Politička situacija u Crnoj Gori

Koju opciju podržavate na političkoj sceni u Crnoj Gori?

  • Demokratski front (Mandić, Knežević, Medojević)

    glasova: 62 53,0%
  • ES, Demokrate, URA (Spajić, Bečić, Abazović)

    glasova: 25 21,4%
  • DPS, SD, SDP (Đukanović, Brajović, Krivokapić)

    glasova: 30 25,6%

  • Ukupno glasova
    117
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako računaš URU u "srpski blok" onda on jeste osvojio 50,6% glasova u avgustu 2020. godine. Ali ja na tvom mjestu glasače URE u najvećoj mjeri ne bih svrstavao u "srpski blok". ZBCG i Demokrate su tada osvojile tačno 45% glasova i to je tadašnji rezultat "srpskog bloka".
Pa čak imamo ponekog "tvrdog Crnogorca" kod Demokrata koji su anti-DPS nastrojeni, evo ti primjer bivšeg liberala Mija Martinovića koga je policija pretukla na protestima 2015. godine.
Mislim da će na sledećim izborima ta podjela po toj osnovi da bude nešto fluidnija nego u avgustu 2020. godine kada je baš bila izražena. Jer računam da će sada i Spajić-Milatovićevu partiju glasati jedan broj Crnogoraca građanske suverenističke orijentacije, a naravno i URU kao i do sada.
URA nije u "srpskom bloku" a pitanje je da li će biti i Spajićeva Evropa sad, čak i Demokrate. Jer se te obije partije zalažu za samostalnu Crnu Goru, evroatlantsku budućnost, poštovanje i nemijenjanje Ustava, samim tim i državnih simbola, lideri im se izjašnjavaju kao nacionalni Crnogorci. Jedino što zaista poštuju SPC u Crnoj Gori kao sopstvenu crkvu, iako u nastupima ističu Mitropoliju crnogorsko-primorsku rijetko pominjući naziv SPC. Program pokreta Evropa sad i Demokrata je na liniji programa DPS-a do 2016. godine. Ja ne vidim nikakve razlike.
Pa da Dmekrate su DPS 2
 
Pa i ne negiram da će većina njihovih glasača biti Crnogorci koji govore srpskim jezikom, biće i nacionalnih Srba, ali vjerujem da će biti i Crnogoraca koji svoj jezik nazivaju crnogorskim a kojima je dosadila tridesetogodišnja vlast DPS-a i koji bi da se okrenu rješavanju ekonomskih problema. A upravo je to ključna priča pokreta "Evropa sad", oni se pametno na to koncentrišu.
To ne negira moju tvrdnju da su Demokrate i Evropa sad na fonu programa DPS-a dok ta partija nije došla u otvoreni konflikt sa SPC, a to je baš oko 2015-2016. godine. Navedi mi jednu jedinu krupnu razliku?
Kao na referendumu .
 
Kog Zdravka? Taj je po svemu sudeći završio sa politikom. Pokret Evropa sad osnivaju Spajić i Milatović. Krivokapić ne i najvjerovatnije neće ni biti u njemu. Priča ova dva momka je potpuno drugačija od Krivokapićeve, oni govore o podizanju standarda, Evropi, NATO-u. Identitetskih pitanja nastoje da se klone jer znaju da će ih glasati Crnogorci i umjereni Srbi a nastojaće da privuku i anti-DPS Crnogorce građanske suverenističke orijentacije, samo oni to mogu uz URU, Demokrate mislim da nemaju šanse za tako nečim.
Kravataši su ispočezka bili neutralni sad su na milovom putu (Nato , EU i Anti Vućić raspoloženje )
Evropa sad su tehnomenadžeri , ini su ustvari anesteziolozi srpskog nacionalnog bića , dakako opasniji od SDP-a
 
Moguće da su bliži DF-u od DPS-a, to vjerujem. Ali vjerujem i da su bliži zapadnim centrima moći nego DF-u. Pa ako ti zapadni centri moći kažu da DF ne može biti dio nove Vlade već samo može pružati manjinsku podršku, a DF to odbije, onda će ove partije prije koalirati "nevoljno" sa DPS-om nego DF-om protivno volji zapada. Mislim da ovo svako može razumjeti. Kao što to URA radi danas.
Stranka ambasadora .
 

1658167282014.png

Punim srcem slavimo istorijsko i kulurno nasljeđe koje nam je Crna Gora ostavila


Crnogorci u dijaspori su najboljti ambasadori i promoteri svoje domovine jer njima odnosno nama ne treba podstrek da slavimo boje crnogorske zastave. Iako smo daleko, punim srcem slavimo istorijsko i kulturno nasljeđe koje nam je Crna Gora ostavila. Mi to radimo iz ljubavi, zadovoljstva i časti. A čast nam je pripala, i to ne tako mala, i na tome smo zahvalni – poručeno je na prignodnoj svečanosti Kulturno informativnog centra Crne Gore u Luksemburgu kojom je obilježen Dan državnosti Crne Gore.

unnamed-1-1.jpg


Cafe del Montenegro 18/07/2022

“Ovaj praznik nas uvijek podsjeća na hrabrost i prkos koju su nosili naši predaci, oduprijevši se nemilosrdnom okupatoru i pokazavši svijetu da mala Crna Gora može i mora, da prkosi malim kapacitetima i ljudstvom, hrabro i bez saplitanja”, poručila je predsjednica udruženja Fetija Kalač.
Ipak, kako je naglasila, treba gledati i ka budućnosti i generacijama koje stasavaju u tuđini.

“Oni su naša budućnost i snaga, oni su naše obećanje i naša nada jer će upravo oni produžiti život Crnoj Gori i vrijednostima koje je krase. Okrećem se omladini koja je danas najbrojnija i koja želi da sačuva svoj nacionalni identitet, uprkos preplitanju kultura i običaja koje nameće zemlja prijema”, kazala je Kalač poručujući da “treba ostati dosljedan i dostojan svog imena, prezimena, porijekla i pripadnosti.

unnamed-9-e1658166809351.jpg
Fetija Kalač

“Evropa daje mogućnost da se osjećate slobodno, da slobodno kažete odakle ste, da govoriti i drugim jezikom, koji nije jezik zemlje prijema, da uvažavate običaje zemlje prijema, ali i svoje domovine”, naglasila je Kalač

Prisutnima se obratio i predsjednik Savjeta Muslimana Crne Gore Sabrija Vulić koji je naznačio značaj postojanja crnogorske dijaspore u Luksemburgu.
“Veliko mi je zadovoljstvo što sam danas u vašem društvu, u društvu naše dijaspore koja godinama svojski pomaže Crnu Goru na njenom putu ka evropskim integracijama i napretku.

U društvu vas koji istinski bez interesa i od srca volite vašu i našu jedinu matičnu državu Crnu Goru. Ovih dana razgovarajući sa predstavnicima naše dijaspore ovdje u Luksemburgu još bolje sam shvatio što znači uredjena gradjanska država u kojoj žive ljudi različite vjerske i nacionalne pripadnosti različite boje kože i kako jedan uspješan sistem gradi svoj napredak upravo na tim postulatima različitosti, vjerno koristeći sve posebnosti različitih ljudi i sklapajući ih u jednu uspješnu zajedničku cjelinu koja se zove Luksemburg, u lijep život gradjana u njoj”, rekao je Vulić dodavši da Crna Gora ima tu vjekovnu osnovu postojanja različitosti koje na žalost u posljednje vrijeme dolaze do izražaja u negativnom kontekstu.

U ime Udruženja „ Kooperacion Luksemburg – Crna Gora“ prisutne je pozdravio aktuelni predsjednik Alija Sijarić.

“Dijaspora Crne Gore ovdje u Luksemburgu u oblasti asocijativnog rada postiže zavidne rezultate na planu održavanja i unaprijedjenja veza sa svojom matičnom državom Crnom Gorom i njenim institucijama u cilju očuvanja jezika kulture i identiteta, kao i na planu integracije u luksemburško i evropsko društvo. Kulturno informativni centar Crne Gore u Luksemburgu je udruženje koje je za kratak period postojanja na čelu sa gospodjom Fetijom Kalač, sa nekom svježom energijom i idejama, brzo prepoznato i vrijednovano od strane šire javnosti zbog rezultate koje postiže na planu servisiranja potreba gradjana zajednice te motivisanja i uključivanja sve većeg broja mladih obrazovanih osoba u projekte koje realizuje”, kazao je Sijarić.
 
Kog Zdravka? Taj je po svemu sudeći završio sa politikom. Pokret Evropa sad osnivaju Spajić i Milatović. Krivokapić ne i najvjerovatnije neće ni biti u njemu. Priča ova dva momka je potpuno drugačija od Krivokapićeve, oni govore o podizanju standarda, Evropi, NATO-u. Identitetskih pitanja nastoje da se klone jer znaju da će ih glasati Crnogorci i umjereni Srbi a nastojaće da privuku i anti-DPS Crnogorce građanske suverenističke orijentacije, samo oni to mogu uz URU, Demokrate mislim da nemaju šanse za tako nečim.
Zdravko Krivokapić je tipičan primjer onoga za koga kažu "najgori je za sebe" i on takav nije mogao biti ništa bolji za državu. Njegov politički angažman je zbog toga bio najveći promašaj. Dok Spajić i Milatović su zahvaljujući Zdravku ušli u politiku na velika vrata. Njima dvojici je pad Zdravkove vlade pao kao budali šamar, jer sad za ono što je njihova prevara sa onim povećanjem plata mogu da krive sadašnju Vladu. Tako da će oni pokupiti dosta glasova, ali će opet to biti Srbi velikom većinom, suverenisti ih neće glasati, tako da preko 10 posto neće uzeti. URA uzima najviše 5% samo zato što je Dritan premijer, inače cenzusa ne bi gledali.
 
, niko ne spominje izbore, izgleda da su se dps i sdp kurvinski ucutali jer su zauzeli po dubini neka mjesta i podmirili svoje alave guzice ;)
U Cg su trenutno aktuelna hapsenja, posle Vesne Medenice, uhapsen je Petar Lazovic clan kavackog klana i sin bliskog saradnika Zorana Lazovica ((koji je Milova desna ruka i crnogorski legija kako ga jednom nazva Nebojsa Medojevic)) a izgleda da ce i on biti uhapsen do kraja nedjelje ;)

Dritan se ne šali a krug oko Mila se sužava.
365367-miljkovic-belivuk-zvicer-milovic-lazovic-iff-87bc08e8.jpeg
 
Poslednja izmena:
Na portalu iz Crne Gore LIBERTAS koji ima otvorenu AMERIČKU podršku, imamo i sledeće podatke sa sky aplikacija, gdje ljudi imaju tajni račun sa 50 MILIONA €... Milo bi naravno sve svoje igrače prodao samo da se on izvuče ali vidjećemo da li je i konačno pušten niz vodu.

Ljubo Milović je 11. decembra poslao skrinšot sa zajedničke čat grupe u kojoj su on, Lazović i Radoje Zvicer, jedan od šefova kavačke kriminalne grupe, u kojoj kaže: “Nastavljamo sa biznisom“.

0407-polakote-scaled.jpg
Izvod sa bankovnog računa Foto: Screenshot/Aplikacija SKY
“Slika predstavlja izvod sa bankovnog računa ili sliku bankovnog računa kripto valute na kojoj se vidi da je iznos na računu 49.624.511,10 eura“, piše u dokumentu Europola.

Sudeći prema podacima iz tog dokumenta, istovar kokaina u luci dogodio se 17. decembra. U dokumentu se ne navodi u kojoj luci je istovarena droga.

Milović piše u čat grupi: “Sad mi, evo ovaj momenat, javljaju da je sašla kutija sa broda. Na zeleno je. Ujutro je izvozimo. Odoh spavati. Od pet sam ujutro na telefon opet. Još čekamo. Tek sjutra vadimo iz luke. Ja idem robu da organizujem da se preuzme“.
 
, niko ne spominje izbore, izgleda da su se dps i sdp kurvinski ucutali jer su zauzeli po dubini neka mjesta i podmirili svoje alave guzice ;)
U Cg su trenutno aktuelna hapsenja, posle Vesne Medenice, uhapsen je Petar Lazovic clan kavackog klana i sin bliskog saradnika Zorana Lazovica ((koji je Milova desna ruka i crnogorski legija kako ga jednom nazva Nebojsa Medojevic)) a izgleda da ce i on biti uhapsen do kraja nedjelje ;)

Dritan se ne šali a krug oko Mila se sužava.
Pogledajte prilog 1189715
U CG se hapsi barem, u Srbiji se samo hapsi preko tabloida, ovaj ukro, onaj prisluškivao, neki tamo obilazio kuće sa Veljom i nikom ništa. :lol:
 
Jasno.

Alo zar nisi rekao da gradonačelnik Podgorice ostaje???
Ne sjećam se da sam to napisao.
Možda sam kritikovao nesposobnost partija da debilnog Ivana Vukovića gradonačelnika Podgorice kompromituju jer imaju materijala, ali da će on biti gradonačelnik ne vjerujem. Nema šanse. Evo već su počeli da ga buše a daleko je do jeseni i izbora. Ali kad vidim Dajkovića strah me je.:D
294391462_1082690712366630_3177603121634262898_n.jpg


Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković na plaži “DUKLEY” đe ležaljka košta 450€. Ima se, može se

Veliki srbomrzac, majku rođenu bi prodao za Mila. Kažu da će on zamjeniti Mila kad se ovaj penzioniše, mada koliko čujem uopšte nije omiljen u samom dps-u.
 
Ne sjećam se da sam to napisao.
Možda sam kritikovao nesposobnost partija da debilnog Ivana Vukovića gradonačelnika Podgorice kompromituju, ali da će on biti gradonačelnik ne vjerujem. Nema šanse. Evo već su počeli da ga buše a daleko je do jeseni i izbora.
Pogledajte prilog 1189718

Gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković na plaži “DUKLEY” đe ležaljka košta 450€. Ima se, može se

Veliki srbomrzac, majku rođenu bi prodao za Mila. Kažu da će on zamjeniti Mila kad se ovaj penzioniše, mada koliko čujem uopšte nije omiljen u samom dps-u.

Zar nisi nešto napisao da je kupio sebi još jedan mandat, te da ćeš tek o tome pisati.

Sam pomešao sa nečim?
 
Komitski nacizam na djelu, iz Niksica slikano 13 jula sa proslave drzavnog praznika.

293098736_441606921158220_2695566723770148072_n.jpg


Ali vijesti ovo nisu objavile, ovu sliku ***** ih u usta licemjerna ali zato kad vide trobojku to je ŠOK VIDEO FOTO



https://www.vijesti.me/vijesti/crna-hronika/613323/slavlje-sa-17-povrijedjenih

TRG ŠAKA PETROVIĆA​

Nikšić: Slavili u auto-koloni sa trobojkama​

Ivan Vojinović kazao je, između ostalog, da je svrha "da se ovdje bratski slavi i pod trobojkom i pod krstaš-barjakom".

https://www.vijesti.me/vijesti/drus...e_related&utm_campaign=article_intext_related
 
Zapravo pomešah sa ovim.

On će izbore da izgubi, nego je ovaj smrad sebi produžio mandat bez izbora. NA ovo sam mislio, čitaj. :D
https://adria.tv/politika/novi-cetvorogodisnji-mandat-ivanu-vukovicu-gradonacelnik-na-nevideno

PRAVNICI PROBLEMATIZUJU REIZBOR

Novi četvorogodišnji mandat Ivanu Vukoviću: Gradonačelnik na neviđeno​

Potpredsjednik DPS-a i gradonačelnik Podgorice Ivan Vuković sjutra će u Skupštini Glavnog grada biti biran za ovu funkciju i to na četiri godine iako nije bilo novih lokalnih izbora. Skupštini Glavnog grada, formiranoj na osnovu rezultata lokalnih izbora koji su u Podgorici održani 27. maja 2018. godine, mandat ističe 6. jula.

Na tim izborima Demokratska partija socijalista osvojila je apsolutnu vlast sa 48.043 glasova odnosno 32 mandata, a u vršenju vlasti prethodne četiri godine učestvuju i Socijaldemokrate, koje su tada na izborima osvojili 5.122 glasa ili tri mandata i Albanska alternativa koja je dobila 1.478 glasova odnosno jedan mandat.

Važna činjenica jeste da je sadašnju gradsku vlast na izborima 2018. godine biralo i više hiljada građana Tuzi. Tuzi su u maju te godine birali svoj i parlament Glavnog grada, a onda u septembru postali samostalna opština.

Gradonačelniku Vukoviću aktuelni mandat, osvojen na izborima, ističe 31. jula, a do jutros nije objavljena odluka da li će on biti razriješen pa ponovo biran ili nešto drugo. Nije objavljen ni program na osnovu kojeg će voditi grad.

Političkom odlukom, odnosno promjenom zakona lokalni izbori odloženi su za oktobar, a onda se poseglo sa reizborima koje pravnici problematizuju jer se građanima uzima suverenitet da biraju vlast na izborima. Suverenost pripada građanima, odnosno nosilac suverenosti je građanin koji ima crnogorsko državljanstvo. To prosto znači da sva vlast potiče od građana, da im pripada i da su oni ti koji svoje djelove suverenosti na izborima prenose na izabrane predstavnike, time opredjeljujući ko će u njihovo ime vršiti vlast. Ustav Crne Gore u članu 2 stav 3 decidno propisuje „Ne može se uspostaviti niti priznati vlast koja ne proističe iz slobodno izražene volje građana na demokratskim izborima u skladu sa zakonom“.

Radulović: Gradonačelniku novi mandat samo ako je podnio ostavku ili je razriješen

Predsjednik opštine ili gradonačelnik ne može se birati na istu funkciju ako mu mandat još traje, odnosno ako mu funkcija nije prestala na jedan od načina predviđenih zakonom - ostavkom, razrješenjem ili prestankom mandata po sili zakona, ocijenio je Veselin Radulović, advokat.

"U konkretnom slučaju nijesmo čuli razloge zbog kojih bi neko od njih mogao biti razriješen ili razloge da mu prestaje mandat po sili zakona, kao ni eventualne najave da bi mogao podnijeti ostavku. Ostaje da vidimo na koji način će se ova pitanja riješiti. Ovo su posljedice, po mom mišljenju, neustavnih izmjena Zakona o lokalnoj samoupravi kojima su odloženi lokalni izbori u većini opština. Ovakve izmjene zakona prijete da se uspostavi praksa po kojoj bi svaka buduća parlamentarna većina izmjenom zakona mogla odlagati izbore ili mijenjati vrijeme kada se izbori moraju održati u lokalnoj samoupravi. Zakonom se ne može produžavati mandat lokalnoj samoupravi, pa ovakve izmjene zakona pokazaju u kojoj mjeri je Crna Gora, na žalost, paritokratsko društvo, koliko je zarobljena uskim partijskim interesima i koliko su ti interesi iznad pravnog poretka države", naveo je Radulović.

Izmjenama Zakona o lokalnoj samoupravi, kako tvrde eksperti iz ove oblasti, eliminisana je pravna sigurnost, jer su poslanici crnogorskog parlamenta oteli suverenost od građana i prenijeli je na sazive lokalnih skupština kojima je prestao mandat, ne vodeći računa o posljedicama.

Pored toga što problematizuju pravno utemeljenje čitave situacije opozicija stavlja u fokus i suštinu - da li je gradonačelnik Vuković napravio takav preporod da zaslužuje da ponovo vodi Podgoricu.

Šef kluba odbornika Demokrata u gradskom parlamentu Janko Krstović smatra da je za vođenje Podgorice u prethodne četiri godine Vuković zaslužio prelaznu ocjenu – dvojku.

"U ovom uporednom periodu preko 120 miliona eura je opredijeljeno za kapitalne projekte ali ta sredstva nisu opravdala svoju finansijsku moć. Nema Gradskog pozorišta, glavne spone između graničnog prelaza Božaj i Primorja, a ni postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda čije će svečano otvaranje biti za deset godina ako građani dozvole da DPS nastavi sa vođenjem grada", navodi Krstović.

Iako je Ivan Vuković imao na raspolaganju budžet kao da je predsjednik Real Madrida, a ne gradonačelnik Podgorice, njegovi rezultati su na nivou FK Titeks, ocijenio je Ranko Milić, odbornik Demokratskog fronta.

"Odlazeći gradonačelnik koga će po drugi put u istom mandatu, potpuno protivustavno i protivzakonito birati za funkciju koja ističe, teško da može ostati upamćen i po jednom kapitalnom projektu za Podgoricu. Njegov najveći domet su bili narandžasti kolčevi kojima je skratio podgoričke saobraćajnice i sad imamo gužve kao u Pekingu. Ako je Mugoša bio poznat po „mugićima“, Vuković će ostati poznat po „kolčićima“ i činjenici da su zbog njega odloženi izbori, jer je pitanje da li bi i da nema nijednog protivkandidata pobijedio na izborima", naveo je Milić.

Našli smo se u krajnje čudnoj situaciji gdje se bira novi gradonačelnik koji je još u mandatu, ocijenila je Milena Vuković Sekulović, odbornica URA.

"Više je otvorenih pitanja kada govorimo o ponovnom davanju mandata Vukoviću, jer prvo pitanje je na koji period se bira gradonačelnik i zašto se to radi u trenutku kada je još uvijek u mandatu, a znamo da su izbori odloženi za 23. oktobar i da je mandat lokalnom parlamentu produžen. Sa druge strane, da li je Vuković zaslužio mandat odlučivaće većina koja ga je i birala jer pored postrojenja za prečišćavanje voda koji je aktuelan ni jedna kapitalna investicija nije urađena", navodi Vuković Sekulović.

Sa druge strane Mihailo Anđušić, šef kluba odbornika DPS-a, tvrdi da smo u prethodne četiri godine dobili Podgoricu koja pruža osjećaj boravka u modernom evropskom gradu.

"Vjerovatno pamtimo periode izraženog investicionog ciklusa u našem gradu, ali kada uzmemo u obzir polja djelovanja aktuelne gradske uprave, intenzivno i u kontinuitetu razgranate na kapitalne investicije, infrastrukturu, privredu, saobraćaj, preduzetništvo, socijalnu politiku i servise, životnu sredinu, kulturu, sport i rekreaciju i mnoga druga polja, zaista moramo konstatovati da se radi o najsveobuhvatnijem razvoju Podgorice ikada. Ovi uspjesi i rezultati su tim prije veći i značajniji jer su realizovani u periodu jedne od najvećih socio-ekonomskih kriza u istoriji čovječanstva, izazvanih kovid krizom. Na kraju četvorogodišnjeg mandata imamo Podgoricu u jednom novom ruhu, sa hektarima novih zelenih površina, parkovima i propratnim sadržajima u svakom dijelu grada, koji su promijenili način života i navike naših sugrađana i postali novi znak prepoznatljivosti Podgorice", poručuje Anđušić.

Podgoričani u anketi „Dana”: Četiri godine bez kapitalnih projekata

Stanovnik Starog aerodroma Darko Jovović kaže da je ulaganja bilo, ali da je trebalo više.

"Trebalo bi više ulagati, ali sam svjestan da nema dovoljno finansija. Vuković je uradio dosta, više nego svi. Kapitalnih projekata je slabo bilo, ali ja bih ga ponovo birao, da ga probamo još jedan mandat", kaže Jovović.

Predrag Ostojić sa Zabjela smatra da grad izgleda bolje nego ranije, ali da ipak može mnogo bolje.

"Ono što su uradili, onoliko zgrada iza Ljubovića je užas. Vukoviću je dato da dijeli, a kakav je domaćin to će narod da ocijeni. Narod na izborima neka kaže je li zaslužio drugi mandat", ističe Ostojić.

Zabjelčanin Dragan Petrović zadovoljan je koliko je uloženo u infrastrukturu.

"Što se tiče infrastrukture, adaptacije ulica, trotoara jesam zadovoljan. Da su to neki kapitalni i investiciono-razvojni projekti nijesu, ali komunalni jesu. Ne mogu da tvrdim da li je dovoljno uradio, ali mislim da je utrošeni novac opravdao", ističe Petrović.

Dragan Popović kaže da u njegovo naselje ništa nije uloženo.

"To koliko je uložio u naše naselje vjerovatno je toliko i trebalo", navodi Popović.

Boro Bulatović iz Gornje Gorice nije zadovoljan radom gradonačelnika.

"Nisam zadovoljan, jer lokalna samouprava ne radi dobro. Podgorica nema kapitalnih projekata realizovanih u ove četiri godine, a to znači da se sigirno nijesmo domaćinski odnosili prema budžetu. Zmaj Jovina ulica počela je da se radi prije dvije godine. Veliki napadi su bili na prethodnu Vladu od gradonačelnika Vukovića. Sada se živ ne čuje. Skandalozno je to što ga biraju 5. jula. To je neustavno", smatra Bulatović.

Ivan Todorović živi u centru grada i zadovoljan je ulaganjem.

"Nama je svaki projekat veliki. Nisam upućen u to da mu se produžava mandat", ističe Todorović.

Zoran Šćepanović sa Zabjela kaže da za četiri godine Podgorica nije imala kapitalnih projekata.

"Nijedan gradonačelnik - ni Vuković, ni onaj prije njega, nijesu mnogo uradili. Možemo da pričamo što hoćemo, ne bavim se politikom, ali ne ulaže se mnogo. Ja i ne znam ko je gradonačelnik Podgorice", kaže Šćepanović.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top