uplasena oni su to videli, postavili su mi par pitanja i odbili me. Drugi put sam otisla opustena, i dobila sam vizu, tako da nema nikakvih pravila. Ljudi donose papire da imaju tri kuce i ne znam sta sve, ali ako oni nece da ti daju vizu mozes da se slikas sa sve tri kuce. Ne verujem da se kanadjani mnogo razlikuju. :lol:
Srecno i opusteno :lol: :lol: :lol:
 
Reci kako jeste, nema potrebe da muvas i lazes. A to da ce ti odbiti vizu jer sumnjaju da ces se udati i ostati tamo je glupost, jer ako to stvarno zelite, mozete da se uzmete i u srbiji i papire dobijas u svakom slucaju, znaju da ako si to naumila da te ne mogu spreciti time sto ce ti uskratiti turisticku vizu. Ja sam do sada cetri puta aplicirao i dobijao kanadsku vizu ( i posetilacku i radnu dozvolu) i nikad me cak nisu zvali ni na intervju. Samo iskreno i opusteno: neka napise da ste u vezi i da zbog poslovnih obaveza nije u mogucnosti da te posecuje u Srbiji i da bi voleo da ti njega posetis. Prilozi dokaze da si u radnom odnosu, da ti je odobren odmor i trazi vizu na neki razuman period (2-3 nedelje) i ne bi trebalo da bude problema. Ako posumnjaju da nesto muvas, automatski te odbijaju, vise ih i ne interesuju kakvi su tvoji motivi. Kakav prijatelj,molim vas - a ako si uzela odmora, cimas se za papire i dajes par stotina evra na kartu da bi posetila tipa u Kanadi, svako sa pola grama mozga bi posumnjao da tu ima nesto vise od obicnog prijateljstva.
 

Back
Top