Pokajanje-put ka spasenju

Pisite o Vasim iskustvima...
Kako se osecate posle Pokajanja, pre Pokajanja, saveti, razmena misljenja...
Право покајање је оно на исповести. Припремиш се постом, направиш у глави листу многих грехова које би могао да признаш. А онда, када си лице у лице са Богом, као на Страшном Суду, заборавиш своју листу грехова, и кажеш оно што је заиста био највећи грех против Бога који си починио. После се не осећаш лакше, зато што си након исповести још више свестан колико си грешан. Али зато више не поновиш грех који си исповедио. То је страх Божји.
 
Nadam se da sada uviđate koliko je važno ući u Evropu.
Jer tom prilikom usvojićemo ISO 9000 standarde kvaliteta u oblasti greha.
Ovaj zastareli mehanizam činjenja greha i pokajanja nakon izlazne kontrole zameniće se sistemom upravljanja kvalitetom u kojem tokom čitave proizvodnje, od nabavki sirovina do finalnog pakovanja, neće biti mesta za greh. :mrgreen:
 
Nadam se da sada uviđate koliko je važno ući u Evropu.
Jer tom prilikom usvojićemo ISO 9000 standarde kvaliteta u oblasti greha.
Ovaj zastareli mehanizam činjenja greha i pokajanja nakon izlazne kontrole zameniće se sistemom upravljanja kvalitetom u kojem tokom čitave proizvodnje, od nabavki sirovina do finalnog pakovanja, neće biti mesta za greh. :mrgreen:

:hahaha:
ISO 9000 standard u oblasti greha ce se plasim se biti jedini standard koga ce se nas narod pridrzavati,
 
У житију преподобног Василија новог његов ученик Григорије молитвама свог старца имао визију Страшног Суда:
Затим би одвојена једна велика маса људи, којима лица беху изгорела и црна, а хаљине одвратне, као потоци од крви и зноја. Они стадоше пред Господа изобличени и без оправдања. А зато беху такви, што се у земаљском животу нису кајали ни исповедали своје многобројне грехе, нити су милостињом очистили душе своје, да би њоме задобили од Судије милост и опроштај. Нису праштали увреде онима који су их вређали, и зато се сада њима не опрашта. И ја чух од анђела шта је требало чинити: праштати ближњима својим, да би и њима Бог опростио. У време милости строги Судија им се показа милостив и благ, и тада су смели да моле за опроштај. Да су и они другоме опраштали, Господ не само да би им опростио, него и Царство небеско би им даровао. Али они се тиме нису користили док је било време милости на земљи, где су могли још да исправе своја дела, да оставе зло и да чине добро. Радили су по својој злоби и пакости, и ругали се Божјем трпљењу. Када би људи водили једино бригу о спасењу своје душе, тада им враг не би могао нашкодити, нити би био у стању да их погуби. Људи сами себе упропашћују. Ко не чини другоме штете, не може му ни сам сатана нашкодити. Због тога смо ми дужни себе исправљати, не друге осуђивати. Међу овима било је и таквих који су се предавали пијанству и ждерању, и на њих се разгњеви Господ, а анђели их похваташе и бацише у огњено језеро.

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Smrt/StrasniSud.htm#Sud12

Жалосно је што људи гледају са подсмехом на ово.

Nemam komentar na ovo obojeno crveno. Analiziraj malo i sam.
Do kada ćete da se bavite ovim horor izmišljotinama kao: "Затим би одвојена једна велика маса људи, којима лица беху изгорела и црна, а хаљине одвратне, као потоци од крви и зноја. Они стадоше пред Господа изобличени и без оправдања. А зато беху такви, што се у земаљском животу нису кајали ни исповедали своје многобројне грехе, нити су милостињом очистили душе своје, да би њоме задобили од Судије милост и опроштај."
Koga vi na ovaj način plašite? Mene ateistu, nikad. Ovo su gluposti. Ali da znaš to ne znači da sam ja nekulturan ili neki kriminalac.
Da li ovim izmišljotinama plašite vernike? Da, jer jedino vernici i veruju u ovakve horor priče koje su ispod granice pameti. Kada će te da se uozbiljite i konačno da prestanete da se bavite ovakvim budalaštinama? Vera u Boga, po meni, morala bi da bude daleko iznad ovog primitivizma.
 
Nemam komentar na ovo obojeno crveno. Analiziraj malo i sam.
Do kada ćete da se bavite ovim horor izmišljotinama kao: "Затим би одвојена једна велика маса људи, којима лица беху изгорела и црна, а хаљине одвратне, као потоци од крви и зноја. Они стадоше пред Господа изобличени и без оправдања. А зато беху такви, што се у земаљском животу нису кајали ни исповедали своје многобројне грехе, нити су милостињом очистили душе своје, да би њоме задобили од Судије милост и опроштај."
Koga vi na ovaj način plašite? Mene ateistu, nikad. Ovo su gluposti. Ali da znaš to ne znači da sam ja nekulturan ili neki kriminalac.
Da li ovim izmišljotinama plašite vernike? Da, jer jedino vernici i veruju u ovakve horor priče koje su ispod granice pameti. Kada će te da se uozbiljite i konačno da prestanete da se bavite ovakvim budalaštinama? Vera u Boga, po meni, morala bi da bude daleko iznad ovog primitivizma.

Slažem se.
Ovo je psihijatrisjki slučaj.ali ne samo njega već jedne bolesne religije koja je zarazila zemlju u velikoj večini zvana hrišćanstvo /kršćanstvo.
Strah i strah i samo strah je način na koji manipuliraju.
A ovaj sljepac što to citira je uvjeren da voli ljude da im pomaže s ovim tekstovima.

I
 
Ne razumem šta ateisti imaju da kazu na temu svetih Tajni Ispovesti i Pokajanja?U čemu je logika da prisiljavate sebe da razmišljate o nečemu što kažete da je noncence?Pustite vernike da se time bave, vi imate pametnija posla...
Ili vas ipak nagriza sumnja: šta ako su vernici IPAK U PRAVU...?:zper:
 
Ne razumem šta ateisti imaju da kazu na temu svetih Tajni Ispovesti i Pokajanja?U čemu je logika da prisiljavate sebe da razmišljate o nečemu što kažete da je noncence?Pustite vernike da se time bave, vi imate pametnija posla...
Ili vas ipak nagriza sumnja: šta ako su vernici IPAK U PRAVU...?:zper:

Vernici kojima su bliske svete tajne ispovesti i pokajanja vrlo često su naši bližnji koji rade svakakve svinjarije u nadi da će se kasnije ispovediti i pokajati, pa će time poništiti i svinjariju.
To ti je kao oni kodovi za varanje u kompjuterskim igricama. Problem je što svinjarija ostane, iako se ponište negativni poeni. A te tuđe svinjarije zagovnavaju život i ateistima.

Ti jasnije malkice il jok?
 
Hvala Zazijavalo, sad mi je sinulo:hvala:
I s punim poštovanjem da pitam, onako samo,tebi smetaju svinjarije vernika?

...ili hoćeš da kažeš da su ateisti bezgrešni? :manikir:

Meni smetaju svinjarije jerbo su svinjarije. Ne zato što su svinjarije vernika.
Problem je da (neki) vernici često čine svinjarije koje opravdavaju brigom za svoje spasenje ili željom da tobož brane svoju veru.
A ateisti prave ... egocentrične svinjarije. :)
 
Meni smetaju svinjarije jerbo su svinjarije. Ne zato što su svinjarije vernika.
Problem je da (neki) vernici često čine svinjarije koje opravdavaju brigom za svoje spasenje ili željom da tobož brane svoju veru.
A ateisti prave ... egocentrične svinjarije. :)
Zazijavalo, ti si mi extra simpatican lik na forumu i rado citam tvoje komentare...ali mi se slika o tebi koju sam stekla ne uklapa u sliku nekog cistunca. Mozda gresim:think:
 
Emancipacija, a verovatno si mislio na neku drugu rec, se ne dobija, ona se osvaja, kao i svaka druga sloboda:zper:
emancipacija (l. emancipatio)
kod Rimljana: oslobođenje jednog člana porodice od vlasti starešine porodice; u današnjem pravu: oslobođenje dece odočinske ili starateljske vlasti,postojanje punoletnim: figurativno: oslobođenje stanja zavisnosti i ograničenja slobode, napr. robova, Jevreja, žena, škole od crkve, crkve od države itd.
Pa homoseksualci vuku na jednu stranu, crkva na drugom kraju kanapa... Sa traktorom...:mrgreen:
 
Ne razumem šta ateisti imaju da kazu na temu svetih Tajni Ispovesti i Pokajanja?U čemu je logika da prisiljavate sebe da razmišljate o nečemu što kažete da je noncence?Pustite vernike da se time bave, vi imate pametnija posla...
Ili vas ipak nagriza sumnja: šta ako su vernici IPAK U PRAVU...?:zper:

O,pa raspravlja se ovde o mnogim stvarima koje su besmislene.
Sam koncept religije je noncence,tako da materijala za diskusiju uvek ima.
I tebi je cudno sto su ateisti na religiji,a? A gde ce? Na pdf muzika?

Ne brini se ti za logiku ateista,kod vas skripi :)
 

Back
Top